Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος ειναι σε απελπησια δεν ονειρεύεται σπιτια κοτερα και ακριβες διακοπες ομως .Σκεφτεται πως θα βγαλει το μεροκάματο.Το λεω αυτό , διοτι αυτα υποσχονται ολα αυτα τα ψευτο site με πυραμιδες.Αφηστε δε κατι τραγικά intros που δείχνει απογοητευμενους ανθρωπους , απολυμενους , δυστυχισμενους και μετα πατας να δεις το "ονειρο" :rolleyes: και σου χει κοτσάρει φωτος απ την Κούλα και τον Μπάμπη,που ο Μπάμπης

( άκου Μπάμπης :P ) ηταν pizza boy , και η Κούλα κομμώτρια .Κι αφου πατησαν το κουμπί της εγγραφης , απέκτησαν Bentley , Βίλλα , μπήκαν στην High Class Κοινωνία , κι ολα αυτα...άκουσον άκουσον με 3 ωρες δουλεια καθημερινα απ το σπιτι.

 

Δε ξέρω , ολα αυτα μου φαίνονται κάπως εμετικά. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εμένα εμετικά μου φαίνονται. Και μη νομίζεις ότι όλοι όσοι πάνε ονειρεύονται βίλλες και αυτοκίνητα και διακοπές στις Μπαχάμες, ούτε εγώ βέβαια! Όταν πήγα στη συνάντηση δεν πήγα για να δω πως θα βγάλω λεφτά για να πάρω επιτέλους μεζονέτα στην Εκάλη με πισίνα, πήγα για να βρω έναν τρόπο να ενισχύσω τα οικονομικά μου με ένα ποσό της τάξης των 800 ευρω.

Αν υπάρχουν τόσο κορόϊδα που πιστεύουν ότι με τρεις ώρες την ημέρα βγάζουν τόσα τότε τι να πω? Όλοι πλούσιοι θα ήμασταν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
μια καλη λυση ειναι το neobux...

δες λιγο την υπογραφη μ και θα καταλαβεις!!

 

γιατι ειμαι σιγουρος πριν ακομα κανω κλικ πως θα σου χαρισω μερικα σεντς επειδη ηρθα "προσκεκλημενος" απο εσενα?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:57 ----------

 

με ολο το θαρρος προς τους διαχειριστας, μηπως πρεπει να κλειδωσει αυτο το θεμα? Νομιζω πως απο τις πρωτες σελιδες γινετε φανερο πως προκειται για 99,99999% απατες και αποτρεπει τα "εν δυναμει" θυματα. Δεν βλεπω λογο να συνεχιζει ο καθενας τυχοδιωκτης να στελνει "ψαρωτικα" λινκς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

angeloskg ψάχνεις για κορόιδα???

 

Όσο για την Herbalife είναι γνωστή η τακτική τους, γεμίζουν την Χρυσή Ευκαιρία με αγγελίες τύπου ζητούνται άτομα με γνώσεις internet, ζητούνται άτομα με γνώσεις υπολογιστή, παίρνεις τηλέφωνο και σου κλείνουν ραντεβού σε κάποια από τα ενοικιαζόμενα γραφεία τους.

Πας εκεί και σε βάζουν σε μια αίθουσα αναμονής με άλλους 20-30 κακόμοιρους υποψήφιους όλων των ηλικιών. Κάποια στιγμή σε βάζουν σε μια άλλη αίθουσα μαζί με τους υπόλοιπους για μια παρουσίαση. Εκεί εμφανίζονται διάφοροι γραβατομένοι γραφικοί που λένε ότι βγάζουν από την Herbalife 3000 και 5000€ το μήνα ενώ στην προηγούμενη δουλεία τους έπαιρναν μόλις 600€. Με τα πολλά σε καλούν να πας σε ένα εκπαιδευτικό 2μερο κάπου στην επαρχία χωρίς να σου πληρώνουν τα έξοδα διαμονής κτλ. Αφού πας ανακαλύπτεις ότι έχασες το χρόνο σου γιατί και εκεί θα συναντήσεις διάφορους γραβατομένους που παίρνουν όμως 8000€ και 10000€ το μήνα και με τα πολλά σε αναγκάζουν να δώσεις 90€ για να αγοράσεις το βασικό πακέτο με κάποια προϊόντα της εταιρίας τα οποία θα μεταπωλήσεις.

Έτσι μπαίνεις στην διαδικασία να τα πρήζεις σε γνωστούς και φίλους για να τους πωλήσεις προϊόντα και να γίνουν συνέταιροι σου και αφού κάνεις πωλήσεις ύψους 4000€ και έχεις στρατολογήσει κόσμο τότε θα πάρεις κάτι ψίχουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε είναι όλο ένα ψέμμα.Στο Ηράκλειο Κρήτης που σπούδαζα ένας ο οποίος παρουσιαζόταν σαν πρώην μεροκαματιάρης , που μεσω της Herbal βγάζει 4200 πλέον , δούλευε τις νύχτες security. Τον πλήρωναν για να κάνει τον επιτυχημένο . (εκεινος βέβαια για έξτρα χαρτζιλίκι το ανεχόταν όλο αυτό )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
και πως μπορείς να γίνεις ο γραβατομένος που πέρνει 8000 με 10000?

 

Συγνώμη για την παράθεση αλλά είμαι νέος στο φόρουμ και δεν ξέρω να κάνω απάντηση.

 

Διάβασα και τις 13 σελίδες και πραγματικά καταλαβαίνω όλους όσους είναι αρνητικοί με το δικτυακό μάρκετινγκ. Έτσι ήμουν και εγώ. Ειδικά λόγω της συγκεκριμένης εταιρίας που αναφέρεται τόσες φορές στα Posts, που είχα πάει 2 φορές σε σεμινάριά της.

 

Αλλά....υπάρχουν 3 μεγάλα αλλά:

 

- Δεν είναι όλες οι εταιρίες ίδιες. Υπάρχουν και εταιρίες δικτυακού μάρκετινγκ με δίκαιες αμοιβές.

- Για να απορρίψεις κάτι πρέπει πρώτα να το γνωρίσεις και είμαι βέβαιος ότι οι περισσότεροι που απαντούν αρνητικά για το θέμα, είναι οι λεγόμενοι παντογνώστες.

- Το δικτυακό μάρκετινγκ είναι παρεξηγημένο από τεμπέληδες κυρίως, που νομίζουν ότι επειδή γράφτηκαν σε ένα σύστημα, θα τους χαρίσουν λεφτά.

 

Τον χώρο δεν τον ήξερα, μπήκα επειδή μου παρουσίασε μια νέα εταιρία ένας φίλος τον Σεπτέμβριο και άρχισα να δουλεύω παράλληλα με αυτό που κάνω από μέσα Σεπτεμβρίου. Να ΔΟΥΛΕΥΩ ξανατονίζω.

 

Δουλειά για μένα σήμαινε και σημαίνει να γυρίζω σπίτι μετά τις 10 το βράδυ, να έχω παρακολουθήσει όλα τα σεμνιάρια της εταιρίας, να έχω διαβάσει βιβλία μάρκετινγκ και να έχω διδαχτεί από τους από πάνω μου. Το αποτέλεσμα είναι να έχω πλέον 49 άτομα δίκτυο, αλλά σε αυτά τα 49 μόλις 2 είναι σαν εμένα. Είμαι σχεδόν βέβαιως ότι οι υπόλοιποι 47 κάποια στιγμή θα τα παρατήσουν και θα παραγγέλνουν μόνο για τον εαυτό τους, ενώ θα γυρίσουν μετά να κατηγορήσουν σε φίλους και γνωστούς το δικτυακό μάρκετινγκ, αντί να κάτσουν να δουν τι λάθη έκαναν και δεν πέτυχαν.Κάπως έτσι δημιουργείται το κλίμα της απάτης για την συγκεκριμένη δουλειά.

 

Για να μιλήσουμε για λεφτά, καταλαβαίνεται ότι είμαι στην αρχή, αλλά έστω και με αυτά τα λίγα άτομα έχω σταθεροποιηθεί πλέον στα 400-500 ευρώ από το δίκτυο συν ότι παίρνω από τις πωλήσεις μου. Δεν νομίζω να είναι άσχημα για μία part-time εργασία.

 

Δεν έχω σκοπό να διαφημίσω κάτι και δεν αναφέρω το όνομα της εταιρίας που συνεργάζομαι, το ποστ αυτό έγινε από έναν άνθρωπο ο οποίος ήταν ακριβώς όπως αυτοί που έχουν γεμίσει τις προηγούμενες 13 σελίδες. Κατηγορούσα χωρίς να ξέρω...

 

Χαιρετώ,

 

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις βγάζεις όντως λεφτά, αν δεν ξέρεις χάνεις. Τόσο απλό.

 

Τώρα οι γραβατωμένοι π@π@ρηδες που μιλάνε για 10.000 ευρώ ενώ κάθεσαι απευθύνονται σε αυτούς που δεν ξέρουν κυρίως, οπότε με το δίκιο τους ακούνε το βρισίδι του αιώνα και το θάψιμο. Επίσης το 99% ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία, εξου και η γκρίνια.

 

Αν κάποιος μπει σε τέτοια εταιρία και δουλέψει όπως πρέπει θα βγάλει αρκετό χρήμα, όποιος μπει σε τέτοια εταιρία και νομίζει ότι αράζοντας θα τον πληρώνουν καλύτερα να περιοριστεί στο άραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Σίγουρα όποιος πιστεύει κάποιους που φωνάζουν ότι με το να μπεις σε μία εταιρία που θα σε εκπαιδεύσει να βγάζεις χρήματα στο στυλ "δουλεια απο το σπιτι" , θα γίνει εκατομμυριούχος σε μια νύχτα και θα πληρώνεται για να χαζεύει, εχει τελείως λάθος προσανατολισμό.

 

Για να πετύχει κάποιος σε μία ιντερνετ δουλειά και να βγάζει αρκετα χρήματα απο την άνεση του σπιτιού του είναι μία διαδικασία που απαιτεί χρόνο, κόπο και χρήματα.

 

Κάθε νέα επιχειρηματική ενέργεια αποτελεί μία επένδυση. Επένδυση στον εαυτό του καθενός πρώτα. Κάθε επένδυση εμπεριέχει ένα ρίσκο ΠΑΝΤΑ. Το καλό με τις ιντερνετ επιχειρηματικές προτάσεις είναι οτι το ποσό που επενδύεται είναι πολυ μικρό σε σχέση με τις οχι ονλάιν επενδύσεις. Χωρίς σοβαρότητα και ιδρώτα, η επιτυχία δεν πρόκειται να έρθει ποτέ.

 

 

Απαραίτητη προυπόθεση για επιτυχία αποτελεί επίσης και ο καταλληλος τρόπος σκέψης και γενικότερης συμπεριφοράς. Η λεγόμενη προσωπική ανάπτυξη που κάθε επιχειρηματίας θα πρέπει να δουλεύει πάνω σε αυτό.

 

Πλέον η προσωπική ανάπτυξη και ο νόμος της έλξης συνδυάζει και επιχειρηματική ευκαιρία μέσω του ιντερνετ, ιντερνατιοναλ φύσης, στην Αγγλική γλώσσα για τους πλέον φιλόδοξους νέους επιχειρηματίες που αγκαλιάζουν την προοπτική της αλλαγής, καινοτομίας και της συνεχής καλυτέρευσης της ζωής τους σε όλα τα επίπεδα.

Επεξ/σία από businessmindset
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,

 

Ειμαι καινούργια χρήστης του φόρουμ και μόλις τελείωσα με το διάβασμα της συζητησης αυτης θεώρησα σωστό να πω και εγώ την εμπείρια μου. Μωλίς πριν λίγους μηνες τελείωσα τις σπουδές μου και άρχισα να φτιάχνω σιγά σιγά την ζώη μου. Για να γίνει αύτο χρειέζομαι χρήματα. Εχώ μια μόνιμη δουλεια που κακα τα ψεματα πληρωνει αρκετα καλα για την ηλικια μου. Ταυτοχρονα ομώς εχω ακομη 2 δουλειας παρτ ταιμ. Η μια απο αυτες έχει να κάνει με το διαδυκτιακο μαρκετινγ. Ναι δουλευει. Και τα 200-300 ευρο που παιρνω επιπλεον ειναι οτι καλυτερο. Ναι τωρα που είναι η αρχη αφιερώνω καποιες ώρες αλλά μου αρέσει και το γουστάρω.

 

ουτέ λεφτά επένδυσα, ούτε καποιον να με πιεζει, ουτε να μου λεει πως και πότε να δουλευω έχω. όσο δουλευω τόσα παίρνω.

Κανένα δεν πίεζουμε απλώς μιλώντας δίνουμε την ευκαιρία σε ανθρώπους να κερδίσουν και αυτοί καποιά χρήματα οπως κάποιοι αλλι εδωσαν την ευκαιρια σε εμας.

 

Για εμενα δουλευει και με ευχαριστει. Βοηθαω και τους γυρω μου και κερδιζω καποια λεφτα που ειναι πολύ σημαντικα για την υλοποιηση των δικών μου ονείρων σαν νέα.

 

Αν δεν κανεις κατι να αλλαξεις εσυ την ζωη σου κανεις δε θα το κανει....

 

Με πολυ εκτίμηση,

Στελλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Ειμαι καινούργια χρήστης του φόρουμ και μόλις τελείωσα με το διάβασμα της συζητησης αυτης θεώρησα σωστό να πω και εγώ την εμπείρια μου. Μωλίς πριν λίγους μηνες τελείωσα τις σπουδές μου και άρχισα να φτιάχνω σιγά σιγά την ζώη μου. Για να γίνει αύτο χρειέζομαι χρήματα. Εχώ μια μόνιμη δουλεια που κακα τα ψεματα πληρωνει αρκετα καλα για την ηλικια μου. Ταυτοχρονα ομώς εχω ακομη 2 δουλειας παρτ ταιμ. Η μια απο αυτες έχει να κάνει με το διαδυκτιακο μαρκετινγ. Ναι δουλευει. Και τα 200-300 ευρο που παιρνω επιπλεον ειναι οτι καλυτερο. Ναι τωρα που είναι η αρχη αφιερώνω καποιες ώρες αλλά μου αρέσει και το γουστάρω.

 

ουτέ λεφτά επένδυσα, ούτε καποιον να με πιεζει, ουτε να μου λεει πως και πότε να δουλευω έχω. όσο δουλευω τόσα παίρνω.

Κανένα δεν πίεζουμε απλώς μιλώντας δίνουμε την ευκαιρία σε ανθρώπους να κερδίσουν και αυτοί καποιά χρήματα οπως κάποιοι αλλι εδωσαν την ευκαιρια σε εμας.

 

Για εμενα δουλευει και με ευχαριστει. Βοηθαω και τους γυρω μου και κερδιζω καποια λεφτα που ειναι πολύ σημαντικα για την υλοποιηση των δικών μου ονείρων σαν νέα.

 

Αν δεν κανεις κατι να αλλαξεις εσυ την ζωη σου κανεις δε θα το κανει....

 

Με πολυ εκτίμηση,

Στελλα

 

Εχει σχέση με πυραμίδες αυτό που κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σχέση με πυραμίδες αυτό που κάνεις?

Του Χέωπος! χαχαχαχα

ΜΠΑΜ κάνει!

 

sdstella, ολόψυχα σου εύχομαι να μη σου φάνε (και σε σένα) λεφτά και να μη χάσεις τους φίλους σου επειδή τους πρήζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...