Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του Χέωπος! χαχαχαχα

ΜΠΑΜ κάνει!

 

sdstella, ολόψυχα σου εύχομαι να μη σου φάνε (και σε σένα) λεφτά και να μη χάσεις τους φίλους σου επειδή τους πρήζεις.

 

Που ξέρεις περι τίνος πρόκειται? :P το ανέφερε κάπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που ξέρεις περι τίνος πρόκειται? :P το ανέφερε κάπου?

Αντώνη το κείμενο είναι το κλασικό κείμενο "πυραμιδικής προσέγγισης". Θεωρώ πολύ πιο έντιμο να μου πούνε ότι ψάχνουν ανασφάλιστους πωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύμβουλος πωλήσεων είχε γίνει ηλεκτρονικό εμπόριο και τώρα διαδικτυακό marketing! Πες ότι είσαι πλασιέ να ξεμπερδεύουμε και άσε τα 'δουλεύει' και με 2,25 ώρες την ημέρα βγάζω 2165,23 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Ειμαι καινούργια χρήστης του φόρουμ και μόλις τελείωσα με το διάβασμα της συζητησης αυτης θεώρησα σωστό να πω και εγώ την εμπείρια μου. Μωλίς πριν λίγους μηνες τελείωσα τις σπουδές μου και άρχισα να φτιάχνω σιγά σιγά την ζώη μου. Για να γίνει αύτο χρειέζομαι χρήματα. Εχώ μια μόνιμη δουλεια που κακα τα ψεματα πληρωνει αρκετα καλα για την ηλικια μου. Ταυτοχρονα ομώς εχω ακομη 2 δουλειας παρτ ταιμ. Η μια απο αυτες έχει να κάνει με το διαδυκτιακο μαρκετινγ. Ναι δουλευει. Και τα 200-300 ευρο που παιρνω επιπλεον ειναι οτι καλυτερο. Ναι τωρα που είναι η αρχη αφιερώνω καποιες ώρες αλλά μου αρέσει και το γουστάρω.

 

ουτέ λεφτά επένδυσα, ούτε καποιον να με πιεζει, ουτε να μου λεει πως και πότε να δουλευω έχω. όσο δουλευω τόσα παίρνω.

Κανένα δεν πίεζουμε απλώς μιλώντας δίνουμε την ευκαιρία σε ανθρώπους να κερδίσουν και αυτοί καποιά χρήματα οπως κάποιοι αλλι εδωσαν την ευκαιρια σε εμας.

 

Για εμενα δουλευει και με ευχαριστει. Βοηθαω και τους γυρω μου και κερδιζω καποια λεφτα που ειναι πολύ σημαντικα για την υλοποιηση των δικών μου ονείρων σαν νέα.

 

Αν δεν κανεις κατι να αλλαξεις εσυ την ζωη σου κανεις δε θα το κανει....

 

Με πολυ εκτίμηση,

Στελλα

 

σαν ρομπότ της χερμπ@λάι.. μιλάει αυτός/ή .. χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Σίγουρα όποιος πιστεύει κάποιους που φωνάζουν ότι με το να μπεις σε μία εταιρία που θα σε εκπαιδεύσει να βγάζεις χρήματα στο στυλ "δουλεια απο το σπιτι" , θα γίνει εκατομμυριούχος σε μια νύχτα και θα πληρώνεται για να χαζεύει, εχει τελείως λάθος προσανατολισμό.

 

Για να πετύχει κάποιος σε μία ιντερνετ δουλειά και να βγάζει αρκετα χρήματα απο την άνεση του σπιτιού του είναι μία διαδικασία που απαιτεί χρόνο, κόπο και χρήματα.

 

Κάθε νέα επιχειρηματική ενέργεια αποτελεί μία επένδυση. Επένδυση στον εαυτό του καθενός πρώτα. Κάθε επένδυση εμπεριέχει ένα ρίσκο ΠΑΝΤΑ. Το καλό με τις ιντερνετ επιχειρηματικές προτάσεις είναι οτι το ποσό που επενδύεται είναι πολυ μικρό σε σχέση με τις οχι ονλάιν επενδύσεις. Χωρίς σοβαρότητα και ιδρώτα, η επιτυχία δεν πρόκειται να έρθει ποτέ.

 

 

Απαραίτητη προυπόθεση για επιτυχία αποτελεί επίσης και ο καταλληλος τρόπος σκέψης και γενικότερης συμπεριφοράς. Η λεγόμενη προσωπική ανάπτυξη που κάθε επιχειρηματίας θα πρέπει να δουλεύει πάνω σε αυτό.

 

Πλέον η προσωπική ανάπτυξη και ο νόμος της έλξης συνδυάζει και επιχειρηματική ευκαιρία μέσω του ιντερνετ, ιντερνατιοναλ φύσης, στην Αγγλική γλώσσα για τους πλέον φιλόδοξους νέους επιχειρηματίες που αγκαλιάζουν την προοπτική της αλλαγής, καινοτομίας και της συνεχής καλυτέρευσης της ζωής τους σε όλα τα επίπεδα.

 

Επειδη δεν πολυκαταλαβα, εχει κι αυτο σχεση με Αιγυπτο; :-D:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

θα ηθελα μια βοηθεια απο εσας σχετικα με την δουλεια απο το σπιτι

καιεγω βρηκα απειρες αγγελιες οι οποιες περισσοτερο με μπερδεψαν παρα με βοηθησαν!

ενδιαφερομαι να κανω κατι απο το σπιτι σε ελευθερο ωραριο διοτι βασικα τωρα δεν κανω τιποτα ειχα μια παρτ ταιμ δουλεια η οποια μας τελειωσε.

Αν εχετε κατι υποψιν σας αξιοπιστο διοτι τα περισσοτερα ειναι απατες Διαφωτιστε με!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

θα ηθελα μια βοηθεια απο εσας σχετικα με την δουλεια απο το σπιτι

καιεγω βρηκα απειρες αγγελιες οι οποιες περισσοτερο με μπερδεψαν παρα με βοηθησαν!

ενδιαφερομαι να κανω κατι απο το σπιτι σε ελευθερο ωραριο διοτι βασικα τωρα δεν κανω τιποτα ειχα μια παρτ ταιμ δουλεια η οποια μας τελειωσε.

Αν εχετε κατι υποψιν σας αξιοπιστο διοτι τα περισσοτερα ειναι απατες Διαφωτιστε με!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:-D

Μπήκες στο κόπο να διαβάσεις τις υπόλοιπες σελίδες της συζήτησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργυρουλα῟20

 

και εγώ είμουν χωρίς δουλεία και απάντησα σε μια απο αυτες τισ αγγελίες για δουλεία απο το σπίτι. Αρχικη μου σκέψη ηταν οτι δεν είχα τίποτα να χασω . Αν μου άρεσε θα το έκανα. Τώρα το απόλαμβάνω τρέλα. Ναι θέλει λίγο τρέξιμο στην αρχή αλλά η δική μ ομάδα είναι απίστευτη υποστήριξη και έκανα και νεους φίλους. Να σημειώσω οτι αυτο που είμαι εγω δεν έχει καμια σχέση με πυραμίδες....όλα ειναι καθαρα γι αυτο άλλοστε είμαι και εγω εκει.

 

Για εμένα δουλευει, το απολαμβάνω και βγάζω και κάτι επιπλέον αφου ευτιχώσ για μένα βρηκα μια μονιμη δουλεια...

 

Εσύ αποφασιζεις....δεν εχεις να χάσεις τιποτα απολυτως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργυρουλα῟20

 

και εγώ είμουν χωρίς δουλεία και απάντησα σε μια απο αυτες τισ αγγελίες για δουλεία απο το σπίτι. Αρχικη μου σκέψη ηταν οτι δεν είχα τίποτα να χασω . Αν μου άρεσε θα το έκανα. Τώρα το απόλαμβάνω τρέλα. Ναι θέλει λίγο τρέξιμο στην αρχή αλλά η δική μ ομάδα είναι απίστευτη υποστήριξη και έκανα και νεους φίλους. Να σημειώσω οτι αυτο που είμαι εγω δεν έχει καμια σχέση με πυραμίδες....όλα ειναι καθαρα γι αυτο άλλοστε είμαι και εγω εκει.

 

Για εμένα δουλευει, το απολαμβάνω και βγάζω και κάτι επιπλέον αφου ευτιχώσ για μένα βρηκα μια μονιμη δουλεια...

 

Εσύ αποφασιζεις....δεν εχεις να χάσεις τιποτα απολυτως...

Τι ενέργειες κάνεις καθημερινά που αφορούν τη δουλειά σου? Δηλαδή τι ακριβώς κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έγραφα στο blog μου ένα θέμα για τη δουλειά μέσω internet, και τις απάτες που παίζουν. Γι αυτό αν και είχα ακούσει πολλά πράγματα, έχω διαβάσει παλιότερη συζήτηση εδώ στο insomnia και έχω και προσωπική εμπειρία απο άτομο που με πλησίασε (δεν ασχολήθηκα εννοείται), χθες το βράδυ έκανα μια μικρή έρευνα στο θέμα και είδα πολλές και ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Το συμπέρασμα είναι, πως κανένας δεν χαρίζει λεφτά για να μην κάνεις τίποτα μέσω internet, πόσο μάλλον μια περιουσία! Οι εταιρείες αυτές όπως είπατε, είναι οι γνωστές πυραμίδες. Δεν λέω πως δεν υπάρχουν άτομα πο βγάζουν λεφτά, φυσικά και βγάζουν! Είναι αυτοί που βρίσκονται στην κορυφή της πυραμίδας, και τα παίρνουν εις βάρος των άλλων που συμμετέχουν, οι οποίοι φυσικά μένουν με ζημιά αν δεν βρουν και οι ίδιοι άτομα να βάλουν στο κόλπο απο τους οποίους θα παίρνουν ποσοστά. Αυτό σημαίνει "συνεργάτης" στις εν λόγω επιχειρήσεις. Το 96% των συμμετεχόντων σε τέτοιες κομπίνες χάνει τα λεφτά του. Συνήθως αυτές οι εταιρείες ασχολούνται (πιο πολύ σαν βιτρίνα) και με προϊόντα, τα οποία παραδόξως δεν διαφημίζουν με κανέναν άλλον τρόπο, και υποστηρίζουν οτι θα βγάζεις λεφτά και απο ποσοστά με συνεργάτες κλπ. Στην πραγματικότητα τα έσοδα απο τα προϊόντα είναι τρίχες, και όλο το ζουμί παίζεται στα ποσοστά και στη στρατολόγηση νέων μελών. Γι αυτό θα δείτε πολύ κόσμο (δεν το λέω για 'σένα προσωπικά sdstella) σε forum και συζητήσεις να λένε "Ναι παιδιά, λειτουργεί, μπείτε κι εσείς!" και να υποστηρίζουν με κάθε τρόπο αυτές τις "επιχειρήσεις". Στην πραγματικότητα όχι μόνο δεν βγάζουν λεφτά, αλλά πολλές φορές βρίσκονται με ζημιά. Και για να βγάλουν λεφτά, πρέπει να βρουν νέα μέλη να βάλουν στο κόλπο απο τους οποίους θα παίρνουν ποσοστά. Γι αυτό καίγονται τόσο, και υποστηρίζουν την επιχείρηση προτρέποντας τους πάντες να συμμετάσχουν. Για σκεφτείτε, αν δεν είχαν προσωπικό όφελος, θα καιγόντουσαν τόσο πολύ για το να πείσουν τον κόσμο να μπει κι αυτός? Θα έλεγαν "εγώ τα λεφτά μου τα βγάζω, πείτε ο,τι θέλετε", και δεν θα συμμετείχαν σε πολυσέλιδες συζητήσεις στα forums προσπαθώντας με νύχια και με δόντια να πείσουν τον κόσμο να συμμετέχει, και μάλιστα χωρίς να δίνουν λεπτομέρειες για το τι ακριβώς κάνουν σε αυτή τη δουλειά.

 

Ρίχτε αν θέλετε μια ματιά στο άρθρο που έγραψα στο blog μου, και σε αυτή τη σελίδα που εξηγεί αναλυτικά πως λειτουργεί όλη αυτή η απάτη, καθώς επίσης δίνει και links για κάποιες γνωστές σελίδες με τέτοιου είδους απατεωνιές για να μην την πατήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Ειμαι καινούργια χρήστης του φόρουμ και μόλις τελείωσα με το διάβασμα της συζητησης αυτης θεώρησα σωστό να πω και εγώ την εμπείρια μου. Μωλίς πριν λίγους μηνες τελείωσα τις σπουδές μου και άρχισα να φτιάχνω σιγά σιγά την ζώη μου. Για να γίνει αύτο χρειέζομαι χρήματα. Εχώ μια μόνιμη δουλεια που κακα τα ψεματα πληρωνει αρκετα καλα για την ηλικια μου. Ταυτοχρονα ομώς εχω ακομη 2 δουλειας παρτ ταιμ. Η μια απο αυτες έχει να κάνει με το διαδυκτιακο μαρκετινγ. Ναι δουλευει. Και τα 200-300 ευρο που παιρνω επιπλεον ειναι οτι καλυτερο. Ναι τωρα που είναι η αρχη αφιερώνω καποιες ώρες αλλά μου αρέσει και το γουστάρω.

 

ουτέ λεφτά επένδυσα, ούτε καποιον να με πιεζει, ουτε να μου λεει πως και πότε να δουλευω έχω. όσο δουλευω τόσα παίρνω.

Κανένα δεν πίεζουμε απλώς μιλώντας δίνουμε την ευκαιρία σε ανθρώπους να κερδίσουν και αυτοί καποιά χρήματα οπως κάποιοι αλλι εδωσαν την ευκαιρια σε εμας.

 

Για εμενα δουλευει και με ευχαριστει. Βοηθαω και τους γυρω μου και κερδιζω καποια λεφτα που ειναι πολύ σημαντικα για την υλοποιηση των δικών μου ονείρων σαν νέα.

 

Αν δεν κανεις κατι να αλλαξεις εσυ την ζωη σου κανεις δε θα το κανει....

 

Με πολυ εκτίμηση,

Στελλα

 

Αργυρουλα῟20

 

και εγώ είμουν χωρίς δουλεία και απάντησα σε μια απο αυτες τισ αγγελίες για δουλεία απο το σπίτι. Αρχικη μου σκέψη ηταν οτι δεν είχα τίποτα να χασω . Αν μου άρεσε θα το έκανα. Τώρα το απόλαμβάνω τρέλα. Ναι θέλει λίγο τρέξιμο στην αρχή αλλά η δική μ ομάδα είναι απίστευτη υποστήριξη και έκανα και νεους φίλους. Να σημειώσω οτι αυτο που είμαι εγω δεν έχει καμια σχέση με πυραμίδες....όλα ειναι καθαρα γι αυτο άλλοστε είμαι και εγω εκει.

 

Για εμένα δουλευει, το απολαμβάνω και βγάζω και κάτι επιπλέον αφου ευτιχώσ για μένα βρηκα μια μονιμη δουλεια...

 

Εσύ αποφασιζεις....δεν εχεις να χάσεις τιποτα απολυτως...

 

δουλευω αποκλειστικα απο το διαδικτυο με τα προιοντα και την δικη μου ομαδα....

αλλα κυριως με προιοντα ...

 

Ενώ διάβασα τα μηνύματα σου από πραγματικό ενδιαφέρον, αυτό που παρατηρώ είναι πως δεν είσαι σαφής (όπως κι όλοι όσοι ασχολούνται με το συγκεκριμένο θέμα και μιλάνε θετικά γι' αυτό) για το τι ακριβώς κάνεις και για το ποιες είναι οι απαιτήσεις της δουλειάς αυτής (όταν έχεις τον χρόνο να ασχοληθείς φυσικά, αφού δεν σε πιέζει κάποιος όπως λες).

 

Επίσης, η έκφραση "διαδυκτιακο μαρκετινγ" που γράφεις στο πρώτο σου μήνυμα, εμένα μου ακούγεται σαν "πλασιέ μέσω ίντερνετ". Δεν το λέω προσβλητικά, εννοώ απλώς πως όσα πουλήσεις (αν πουλήσεις), τόσα θα βγάλεις. Άρα προφανώς δεν θα ισχύει αυτό που είπες "όσο δουλευω τόσα παίρνω". Μπορεί να δουλεύεις ώρες και να μην πουλήσεις τίποτα. Οπότε πως μπορείς να μιλάς θετικά γι' αυτήν την δουλειά, αφού προφανώς είναι "ότι κάτσει";

 

Και πριν νομίσεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, να σου πω ότι κοντινό μου πρόσωπο το έψαξε σοβαρά, και δεν είναι τίποτα περισσότερο από δουλειά "πλασιέ", με διάφορους τρόπους.

 

Ύστερα απ' όλα αυτά, σε ρωτώ (από πραγματικό ενδιαφέρον), τι είναι αυτό που κάνει την δική σου δουλειά ξεχωριστή σε σχέση με τις παραπλήσιες που αναφέρθηκαν με αρνητικά σχόλια;

 

Απλώς ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καθεστε και κανετε ολοκληρες συζητησεις.

Οσοι δεν το πιστευουν καλα δεν μπορουν ολοι νε εχουν τις ιδιες αποψεις και ουτε εμεις θέλουμε να επιβάλουμε τις δικες μας...

 

Οσοι θέλουν να προσπαθήσουν και έχουν όρεξη δεν έχουν να χάσουν τίποτα....κάντε κλικ:shifty:

 

Με πάρα πολυ εκτιμηση Στελλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καθεστε και κανετε ολοκληρες συζητησεις.

Οσοι δεν το πιστευουν καλα δεν μπορουν ολοι νε εχουν τις ιδιες αποψεις και ουτε εμεις θέλουμε να επιβάλουμε τις δικες μας...

 

Οσοι θέλουν να προσπαθήσουν και έχουν όρεξη δεν έχουν να χάσουν τίποτα....κάντε κλικ:shifty:

 

Με πάρα πολυ εκτιμηση Στελλα

 

 

Γιατί δεν μας λές ακριβώς τι δουλειά θα κάνει κάποιος καθημερινά σε αυτή την επιχείρηση, ωστε να μάθουμε κι εμείς περι τίνος πρόκειται? Μόνο έτσι άλλωστε μπορείς να αλλάξεις γνώμη σε όσους είναι επιφυλακτικοί. Με γενικολογίες του στυλ "Κάνεις κάτι με πωλήσεις και παίρνεις καλό μισθό", αναμενόμενο είναι κάθε λογικά σκεπτόμενος άνθρωπος να διατηρεί τις επιφυλάξεις του, και να μην εμπιστεύεται έτσι εύκολα την τσέπη του. Κι εγώ ο ίδιος ίσως ενδιαφερθώ να το ψάξω περισσότερο αν ακούσω απο έναν άνθρωπο που δουλεύει εκεί μια ολοκληρωμένη πληροφόρηση με λεπτομέρειες, ώστε να σιγουρευτώ οτι δεν υπάρχει απάτη. Αλλιώς κάτι είναι πολύ ύποπτο σε αυτή την ιστορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...