Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Πλαίσιο έχει στις αποθήκες τον q9450 και μέσω τηλεφώνου κάνει την παραγγελία αλλά η τιμή είναι 320ευώ

OMG! βασικά τον έχουν παραπάνω απο ότι περίμενα.

 

ποσο fsb πιάνει και τι batch ειναι.

 

Παντως αν δω αυτες τις τιμες απο πλαισιο και απο eshop 30 ευρω κατω σε ολα θα προτιμισω το eshop και ας παρω το ρισκο.

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά Msystems τον έχει 291.55euro (αν και το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post).

 

Ακόμα δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα εκτός το update στο bios. Ελπίζω σήμερα να προλάβω να κάνω πιο πολλά (μας έχει φάει η δουλειαααα!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
OMG! βασικά τον έχουν παραπάνω απο ότι περίμενα.

 

 

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά Msystems τον έχει 291.55euro (αν και το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post).

 

ναι αλλα εγω μενω σε νησί και θελω να γλιτώσω το 6% φπα και μην πληρώσω τα μεταφορικά που εκει θα τα πληρώσω λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα εγω μενω σε νησί και θελω να γλιτώσω το 6% φπα και μην πληρώσω τα μεταφορικά που εκει θα τα πληρώσω λογικά.

Υπομονη...Σημερα εμφανιστηκε και ο 9300 απο e-shop.

Δε θα αργησει και ο 9450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά η Maximus Formula με το 907 bios δεν τον γουστάρει και ενώ τον βλέπει σαν Q9450 μετά βγάζει Unknown CPU και πρέπει να πατήσεις F1.

 

Με το 1004 bios όλα είναι μια χαρά!

 

 

Φίλε μου επειδή είμαι και εγώ ένας από του κατόχους της asus formula το bios αυτό που αναφέρεις "1004" που το βρήκες γιατί μόλις μπήκα στο site της asus και ούτε για την formula την απλή ούτε για την formula se το έχουν βάλει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχετε maximus μπορειτε να την κανετε και rampage με το γνωστο τεχνασμα που αναφέρεται στο xtremesystems και το thelab αλλα λογικα μπορει να χασεις την εγγυηση αφου δεν ξαναφλασαρετε οπως πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχετε maximus μπορειτε να την κανετε και rampage με το γνωστο τεχνασμα που αναφέρεται στο xtremesystems και το thelab αλλα λογικα μπορει να χασεις την εγγυηση αφου δεν ξαναφλασαρετε οπως πριν.

Εμενα μου φαινεται οτι γινεται παλι maximus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με το 1004 Βios η Maximus Formula δεν έχει κανένα πρόβλημα έτσι ??? ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ MOTHERBOARD ! Μην τρελαθώ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

 

@baso7 : Thank you !!!! Περιμένω λίγο ακόμα το eshop μπας και την φέρει,όχι για τίποτα άλλο..αλλά επειδή έχω πάρει και τα άλλα parts απο εκεί, να έχω να κάνω με ένα κατάστημα σε θέματα εγγυήσεων.. αλλά αν δώ πως αργεί έχω φύγει για Multirama X...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι οτι αν εχει απο μαμα παλιο bios η maximus ισως να μην βλεπει την cpu και να μην μπορεις ουτε bios update να κανεις και να θες αλλη socket 775 cpu πριν βαλεις τον yorkfield. Αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο με την maximus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσαμε το θέμα ασυμβατότητα του συγκεκριμένου επεξεργαστή με μητρικές, εγώ σκέφτομαι για μητρική την gigabyte x38-dq6 δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα ε?

Και εφόσον θα μου τα συναρμολογήσουν απο το Πλαίσιο αν θέλει bios update λογικά δεν θα το κάνουν απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσαμε το θέμα ασυμβατότητα του συγκεκριμένου επεξεργαστή με μητρικές, εγώ σκέφτομαι για μητρική την gigabyte x38-dq6 δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα ε?

Και εφόσον θα μου τα συναρμολογήσουν απο το Πλαίσιο αν θέλει bios update λογικά δεν θα το κάνουν απο εκει?

Δεν υπαρχει αυτη η μητρικη πια, τουλαχιστον στο πλαισιο.

Μετα πας σε χ48-dq6.ΔΕ νομιζω να υπαρχει προβλημα...

Το πλαισιο τη φερνει συντομα...

Μπορεις να πας πας και σε rampage formula απο e-shop που την εχει φερει ηδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει αυτη η μητρικη πια, τουλαχιστον στο πλαισιο.

Μετα πας σε χ48-dq6.ΔΕ νομιζω να υπαρχει προβλημα...

Το πλαισιο τη φερνει συντομα...

Μπορεις να πας πας και σε rampage formula απο e-shop που την εχει φερει ηδη..

 

Πήγα στο κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο και μου είπαν οτι υπάρχει ;) Αρά αυτή θα πάρω.

Το χ48 το αποκλειουμε λόγω ddr3 και κόστους μνημών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο και μου είπαν οτι υπάρχει ;) Αρά αυτή θα πάρω.

Το χ48 το αποκλειουμε λόγω ddr3 και κόστους μνημών.

Καποια αποθεματα παντα θα υπαρχουν.

Το χ48 θα βγαινει και για DDR2. Η GIGABYTE εχει ηδη ετοιμο μοντελο. Σαν επιδοσεις δεν θα εχει διαφορες ουσιαστικες διαφορες σε σχεση με το χ38 αλλα θα εχει καποιο νεο συστημα για την εξοικονομηση ενεργειας.

Αφου την βρηκες παντως πηγαινε παρτην

Αληθεια σε τι τιμη την εχεις βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...