Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμία σχέση το GT5 με το FM4. Σαφώς πιο ρεαλιστικό και προσγειωμένο το GT, πιο arcade και user friendly το Forza.

Τζάμπα το ένα, 40+€ (50+ για ελλαδιστάν) το άλλο. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση το GT5 με το FM4. Σαφώς πιο ρεαλιστικό και προσγειωμένο το GT, πιο arcade και user friendly το Forza.

 

η πιο ακυρη συγκριση που εχω διαβασει για αυτα τα 2 παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τα πραγματα, το GT ειναι simulation με τα καλα του και τα κακα του αλλα μονο αυτο, simulation. Για εναν κλασσικο petrolhead το GT αποτελει μονοδρομο (ναι ακομα και στο 2011). Το Forza απλα ΔΕΝ ειναι simulation ασχετα αν ειναι αρκετα καλυτερο σαν -παιχνιδι-. Αν θελει απλα καποιος να τα παρει και να τρεξει προφανως το Forza "καθεται" καλυτερα μιας και εχει ποιο μεγαλη γκαμα αυτοκινητων απο ολο τον κοσμο (στο GT δεν θα βρεις alfa romeo MITO παραδειγμα και εχει και αλλα πολλα που λειπουν).

 

Παρα αυτα ομως ενας ο οποιος εχει το καταλληλο set up ή εστω καποιος που απλα γουσταρει να φτιαχνει οπως αυτος θελει τα αυτοκινητα με settings και λοιπα με ρεαλιστικο τροπο το GT ειναι απλα παραδεισος. Ειναι παντως 2 διαφορετικα παιχνιδια οσο και να θελει καποιος να τα συγκρινει. Απλα δεν υπαρχει συγκριση. Simulation VS arcade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Εδω και πολυ καιρο αντιμετωπιζω ενα χαζο προβλημα με το GT οσον αφορα τα γραφικα του.Εντος παιχνιδιου εμφανως δεν ειναι οπως ηταν δηλαδη διακρινω τετραγωνακια πανω στα αυτοκινητα ενω το ιδιο συμβαινει και οταν τα βλεπω στο γκαραζ.Επιπλεον σε καποια αυτοκινητα παλι στο γκαραζ δεν φαινονται τα thumbnails τους.Ακομα πολλες φορες βλεπω κατω δεξια να γραφει ΄΄εγκατασταση΄΄.Φυσικα ειναι περασμενο μεσα στν σκληρο με την κανονικη εγκατασταση που κρατουσε ωρα.

Το ξανακανα βεβαια και απο την επιλογη που εχει στο μενου αλλα τιποτα.Τι μπορει να φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

επαναφερω λιγο το θεμα

αρχικα εχω κολλησει στην προκληση sebastian loeb(στην τριτη πιστα chamonix)

υπαρχει κανενα τιπ-σεταρισμα για το πως να την περασω;

στην προηγουμενη εφαγα 2 ωρες περιπου αλλα τα καταφερα απενεργοποιωντας τα παντα περαν του abs που ηταν στο 1(το αλλο για το τιμονι το εχω παντα στο+7)

 

 

επισης formula gt δινει το παιχνιδι η πρεπει να την αγορασω online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κοβει αρκετα ειδικα στις στροφες,γ αυτο το απενεργοποιω..

καταφερα σημερα να το παω καλυτερα,πρεπει να βρω 6 δευτερολεπτα καπου

θα ξαναδοκιμασω με το +1 μηπως και με βοηθησει τωρα που ξερω την πιστα καπως..

 

 

για τη φορμουλα δεν υπαρχει αλλος τροπος;

πολλα τα 5 μυρια!8 εχω συνολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

OYAOY!!!!!!!

καιρο εψαχνα κατι τετοιο.

Θα δω τι μπορω να κανω τοτε

μια ερωτηση ακομα,αν επαναλαβω καποιο event μου δινει παλι τα χρηματα οπως στο 4 η πρεπει να κανω κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...