Προς το περιεχόμενο

Περί οθονών... Μικρός οδηγός αγοράς


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

καλό πάντως θα ήταν να αποφεύγουμε τις οθόνες χωρίς dvi αν έχουμε την οικονομική δυνατότητα...

ποτέ δεν ξέρουμε σε τι θα πέσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι τελευταίο που ξέχασα να ρωτήσω πριν, έχω την κάρτα γραφικών G-Force MX440SE, η οποία λογικά θα συνδέεται με αυτή την οθόνη που θέλω να αγοράσω (LG L225WS-SF 22'' TFT). Από ότι κατάλαβα μπορεί να έχει πρόβλημα, σωστά? Η οθόνη που έχω τώρα είναι η ' Flatron L1919s ', η οποία δουλεύει κομπλέ. Τα ρωτάω αυτά μην βρεθώ προ εκπλήξεων όταν την αγοράσω και κλαίω τα λεφτά μου.... Δώστε κιόλας την τελική σας συμβουλή για την αγορά της ή όχι και φυσικά για τα προβλήματα που μπορεί να έχει.

Υ.Γ. Αν ρωτήσω στο κατάστημα από όπου θα την αγοράσω το πιο πιθανό είναι να μου πουν ότι δεν έχει πρόβλημα και αν ισχύει το αντιθετό τότε άντε να βγάλεις άκρη. Thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

E οχι! Ουτε μεντιουμ να ημουνα! :P

 

Πολυ πιθανον η ποιοτητα απεικονισης να ειναι προβληματικη, αλλα μπορει και να μην ειναι... Δυστυχως κανεις δε μπορει να πει με σιγουρια, καθως οταν βγηκαν αυτες οι καρτες γραφικων δεν υπηρχαν καν TFT οθονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φόλε GeorgeMan υπάρχει η πιθανότητα να διορθώνεται το προβλημα με ρύθμιση των Hz της οθόνης? Ευχαριστώ και εγώ για την απάντηση, μολις είδα να αναφάρεσαι στην καρτα γραφικών μου είπα μεντιουμ θα 'ναι. χαχα ....

Υ.Γ. Το πιο πιθανό είναι να κάτσω στα αυγά μου τελικά και να το ξεχάσω, για να μην μπλέκω ύστερα από την απάντηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτα μπορεις να παρεις μια απο τις 'τελευταιες των μοϊκανων' καρτες γραφικων για AGP, οπως αυτη που εχει DVI και μηδαμηνη καταναλωση ενεργειας, ΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝ και εφοσον δε σου δουλευει σωστα με τη νεα οθονη.

Τι μητρικη εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική μου ειναι Asrock P4i65G για socket 478 με chipset: northbridge 865 (intel) / southbridge ICH5 (intel). Δεν ήταν αυτή η αρχική μου επιλογή, αλλά η δεύτερη. Η πρώτη μητρική ήταν η MSI 648 Max αλλά η καργι@λα κάηκε. Ισως τελικά τότε επρεπε να άλλαζα τα απαραίτητα... όλο το PC, χαχα... Κοίτα φίλε, μάλλον θα την αγοράσω την οθόνη και στην τελική θα την δώσω σε κάποιο φιλο μου αν δεν βγει ακρη. Αν δεν έχει προβλημα θα postαρω για να τσεκάρουν και άλλοι αν ενδιαφέρονται....

Πάντως πες μου αν κολλάει στην μητρική μου και πολύ καλη η λύση σου (και φθηνη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απλα σου εδωσα τη φτηνοτερη δυνατη λυση (με DVI) εαν και εφοσον τελικα παρουσιαστει προβλημα :-)

 

Ενημερωσε μας για οτι κανεις τελικα.

Η μητρικη σου μια χαρα παιρνει την καρτουλα που σου εδειξα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

ahem...τι εννοείς στην ποιότητα εικόνας όσον αφορά την ταχύτητα? :o

δλδ τι σχέση έχει η ποιότητα εικόνας με το RT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ahem...τι εννοείς στην ποιότητα εικόνας όσον αφορά την ταχύτητα? :o

δλδ τι σχέση έχει η ποιότητα εικόνας με το RT?

 

Δεν έχει σχέση,που όταν μετακινείς ένα παράθυρο βλέπεις θολούρα ή κάνει από μόνο του..motion blur εφέ το μόνιτορ στα games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση καθαρά τι προτιμάτε εσείς! Τι θα παίρνατε για καλύτερο και γιατί, όσον αφορά τις ίντζες.

Οι 22 έχουν την ίδια ανάλυση με τις 20. Το ίδιο στο περίπου και οι 24 με τις 26.

Τι θα προτιμούσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εξαρτάται η χρήση που του κανεις wandex! γενικώς δεν πρτιμω μεγάλες οθόνες γιατι με κουραζουν όταν είμαι απο κοντα! θεωρω ιδανικές τις 19αρε κ μάλιστα οχι wide!

 

αν χρησιμοποιεις πολυ Photoshop k autocad Κ θες να έχεις μεγαλες εικονες μπροστα σου προφανως θα πας για τα μεγάλα μεγέθη ;-)

 

η γνώμη μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...