Προς το περιεχόμενο

Aπαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους


Toufas

Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;  

209 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;

    • Παντού εκτός από ΔΥ, Νοσοκομεία/Ιατρεία & Σχολεία/Νηπιαγωγεία.
    • Μόνο σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους που τηρούν τις Ευρωπαϊκές προδιαγραφές. (Προηγ. νόμος)
    • Να μην επιτρέπεται σε κανέναν κλειστό δημόσιο χώρο. (Νυν νόμος)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντι να κάνουν την πάπια οι καπνίζοντες , βγάζουν και γλώσσα....να τρελαίνεσαι.

Σα να λέμε τώρα , ένα εργοστάσιο αδιαφορεί να βάλει φίλτρα, μολύνει το περιβάλλον και την υπονομεύει την υγεία των κατοίκων , οι μηχανισμοί ελέγχου κάνουν τα στραβά μάτια και τον αφήνουν να αυθαιρετεί, και αυτός να βγαίνει και να προκαλεί τον κόσμο ότι είναι δικαίωμά του και γούστο του και να πουλάει μούρη και να τους γράφει στ @@ του.

 

Ρε…βουλώστε το

Δε φτάνει που σας έχουν αφήσει μέχρι το 2010 μιλάτε και από πάνω

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο αποπάνω.

Τις προάλλες κάπνιζα σε ένα πάρκο, και έτσι όπως βγάζω τον καπνό, βλέπω από πάνω να πέφτουν μαύρα φύλλα. "Σύμπτωση θα είναι", λέω και συνεχίζω. Μετά από λίγο ΠΛΑΦ μου σκάει στη μάπα μια ψόφια κουκουβάγια. Τρελαίνομαι εγώ, λέω το μικρό μου ντάβιντοφ το έκανε αυτό;;;; Αρχίζω τρέχω, φτάνω στην άκρη μιας λίμνης. Συνεχίζω να καπνίζω και πως το φέρνει ο διάολος και φυσάει αεράκι και παίρνει λίγη στάχτη και τη ρίχνει στο νερό. Παιδιά δε σας κάνω πλάκα, λες και φυτρώνανε σπυράκια σε 14χρονο ε, φλουπ φλουπ φλουπ σκάγανε στην επιφάνεια πεθαμένα ψάρια, βατράχια, χέλια, δύτες και το τέρας του λοχνες. Εγώ τρελός από τύψεις πετάω κάτω το τσιγάρο, πάω να το πατήσω, μου δαγκώνει το πόδι και μου κόβει λίγο από τη φτέρνα, το σβήνει όμως το αίμα, το οποίο μαυρίζει αμέσως και γίνεται δάκρυα μικρών παιδιών.

Και εγώ δεν ξέρω πως έτρεξα και έφτασα σπίτι.

 

Αυτό έγινε πριν 6 μέρες, έχω να κατουρήσω από τότε, φοβάμαι πως αν το κάνω θα σουρώσει ο πλανήτης.

 

Αυτά κάνει το κάπνισμα παιδιά, μην ξεγελιέστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι.Αλλά ξαναρωτάω ελπίζοντας σε απάντηση από υπέρμαχο του καπνίσματος σε δημόσιο κλειστό χώρο...

Αν σε δημόσιο κλειστό χώρο' date=' αερίζομαι τακτικά, έχουν δικαίωμα να μου κάνουν παράπονα ή παρατήρηση ή να μην μου επιτρέψουν ξανά την είσοδο αν δεν κόψω αυτή την αηδιαστική συνήθεια;[/quote']

 

Nα σε πετάξουν έξω με τις κλωτσιές αλλά όχι να σου βάλουν μιά περιουσία πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να κάνουν την πάπια οι καπνίζοντες ' date=' βγάζουν και γλώσσα....να τρελαίνεσαι.

Σα να λέμε τώρα , ένα εργοστάσιο αδιαφορεί να βάλει φίλτρα, μολύνει το περιβάλλον και την υπονομεύει την υγεία των κατοίκων , οι μηχανισμοί ελέγχου κάνουν τα στραβά μάτια και τον αφήνουν να αυθαιρετεί, και αυτός να βγαίνει και να προκαλεί τον κόσμο ότι είναι δικαίωμά του και γούστο του και να πουλάει μούρη και να τους γράφει στ @@ του.

 

Ρε…βουλώστε το

Δε φτάνει που σας έχουν αφήσει μέχρι το 2010 μιλάτε και από πάνω[/quote']

 

Μπράβο φασισμός!!!!

Το τσιγάρο δέν είναι καινούργιο φρούτο υπάρχει εδώ και 500 χρόνια δέν φταίμε εμείς οι σημερινοί καπνιστές άν το βρήκαμε μπροστά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίπλωμα' date=' το αμάξι και το σπίτι.-

Μετά θα μάθει να βλέπει και ίσως τη γλυτώσει κανείς. [/quote']

 

Το θέμα του κόκκινου είναι πολύ σοβαρό και το παραβιάζουν πολλοί μάγκες άνετα και αδικιολόγητα εκεί συμφωνώ.

Αλλά πολλές φορές ο τροχόμπατσος βλέπει το πορτοκαλί ή το παραλίγο πορτοκαλί σάν κόκκινο τον γράφει για να δώσει ρεσιτάλ επαγγελματισμού στους διευθυντές του, κάμερες δέν υπάρχουν να επιβεβαιώσουν ποιός έχει δίκιο οπότε το δίκιο πάει αμέσως αυτόματα στο όργανο της τάξης.

Τί κάνουμε εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να κάνουν την πάπια οι καπνίζοντες , βγάζουν και γλώσσα....να τρελαίνεσαι.

Σα να λέμε τώρα , ένα εργοστάσιο αδιαφορεί να βάλει φίλτρα, μολύνει το περιβάλλον και την υπονομεύει την υγεία των κατοίκων , οι μηχανισμοί ελέγχου κάνουν τα στραβά μάτια και τον αφήνουν να αυθαιρετεί, και αυτός να βγαίνει και να προκαλεί τον κόσμο ότι είναι δικαίωμά του και γούστο του και να πουλάει μούρη και να τους γράφει στ @@ του.

 

Ρε…βουλώστε το

Δε φτάνει που σας έχουν αφήσει μέχρι το 2010 μιλάτε και από πάνω

 

Δεν λεω λαμακια μας εμας των καπνιστων που καπνιζουμε αλλα αυτη τη σταση "δεν καπνιζω αρα ειμαι καλυτερος απο σενα" καλυτερα να την κοψετε γιατι αυτη ειναι που δημιουργει ολα τα προβληματα.Πχ εγω παντα ρωταω τους αλλους πριν καπνισω και αν παρω μια απαντηση του στυλ "Ξερεις με ψιλοενοχλει αλλα δεν πειραζει καπνισε" παιζει να μην αναψω ουτε ενα μονο και μονο επειδη μου μιλησε καλα ο αλλος.Στην περιπτωση βεβαια που πεσω σε καποιον σαν εσενα υστερικο του τυπου "ΑΑΑΑΑ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΡΕΜΑΛΑ κλπκλπ" παιζει και να του φυσαω στη μαπα τον καπνο ετσι για να μαθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω λαμακια μας εμας των καπνιστων που καπνιζουμε αλλα αυτη τη σταση "δεν καπνιζω αρα ειμαι καλυτερος απο σενα" καλυτερα να την κοψετε γιατι αυτη ειναι που δημιουργει ολα τα προβληματα.Πχ εγω παντα ρωταω τους αλλους πριν καπνισω και αν παρω μια απαντηση του στυλ "Ξερεις με ψιλοενοχλει αλλα δεν πειραζει καπνισε" παιζει να μην αναψω ουτε ενα μονο και μονο επειδη μου μιλησε καλα ο αλλος.Στην περιπτωση βεβαια που πεσω σε καποιον σαν εσενα υστερικο του τυπου "ΑΑΑΑΑ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΡΕΜΑΛΑ κλπκλπ" παιζει και να του φυσαω στη μαπα τον καπνο ετσι για να μαθει.

 

Λίγοι είναι αυτοί που ρωτάνε όμως, ξέρω άτομο που έχει άσμα και δεν μπόρεί να πάει κάπου σε ένα κλειστό μέρος, επειδι σχεδόν όλοι καπνίζουνε. Εντάξει αυτοί που απλά δεν καπνίζουν μπορούν να το ανεχτούν για λίγο... δεν έγινερ και τίποτα.. άλλα άτομα που κλείνονται μέσα λόγο του ότι καπνίζουν... σε κλειστά μέρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βάζουμε 20 ευρώ το πακέτο και αμέσως αμέσως έχεις 50% λιγότερα καυσαέρια!!Μετά έρχεται το 2010 και η εκδίκηση των ινδιάνων πεθαίνει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδια κουβεντα την εχω κανει αρκετες φορες με καπνιστες φιλους μου..

Επιμενουν και μου λενε με ποιο δικαιωμα τους απαγορευουν να κανουν κατι που γουσταρουν..

Βλεπω μια αδυναμια να καταλαβουν οτι ο καπνος τους, ενοχλει πολυ κοσμο (στην ουσια αδιαφορια ειναι).

Το ερωτημα που τους κανω παντα ειναι..

Αν εγω την βρισκω με το να αναβω ξεραμενες τσουκνιδες (η οτιδηποτε που ο καπνος του βρωμαει) και ντουμανιαζω το μαγαζι που βρισκομαι, διαφοροποιουμαι απο τους καπνιστες ή οχι;

Γιατι εγω που δεν γουσταρω τον καπνο του τσιγαρου να πρεπει να τον τρωω στην μαπα;Γιατι απλα ειναι διαδεδομενο;

Στο σπιτι σου και στο αμαξι σου καπνισε οσο γουσταρεις (ή οσο αντεχουν τα πνευμονια σου).Εφοσον υπαρχει κοσμος που ενοχλειται απο τις συνηθειες -εθισμους σου, συνεχισε τες οσο εισαι μονος..

Απλο δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδια κουβεντα την εχω κανει αρκετες φορες με καπνιστες φιλους μου..

Επιμενουν και μου λενε με ποιο δικαιωμα τους απαγορευουν να κανουν κατι που γουσταρουν..

Βλεπω μια αδυναμια να καταλαβουν οτι ο καπνος τους, ενοχλει πολυ κοσμο (στην ουσια αδιαφορια ειναι).

Το ερωτημα που τους κανω παντα ειναι..

Αν εγω την βρισκω με το να αναβω ξεραμενες τσουκνιδες (η οτιδηποτε που ο καπνος του βρωμαει) και ντουμανιαζω το μαγαζι που βρισκομαι, διαφοροποιουμαι απο τους καπνιστες ή οχι;

Γιατι εγω που δεν γουσταρω τον καπνο του τσιγαρου να πρεπει να τον τρωω στην μαπα;Γιατι απλα ειναι διαδεδομενο;

Στο σπιτι σου και στο αμαξι σου καπνισε οσο γουσταρεις (ή οσο αντεχουν τα πνευμονια σου).Εφοσον υπαρχει κοσμος που ενοχλειται απο τις συνηθειες -εθισμους σου, συνεχισε τες οσο εισαι μονος..

Απλο δεν ειναι;

βρε δεν καταλαβαίνουν αυτοί από λόγια...ξύλο θέλουν

Μπράβο φασισμός!!!!

Το τσιγάρο δέν είναι καινούργιο φρούτο υπάρχει εδώ και 500 χρόνια δέν φταίμε εμείς οι σημερινοί καπνιστές άν το βρήκαμε μπροστά μας.

και το μαστίγωμα των σκλάβων το ίδιο είναι

νο όφενς αλλα μλκ είπες :-)

 

Nα σε πετάξουν έξω με τις κλωτσιές αλλά όχι να σου βάλουν μιά περιουσία πρόστιμο.

+1000 καλή εξήγα

και μεις τους καπνιστές από δω κ πέρα να τους πετάμε έξω με τις κλωτσιές?

Δεν λεω λαμακια μας εμας των καπνιστων που καπνιζουμε αλλα αυτη τη σταση "δεν καπνιζω αρα ειμαι καλυτερος απο σενα"

δεν υφίσταται κάτι τέτοιο…μη σε κυνηγούν φαντάσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απλα ειναι διαδεδομενο;

 

αυτο ειναι

οταν μια μ@λ@κια, ενα εγκλημα κτλ το κανουν πολλοι μαζι παυει να θεωρειται

 

πχ αν εβλεπες πριν 10 χρονια εναν με παντελονι με τρυπες θα τον ελεγες ζητιανο

τωρα τα πουλανε χρυσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 καλή εξήγα

και μεις τους καπνιστές από δω κ πέρα να τους πετάμε έξω με τις κλωτσιές?

 

Άν έρθουν στο μαγαζί σου ναί, αλλά θα χάσεις την πελατεία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω λαμακια μας εμας των καπνιστων που καπνιζουμε αλλα αυτη τη σταση "δεν καπνιζω αρα ειμαι καλυτερος απο σενα" καλυτερα να την κοψετε γιατι αυτη ειναι που δημιουργει ολα τα προβληματα.Πχ εγω παντα ρωταω τους αλλους πριν καπνισω και αν παρω μια απαντηση του στυλ "Ξερεις με ψιλοενοχλει αλλα δεν πειραζει καπνισε" παιζει να μην αναψω ουτε ενα μονο και μονο επειδη μου μιλησε καλα ο αλλος.Στην περιπτωση βεβαια που πεσω σε καποιον σαν εσενα υστερικο του τυπου "ΑΑΑΑΑ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΡΕΜΑΛΑ κλπκλπ" παιζει και να του φυσαω στη μαπα τον καπνο ετσι για να μαθει.

 

Θα του φυσάω τον καρκίνο να μάθει, θέλει δεν θέλει και επειδή είμαι και σφίχτης δεν θα μπορεί να μου πει και τπτ.. Ωραία.. Πήγαινε σε ένα νοσκοκομείο να δεις καρκινοπαθείς καπνιστές και μετά ξανα-έλα να μου φυσήξεις τον καρκίνο στη μούρη και θα τα πούμε. Αν δεν μπορείς να σεβαστείς τον άλλο, ε εδώ χρειάζεται ο νόμος να σε κλείσει σπίτι σου, να αυτοντουμανιάζεσαι. Congrats για το νόμο. Κάτι είναι και αυτό.

 

Ποιους και πόσους καρκίνους προκαλεί το παθητικό κάπνισμα;

21-06-2002

cigaret3.gif

cyprialife-150x120B.gif

 

Είναι καιρός πλέον όλοι να αντιληφθούν ότι το παθητικό κάπνισμα δεν είναι απλά μια ενόχληση για αυτούς που δεν καπνίζουν.

Το παθητικό κάπνισμα είναι μια νοσηρή κατάσταση η οποία βλάπτει και σκοτώνει ανθρώπους που άθελά τους, εισπνέουν επικίνδυνες τοξικές ουσίες που περιέχονται μέσα στον καπνό του τσιγάρου, του πούρου ή της πίπας.

Υπολογίζεται ότι είναι δισεκατομμύρια άνθρωποι παγκοσμίως που υποβάλλονται στο παθητικό κάπνισμα και ότι οι θάνατοι που οφείλονται σε αυτό ανέρχονται σε εκατοντάδες χιλιάδες.

Τα βαρυσήμαντα αυτά πορίσματα προέρχονται από συνέδριο 29 εμπειρογνωμόνων από 12 χώρες, οι οποίοι εξέτασαν 50 ιατρικές έρευνες σχετικές με το θέμα. Οι εργασίες έγιναν μέσα στα πλαίσια της Διεθνούς Ένωσης για την Έρευνα στον Καρκίνο (International Agency for Research Against Cancer) η οποία είναι μέρος της Παγκόσμιας Οργάνωσης Υγείας.

Τα κυριότερα πορίσματα που πρέπει να προβληματίσουν σοβαρά την κοινωνία, τις αρμόδιες αρχές, τους εργαζόμενους και τους εργοδότες περιλαμβάνουν τα ακόλουθα σημεία:

Τι περιέχει ο καπνός του τσιγάρου, του πούρου και της πίπας; Ο καπνός του τσιγάρου περιέχει περισσότερες από 4.000 χημικές ουσίες που βρίσκονται υπό τη μορφή μικρών σωματιδίων ή αερίων.

Το μονοξείδιο του άνθρακα, η αμμωνία, η φορμαλδεΰδη και το κυανίδιο του υδρογόνου είναι μεταξύ των πλέον τοξικών ουσιών που περιλαμβάνονται μέσα στον καπνό.

Παγκοσμίως υπολογίζεται ότι υπάρχουν σήμερα 1,2 δισεκατομμύρια καπνιστές.

Τι εισπνέουν οι μη καπνιστές δια μέσου του παθητικού καπνίσματος; Οι μη καπνιστές δια μέσου του παθητικού καπνίσματος εισπνέουν τις ίδιες καρκινογόνες και τοξικές ουσίες όπως οι καπνιστές.

Οι ποσότητες μπορεί να μην είναι οι ίδιες αλλά στα συνηθισμένα επίπεδα επίπεδα παθητικού καπνίσματος στα οποία υποβάλλονται, εισπνέουν αρκετή ποσότητα για να εκδηλώσουν καρκίνους και άλλες νόσους που προκαλούν οι ουσίες που περιέχονται μέσα στον καπνό.

Οι τοξικές ουσίες που απορροφούνται από τους μη καπνιστές μπορούν να μετρηθούν στα υγρά του σώματος και στα ούρα τους. Η συγκέντρωσή τους είναι ανάλογη με τη συγκέντρωση που έχει ο μολυσμένος από το κάπνισμα περιβαλλοντικός αέρας.

Τι προκαλεί στον άνθρωπο το παθητικό και ενεργητικό κάπνισμα; Ο καπνός του τσιγάρου είναι υπεύθυνος για το 90% των περιπτώσεων καρκίνου του πνεύμονα.

Παράλληλα όμως είναι υπεύθυνος και για την πρόκληση και άλλων καρκίνων: Καρκίνο του στομάχου, του ήπατος, του νεφρού, του τραχήλου της μήτρας και οξείας μυελοβλαστικής λευχαιμίας.

Επίσης το τσιγάρο, το πούρο και η πίπα προκαλούν καρκίνο του στόματος , της γλώσσας, των ούλων, του λάρυγγα και της ουροδόχου κύστης. Δεν προκαλεί όμως καρκίνο του μαστού ή του προστάτη.

Οι μη καπνιστές που υποβάλλονται σε παθητικό κάπνισμα έχουν αυξημένο κίνδυνο κατά 20% έως 30% να παρουσιάσουν καρκίνο του πνεύμονα.

Ο κίνδυνος για τους μη καπνιστές για καρκίνο και για άλλες ασθένειες που προκαλούνται από τις βλαβερές ουσίες του καπνού, εκδηλώνονται όταν αυτοί υποβάλλονται στις συνήθεις καταστάσεις παθητικού καπνίσματος.

Η επιδημία του καπνίσματος πλήττει τόσο τους άνδρες όσο και τις γυναίκες.

Ο κίνδυνος για το άτομο που καπνίζει, ενεργητικά ή παθητικά, είναι μεγαλύτερος εάν αρχίζει το κάπνισμα σε νεαρή ηλικία. Με την πάροδο του χρόνου ο κίνδυνος αυξάνεται.

Πόσο σοβαρή είναι η επιδημία του καπνίσματος και πόσους θανάτους προκαλεί; Περίπου το 50% των καπνιστών θα αποβιώσουν πρόωρα λόγω ασθενειών που σχετίζονται με το κάπνισμα.

Οι μισοί από τους θανάτους αυτούς θα συμβούν όταν οι καπνιστές θα είναι μεσήλικες (35 έως 69 ετών).

Η απώλεια ζωής υπολογίζεται ότι ανέρχεται σε 20 έως 25 χρόνια σε σχέση με τους μη καπνιστές.

Το κάπνισμα είναι η κυριότερη αιτία καρκίνου η οποία μπορεί να αντιμετωπισθεί με πρόληψη.

Πρέπει να τονισθεί το γεγονός ότι το κάπνισμα, προκαλεί περισσότερους θανάτους λόγω καρδιακών αγγειακών επεισοδίων και πνευμονικών νόσων παρά από καρκίνο. Τελειώνοντας εμείς θα τονίσουμε ότι όλοι πρέπει να αντιληφθούν ότι το παθητικό κάπνισμα προκαλεί καρκίνο. Ο καρκίνος του πνεύμονα που μπορεί να προκύψει, είναι από τις πλέον απειλητικές για τη ζωή κακοήθεις νόσους.

Οι μη καπνιστές έχουν δικαίωμα στο να προστατεύονται από την απειλή αυτή και οι καπνιστές θα πρέπει να καταλάβουν ότι η αυτοκαταστροφική τους συνήθεια μπορεί να σκοτώνει και άλλους.

To άρθρo αυτό είναι πνευματική ιδιοκτησία του Medlook. Απαγορεύεται η αντιγραφή, η δημοσίευση, η αναπαραγωγή ή η μετάδοση του, από οποιονδήποτε και με οποιοδήποτε μέσο χωρίς την έγγραφη άδεια από το Μedlook. Copyright Medlook® All rights reserved.

Βιβλιογραφία:

World Health Organization

International Agency for Research on Cancer

 

 

 

 

Μέχρι να μου δείξεις έρευνα η οποία να λέει ότι το παθητικό κάπνισμα, είναι απολύτως υγιές και μη σου πω βοηθά και στο αδυνάτισμα, κράτα τα τσιγάρα σου στο πακέτο, όταν είσαι σε δημόσιο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι καθόμαστε και συζητάμε τα αυτονόητα.

Τελείωσε … είναι αδιαπραγμάτευτο .

Από το 2010 απαγορεύεται το κάπνισμα.

…βγάζετε και γλώσσα.

Έξω…, θέλεις να καπνίσεις ? στον εξώστη. Δε σέβεστε τίποτα …. το κέφι σας εις βάρος των άλλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα του φυσάω τον καρκίνο να μάθει, θέλει δεν θέλει και επειδή είμαι και σφίχτης δεν θα μπορεί να μου πει και τπτ.. Ωραία.. Πήγαινε σε ένα νοσκοκομείο να δεις καρκινοπαθείς καπνιστές και μετά ξανα-έλα να μου φυσήξεις τον καρκίνο στη μούρη και θα τα πούμε. Αν δεν μπορείς να σεβαστείς τον άλλο, ε εδώ χρειάζεται ο νόμος να σε κλείσει σπίτι σου, να αυτοντουμανιάζεσαι. Congrats για το νόμο. Κάτι είναι και αυτό.

 

Κοιτα εγω ειπα οτι αν μου το ζητησει ο αλλος ευγενικα και δεν κανει λες και του βαλα κανα καλαζνικοφ στη μουρη δεν προκειται ουτε μισο τσιγαρο να αναψω.Τωρα αν εσυ καταλαβες οτι προχωραω στο δρομο και οποιον βλεπω χωρις τσιγαρο του φυσαω καπνω στην μουρη,τον δερνω και μετα πουλαω τσιγαρα στα παιδια του, δεν μπορω να κανω κατι:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...