Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα glass cannon δεν αλλάζει απολύτως τίποτα, ίδια hp έχουν πάλι μονόχητοι θα φεύγουμε, εκτός αν πάμε για lower dps αλλά με all res οπότε θα μπορούμε να αντέχουμε hits.

 

Για τα πάρτυ πάλι δεν αλλάζει κάτι για τα glass cannons αφού τα HP ανεβαίνουν για κάθε party member, αντίθετα όμως τα melee class θα δούνε μία άνοιξη αφού ... δεν θα πεθαίνουν πλέον και θα φαρμάρουν πολύ πιο safe μιας και θα αυξηθεί και το repair cost.

 

Γενικά όλες οι αλλαγές που λένε θα κάνουν τους monk/barb υπερβολικά πολύ viable αν όντως μειώσουν το dmg των τεράτων τόσο ώστε ένας barb με 700 res θα μπορεί να φαρμάρει act 3 χωρίς ψόφους, θα αργεί λιγάκι σε σχέση με DH αλλά δεν θα φεύγει άκλαφτος από τα σκατοmob που πετάνε ακόντια ενώ είναι εκτός της οθόνης σου και ψάχνεσαι να βρεις από που την έφαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://us.battle.net/d3/en/blog/6214196/Diablo_III_Hotfixes_-_June_-6_9_2012#blog

 

Βασικά μπήκε το hotfix. Φαντάζομαι οτι ισχύει και για τον EU server.

Ας κάνουμε μερικές δοκιμές το απογευματάκι. Μου μυρίζει ξέθαμα των monk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ah κατι δεν εχω καταλάβει γιατι χανω όλες τις σοβαρές δημοπρασίες. Με λίγα λόγια:

- Πως είναι συνέχεια online και ανεβάζουν τις τιμές?

- όσες φορες εχω προσπαθήσει μεχρι τελευταίο δευτερόλεπτο να ανεβάζω την προσφορά μου ΠΑΝΤΑ χάνω απο τον (ποιο γρήγορο στο κλικ?) πλειοδότη

Κάτι δεν κάνω καλα ! λες να υπάρχει κανενα script και εγω κοιμάμαι όρθιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει android authenticator emulation για υπολογιστή.... google it και θα το βρείτε

 

όσο για το όπλο υπάρχει ένα πρόβλημα με το eas όταν υπάρχει. υπολογίζεται ΜΑΖΙ με το dps που γράφει το όπλο και δεν μπαίνει στο overal dps που κερδίζεις από ένα άλλο αντικείμενο πχ... γι αυτό ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να αγοράζουμε όπλο με eas μιας και μπαίνει μόνο στο όπλο και κερδίζεις stats απο το dps μόνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εχει γεμισει ο κοσμος ανωριμοτητες. Βλεπεις ενα post στο λινκ που εδωσε ο φιλος για hotfixes, πας να διαβασεις σχολια να δεις τι παιζει κτλ και βλεπεις ατελειωτους καβγαδες και ρατσιστικα σχολια για ασχετα πραγματα. Κριμα

 

Μαλλον φιλε που ρωτας για τος δημοπρασιες εννοεις οταν πας να κανεις bid και σου λεει αμεσα οτι ειναι ψηλοτερο το ποσο; Αν λες αυτο τοτε εχει να κανει με το οτι θπαρχουν κρυφα bids που ναι μεν εχουν γινει αλλα δε φαινονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "fix" που δεν αυξάνουν τα mobs το dmg τους όταν μπαίνουν κ άλλοι στο πάρτυ κανονικά έτσι έπρεπε να είναι αφού πριν βγει το παιχνίδι είχαν πει ότι θα αυξάνεται μόνο κατά 75% το HP των mobs για κάθε πάρτυ member αλλά μάλλον μας δουλεύανε.

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα είναι εύκολο για τους melee ακόμα και σε αυτό το dmg πάλι φεύγουν άκλαφτοι οι καημένοι, η ανάσταση των Monk/Barb θα γίνει με το 1.03 όπου θα μειωθεί το dmg των mobs, τώρα απλά δεν αυξάνεται

 

Δυστυχως εχει γεμισει ο κοσμος ανωριμοτητες. Βλεπεις ενα post στο λινκ που εδωσε ο φιλος για hotfixes, πας να διαβασεις σχολια να δεις τι παιζει κτλ και βλεπεις ατελειωτους καβγαδες και ρατσιστικα σχολια για ασχετα πραγματα. Κριμα

 

Μαλλον φιλε που ρωτας για τος δημοπρασιες εννοεις οταν πας να κανεις bid και σου λεει αμεσα οτι ειναι ψηλοτερο το ποσο; Αν λες αυτο τοτε εχει να κανει με το οτι θπαρχουν κρυφα bids που ναι μεν εχουν γινει αλλα δε φαινονται

 

Ποτέ, μα ποτέ δεν διαβάζεις comment/forums της Blizzard εκτός αν θες να γελάσεις. Μην πάρεις τίποτα στα σοβαρά. Δεν είναι περίεργο αν σκεφτείς ότι η Blizzard περισσότερη βάση δίνει στο r/diablo παρά στα official forum της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπερδευτηκα λιγο, αν ξερει καποιος...

 

λοιπον, ειχα 197% Gold find και παω και αλλαζω 2 δαχτυλια που εδιναν 11% και 10% αντιστοιχα και βαζω 2 δαχτυλιδια με 14% το καθενα. Απο 197% λοιπον μου το πηγαινει 219%. μπορει να μου εξηγησει καποιος το γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπερδευτηκα λιγο, αν ξερει καποιος...

 

λοιπον, ειχα 197% Gold find και παω και αλλαζω 2 δαχτυλια που εδιναν 11% και 10% αντιστοιχα και βαζω 2 δαχτυλιδια με 14% το καθενα. Απο 197% λοιπον μου το πηγαινει 219%. μπορει να μου εξηγησει καποιος το γιατι?

 

είχες valor buf μήπως? ή μήπως shrine buf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο valor ηταν. καλα γκαβακας, ουτε το προσεξα. Thanks

 

μιας και λεμε για αυτο. 204% μονο απο τα αντικειμενα μου ειναι αρκετο για καλο farming η να το ανεβασω κι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ή χωρίς valor buf? 204 mf ή gf ? 200 mf min ΧΩΡΙΣ valor να έχεις τουλάχιστον σε κάποιο gear σου ώστε να αλλάζεις στο 5% του τέλους του fight. κατά τα άλλα, το να πάρεις item με 6 stats και να τα κάψεις σε mf / gf δεν αξίζει... χίλιες φορές intel - vita - crit % - crit hit % - ressistances - socket (τα τέλεια 6 stats για end game item)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ή χωρίς valor buf? 204 mf ή gf ? 200 mf min ΧΩΡΙΣ valor να έχεις τουλάχιστον σε κάποιο gear σου ώστε να αλλάζεις στο 5% του τέλους του fight. κατά τα άλλα, το να πάρεις item με 6 stats και να τα κάψεις σε mf / gf δεν αξίζει... χίλιες φορές intel - vita - crit % - crit hit % - ressistances - socket (τα τέλεια 6 stats για end game item)

 

κατσε μπερδευτηκα. 204% gold find εχω χωρις κανενα buff. δεν εχω καθολου magic find. αξιζει να βαλω? μιλαμε ΜΟΝΟ για Farming μιας και απλα φαρμαρω hell. αν ανεβασω magic find πεφτουν μονο πιο πολλα μπλε η και πολλα κιτρινα Items? αυτο που ειπες με το τελος του fight δεν το καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε χθές κάτω απο 3sec. Τον έχω ανοιχτό καθώς φαρμάρω. Αρκετό fun.

Κατα τα άλλα το πρώτο actual γαμάτο drop που μου έπεσε σήμερα

 

260 int/67 all resist/socket/80dex/74str/50fire resist Helm.

Δεν υπάρχει κάν κάτι τέτοιο στο AH. Με 200 int πάνε στα 18m. Awwwwww yeah.

 

Ρε συ και εγώ έχω προσπαθήσει να βάλω Streams κλπ στην δεύτερη οθόνη αλλά τα fps μου πέφτουν απο 60fps σε 30 και κλειδώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, αρχιζω και απολαμβανω το ολο σκηνικο του farming!

 

εχω βαση 215% gold find και 60% magic find τα οποια αρκετα γρηγορα Γινονται 290% και 135% αντιστοιχα λογω neph valor. φαρμαρω σε ολο το δρομο απ οbridge μεχρι και τον siegebreaker (δηλαδη στα χιονια, μεσα στην σπηλια και πανω σε ολη την γεφυρα. Παιρνει απο 30 μεχρι 45 λεπτα. επεσαν περιπου 15 μπλε και 8 κιτρινα αντικειμενα και μιας και σχεδον κανενα απο αυτα δεν ηταν τελειο ωστε να το στειλω auction ΚΑΙ ειμαι και γεματος γενικα τα πουλησα ολα απευθειας στον vendor (αν εχετε καμια καλυτερα λυση μου λετε). εβγαλα λοιπον μεσα σε 40 λεπτακια και κανοντας ωραιο παινχιδι περιπου 100κ. δεν ειναι κι ασχημα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους τελειωσε και το Hell (DH). Σημερα ξεκιναω Inferno μαζι με τον κολλητο που εχει monk και εχει ηδη τελειωσει Act 1 Inferno. Να παρουμε ολο το Act και να το φαρμαρουμε απο αρχη ως τελος η ειναι καλυτερα να φαρμαρουμε καποιο συγεκριμενο/α σημειο/α για max profit και καλυτερα drops?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια απορια, αξιζει να μαζεψω/φτιαξω οτι χρειαζεται για να παω Whimsyshire στο normal? Δεν εχω παει ακομα.

 

Επισης ειδα οτι πολλοι πουλανε Whimsyshire runs και δεν καταλαβαινω το γιατι εφοσον μπορεις να το κανεις μονος σου και οσες φορες θελεις (απ'οσο ειδα)....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...