Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ο μόνος που βρίσκει τα hitboxes του παιχνιδιού άθλια? Έχω βαρεθεί να με χτυπάνε melee αντίπαλοι όταν είμαι μακριά τους (μιλάμε για ένα - δύο πόντους απόσταση πάνω στην οθόνη) και να βλέπω projectiles να περνάνε μέσα από αντικείμενα. Πέρα από το τρισάθλιο responce time (θέλω το skill μου να το παίρνει με την πρώτη, όχι να πατάω 3 - 4 ή να κοιτάζω το πληκτρολόγιο να δω αν μου γλίστρησε το δάχτυλο).

 

 

1. να σε χτυπανε melee απο μακρια χωρις λογο δεν εχω δει ποτε

2. projectiles που περνανε μεσα απο αντικειμενα ΝΑΙ υπαρχουν αλλα ειναι φτιαγμενα ετσι, ειναι σαν ability.

3. response time αν δεν εχει τρελλο lag δεν εχω δει ποτε να δυσλειτουργει. αυτο που λες με το πληκρτολογιο δεν μου εχει τυχει ποτε.

 

 

 

__________________

 

 

τελος νορμαλ act 1 με DH... μου φανηκε λιγο πιο δυσκολο απο οτι με wizard παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προφανής εξήγηση είναι το lag αλλά το έχω παρατηρήσει και σε χαμηλό latency σε μικρότερο βαθμό. Όσο για τα projectiles μια χαρά περνανε τα poison bolts από μύγες σε act 2 μέσα από τοίχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λεω τα projectiles ειναι (μαλλον) θεμα ability. ας πουμε το disintegrate του wizard δεν περναει απο πουθενα. ενω το ιδιο πραγμα οταν παιρνεις μορφη archon ομως, περναει μεσα απο τα παντα

 

μιας και γαι αρχη (δεν ξερω αργοτερα), primary attack του dh που να αξιζει δεν εχω βρει, παιζω με evasive fire ως primary και rapid fire ως secondary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προφανής εξήγηση είναι το lag αλλά το έχω παρατηρήσει και σε χαμηλό latency σε μικρότερο βαθμό. Όσο για τα projectiles μια χαρά περνανε τα poison bolts από μύγες σε act 2 μέσα από τοίχους.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ και δεν είναι λόγω latency.

Από την άλλη μάλλον δεν ισχύει πάντα γιατί έχω αποφύγει αρκετές φορές πολλά hits με τον ίδιο τρόπο (πειραματίστηκα γενικά για να δώ τι παίζει)

 

@Koritsi_Gia_PC

Τι δεν μου άρεσε από το Diablo 3

1) Αυτό που ανέφερες για τους Merchants του Town,τέρμα απρόσωποι.

2) Αν και υπάρχει αρκετό randomization είδικα στα dungeon δεν είναι στο επίπεδο του Diablo 2

3) Ανύπαρκτο Day/Night cycle και Dynamic weather effects ναι,ναι παίζει να είμαστε 100 άτομα

σε όλον τον πλανήτη που το θέλουν αυτό αλλά έδινε φοβερό χαρακτήρα στο Rogue Encampment

του Diablo 2

4)No Matt Uelmen music.Nuff said.

 

Κατά τα άλλα ο mphxths τα είπε αρκετά καλά.

 

P.S Δεν θα έλεγα το game noob friendly,όταν φτάνεις σε υψηλό επίπεδο πρέπει να ψαχτείς αρκετά για το gear σου.

Επίσης πρέπει να περιμένουμε να δούμε και τι impact θα έχει το PvP στο gearing αλλα και γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardcore παιζει κανεις?

 

εχω βρει μια σελιδα την οποια δεν μπορω να πουλησω στο AH και δεν ξερω που χρησιμευει. Black rock ledger page η κατι τετοιο. Ξερει κανεις που χρησιμευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RNG στα drops ftw!

 

εγώ πια "i have faith in system" πέφτουν στους άλλους Loots που θέλω και επειδή με λυπούνται λόγω του ότι είμαι γκαντέμης μου τα δίνουν (βλέπε χθες).

 

πλάκα πλάκα θα βάλω τα πάντα για 200€ / αντικείμενο και ότι φύγει

 

και να γεμίσουν τα κολόμπαρα απο nerds που έβγαλαν λεφτά απο το rmah trololololololol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...