Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και γω τη μαλακια μου πανω στη συγκεκριμενη διαφωνια.

 

Ειχα DH και στο act2 μου την ψιλοεδωσε γιατι κατ'εμε ναι μεν ειναι progressable αλλα δεν ειναι playable. Το kiting το εχω δει μονο σε stealth παιχνιδια να παιζει κυριο ρολο και σχεδον καθολου ή ελαχιστα σε οποιοδηποτε rpg. Προσωπικα δε γουσταρω εναν char που βγαζει τον κωλο του σε dps αλλα ψοφαει σε 1hit. Δε το εχω δει αυτο ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ game εκτος απο το pacman. Οποτε επειδη δε το εψηνα να κανω για καμια 100στη ωρες smokescreen και preperation ωστε απλα να βγαζω περισσοτερο dmg (χωρις να εχω ΠΟΤΕ τη δυνατοτητα να tankαρω 5@#$)*@# hits απο normal creeps με 250ms ping) το γυρισα σε barb.

 

Με τον barb εφτασα εν τελη με τα 1000 ζορια act 3 αλλα τουλαχιστον νιωθω οτι παιζω το game "αντρικια". Δε προσπαθω να θίξω τους DH/wiz γιατι και εγω σε ολα τα rpg που εχω παιξει dps/carry επαιζα/παιζω/θα παιζω. Απλα ήταν αηδια.

 

Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον στο συγκεκριμενο game λοιπον κατ'εμε. Οτι δεν υπαρχει πραγματικο farmαρισμα μέχρι το act 3 απ τη στιγμη που εκει πεφτουν τα καλα αντικείμενα και οτι για να φτασεις σ'αυτο το act σου λενε να...farmarαρεις... Να φαρμαρω τι ρε παιδες? Τον butcher? Και να βγαλω τι? Χρειαζομαι 800 all res, 10.000 armor, 10k dps για act2/3 (λιγο πιο κάτω για act2 και πιο πανω για act 3). Πόσα butcher runs λετε να θελει για να βγαλεις 10 αντικειμενα με 40-60res all, 60+ strength 60+vita? Απειρα και μαλλον δε γινεται.

 

Οποτε η λυση ειναι:

1)κανεις απειρα runs με 50k gold

2)αγοραζεις αντικειμενα με 300k το καθενα που τα εχει βρει καποιος (ειτε με exploit ή απλα επειδη ειναι διαφορετικο class απο σενα αλλα με χειροτερα items) στο act 3.

 

Το αποτελεσμα:

1)Γινεσαι απλα progressable.

2)Ψοφάς οσο οι dh/wiz γιατι ναι μεν αντεχεις παραπανω αλλα λογω dps δεχεσαι και 100πλασια χτυπηματα

3)Πρεπει να εχεις την ιδια υπομονη με αυτους...

 

Συνεπως απλά φαρμαρεις 50ωρες για να φτασεις εναν ranged με hell items. Που δε φαρμαρεις κιολας αντικειμενα αλλα απλα...gold...Σαν να σπας βαζα μεσες ακρες σε επιπεδο διασκεδασεις

 

Τωρα αν αυτο δεν σας ακουγεται broken τοτε τι να πω. Και δε μιλαω μονο για τις melee classes που εν τελη μεσες ακρες ΟΤΑΝ το βρουν το kit θα σολαρουν τα παντα με κλειστα ματια. Αλλα αναφερομαι και στις ranged που για καποιο λογο stats οπως life steal, vitality, armor, resistances τους ειναι αχρηστα και ακομη και αν φτασουν 1m DPS απαιτουν γαιδουρινή υπομονή.

 

Και σε ενα farm game το να λες οτι τα acts που προοριζονται για farmαρισμα δεν ειναι για ολους ειναι λιγο χαζο. Να πεις οτι το hardcore δεν ειναι για ολους να το δεχτω...Αλλα αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου έχει επιλογή RETRAIN όταν κάνεις right click στο εικονίδιο του follower που έχεις hired εκείνη τη στιγμή? αυτό εννοούσε ο Dakon...

 

 

Ρε συ ξέχασες να φτιάξεις μια εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kiting το εχω δει μονο σε stealth παιχνιδια να παιζει κυριο ρολο και σχεδον καθολου ή ελαχιστα σε οποιοδηποτε rpg.

 

Μα δεν υφισταται καν kiting στο ινφερνο...Δηλαδη εγω ας πουμε σαν DH στησω το build για απειρο kiting...κωλοτουμπα στην κωλοτουμπα...να γυρναω ολο τον χαρτη με κωλοτουμπες και τραπς...ακομα και αυτο στο κοβει η μπλιζ...

Πως? μα φυσικα με το "out of time" debuff/dot . Σαν να σου λεει , φιλαρακι , δεν θα φας το ελιτε μετα απο 20 λεπτα...θα το φας μεσα σε 3-4 λεπτα..αλλιως παιξε αλλο παιχνιδι.

 

Αρα για τι kiting μιλαμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We previously hinted that Blacksmith and Jeweler costs are coming down, and overall it will be far more reasonable to train them up and craft items. The most dramatic reduction is on the combine costs for tier 2-8 gems.

 

Quality Previous Cost New Cost

Flawed 3 Chipped + 500 gold 2 Chipped + 10 gold

Normal 3 Flawed + 750 gold 2 Flawed + 25 gold

Flawless 3 Normal + 1250 gold 2 Normal + 40 gold

Perfect 3 Flawless + 2000 gold + 1 Page 2 Flawless + 55 gold + 1 Page

Radiant 3 Perfect + 3500 gold + 2 Pages 2 Perfect + 70 gold + 2 Pages

Square 3 Radiant + 7500 gold + 1 Tome 2 Radiant + 85 gold + 1 Tome

Flawless Square 3 Square + 20,000 gold + 2 Tomes 2 square + 100 gold + 2 Tomes

 

Δηλαδη αυτο που πριν κοστιζε 500 gold ( βγαζω τα items ) θα πεσει στα 10 gold ???

 

Εμεις που ηδη τα εχουμε κανει ; θα παρουμε τιποτα πισω ; η το τριτο το μακρυτερο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We previously hinted that Blacksmith and Jeweler costs are coming down, and overall it will be far more reasonable to train them up and craft items. The most dramatic reduction is on the combine costs for tier 2-8 gems.

 

Quality Previous Cost New Cost

Flawed 3 Chipped + 500 gold 2 Chipped + 10 gold

Normal 3 Flawed + 750 gold 2 Flawed + 25 gold

Flawless 3 Normal + 1250 gold 2 Normal + 40 gold

Perfect 3 Flawless + 2000 gold + 1 Page 2 Flawless + 55 gold + 1 Page

Radiant 3 Perfect + 3500 gold + 2 Pages 2 Perfect + 70 gold + 2 Pages

Square 3 Radiant + 7500 gold + 1 Tome 2 Radiant + 85 gold + 1 Tome

Flawless Square 3 Square + 20,000 gold + 2 Tomes 2 square + 100 gold + 2 Tomes

 

Δηλαδη αυτο που πριν κοστιζε 500 gold ( βγαζω τα items ) θα πεσει στα 10 gold ???

 

Εμεις που ηδη τα εχουμε κανει ; θα παρουμε τιποτα πισω ; η το τριτο το μακρυτερο ;

 

φυσικα και δεν θα παρει κανεις πισω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα. Από Act 1 μαζεύεις armor pieces αρκετά decent που με αυτά μπορείς να κάνεις progress για το Act 2. Στο Act 2 ή προσπαθείς και σου βγαίνει ο κώλος (όπως εμένα) να κάνεις Progress Ή farmάρεις goblinάκια στο Ancient Path άπειρες φορές.

 

Ναι, άπειρες φορές, αυτό είναι το νόημα του Diablo. Το item grinding/farming. Ατελείωτο, εκνευριστικό, επαναλαμβανόμενο farming. Αν δεν το αντέχετε αλλάξτε παιχνίδι, γιατί νομίζατε ότι είναι RPG παιχνίδι ενώ δεν είναι.

 

Doug, αν θες πάμε κανα run

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα. Από Act 1 μαζεύεις armor pieces αρκετά decent που με αυτά μπορείς να κάνεις progress για το Act 2. Στο Act 2 ή προσπαθείς και σου βγαίνει ο κώλος (όπως εμένα) να κάνεις Progress Ή farmάρεις goblinάκια στο Ancient Path άπειρες φορές.

 

Ναι, άπειρες φορές, αυτό είναι το νόημα του Diablo. Το item grinding/farming. Ατελείωτο, εκνευριστικό, επαναλαμβανόμενο farming. Αν δεν το αντέχετε αλλάξτε παιχνίδι, γιατί νομίζατε ότι είναι RPG παιχνίδι ενώ δεν είναι.

 

Doug, αν θες πάμε κανα run

 

Διαβασε τι εγραψα για το farmαρισμα. Το εκανα. Αλλο ηταν το point μου. Και στο Diablo 2 farmara Nightmare Mephisto αλλά είχε νοημα. Εδω οτιδηποτε κατω απο act3 δεν εχει. Στην τελικη η blizzard συμφωνει μαζι μου ασχετα αν τους παιρνει χρονο να το φτιαξουν

 

Εγώ απλά νομιζα οτι ειναι Diablo το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω να πω τη γνώμη μου;

 

Ας μη πω ιστορίες, του πότε ξεκίνησα να παίζω D, σε τι OS, πως/πόσο συνέχισα, achievements κτλπ γιατί είχα παρατηρήσει σε Ινσομνιακές συζητήσεις πως όλος ο κόσμος τα έκανε, άρα δεν έχει αξία και νόημα.

Απλά θα σας αναφέρω ότι το αγάπησα πολύ.

 

Δεν το προπαράγγειλα με 30€ από Amazon, γιατί ήξερα ότι δεν θα είχα, λόγω εργασίας, να του αφιερώσω τον χρόνο που έπρεπε για να φτάσω ένα αξιόλογο επίπεδο.

 

Το δανείστηκα το περασμένο Σάββατο, το εγκατέστησα και έπαιξα Wiz μέχρι το ~20 του και έκαψα WD από τα 40 του στα 46.

 

Θέλω όσο πιο περιληπτικά μπορώ να σας πω τα στοιχεία που δεν μου άρεσαν, τα οποία είναι κάμποσα.

 

1) Δεν μου αρέσει το περιβάλλον καθόλου.

2) H χρωματιστή θωλούρα που μονίμως έχει, αντικατέστησε την ΣΚΙΑ των prequel.

3) Τα Town δεν με ελκύουν καθόλου. Οι παλιοί Merchants είχαν χαρακτήρα, τους σεβόμουν όπως σέβομαι τον Θείο μου το Νίκο.

4) ΤΕΡΜΑ Noob-friendly. Δεν μιλάω για το GP στο Inferno, αλλά βαριέμαι να πω λεπτομέρειες. Ας πω απλά ότι έχει όλες τις ανέσεις το καμάρι μας.

5) Το σύστημα των Skill-tree δεν μου άρεσε. Γουστάρω και γούσταρα που έκανα Level up - ΕΓΩ πάντα. Με ξάφνιασε η έλλειψη, και η όλη αυτοματοποίηση.

6) Diablo 3 <> Char customization. Μου τη δίνει πολύ να μοιάζω με όλους σε όλα. Άσε που η εμφάνιση των παικτών είναι το μαύρο τους το χάλι. Ειδικά ο Wiz είναι σαν να παίζω παρακμιακό Game της PerfectWorld, οι υπόλοιποι WoW-like χρωματιστά toons.

7) ΔΕΝ ΕΙΧΕ ATTRIBUTE POINTS! LOL LOOOOOOOOOOOOOOL. Δεν τα είχα διαβάσει ρε γμτ, ανενημέρωτη μπήκα και τραβούσα τα μαλλιά μου γ__ω.

8) ΓΟΥΣΤΑΡΩ τον αριθμό 99.

9) Δεν είναι δυναμικά τα Map; Αν είναι δυνατόν, ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω.. το πιο γλυκό πράγμα των Diablo! (Μετά το Diablo-άρπισμα)

10) PvP; Τι σκατά κάνει αυτή τη Blizzard να νομίζει πως ο κόσμος θέλει να παλεύει μόνο σε Arena;

11) Lag; Ψύχραιμα το πήρα, είναι το μόνο πράγμα για το οποίο είχα διαβάσει περί D3. :wub:

12) Lan..

13) Voice acting; Μα καμία αξία. Μου έκανε παρέα ο χαρακτήρας μου ενώ έπαιζα τα παλιά.

14) 5 απλά Classes; Πόσο πήρε 6; 7 χρόνια;

 

 

Σούμα; Λοβοτομή στα πάντα, μάλλον για να σε καθοδηγούν προς αυτό το Auction House. Πιο πολύ όπισθεν παρά δημιουργία. Για το DRM ας μη μιλήσω, δεν με ενοχλεί κιόλας και μαγκιά τους που προτίμησαν λίγο πιστό κόσμο και πολλά κακά User Reviews.. αλλά εφόσον το κάνεις Online-Only μωρή π___ανα για το SP, ΔΩΣΕ BANDWIDTH στο λαό, γ__ω. Δε μου προσφέρει τίποτα καινούριο εμένα προσωπικά (πέρα από τα Skill του WD που ζήλεψα και το "Slow time" του Wiz). Περιβάλλον για κολόψαρα, που λίγο που έπαιξα φοβόμουν μη δω και τη γ_μώμαπα του τρελιάρη μέσα για NPC, συνεργασία part time με Spiderman 4.

 

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ δεν στεναχωριέμαι που δεν έχω χρόνο να του αφιερώσω μετά από τόσα χρόνια αναμονής.

Όταν βρω, και θα θέλω Hack and Slash, ανυπομονώ για το Path of Exile το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο από όσα έχω δει.

 

Diablo R.I.P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε πόνο ρα, διαφώνησε στα πάντα. Πραγματικά πολύ φιλικά έγραψα αυτό που έγραψα. Όλο και κάτι θα έχει χαλάσει και μερικούς από εσάς, αν όχι.. Klein.. δικός σαν είναι και ο χρόνος και το γούστο.

 

Υ.Γ: Εδώ έχουμε Χ.Α. στη Βουλή, στο Like του D3 θα κολλήσουμε. (Αν πιάνει για ακατάλληλο πολιτικό post - ας διαγραφεί και sorry)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε δεν αντιλεγει κανεις στο οτι εχουμε σημαντικοτερα ζητηματα να ασχοληθουμε αλλα εισαι λιγο αρνητικη.

 

Εμενα προσωπικα κατι να με ΧΑΛΑΕΙ δεν υπαρχει. Να μην με ευχαριστουν απολυτα, υπαρχουν 2-3 πραγματακια αλλα γενικα ειμαι πορωμενος με το παιχνιδακι.

 

Σε κανα μηνα μπορει να εχω αλλη αποψη παντως οποτε υπομονη. Το σημαντικο ειναι να λεμε τη γνωμη μας χωρις να ακουγομαστε απολυτοι!

 

Παντως ευχαριστη νοτα μια κοπελα στην παρεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν μου αρέσει το περιβάλλον καθόλου.

Εμένα μου αρέσει αλλά γούστα είναι αυτά

2) H χρωματιστή θωλούρα που μονίμως έχει, αντικατέστησε την ΣΚΙΑ των prequel.

Εμένα μου αρέσει αλλά γούστα είναι αυτά

3) Τα Town δεν με ελκύουν καθόλου. Οι παλιοί Merchants είχαν χαρακτήρα, τους σεβόμουν όπως σέβομαι τον Θείο μου το Νίκο.

Δεν συμφωνώ, πάντα οι merchants άχρηστοι είναι σε όλα τα παιχνίδια άρα για μένα ... meh

4) ΤΕΡΜΑ Noob-friendly. Δεν μιλάω για το GP στο Inferno, αλλά βαριέμαι να πω λεπτομέρειες. Ας πω απλά ότι έχει όλες τις ανέσεις το καμάρι μας.

Συμφωνώ

5) Το σύστημα των Skill-tree δεν μου άρεσε. Γουστάρω και γούσταρα που έκανα Level up - ΕΓΩ πάντα. Με ξάφνιασε η έλλειψη, και η όλη αυτοματοποίηση.

Διαφωνώ γιατί αυτό δίνει απλά την ψευδαίσθηση, στο τέλος όλοι τα ίδια builts θα έφτιαχναν

6) Diablo 3 <> Char customization. Μου τη δίνει πολύ να μοιάζω με όλους σε όλα. Άσε που η εμφάνιση των παικτών είναι το μαύρο τους το χάλι. Ειδικά ο Wiz είναι σαν να παίζω παρακμιακό Game της PerfectWorld, οι υπόλοιποι WoW-like χρωματιστά toons.

Συμφωνώ

7) ΔΕΝ ΕΙΧΕ ATTRIBUTE POINTS! LOL LOOOOOOOOOOOOOOL. Δεν τα είχα διαβάσει ρε γμτ, ανενημέρωτη μπήκα και τραβούσα τα μαλλιά μου γ__ω.

Ίδια άποψη με το Νο.5

8) ΓΟΥΣΤΑΡΩ τον αριθμό 99.

:P

9) Δεν είναι δυναμικά τα Map; Αν είναι δυνατόν, ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω.. το πιο γλυκό πράγμα των Diablo! (Μετά το Diablo-άρπισμα)

Είναι randomised αλλά μόνο με 2-3 παραλλαγές κάθε φορά οπότε συμφωνώ

10) PvP; Τι σκατά κάνει αυτή τη Blizzard να νομίζει πως ο κόσμος θέλει να παλεύει μόνο σε Arena;

Και να το βγάλει μάπα θα είναι με το balance των χαρακτήρων που θα οδηγήσει σε nerf/buff των skill για να μπορούν να είναι όλοι ίσοι (my ass) στο PVP, οπότε το προτιμώ off

11) Lag; Ψύχραιμα το πήρα, είναι το μόνο πράγμα για το οποίο είχα διαβάσει περί D3. :wub:

Μόνο την πρώτη βδομάδα είχα lag, από τότε μόνο κάτι rubberbands

12) Lan..

Meh, not interested everything is online now

13) Voice acting; Μα καμία αξία. Μου έκανε παρέα ο χαρακτήρας μου ενώ έπαιζα τα παλιά.

Αν κάτσεις να ακούσεις το voice acting από το D2 ξανά και το κάνεις compare θα δεις ότι έχεις λάθος εδώ αλλά και πάλι είναι υποκειμενικό

14) 5 απλά Classes; Πόσο πήρε 6; 7 χρόνια;

Απλά ανεκδιήγητοι σε αυτό το θέμα indeed

Diablo R.I.P

 

Υ.Γ. ehehehehe Doug δεν την ξέρεις γι'αυτό :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1) Δεν μου αρέσει το περιβάλλον καθόλου.

2) H χρωματιστή θωλούρα που μονίμως έχει, αντικατέστησε την ΣΚΙΑ των prequel.

3) Τα Town δεν με ελκύουν καθόλου. Οι παλιοί Merchants είχαν χαρακτήρα, τους σεβόμουν όπως σέβομαι τον Θείο μου το Νίκο.

4) ΤΕΡΜΑ Noob-friendly. Δεν μιλάω για το GP στο Inferno, αλλά βαριέμαι να πω λεπτομέρειες. Ας πω απλά ότι έχει όλες τις ανέσεις το καμάρι μας.

5) Το σύστημα των Skill-tree δεν μου άρεσε. Γουστάρω και γούσταρα που έκανα Level up - ΕΓΩ πάντα. Με ξάφνιασε η έλλειψη, και η όλη αυτοματοποίηση.

6) Diablo 3 <> Char customization. Μου τη δίνει πολύ να μοιάζω με όλους σε όλα. Άσε που η εμφάνιση των παικτών είναι το μαύρο τους το χάλι. Ειδικά ο Wiz είναι σαν να παίζω παρακμιακό Game της PerfectWorld, οι υπόλοιποι WoW-like χρωματιστά toons.

7) ΔΕΝ ΕΙΧΕ ATTRIBUTE POINTS! LOL LOOOOOOOOOOOOOOL. Δεν τα είχα διαβάσει ρε γμτ, ανενημέρωτη μπήκα και τραβούσα τα μαλλιά μου γ__ω.

8) ΓΟΥΣΤΑΡΩ τον αριθμό 99.

9) Δεν είναι δυναμικά τα Map; Αν είναι δυνατόν, ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω.. το πιο γλυκό πράγμα των Diablo! (Μετά το Diablo-άρπισμα)

10) PvP; Τι σκατά κάνει αυτή τη Blizzard να νομίζει πως ο κόσμος θέλει να παλεύει μόνο σε Arena;

11) Lag; Ψύχραιμα το πήρα, είναι το μόνο πράγμα για το οποίο είχα διαβάσει περί D3. :wub:

12) Lan..

13) Voice acting; Μα καμία αξία. Μου έκανε παρέα ο χαρακτήρας μου ενώ έπαιζα τα παλιά.

14) 5 απλά Classes; Πόσο πήρε 6; 7 χρόνια;

 

 

1. Εμενα γιατι μου θυμιζει λιγο ατμοσφαιρα απο 1?Το 2 θεωρω οτι ειχε χαλασει , το 3 θεωρω οτι ειναι ενα κλικ κατω απο το 1 , αλλα προς την σωστη μερια...υποβλητικη ατμοσφαιρα μεχρι ενος σημειου.

2.Βλεπε 1

3.Τα towns και οι merchants δεν σε ελκυουν ?Οταν παιζουμε ντιαμπλο , ειναι σαν να κανουμε μακροβουτι και ενιοτε βγαινουμε να παρουμε μια γρηγορη ανασα και ξανα μεσα

οπου μακροβουτι βαλε "λιωστε μου το κορμι στο ξυλο μεσα στα dungeons" , και ανασα , το γρηγορο town portal στην πολη , ειτε για να γλυτωσουμε το ξυλο ειτε για αδειασμα inventory..Εσυ δηλ εκανες κονε με τους merchants στο 1 /2 ? :-) Ασε που εδω μερικους τους βρισκεις μεσα απο καποιο συντομο quest-line και εχει την χαρη του και αυτο.

4.ολα τα παιχνιδια απο δω και στο εξης θα ειναι noob-friendly..δεν υπαρχουν πλεον παιχνιδια που θελουν τεχνη στα δαχτυλα...ολοι θα εχουν την ιδια / παρομοια εξελιξη....οσο ανοιωθος και αν ειναι καποιος...γιατι ?γιατι η εταιρια θελει τους παντες να παιζουν το παιχνιδι πληρως..γιατι?για να βγαζει λεφτα...μπορεις να την κατηγορησεις?

5.και στο 2 εκανες level up , ειχε και τα skills.δεν ειναι απαραιτητα κακη προσθηκη.Αποφευγονται σκηνικα οπως στο 1 , που παιρνες τον rogue (δεν θυμαμαι πως λεγοταν , που ηταν ranged τελοσπαντων) και κατεληγες να παιζεις μαγο...γιατι πολυ απλα....εβαζες stats οπου γουσταρες...

6.Και σε συνεχεια του 5 που γραφω....υπαρχει customization , και εμφανισιακα και attributes (μεσω του gear που επιλεγεις να φορεσεις).

7.Αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα...υπαρχουν αυτοι που λενε οτι το "βαζω attributes εγω οπου γουσταρω" ειναι συνωνυμο του ντιαμπλο και αλλοι που δεν χαλαστηκαν με την αυτοματοποιηση των attributes distribution.Ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες..ενταξει το βαζω τα attributes οπου γουσταρω ισως εδινε ευελιξια σε καποια ευφανταστα builds. αλλα αργα ή γρηγορα καποιοι θα τα δοκιμαζαν ολα , θα κατεληγαν σε 3-4 , και ολοι θα χρησιμοποιουσαν αυτα για να χουν σοβαρο progress στο παιχνιδι.Ετσι γινεται παντα και ετσι θα γινεται (βλεπε wow που εχει παρομοιο συστημα με τα talents ).Οποτε με λιγα λογια η μπλιζ τι λεει ?παρε τα attributes αυτοματα να τα χεις σαν ΣΩΣΤΗ βαση στον char και απο κει και περα ξεσκισε τον οσο θες , θες να βαλεις στον barbarian gear με intelligence καντο και ψοφα καθε λεπτο...δικια σου επιλογη....

8.Και γω , μπορει αργοτερα να ανεβασουν το level cap , ειδωμεν.

9 εν μερει ειναι , ποιος λεει οτι δεν ειναι ?και οταν λεω δυναμικα εννοω οτι καθε φορα που μπαινεις , κανεις γκεημ και παιζεις τον ιδιο χαρτη , εκτος απο καποια σταθερα σημεια , για λογους questing , καποια αλλα σημεια "παραγονται" τυχαια. οπως και καποια side quests που ισως περιλαμβανει ο χαρτης.

10. το pvp με χαλαει γενικοτερα σαν εννοια απο την στιγμη που τα classes λιγο πολυ δεν θα ειναι balanced..και που ειναι θα μου πεις...ελα ντε....

11. ονλινε και χωρις λαγκ δεν υφισταται...σε μερικους μηνες που θα χει καταλαγιασει η φαση ισως δεν υπαρχει θεμα λαγκ...τωρα ειναι και ηταν αναμενομενο ...αν και τελευταια δεν υφισταται λαγκ οπως οταν πρωτοξεκινησε...

12. λαν , μεγαλη ελλειψη ...αλλα σκεψου ποσο θα το ειχανε ξεσκισει το παιχνιδι offline...οπως γινοταν με τα προηγουμενα....θα μπαινες να παιξεις λαν και ο αλλος θα χε τα παντα ολα :)

13. εννοεις που ο χαρακτηρας μιλαει και λεει μαλακιες?εγω το βρισκω διασκεδαστικο ωρες ωρες...ειδικα ο τεμπλαρ λεει επικες ατακες :)

14 ηθελες 5 συνθετα classes ? οπως το torchlight 2 ?που διαβαζεις τα classes και σκεφτεσαι "τωρα αυτο τι ειναι ?ranged?melee?wizard?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που βρίσκει τα hitboxes του παιχνιδιού άθλια? Έχω βαρεθεί να με χτυπάνε melee αντίπαλοι όταν είμαι μακριά τους (μιλάμε για ένα - δύο πόντους απόσταση πάνω στην οθόνη) και να βλέπω projectiles να περνάνε μέσα από αντικείμενα. Πέρα από το τρισάθλιο responce time (θέλω το skill μου να το παίρνει με την πρώτη, όχι να πατάω 3 - 4 ή να κοιτάζω το πληκτρολόγιο να δω αν μου γλίστρησε το δάχτυλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...