Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια να ρωτησω κατι? γιατι λετε οτι wizard and demon hunter ειναι πολυ πιο ευκολοι? δεν εχω εμπειρια απο melee βεβαια αλλα επαιξα με το παιδι απο δω μεσα χτες ACT 3 hell κι ενω πεθανα 2 φορες με wizard, αναγκαζομουν να τρεχω να μη με σκοτωσουν, εμενα πισω να ειμαι ασφαλης κτλ κτλ κτλ, ο barb Του φιλου ηταν μεσα στις μαχες ολη την ωρα και ΔΕΝ εχανε health σχεδον ποτε! γεματη μπαρα παντα! δεν καταλαβαινω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, επειδη βαριεμαι να φαρμαρω μονος οποιος θελει μπορει να με κανει add Haigs#2604. Να λεμε και καμια κουβεντα να περναει η ωρα :rolleyes:

Τωρα φαρμαρω act2 elites ευκολα, μιας και στο act3 εχω κολλησει σε εναν παπαρα με 8kk HP :mad:

Βαρβαρος με (buffed) 900-1000 resists, 9.8k armor, 52k HP και 23κ dps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για εσένα και ούτε είπα κανέναν άμπαλο μην βάζεις λέξεις στο "πληκτρολόγιο" μου :mrgreen:

 

Καλά κάνει και μειώνει το Dmg που σκάνε οι enemies,αλλά το farming θα παραμείνει farming είτε θα λιώσεις 1000 runs μπας και βρείς κάτι είτε θα μαζέψεις κάπως gold να πάρεις κάτι απο AH για όλους ισχύει αυτό.

Με 10 runs δεν πήγε κανείς πουθενά.

Όσο για τους πάμπλουτους DH που έκαναν exploit το Act 4 κλπ,αυτό δεν ήταν προνόμιο μόνο των DH όλα τα classes πήγαιναν Act 4 μέσω ενός Bug και άφηναν τον Tyrael να σκοτώνει κάποια Bossakia.

Έτσι βγήκαν τα πρώτα 1k dps όπλα και έτσι έγιναν τα πρώτα μύρια σε gold.

 

Καλα το ιδιο exploit ωρες ωρες χρησιμοποιω και γω...και κανω ολη την δουλεια εγω και οχι ο Tyrael.Κατ'εμε το exploit δεν ειναι που πας σε act/quest που δεν εχεις ανοιξει , αλλα η ευκολια που μπορω εγω (που δεν την παλευω ιδιαιτερα στο 2) να σκοτωνω ενα εστω και της πλακας ελιτε το οποιο ομως αν με πετυχει μου σκαει 100k dmg.

 

Δηλαδη κατ'εμε πρεπει να μειωσουν ελααααχιστα το dmg που σου κανουν , αλλα να μην μπορεις να τα σκοτωσεις και τοσο ευκολα...ειδικα στο 2 που παιζω κανονικα....το να μπορω να σκοτωνω πολλες φορες με 1 χτυπημα καποια τερατα αλλα αυτα να ερχονται και να μου σκανε 50-60k dmg ειναι unbalanced του κερατα.

 

Εκτος και αν τα τερατα παιζουν και αυτα "glass cannon" build :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι Ranged

 

σε μενα απαντας? αν ναι, τοτε δε μου λεει κατι απο μονο του αυτο μιας και οπως εξηγησα εγω ψοφαγα ενω εκεινος γαργαλιοταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, επειδη βαριεμαι να φαρμαρω μονος οποιος θελει μπορει να με κανει add Haigs#2604. Να λεμε και καμια κουβεντα να περναει η ωρα :rolleyes:

Τωρα φαρμαρω act2 elites ευκολα, μιας και στο act3 εχω κολλησει σε εναν παπαρα με 8kk HP :mad:

Βαρβαρος με (buffed) 900-1000 resists, 9.8k armor, 52k HP και 23κ dps.

 

Act 2 elites εύκολα; Proper stats?! Νο qq? Impossibru είσαι εξωγήινος :P

Σε έκανα μόλις add αλλα δε μπορώ να παίξω for now. Απογευματοβραδάκι or anytime. Tbh νομίζω οτι αν περάσεις και τον siegebreaker (δεν μπορώ να φανταστώ ποιός άλλος έχει 8m εκτός αν λές τον ghom) με αυτά τα stats πρέπει να είσαι οκ και τέλη act 3-4 χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act 2 elites εύκολα; Proper stats?! Νο qq? Impossibru είσαι εξωγήινος :P

Σε έκανα μόλις add αλλα δε μπορώ να παίξω for now. Απογευματοβραδάκι or anytime. Tbh νομίζω οτι αν περάσεις και τον siegebreaker (δεν μπορώ να φανταστώ ποιός άλλος έχει 8m εκτός αν λές τον ghom) με αυτά τα stats πρέπει να είσαι οκ και τέλη act 3-4 χαλαρά.

 

Μεγαλωσα πλεον για qq :-D

Τον ghom λεω, σωστος. Δυο-τρεις φορες προσπαθησα, μονο μεχρι την μεση καταφερα να τον ριξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε παρόλο τα τόσο imba stats που έχεις, πάλι δεν βγαίνει ο Grom

 

interesting :-D

 

Κοιτα σε καμια περιπτωση δεν εχω imba stats, τα items που εχω ειναι ή drops ή 500k max εκτος του weapon. Δεν εχω τιποτα απο string of ears, helm of command, stormshield κλπ. Και θελω ακομα να βαλω HP και Armor χωρις να ριξω τα αλλα, αυτο ειναι το δυσκολο, αλλα δεν βιαζομαι.

 

Σε οτι αφορα τον Gnom, ηταν δικο μου λαθος, αλλαξα τωρα το build λιγο (charge-->WoTB + το passive 25% dmg σε full fury ) και τον εφαγα πριν λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μονίμως άφραγκος είμαι... 1Μ πάνω μου και πολύ είναι...

 

807k το ρεκόρ μου και όλο κάτι θα δω στο AH, ειδικά τα μικρομεσαία boots - pants - greaves - shoulders - guards είναι μεγάλος πειρασμός. Τα όπλα από την άλλη είναι απλησίαστα, ας είναι καλά το cross loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τοχω κανει αυτο.δεν μου βγαζει τιποτα για respec.επομενως δεν νοιωθω και ασχημα.

ο επομενος.

 

δεν σου έχει επιλογή RETRAIN όταν κάνεις right click στο εικονίδιο του follower που έχεις hired εκείνη τη στιγμή? αυτό εννοούσε ο Dakon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...