Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1m = 2€ ... wtf u say m8 :P με το που μπει και το 1.0.3 υπολογίστε τα καλά όπλα στα 10€. όσο για τα ακριβά ακριβά μόνο θα φύγουν 100-200€ και αυτά από τα θύματα.... μην πέσετε σε καμιά παγίδα... εάν φοβάστε ότι θα φάτε λεφτά κλείστε το για κανά 3 μέρες το παιχνίδι

 

 

δηλαδή το bow που πήρα χθες 15m = .... 750€ Ο.ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει FEE αν βάλεις item για πούλημα και δεν πουληθεί?

Δεν ξέρω τι θα με κάνει να ΑΓΟΡΑΣΩ κάποιο item... όσο καλό και αν είναι...

 

Νομίζω ότι αυτό που θα κάνω είναι να έχω κάποια χρήματα καβάτζα για τις πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις που ίσως παρουσιαστούν...

 

Και κάτι για να ασχολούμαστε... Παίζω Barbarian αντρικό class... ^^ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που δεν έχω δει κανείς να αναφέρει είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος ποτέ να ξαναπαίξεις με το ίδο class από level 1 και να ανέβεις όπως γινόταν στο D2. Στο D2 αν ήθελες χαρακτήρα για PvP επέλεγες άλλα skills και vitality, αν ήθελες hammerdin άλλα πράγματα κτλ.. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να έχει 2-3-4 paladin, 2-3-4 necromancers κτλ. Στο D3 παίζω με DH έχω φτάσει level 56, σε λίγο θα φτάσω 60, οτιδήποτε όπλο ή armor δεν θα φοράω θα είναι πρακτικά άχρηστο αφού δεν υπάρχει λόγος να το ξαναχρησιμοποιήσω αφού δεν υπάρχει λόγος να ξαναβρεθώ σε μικρότερο level από αυτό που είμαι με το ίδιο class (μόνο για να παρω ένα βλακώδες achivement).

Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του D3, το replayability.

Ήδη έχω τελειώσει το normal με 4 χαρακτήρες, μόλις παίξω και τον monk απλά δεν θα ξαναπατίσω ποτέ στο normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που δεν έχω δει κανείς να αναφέρει είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος ποτέ να ξαναπαίξεις με το ίδο class από level 1 και να ανέβεις όπως γινόταν στο D2. Στο D2 αν ήθελες χαρακτήρα για PvP επέλεγες άλλα skills και vitality, αν ήθελες hammerdin άλλα πράγματα κτλ.. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να έχει 2-3-4 paladin, 2-3-4 necromancers κτλ. Στο D3 παίζω με DH έχω φτάσει level 56, σε λίγο θα φτάσω 60, οτιδήποτε όπλο ή armor δεν θα φοράω θα είναι πρακτικά άχρηστο αφού δεν υπάρχει λόγος να το ξαναχρησιμοποιήσω αφού δεν υπάρχει λόγος να ξαναβρεθώ σε μικρότερο level από αυτό που είμαι με το ίδιο class (μόνο για να παρω ένα βλακώδες achivement).

Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του D3, το replayability.

Ήδη έχω τελειώσει το normal με 4 χαρακτήρες, μόλις παίξω και τον monk απλά δεν θα ξαναπατίσω ποτέ στο normal.

 

δηλαδή είσαι 56 και όλα σου τα αντικείμενα είναι με str , vita και κανένα άλλο stat...μωρε μπράβο.... εγώ με gear περίπου 70.000.000 και δεν μπορώ να το έχω τόσο καλά balanced (χθες μου έδωσαν gloves με 146 intel και 76 dex και ήταν upgrade)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που δεν έχω δει κανείς να αναφέρει είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος ποτέ να ξαναπαίξεις με το ίδο class από level 1 και να ανέβεις όπως γινόταν στο D2. Στο D2 αν ήθελες χαρακτήρα για PvP επέλεγες άλλα skills και vitality, αν ήθελες hammerdin άλλα πράγματα κτλ.. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να έχει 2-3-4 paladin, 2-3-4 necromancers κτλ. Στο D3 παίζω με DH έχω φτάσει level 56, σε λίγο θα φτάσω 60, οτιδήποτε όπλο ή armor δεν θα φοράω θα είναι πρακτικά άχρηστο αφού δεν υπάρχει λόγος να το ξαναχρησιμοποιήσω αφού δεν υπάρχει λόγος να ξαναβρεθώ σε μικρότερο level από αυτό που είμαι με το ίδιο class (μόνο για να παρω ένα βλακώδες achivement).

Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του D3, το replayability.

Ήδη έχω τελειώσει το normal με 4 χαρακτήρες, μόλις παίξω και τον monk απλά δεν θα ξαναπατίσω ποτέ στο normal.

 

για εξηγησε το αυτο λιγο. δηλαδη δε σου αρεσει το οτι ΔΕΝ σε αναγκαζει να ξαναρχιζεις απο την αρχη για να διαλεξεις αλλα abilities? οσο για το replay-ability γενικα, κερδισε Inferno και με τους 5 χαρακτηρες και μετα παραπονιομαστε που δεν εχουμε τι να παιξουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ.

bow level 54 το άλλαξα με καλύτερο crossbow πχ level 56. Το παλιό δεν θα χρειαστεί ποτέ ξανά. Το ίδιο ισχύει και κάθε class dedicated gear όπως και για gear με χαρακτηριστικά για συγκεκριμένο class (πχ strengh only, dex κτλ).

@ Doug21

το inferno δεν είναι για όλους.....

μου αρέσει να παίζω και όχι να καίγομαι (έχω τελειώσει 4 φορές το normal με 4 διαφορετικούς, 1 φορά το nightmare και τελειώνω αυτές τις μέρες το hell). Το να είσαι level 60 και να παίζεις μόνο για gold δεν το βρίσκω και τόσο ενδιαφέρον. σίγουρα θα φτάσω και τους 4 που μου αρέσουν level 60, αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξίζει να τον φαρμάρεις γιατί παίρνει πολύ ώρα να τον φας. κατά τα άλλα ναι, φαρμάρω τα πάντα όπως και τα παιδιά που είμασταν χθες party και σαπίσαμε όλο το act 3 για πλάκα

 

μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ.

bow level 54 το άλλαξα με καλύτερο crossbow πχ level 56. Το παλιό δεν θα χρειαστεί ποτέ ξανά. Το ίδιο ισχύει και κάθε class dedicated gear όπως και για gear με χαρακτηριστικά για συγκεκριμένο class (πχ strengh only, dex κτλ).

@ Doug21

το inferno δεν είναι για όλους.....

μου αρέσει να παίζω και όχι να καίγομαι. Το να είσαι level 60 και να παίζεις μόνο για gold δεν το βρίσκω και τόσο ενδιαφέρον. σίγουρα θα φτάσω και τους 4 που μου αρέσουν level 60, αλλά μέχρι εκεί.

 

γιατί με χαλάει να ανεβάσω caster και να του βάλω τοξο εάν έχει μεγάλο dps? άλλωστε απο το dps βγάζεις το dmg σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ.

bow level 54 το άλλαξα με καλύτερο crossbow πχ level 56. Το παλιό δεν θα χρειαστεί ποτέ ξανά. Το ίδιο ισχύει και κάθε class dedicated gear όπως και για gear με χαρακτηριστικά για συγκεκριμένο class (πχ strengh only, dex κτλ).

@ Doug21

το inferno δεν είναι για όλους.....

μου αρέσει να παίζω και όχι να καίγομαι. Το να είσαι level 60 και να παίζεις μόνο για gold δεν το βρίσκω και τόσο ενδιαφέρον. σίγουρα θα φτάσω και τους 4 που μου αρέσουν level 60, αλλά μέχρι εκεί.

 

και παλι δεν καταλαβαινω. με μπερδευεις! δηλαδη θεωρεις καψιμο το να προσπαθησεις να βγαλεις μερικα λεφτα να αγορασεις gear και να προσπαθησεις το δυσκολο inferno, αλλα δε θεωρεις καψιμο να εχεις 3-4 barb lvl 60, 3-4 paladin lvl 60, κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...