Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι έτσι, η Blizzard ποτέ δεν ήταν εταιρεία που βγάζει sequel κάθε χρόνο.

Πάντα έφτιαχνε τα games της έτσι ώστε να τα έχεις για να παίζεις χρόνια, έτσι μάθαμε , έτσι συνηθίσαμε και είναι κοινό μυστικό πως χωρίς κάποια patches το game αυτό δεν θα προχωρήσει.

Το καλό με την Blizzard όμως είναι πως πάντα υποστηρίζει τα games της όσο μπορεί και πιστεύω πως θα βελτιωθεί πολύ μέσα στους επόμενους μήνες.

Αν όχι τότε θα μιλάμε για έναν αποτυχημένο τίτλο για τα standards της Blizzard.

Επεξ/σία από Stavrakas13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε μην μαλώνετε για ένα game και για το οτιδήποτε ..Γνώμες είναι και πρέπει να ακούγονται όλες,απλά μην αρπάζεστε .

 

( λίγο αλάτι στην πληγή:και άμα θέλετε να ξεσκάσετε ΜΕ 1.99€ πάρτε το titans quest gold..που έχει πολύ καλύτερα γραφικά ΚΑΙ gameplay και είναι παιχνίδι του 2006 και έχει και coop ΚΑΙ PVP :-D

http://www.gamersgate.com/DD-TQPACK/titan-quest-gold-edition-bundle )

http://livestre.am/43xlp να πάρετε μια ιδέα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια ατομα αμα το παιχνιδι ηταν πχ της ΕΑ θα εκραζαν μερα-νυχτα.Σα παιχνιδι ειναι απο τα χειροτερα που εχω αγορασει και κατω απο το μεσο ορο απο αυτα που εχω παιξει,αμα δεν ηταν και το rmah να βγαζουμε κανα φραγκο θα εκλαιγα τα λεφτα μου οπως στο moh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι τόσο κακό έχει αρκετά καλά στοιχεία απλώς το "σκοτώσανε" τα πάρα πολλά exploits το πολύ κακό loot και προσωπικά για εμένα το είχα πει και πιο παλιά τα 4 acts ήταν πολύ λίγα. Παρ'όλα αυτά έχω την κρυφή μου ελπίδα ότι όταν φτάσει στο 1.1(θα αργήσει φαντάζομαι) ίσως τότε να μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει θα τα ακουσουμε ολα. Σοβαρα τωρα συγκρινεται το titan quest ακομη και με αυτο το Diablo? Ουτε depth ειχε ουτε endgame ουτε καν καλυτερο gameplay απο το diablo 2 (που πολλοι εχετε ξεχασει ποσο κακο gameplay ειχε ασχετα με το endless loot του).

 

Βεβαια καποιος ειχε πει οτι το Path of Exile (που το "αγορασα" εν τελη) εχει καλυτερα γραφικα και gameplay που στη πραγματικοτητα θυμιζει gameplay diablo 1 (τοσο αργο ειναι) και εχει γραφικα gameboy advance στη καλυτερη οποτε τι να λεμε(ασχετα με το ποσο απιστευτα βαθυ ειναι.

 

Σορρυ παιδια αλλα καποιοι ειστε απλα haters και αν μπορουσατε να κατηγορησετε τη blizzard και για κανα πεναλτυ θα το κανατε.

 

Και μια προκληση. Βρειτε μου ACTION GAME με αντιστοιχο gameplay. Αφηστε τα endgame τα rmah το loot κτλ. Ξεχαστε οτι ειναι Diablo και επρεπε να ειναι το καλυτερο παιχνιδι του συμπαντος.

Βρειτε μου απλα ενα τοσο fast-paced game, με αντιστοιχα mechanics, με τοσο διαφορετικο gameplay αναλογα με το class/build του champ, με τοσα ειδη εχθρων τα οποια σε ξεκ0λ!@ζουν μεχρι να "χτιστεις" και εν τελη οταν χτιστεις αντιστρεφονται οι ρολοι και νιωθεις "θεος".

 

Γιατι και γω δε γουσταρω τα τελευταια Pro Evolution σε σχεση με το PES 6 αλλα ζοριζομαι να βρω την εναλλακτικη (το Fifa ειναι επιπεδου titan quest οντως).

 

Ολοι πια τα λεφτα σας κλαιτε.

Σε ματς σουπα που εληξε 0-0 δεν εχετε παει?

Μουφα μοχιτο δεν εχετε πιει?

Τσαμπα βενζινες για μπανιο ενω εβρεξε δεν εχετε καψει?

Σε ολα αυτα κλαιγατε απ'το πρωι μεχρι το βραδυ σε ενα forum? Σκεψου να μη παιζατε και ολοι σας καμια 100αρια ωρες. Απλα οταν εχεις μαθει το τσαμπα απο το "θειο" τα 60Ε σου φαινονται απειρα περισσοτερα απο τα 0Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας κάνει τα παρακάτω στο game

 

1) Full clear με tank barb

2) Farm act3 - diablo kill με tank mage

3) 110k dps dh με ss - 51k dps χωρίς ss . (Προσπαθώ να πάω 170κ dps για act3)

 

Άποψη μου για το game

 

1) To παιχίδι έιναι βαρετό. Όταν το κάνεις clear αρχίζει σταδικά η πτώση ενδιαφέροντος. Δεν έχεις τπτ άλλο να κάνεις.

2) Το παιχνίδι είναι μικρό σε διάρκεια. Τα act σε μέγεθος είναι πόλύ μικρά. Το καταλαβαίνεις όταν φτάσεις σε καλό dps

και κατεβάζεις τα πάντα 2-3 shoot.

3) Δεν υπάρχει skill. Έδωσα τον barb σε 2man diablo inferno σε ένα πιτσιρικά σε net caffe και κατέβασε τον diablo χωρίς

να έχει παίξει πάλι barb.

4) Farmareis επι ημέρες και δεν πέφτει τπτ καλό. Κοιτάς το gold πριν και μετά το run και σε πιάνει απελπισία.

5) Το coop είναι εντελώς fail. Χάνεις τα buff απο τον βοηθό , μειράζεσαι το mf και κάνεις τα πράγματα πιο δύσκολα γενικώς.

6) Το να πειραματιστείς με νέα builds είναι απαγορευτικό. Το πιθανότερο είναι να πετάξεις το gold.

7) To rmah διάλυσε το παιχνίδι. Το διάλυσε και δεν φταίει μόνο η blizzard αλλά και η απληστία των παικτών.

8) Το παιχνίδι λέγεται diablo3 και κρίνεται με τα standards που έθεσε η blizzard και το diablo.

9) To παιχνίδι βρίσκεται σε σταδιακό θάνατο. Φαίνεται απο την friendlist και τα public games.

 

Και κάτι αστείο. Για να καταλάβει κανείς την ποιότητα του game ας συγκρίνει τις συσκευασίες των παρακάτω παιχνιδιών:

wow,tbc,wotlk,cataclysm - diablo. Η διαφορά στην ποιότητα της συσκευασίας είναι εμφανής. Imho αυτό προδίδει και τις προθέσεις της blizzard :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει θα τα ακουσουμε ολα. Σοβαρα τωρα συγκρινεται το titan quest ακομη και με αυτο το Diablo? Ουτε depth ειχε ουτε endgame ουτε καν καλυτερο gameplay απο το diablo 2 (που πολλοι εχετε ξεχασει ποσο κακο gameplay ειχε ασχετα με το endless loot του).

 

Βεβαια καποιος ειχε πει οτι το Path of Exile (που το "αγορασα" εν τελη) εχει καλυτερα γραφικα και gameplay που στη πραγματικοτητα θυμιζει gameplay diablo 1 (τοσο αργο ειναι) και εχει γραφικα gameboy advance στη καλυτερη οποτε τι να λεμε(ασχετα με το ποσο απιστευτα βαθυ ειναι.

 

Σορρυ παιδια αλλα καποιοι ειστε απλα haters και αν μπορουσατε να κατηγορησετε τη blizzard και για κανα πεναλτυ θα το κανατε.

 

Και μια προκληση. Βρειτε μου ACTION GAME με αντιστοιχο gameplay. Αφηστε τα endgame τα rmah το loot κτλ. Ξεχαστε οτι ειναι Diablo και επρεπε να ειναι το καλυτερο παιχνιδι του συμπαντος.

Βρειτε μου απλα ενα τοσο fast-paced game, με αντιστοιχα mechanics, με τοσο διαφορετικο gameplay αναλογα με το class/build του champ, με τοσα ειδη εχθρων τα οποια σε ξεκ0λ!@ζουν μεχρι να "χτιστεις" και εν τελη οταν χτιστεις αντιστρεφονται οι ρολοι και νιωθεις "θεος".

 

Γιατι και γω δε γουσταρω τα τελευταια Pro Evolution σε σχεση με το PES 6 αλλα ζοριζομαι να βρω την εναλλακτικη (το Fifa ειναι επιπεδου titan quest οντως).

 

Ολοι πια τα λεφτα σας κλαιτε.

Σε ματς σουπα που εληξε 0-0 δεν εχετε παει?

Μουφα μοχιτο δεν εχετε πιει?

Τσαμπα βενζινες για μπανιο ενω εβρεξε δεν εχετε καψει?

Σε ολα αυτα κλαιγατε απ'το πρωι μεχρι το βραδυ σε ενα forum? Σκεψου να μη παιζατε και ολοι σας καμια 100αρια ωρες. Απλα οταν εχεις μαθει το τσαμπα απο το "θειο" τα 60Ε σου φαινονται απειρα περισσοτερα απο τα 0Ε.

εε για diablo3 μίλαγα,διάβασε, και titans quest, και ναι μου φαίνεται πολύ καλύτερο το TQ..Συν ότι είναι πολύ μεγαλύτερο και πολύ μεγάλα επίπεδα.

 

(Και που σαι..μείνε και με το pro σου..γιατί μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί με ούτε με το fifa τελευταία..

Άντε γιατί πολύ γίνατε εδώ μέσα με τα ηλεκτρονικά τσουτσούνια και θα καρφωθείτε μόνοι σας)

Δεν είστε για κουβέντες ρε γμτ εδώ πέρα..Πέφτετε να τους φάτε όλους..

Οπότε ναι ναι δίκιο έχεις,άντε να χαρείς λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα οταν εχεις μαθει το τσαμπα απο το "θειο" τα 60Ε σου φαινονται απειρα περισσοτερα απο τα 0Ε.

συνεχίζεται όμως τις γενικολογίες, έχω δώσει (και όλοι όσοι παίζανε WoW) περί τα 800-1000 euro στο WoW σε ανανεώσεις + game+expansions και ήμουν διατιθεμένος να πληρώνω συνδρομή και στο D3! με την προϋπόθεση ότι θα είχε το support και replayability του WoW και του D2 αντίστοιχα, αντ'αυτού δώσαμε μονο 60 και πήραμε τα @@ μας so far.

αυτή τι στιγμή το game θέλει μεγάλα patch σε μέγεθος expansion για να έρθει σε επίπεδα αντάξια του ονόματος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανως και συνεχιζω τις γενικολογιες. Δε θα γραφω κατι για τον καθενα ξεχωριστα.

 

Δε διαφωνω σε κατι απ'αυτα που γραφεις απλα λεω οτι το gameplay του παιχνιδιου ειναι απιστευτο και εχει τρομερο potential με τα σωστα patches/fixes.

 

Ο phantom εγραψε πολλα σωστα απο πανω και σεβομαι την αποψη του γιατι λογικα εχει φτασει τις 200+ωρες. Απλα λεω οτι εν τελη του αρεσε δε του αρεσε (του phantom παντα για παραδειγμα) ε δε δεχομαι οτι 60Ε για 200ωρες ειναι πολλα ειδικα οταν εχω δωσει πχ 60Ε για FF9 που ηταν κατω απο 20ωρες, μηδενικο replayability αλλα και παλι το ευχαριστηθηκα.

 

Απλα περιμενετε το γαμημενο 1.0.4 και κρινετε μετα. Ειναι το patch που θα δειξει αν υπαρχει endgame, αν οντως θα κανουν πολλα builds playable, αν το loot θα διορθωθει επιτελους (γιατι και γω το παρατησα επειδη το να κανω salvage 3χ tal rasha's armor ε παει πολυ) κτλ.

Δηλαδη αν μια στο εκατομμυριο (που δε το πιστευω αλλα τεσπα) στο 1.0.4:

1)πανε το max lvl 65,

2)προσθεσουν καμια 300αρια items 61-ilvl68,

3)στα rares τα affixes να εχουν minimum values με range πχ οταν σου πεφτει armor με vitality να εχει range 150-250 αντι για 50-250 (ή οσο ειναι τωρα)

4)τα legendaries ειναι οντως legendaries και class specified (αντι για immortal king intelligence items)

5)κανουν ενα γενικο overview στα abilities σε θεματα balance

 

Δεν ειναι πια τοσο δυσκολο να κανουν ενα patch σ'αυτες τις γραμμες. Για τη blizzard μιλαμε που μια μερα ξυπνησαμε στο Diablo 2 και ειχε κατι παπαρακια κατω απο καθε spell στο skill tree που λεγονταν synergies.

 

Αν δε τα φτιαξουν αυτα στο 1.0.4 τοτε τελειωσε οντως το ολο θεμα. Θελω να πιστευω οτι σαν εταιρια τους ενδιαφερει περισσοτερο σε σχεση με τα 60Ε που λειπουν απο τις τσεπες του καθενος μας.

 

Edit: Δεν εχω ιδεα τι εννοεις με replayability στο WoW. Τα mmo εχουν end game content οχι replayability νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι το παιχνιδι εχει τα μειωνεκτηματα του τα έχει... αν και πιστευω οτι η Blizzard θα τα διορθώσει όπως εκανε παντa μεχρι τώρα...

 

Απο εκει και περα ομως οι περισσοτεροι μου δινετε μια αισθηση οτι περιμενατε το D3 να ειναι ενα wow στο κοσμο του Diablo... και αυτος δεν ήταν ποτε ουτε ο σκοπος του παιχνιδιου ουτε ο σκοπος της Blizzard.... Το γεγονος ότι έχει πεσει η κινηση στους servers ειναι ακριβως επειδη την εκανε με ελαφρα πηδιματακια όλη η πιτσιρικαρια που περιμενε ενα καινουργιο wow... και της βγήκε Diablo και την ξενισε!!

 

Επισης βαζω πολλα + σε όσους πολυ καλως λενε ότι δεν μπορειτε να λετε ενα παιχνιδι με 200+ ωρες gameplay πεταμενα λεφτα...

 

Δλδ κατι παιχνιδακια (blockbuster κατα κυριο λογο) με gameplay βαρια βαρια 7ωρες που κοστιζουν κατι 60αρες τι ειναι?

 

Εγω ένα ξερω ότι το παιχνιδι το ευχαριστιεμαι απιστευτα πολυ και οι 200+ ωρες μου είναι υπεραρκετες ... ειμαι 30χρονων πλεον και δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την διαθεση για ατελειωτο ανουσιο farming. Εχασα σχεδον ενα χρονο απο την ζωη μου και ειχα μεινει με 12 χρωστουμενα στο τελευταιο 6μηνο μου πριν 10 χρονια με το D2 και δεν σκοπευω να επαναλαβω το ιδιο καψιμο.

 

Αυτο που ηθελα απο το παιχνιδι το πηρα και το περνω... να περναω ευχαριστα τον ελαχιστο ελευθερο χρονο που μπορω να αφιερωσω σε παιχνιδια πλεον με ενα παιχνιδι που πραγματικα γουσταρω ... και αυτες οι 200 ωρες θα μου βγαλουν πολυ καιρο ακομη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...