Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα πιστευω μεσα στον Αυγουστο. Γενικα ολα τα forum οπως και αυτο εχουν γεμισει γκρινιες και αντιπαραθεσεις, πρεπει πανω απο το 50% να εχει να loggarei κανα δυο βδομαδες και γενικα δε τους παιρνει πολυ. Δικη μου εκτιμηση καμια βδομαδα πριν το guild wars 2 δηλαδη 15-20 Αυγουστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το replayability πήγαινε στο D2

 

αυτά που γραφεις περιμένει να δει ο κόσμος, αλλα γιατί? πραγματικά γιατί να μην τα κανεις όλα αυτά από την αρχή? μιλάμε για την BLIZZARD! δηλαδή τι να πω, χάσανε τόσο πολύ στην ποιότητα λόγο τον ατόμων που έφυγαν από Blizz North? δεν θέλω να το πιστέψω αυτό.

 

όλους όσους ξέρω από το D2 και WoW πήραν και το D3.. άρα δεν είναι θέμα χρημάτων, έχουμε δώσει πολλά περισσότερα σ'αυτη την εταιρία. Απλά, περιμέναμε να παίξουμε ΤΟ game.. και απογοητευτήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το replayability πήγαινε στο D2

 

αυτά που γραφεις περιμένει να δει ο κόσμος, αλλα γιατί? πραγματικά γιατί να μην τα κανεις όλα αυτά από την αρχή? μιλάμε για την BLIZZARD! δηλαδή τι να πω, χάσανε τόσο πολύ στην ποιότητα λόγο τον ατόμων που έφυγαν από Blizz North? δεν θέλω να το πιστέψω αυτό.

 

όλους όσους ξέρω από το D2 και WoW πήραν και το D3.. άρα δεν είναι θέμα χρημάτων, έχουμε δώσει πολλά περισσότερα σ'αυτη την εταιρία. Απλά, περιμέναμε να παίξουμε ΤΟ game.. και απογοητευτήκαμε.

 

Ελα ντε. Ειναι εμφανες οτι το rushαραν αλλα γιατι και για ποιους λογους marketing ποιος ξερει. Απλα στο παρελθον εχουν δειξει οτι ειναι οι θεοι του patching οποτε ελπιζουμε καποιοι...

 

Και γω το ιδιο περιμενα αδερφε. Προσωπικα ειναι το καλυτερα ACTION game που εχω παιξει (ισως σε gameplay μονο το max payne να ειναι κοντα) και μακαρι στο επομενο patch να γινει και λιγο Diablo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το endgame content θα μπεί μετά το 1.1 όμως...

Επίσης, με ποια λογική περιμένεις να κάνουν όλα αυτά που ζητάς?

ilvl68?

max level 65?

να μειώσουν τόσο τα range να έχουμε όλοι γαμάτα rare?

Τα legendaries είναι το κεντρικό θέμα αυτού του patch και (χωρίς παρεξήγηση γιατί πιστεύω τις ιδέες τις έγραψες βιαστικά)

στο reddit και στα bnet forums ο κόσμος έχει προτείνει πολύ καλύτερες ιδέες απο αυτές, οπότε αν πιστέψουμε ότι η Blizzard ακούει το feedback θα έχουμε πολύ ωραίο endgame σε προσθήκες.

Αλλά όχι στο 1.04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν τα σκεφτηκα αυτα που εγραψα. Την ωρα που εγραφα πετουσα παπαριες παραδειγματα που θα εκαναν τα farm runs να εχουν καποιο νοημα. Διαφορετικα το παιχνιδι ειναι απλα νεκρο.

 

Αν το ολο 1.0.4 ειναι απλα legendaries buff, χωρις καμια αλλαγη στο ολο loot system τοτε ελπιζω αυτα τα legendaries που δε πεφτουν που δε πεφτουν να εχουν τρελα stats ωστε τουλαχιστον να ξερουμε γιατι φαρμαρουμε και γιατι ειναι τοσο rare. Να ξερω οτι κυνηγαω το immortal king set που δινει +500str +10 crit chance + 300 AR. Να εχουμε ενα σκοπο ρε αδερφε. Προφανως υπερβολικα τα νουμερα αλλα η υπερβολη και το τρελο buff που εδιναν τα uniques/runewords στο D2 ηταν και ο λογος που farmares. Ενα αντικειμενο στο τοσο αλλα 30% πιο δυνατος.

 

Τεσπα ελπιζω να κανεις λαθος γιατι αν σκοπευουν απλα να κανουν ενα legendaries buff τοτε κλαφτα. Παντως patch notes δεν υπαρχουν οποτε ποιος ξερει τι θα κανουν ακριβως. (το 1.1 μπορει να βγει και 2013 οποτε....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα είναι μόνο legendaries buff θα έχει και αρκετό buff σε unused skills όπως έχουν πει, αλλά, δεν θα έχει κάτι gamebreaking όπως προσθήκη επιπλέον endgame.

Αυτα θα αργήσουν δυστυχώς.

Οσον αφορά τα Legendary θέλω να πιστεύω πως θα είναι αρκετά πιο δυνατά ώστε να περιοριστούν τα slots που καταλαμβάνουν τα rare.

Έτσι θα φαίνεται και το loot system καλύτερο γιατί δεν θα περιμένεις να σου κάτσει αυτό το 1/10000 rare για να κάνεις αξιόλογο upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλά πολλά από αυτά είναι μεγάλες πίπες...

 

Αστεία η εικόνα δε λέω αλλά στερείται σοβαρότητας και επίσης έχει ξαναπαίξει και αρχίζει και κουράζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα?

 

Pvp στο 1.1 (γνωστο απο την αρχη οτι δε θα ειχε με το release)

Offline mode σε online παιχνιδι? Απειρα διασκεδαστικο να παιζεις χωρις καν AH

LAN.....lol?

Stable ειναι πλεον. Αν μπαιναν 7εκατομμυρια online στο launch day του diablo 2 να δουμε τι θα γινοταν

Skill points/skills... Ειναι θεμα taste. Καποιος μπορει να πει πολλαπλα builds χωρις να χρειαζεσαι 5 paladins.

Really? Το D2 βγαινει σε 20' online.

Atmosphere=taste

Music... πολυ σημαντικο οντως...

Επηρρεασμενο απο Wow... Πρεπει οντως να ειναι πολυ ασχημο να εχεις επηρρεαστει απο το πιο πετυχημενο MMORPG.

Spawned copies....what?

Difficulty... Σοβαρα τωρα? Αυτο καποιος που εχει farmαρει inferno σοβαρα?

Inventory management... Αυτο γιατι ειναι καλο? Tetris παιζουμε?

Πιπες

Πιπες

Πιπες

Ψεμα

 

Κλασσικο παραδειγμα trolling και λεω κατι για να το πω. Αυτη η εικονα ισοδυναμει με 553 σελιδες στο insomnia. Κλαψα για παπαριες και οχι για το ενα γαμημενο πραγμα που λειπει απο το παιχνιδι...LOOT.

 

Δε φταιτε εσεις. Εγω φταιω που τα διαβαζω και εκνευριζομαι λες και παιρνω μιζα απο τη blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=cKEGQeoy6YQ

ειδικά το 4ο, τι έγινε με το "θα έχει content που θα είναι clearable μονο σε party" αυτό που το λέγανε και το ξαναλέγανε πριν κάνα χρόνο? δεν τους άρεσε τελικά? γιατί φαινόταν πολύ καλή ιδέα, δηλαδή από solo farming που ήταν το D2 να γινόταν λίγο wow-ish farming, party-only κι έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...