Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τη προηγουμενη βδομαδα ακουσα οτι κοκορευομαι, τωρα κι οτι παιρνω accessories αντι να κανω γυμναστικη. Αραγε...ποσο συχνοτερα θα πρεπε να πηγαινω για να πω οτι δικαιουμαι να χω παρει καινουρια ρουχα ξερω γω.

 

(Παντως ποδηλατες που ξερω εγω εχουν τα ακριβοτερα πλαίσια carbon, gps garmin των 300€ Και κρανη που κοστιζουν οσο ενα απλο trekking. Α. Γραφουν και καμια 50ρια χλμ για πλακα.)

 

 

Καλα τα no offence ρε wizzy αλλα οχι να λεμε τη κακια πρωτα κ μετα να πεταμε κ ενα χαμογελο.

 

Καποτε εγραφα εδω μεσα κι ελεγα ο,τι μαλακια και να πεταξω δεν αγχωνομαι. Τωρα πρεπει να μετραμε τι λεμε, το δειχνουν και τα likes αλλωστε.

Αντε καλο βραδυ σε ολους.

 

Μαργαρίτα, αρπάχτηκες χωρίς (εμφανή) λόγο. Ίσως να φέρω μερίδιο ευθύνης ως προς το γεγονός ότι δεν εξήγησα/ανέλυσα περισσότερο αυτό που έγραψα. Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι είναι τόσο μεγάλη η κάψα σου να γυμναστείς (και πολύ καλά κάνεις) που πήγες και αγόρασες ένα σωρό πράγματα (και πάλι, πολύ καλά έκανες) και εξαιτίας ενός τραυματισμού τα έχεις να τα βλέπεις αντί να τα χρησιμοποιείς στη γυμναστική σου. Δεν ήταν "κακία", είναι η πραγματικότητα - και πίστεψέ με, έχω βρεθεί σε χειρότερη θέση από σένα μετά από ατύχημα με το ποδήλατο.

 

Δεν σε έκραξα, όπως έγραψες σε επόμενο post.* Λυπάμαι εάν προσβλήθηκες, δεν ήταν η πρόθεσή μου.

 

Κάνω quote τα πιο κάτω posts, ακριβώς για να σου δείξω ότι παιδιά που με "ξέρουν" λίγο περισσότερο από σένα, κατάλαβαν ότι δεν είχα κακή πρόθεση - εάν έδινες μια δεύτερη ευκαιρία στο post μου, ίσως να μην παρεξηγιόσουν. Στο κάτω κάτω, τι θα κέρδιζα εάν έγραφα ότι έγραψα με κακή πρόθεση; Τίποτα.

 

[...] παντα θα υπαρχουν ατομα τα οποια θα σε νευριαζουν λιγο ακομη και αν δεν εχουν κακη προθεση οταν λενε κατι! [...]

 

 

[...] μαργαριτα χιουμορ θα εκανε ο ανθρωπος - δεν ειχε σκοπο να σου πει κατι με κακια νομιζω [...]

εξαλου εχεις δειξει οτι δεν εισαι παρεξηγησιαρα , εισαι ατομακι  μη στραβωνεις και μεινε μαζι μας [...]

 

 

[...] Αν και για τον wizzy πιστευω και εγω πως το ειπε καλοπροαιρετα. [...]

 

Με τα likes, δεν ασχολούμαι και δεν τα χρησιμοποιώ σε κανένα από τα forums που συμμετέχω. Οπότε (προς όλους αυτό), μην περιμένετε like από μένα. Μια καλή κουβέντα, ένα "μπράβο" για την προσπάθεια, ναι, βεβαίως. Like, ποτέ.

 

 

* τη μία και μοναδική φορά που σε "έκραξα" ήταν όταν πρωτοέγραψες στα αθλητικά (στο θέμα του Π.Α.Ο., εάν θυμάμαι καλά) πριν πολλά, πολλά χρόνια. :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Κανα καλο λογο, καμια ενθαρρυνση σε κατι που χω ξεκινησει κι ειναι τελειως καινουριο για μενα, τη γουσταρω. ...

  Δε νομίζω ότι γράφτηκε κάτι κακοπροαίρετα! Τέλος πάντων.

 

  Μου θυμίζει τίτλο τραγουδιού, αλλά μου ήρθε έτσι τώρα. Keep on pumping in a free weight world!!!

 

  Δες και το παρακάτω video για ενθάρυνση.

 

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο μεταξύ σας μαλώνετε, ζηλεύω, καιρό έχω να αρπαχτώ με κάποιον στο ιντερνετ :P

 

Τα αποξηραμένα χωρίς ζάχαρη έχουν ελάχιστες θερμίδες. Παράδειγμα, τα βερίκοκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο μεταξύ σας μαλώνετε, ζηλεύω, καιρό έχω να αρπαχτώ με κάποιον στο ιντερνετ :P

 

Τα αποξηραμένα χωρίς ζάχαρη έχουν ελάχιστες θερμίδες. Παράδειγμα, τα βερίκοκα.

 

Μα αυτο ειναι εξωπραγματικο τελειως. Τελοσπαντων.

Πηρα και κατι λεμονια λεει αποξηραμενα, κατι πρασινα ητανε, σ'αυτα στανταρ ειχε βαλει κανενα σιροπι, γιατι μοιαζανε παρα πολυ στη γευση με κατι γλυκα του κουταλιου, δε θυμαμαι τωρα πως τα λενε.

Και τα δυο παντως ειναι πολυ καλα στη γευση, αλλα δεν το περιμενα να εχουν τοσο λιγες θερμιδες.

 

Εντωμεταξυ πριν λιγο σιγουρα εκανα και κατι κακο στο ισχιο μου στα τεντωματα, με επιασε μια ενοχληση την ωρα που εκανα ενα περιεργο τεντωμα για τον τετρακεφαλο και καθομουνα πανω στην κνημη μου, επειδη ειμαι ηλιθιος φυσικα και συνεχισα, και τωρα συνεχιζει και με ενοχλει που και που. Θα αρχισω απ'τα 28 μου να περπαταω με μπαστουνι μεχρι τα 98 που θα πεθανω. ;_;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* τη μία και μοναδική φορά που σε "έκραξα" ήταν όταν πρωτοέγραψες στα αθλητικά (στο θέμα του Π.Α.Ο., εάν θυμάμαι καλά) πριν πολλά, πολλά χρόνια. :-)

 

Έτσι.Από μικρή αγαπάει την Πανάθα η μαργαρίτα! xD

 

Εντωμεταξύ πολύ μαλώνετε α

 

 

Μην σας μακαιρώσω όλους εδώ μέσα :P

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, κόφτε το drama μην τα πάρω να'ουμε. Νομίζω ότι έχω θέματα. Στο αριστερό γόνατο και στον δεξιό λαγονοψοϊτη (ρε όνομα και τούτο!).

 

 

 

 

καλα, τι περιμένατε; Αν έλεγα τα "άλλα θέματα" δεν θα τελείωνα ποτέ! :D 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόβω το πεπόνι, μόλις είδα ότι είναι χειρότερο σε φρουκτόζη από το καρπούζι ...

more for us! Ρε, πεπονι ρε! ΡΕ νεκταρίνια ρε. ΡΕ αγαπάω καλοκαίρι! Να ένας λόγος που μου λείπει η πατρίδα :/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε μας αγάπη μου. Μία ζωή την έχουμε. Μέτρον άριστον λεμε. Αν ειναι να μην τρως κατι που σου αρέσει γιατί εχει 0.0043% παραπάνω σάκχαρα, πάει, το χάσαμε το "νοημα". Εστω κι αν το νόημα έχει πολλές ερμηνείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, εδώ τα καρπούζα είναι fail. Αν και μονο στο ξενοδοχείο τρώω, σπιτι μόνο πεπόνια απο το lidl, εγγύηση. Οταν δουλευει αυτο το πράμα που έχω για μύτη πάω και διαλέγω πεπόνια, ΓΛΥΚΑ ΣΑΝ ΜΕΛΙ ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕΕΕΕΕΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...