Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρπουζια πεπονια απο τον βαγγελη, ειναι ζαχαρη ειναι μελι... χαχαχα..

 

Ετσι περνα ενας γυφτος απο την γειτονια και φωναζει.. μονο για αυτο αξιζει να τον προτειμισεις...

 

Ακομα δεν αξιωθηκα να παρω κανενα καρπουζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μολις ανακαλυψα κατι καινουριο στο χωρο της γυμναστικης και θα ηθελα να μου πειτε αν γινεται καπως να το κατοχυρωσω με δικη μου ονομασια και δικαιωματα. Μολις εκανα διατασεις στα μαγουλα, μηπως βελτιωθει καπως η κατασταση, γιατι ειναι εντονα πιασμενα απο χθες που εφαγα 4 καροτα στα καπακια, και στο τελος εφτασα σε failure (Σοβαρα. Την τελευταια μπουκια τη μασησα με πολλα διαλειμματα, με drop sets).

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να δωσω σ'αυτες τις διατασεις δικη μου ονομασια, κλπ; Εννοω επισημα. Μοιαζουν καπως με εντονο χασμουρητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υαννηβζγρ ειχες πει μια φορα οτι τρως αποξηραμενα φρουτα για πρωινο, ρε δεν εχουνε πολλη ζαχαρη αυτα; Δεν εννοω τα ζαχαρωτα, τα κανονικα. Ειναι πολυ γλυκα, δε νομιζω να ειναι καλο να τρως καθε μερα.

Παω για βουλγαρικα χωριστα καθισματα.

 

Και εγώ τρώω 1-2 σύκα αποξηραμένα ενδιάμεσα στα γεύματα ή πριν την προπόνηση καμιά φορά. Μια χαρά είναι, προσωπικά είμαι και σε ανέβασμα κιλών, δεν μου κάνουν και κακό ίσα ίσα με βοηθούν στο να συμπληρώνω τις απαραίτητες θερμίδες κάποιες φορές...

 

Δεν πρόκειται πάντως να λιπωσεις απο τα αποξηραμένα φρούτα, πόσο μάλλον από τα κανονικά φρούτα που διάβασα προηγουμένως.... Τώρα αν τρως μισό κιλό καθημερινά είναι άλλο θέμα... Τα ζαχαρωτά φρούτα είναι σχεδόν ίδιο με το να φας μια πάστα... Καλύτερα δλδ να τρως πάστα να το ευχαριστιέσαι κιόλας :-D

 

Για πες για τα μαγουλα... και εγώ είχα και έχω (λιγότερο τώρα) θέματα μοιάζει σαν πρησμένη η μούρη μου κάποιες φορές, απο το φαγητό και ας είμαι 68 κιλά... Κάποτε ήμουν 73 και στη μούρη ήμουν πολύ φουσκωμένος και μου λέγανε ότι έχω παχύνει κιόλας... Απαράδεκτο...

 

 

Οσον αφορά κάποια μηνύματα που διάβασα τώρα περί θιξίματος και τέτοια, ρε παιδιά δεν αξίζει να σκάμε για το τι λένε οι άλλοι...

Εχει και σημασία φυσικά το πως θα γινει η κριτική,  αν ο αλλος ερχεται με κυνικο υφακι να στην πει ή να σου κάνει τον έξυπνο ή κοινώς για να πει τη μαλακία του απλά τον προσπερνάς... Ο καθένας κρίνει τι θα κρατήσει και τι θα πετάξει στα σκουπίδια...

 

Προσωπικά έχω παρει πάρα πολλά πράγματα από πολλα παιδιά εδώ, με αρκετούς έχω συνομιλήσει και είχαν όλη την καλή διάθεση για μια εποικοδομητική συζήτηση χωρίς να έχουν σκοπό να μου την πουν η να με μειώσουν. Αλλά ακόμα και αυτό να συνέβαινε οκ δεν τρέχει κάτι....

 

Επίσης σύντομα θα ανεβάσω και εγώ καμια φώτο. καλό είναι να ξέρει και ο άλλος με ποιον μιλάει, γιατί το τελείως ανώνυμο δεν είναι καλό πάντα και πολλοί κρύβονται πισω από την ανωνυμία αυτή βγάζοντας τη χολή τους ή τη βλακεία τους... όπως ξέρω και εγώ με ποιους μιλάω καλό είναι να ξέρουν και οι άλλοι για μένα...

 

Καληνύχτα.

Επεξ/σία από mgs4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 90% των καβγαδων γινεται εξαιτίας του τρόπου που λέει κάποιος κάτι και 10% γι αυτό που λέει. Στο ιντερνετ η αναλογία αυτή πάει στο 99-1%.

 

Επειδή θα στείλεις μια φώτο δε σημαίνει ότι ξέρουμε με ποιον μιλάμε, μπορεί να την κατέβασες από κάπου. Μόνο με τις συναντήσεις ξέρουμε -εγώ έχω πάει σε καναδυο μιτινγκ, γνωριζόμαστε πλέον με κάποια παιδιά.

 

Τις παλιές καλές εποχές έμπαινα με γυναικεία νικνειμ κι έστελνα τα λιγούρια σε τυφλά ραντεβού... Μια άλλη φορά ενώ μιλούσα με τη -μέλλουσα- γυναίκα μου σε τσατ μπήκα ταυτόχρονα με άλλο ψευδώνυμο και της έπιασα κουβέντα για να δω τι νιώθει για μένα,,, Ωραίες εποχές  :-D

--------------------------

 

Αναφορικά με τα λάστιχα, τα βρήκα πολύ δυνατά για προπόνηση του άνω κορμού -και με μικρότερη επιβάρυνση της μέσης σε ύπουλες ασκήσεις- αλλά πολύ άβολα για προπόνηση ποδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 90% των καβγαδων γινεται εξαιτίας του τρόπου που λέει κάποιος κάτι και 10% γι αυτό που λέει. Στο ιντερνετ η αναλογία αυτή πάει στο 99-1%.

 

 

μαλακίες λες

 

 

Τις παλιές καλές εποχές έμπαινα με γυναικεία νικνειμ κι έστελνα τα λιγούρια σε τυφλά ραντεβού... Μια άλλη φορά ενώ μιλούσα με τη -μέλλουσα- γυναίκα μου σε τσατ μπήκα ταυτόχρονα με άλλο ψευδώνυμο και της έπιασα κουβέντα για να δω τι νιώθει για μένα,,, Ωραίες εποχές  :-D

 

το κάναμε συνέχεια αυτό τα βράδια και μετά πηγαίναμε και τους βλέπαμε και γελούσαμε. Μια φορά ήταν 2 τυπάδες ένας ψηλός και ένας κοντός .. ο ψηλός καθόταν στο παγκάκι κοιτούσε το πεζοδρόμιο και δεν μιλιόταν. Μετά από αυτό τους λυπηθήκαμε και το κόψαμε :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλακίες λες

 

 

Όσον αφορά τα ποσοστα, ναι, είναι αυθαίρετα. Όσον αφορά την ουσία, νο, εκεί εδράζεται ο καβγάς/παρεξήγηση. Στο πώς* λες κάτι, σπάνια σ' αυτό που λες.

 

*Γιατί επηρεάζει το πώς το αντιλαμβάνεται ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Για μενα το θεμα εχει τελειωσει , οντως τα γραπτα πολλες φορες παρεξηγουνται, γι αυτο ισως ολοι μας θα ταν καλυτερα να το χουμε στην ακρη του μυαλου μας.

Απλα προσωπικα ειμαι πιεσμενη με το συγκεκριμενο θεμα οπως ειπα κ λεω αν ειναι κ εδω ν ακουω τα ιδια μαμησε τα.

Εχω και μεγαλη αγωνια για το τι θα μου πει ο γιατρος τη Δευτερα οποτε ειναι ολα μαζι..

 

Κατα τ αλλα σημερα απολαμβανω μερα ρεπο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τρώω 1-2 σύκα αποξηραμένα ενδιάμεσα στα γεύματα ή πριν την προπόνηση καμιά φορά. Μια χαρά είναι, προσωπικά είμαι και σε ανέβασμα κιλών, δεν μου κάνουν και κακό ίσα ίσα με βοηθούν στο να συμπληρώνω τις απαραίτητες θερμίδες κάποιες φορές...

 

Δεν πρόκειται πάντως να λιπωσεις απο τα αποξηραμένα φρούτα, πόσο μάλλον από τα κανονικά φρούτα που διάβασα προηγουμένως.... Τώρα αν τρως μισό κιλό καθημερινά είναι άλλο θέμα... Τα ζαχαρωτά φρούτα είναι σχεδόν ίδιο με το να φας μια πάστα... Καλύτερα δλδ να τρως πάστα να το ευχαριστιέσαι κιόλας :-D

Ναι σθμφωνω, απλα μου ειχαν φανει πολυ γλυκα τα αποξηραμενα. Αλλα λογικα τις ιδιες θερμιδες θα εχουν.

 

Για πες για τα μαγουλα... και εγώ είχα και έχω (λιγότερο τώρα) θέματα μοιάζει σαν πρησμένη η μούρη μου κάποιες φορές, απο το φαγητό και ας είμαι 68 κιλά... Κάποτε ήμουν 73 και στη μούρη ήμουν πολύ φουσκωμένος και μου λέγανε ότι έχω παχύνει κιόλας... Απαράδεκτο...

Κανονικα εχω μαγουλα, αλλα οχι υπερβολικα φουσκωτα. Απλα εγω το ειπα γιατι πιαστηκανε οι μυες κατω απ'τα μαγουλα, αυτο εννοουσα. Αλλα εχω και μαγουλα. Μου τα τσιμπανε οι γκομενες και με νευριαζουνε. Εγω δηλαδη ποτε δε θα γινω κανονικος αντρας; Πλακα κανω.

 

Οσον αφορά κάποια μηνύματα που διάβασα τώρα περί θιξίματος και τέτοια, ρε παιδιά δεν αξίζει να σκάμε για το τι λένε οι άλλοι...

Εχει και σημασία φυσικά το πως θα γινει η κριτική,  αν ο αλλος ερχεται με κυνικο υφακι να στην πει ή να σου κάνει τον έξυπνο ή κοινώς για να πει τη μαλακία του απλά τον προσπερνάς... Ο καθένας κρίνει τι θα κρατήσει και τι θα πετάξει στα σκουπίδια...

 

Προσωπικά έχω παρει πάρα πολλά πράγματα από πολλα παιδιά εδώ, με αρκετούς έχω συνομιλήσει και είχαν όλη την καλή διάθεση για μια εποικοδομητική συζήτηση χωρίς να έχουν σκοπό να μου την πουν η να με μειώσουν. Αλλά ακόμα και αυτό να συνέβαινε οκ δεν τρέχει κάτι....

Κοιτα κι εγω το '12 ημουνα αρκετα παραξενος, αλλα εφταιγε οτι περνουσα μια ψιλοδυσκολη φαση, και τωρα μετανιωνω για αρκετα απ'αυτα που ειχα πει. Αλλα δεν εχει να κανει. Ο αλλος μπορει η να περναει μια ασχημη μερα, η μια ασχημη περιοδο, η μπορει να λεει κατι που να ακουγεται πιο σπουδαιο απ'οτι ηθελε αυτος να ακουστει, ολοι κανουμε και μαλακιες, κλπ. Νταξει, δε χρειαζεται να παιρνουμε κατι πολυ σοβαρα, εκτος αν ειναι πολυ σοβαρο. Εγω αυτο πιστευω. Αλλα ακομα και αν το παιρνουμε, θα μας περασει καποια στιγμη.

 

Επίσης σύντομα θα ανεβάσω και εγώ καμια φώτο. καλό είναι να ξέρει και ο άλλος με ποιον μιλάει, γιατί το τελείως ανώνυμο δεν είναι καλό πάντα και πολλοί κρύβονται πισω από την ανωνυμία αυτή βγάζοντας τη χολή τους ή τη βλακεία τους... όπως ξέρω και εγώ με ποιους μιλάω καλό είναι να ξέρουν και οι άλλοι για μένα...

 

Καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα ποσοστα, ναι, είναι αυθαίρετα. Όσον αφορά την ουσία, νο, εκεί εδράζεται ο καβγάς/παρεξήγηση. Στο πώς* λες κάτι, σπάνια σ' αυτό που λες.

 

*Γιατί επηρεάζει το πώς το αντιλαμβάνεται ο άλλος.

 

δεν το 'πιασες :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...