Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που τα ανακαλυψες αυτα, σκεφτεσαι να παρεις? Τετοια (MATRIX) εχει στο γυμναστηριο που ειμαι τωρα...

 

 

Για στειλε φωτο με τη δουλεια που εκανες. Δισκους απο που θα παρετε, ισως χρειαστω και γω αλλα δεν ξερω για αμεσα.

οχι, ενα γυμναστηριο εδω κοντά τα έχει. Θα πάω να το δώ σήμερα ή αύριο. ΠΟΛΥ φτηνο για να ειναι αληθινο/καλό! 

 

Σπεκτ, τι φαση;; Σοβαρα τώρα δλδ.. Δεν υπάρχει κάποιος διεθνής οργανισμός να αφήσεις σχόλια και rating για το πανεπιστήμιο;

 

(Γυρνάς γιατί η καρδιά χτυπάει ελλάδα, άσε μας τώρα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ερωτηση, σε περιοδο ογκου που εχουμε βαλει στοχο τα 6-8 κιλα+...

κανουμε ενα 10λεπτακι διαδρομο σε ανηφορα στο τελος ετσι;

 

Ε κλάιν...ίσα ίσα για αποθεραπεία θα είναι.

 

Πάντως ανεξαρτήτως περιόδου καλό είναι για την γενικότερη υγεία μας να κάνουμε τουλάχιστον 1 φορά την βδομάδα κάποιο είδος αερόβιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spect, κρίμα για τη σχολή, το ταξίδι άξιζε όπως και να έχει πάντως!

 

Εγώ εκεί που έβριζα γιατί ο Αύγουστος βγαίνει και με το ζόρι πήρα 1 κιλό κι αν, είπα να πάω για ένα 5άρι να δω που βρίσκομαι...

post-61034-0-85736000-1409167225_thumb.jpg

-2 λεπτά σχεδόν, σε 16 μέρες :D (αν και το κόβω να τελειώνουν τα "εύκολα" και να ζορίζει το πράμα από εδώ και πέρα :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά πολύ χύμα και δεν με ενέπνεε.. Έτσι είναι αυτά δοκιμάζεις και αν δεν σου βγει κανείς Νέα πλάνα τόσο απλά.. έκανα διακοπές, πήρα εμπειρίες και τώρα ξανά προπονήσεις :-) Όχι τίποτα πράγματα νοιώθω σάπιο το σώμα μου με αυτά που έχω φάει εδώ.. έχει περίοδο αποτοξίνωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκ δεν υπαρχεις ,δεν ειχες ρωτησει πριν για την σχολη τι παιζει ?  Αν ηταν να πας στην Κινα να χτυπησεις tattoo  εκανες και εδω :P.

In other news χτες ελιωσα στο diablo sto ps4  ,περιμενα και κοσμο σπιτι και δεν πηγα gym .AΛΛΑ θα παω σημερα εκτακτως γιατι εχω τυψεις που το εχασα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα απο αθηνα!!

 

Ερωτηση πριν παω gym.. Να (προσπαθησω να :P ) κανω το προγραμμα μου κανονικα, ή να κατεβασω λεβελ; Να εχω τα κιλα που βλεπω οτι μπορω στα μηχανηματα ή να το παω πιο ηπια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, ενα γυμναστηριο εδω κοντά τα έχει. Θα πάω να το δώ σήμερα ή αύριο. ΠΟΛΥ φτηνο για να ειναι αληθινο/καλό! 

 

Σπεκτ, τι φαση;; Σοβαρα τώρα δλδ.. Δεν υπάρχει κάποιος διεθνής οργανισμός να αφήσεις σχόλια και rating για το πανεπιστήμιο;

 

(Γυρνάς γιατί η καρδιά χτυπάει ελλάδα, άσε μας τώρα!!)

 

Τι εννοεις, τα εχει προς πωληση? Η εχει αυτα τα μηχανηματακαι εχει φθηνη συνδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάπως Link.png Site: έτσι αρχίζει για φέτος το μπάζωμα.

 

Αν και στα ίδια κιλά με πέρσι τέτοια εποχή μετά από διακοπές, παίζω χαμηλότερα σε λίπος και με πιό εμφανή σχήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαιτα τέλος εδω και μέρες @72kg
Εφτασα να φαίνονται ινες στα χέρια μου την ώρα της προπόνησης και οι φλέβες να γινονται κοτσίδες @hands day αλλα

1) Τα φυσιολογικά μου κιλά για το σώμα μου ειναι τα 80κάτι και πήγα πολυ κάτω (μεγάλα πόδια +-= σε σχέση με chicken legs)
2) Αρχισα να πέφτω σε δύναμη και η δυναμη ειναι απο τα βασικά πράγματα που με ενδιαφέρουν άσχετα αν δεν κάνω powerlifting
3) Η χαλαρότητα του συνολικού δέρματος του σώματος μου λόγο κιλών στο παρελθόν δεν μου επιτρέπει να πέσω σε πολύ χαμηλά κιλά, θα φαίνεται άσχημο ή δεν θα φαίνεται η γράμμωση/μυς στο σώμα μου παρα μονο στην προπόνηση.
4) Μετά την εγχείρηση ναι μεν επανήρθα αλλα δεν έδωσα στο σώμα μου το χρόνο να φτιάξει αρκετούς μυς για να μείνει πίσω πράμα , δεν του έδωσα περιθόρια , ηταν νωρίς . Οταν εισαι natural στην δίαιτα θα χάσεις και μυς , πρέπει να ξέρεις πότε ειναι η κατάληλη στιγμή για δίαιτα , να υπάρχουν αρκετοί μυς ωστε θυσιάζοντας κάποιους να έχεις ενα αποτέλεσμα που να σε ικανοποιεί. Ε εγώ δεν το έκανα αυτό , μπήκα δίαιτα για να ξεφορτωθώ τη μαλακία της εγχείρησης που με τσάντιζε κ ηταν νωρίς.

τα θετικά
1) έμαθα οτι τα φυσιολογικά κιλά μου ειναι τα 80κάτι κ ξέρω τι κιλά θα δουλέψω για να φτάσω να έχω σχετικά χαμηλό bf @ 80-80κάτι
2) έφυγε λίπος + νερά απο τα σημεία που ειχε κάτσει λόγο της εγχείρησης νωρίτερα , δηλαδή κάτι που μου ειπαν οτι θα γινει απο μόνο του κλείνοντας ενα χρόνο μετεγχειριντικά έγινε ήδη .
Εδώ και μια εβδομάδα που τρώω καλά δεν βλέπω να επέστρεψε κάτι. (αν και αυτό ισως να έγινε απο μόνο του λόγο οτι καθημερινά το σημείο αυτό αλλάζει , γινεται καλύτερο μέχρι να κλείσει περίπου 1 χρόνο που ειναι κ τελικό).
Μεγάλο πράγμα να μην έχω γύρω κ πίσω λιπος/νερά να μου σπάνε τα νευρα και να μου χαλάνε την όρεξη.

κατα τα άλλα το συζήτησα το θέμα με έμπειρους ανθρώπους που έχω την τύχη να γνωρίζω και βρήκα άκρη κ τώρα ολα cool

Θα δουλέψω τα κιλά μου , θα τρώω ισοροπιμένα κ σε κανα μηνα το πολύ όγκος οπως ειχα πει.
from now on carbs 50%/protein 30%/fat 20%
καθαρές τροφές , όπως έχω μάθει και μου αρέσει να τρώω και μια φορά στις 7-8 μέρες 2ωρο cheat (και 4 γυρους που λέει ο λόγος και 8 κομμάτια pizza να φάω απλά μέσα στις 2 ώρες του cheat)

το κομμάτι της αερόβιας
κάθε 2ρη μέρα αερόβια 20λεπτά μετά την προπόνηση και μια μέρα απο τις off τρέξιμο στη φύση (δεν έχω μέρος κοντά στην περιοχή μου αλλα με ενα λεωφορειάκι πάω θάλασσα η κάπου αλλού που μ αρέσει κ τρέχω , κάτι που μπορώ να το κάνω αν ειναι για 1 φορά την εβδομάδα , μέχρι να πάρω ομως ποδήλατο ειναι απαγορευτικό το κόστος +3 euro τη μέρα για έξτρα εισιτήρια γιατι ήδη πληρώνω.

με κούρασε η κατάσταση αν κ ηταν καλό γιατι κατάλαβα το σώμα μου κ ξέρω τι θα κάνω για να το πάω σε άλλο level
αν δεν δοκιμάσεις πράγματα δεν θα μάθεις.

αυτά που λέτε 

και σημερα ευχαριστήθηκα προπόνηση , με τα πρηξίματα μου , ενέργεια , χαμόγελο και όρεξη :P




 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάπως Link.png Site: έτσι αρχίζει για φέτος το μπάζωμα.

 

Αν και στα ίδια κιλά με πέρσι τέτοια εποχή μετά από διακοπές, παίζω χαμηλότερα σε λίπος και με πιό εμφανή σχήματα 

 

δεν φαίνεται η φώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο συγκεκριμένο topic και χρειάζομαι τα φώτα σας. Θέλω να ξεκινήσω και πάλι γυμναστική, μιας και μετά από κάνα μήνα τα παρατάω λόγω βαρεμάρας, κυρίως στα γυμναστήρια. Πλέον, θέλω οπωσδήποτε σύσφιξη και γράμμωση, και δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, αλλά διάφοροι γυμναστές μου έχουν πει πως γραμμώνω αρκετά εύκολα. Ερχόμαστε στα δύσκολα τώρα. Βαριέμαι τα γυμναστήρια. Τόσο πολύ, που μπορεί να κοιμηθώ πάνω σε όργανο. Επιπλέον, έχω δισκοπάθεια και δισκοκήλη, οπότε δεν μπορώ να κάνω οτιδήποτε και εννοείται χωρίς έμπειρο γυμναστή. Οπότε προσπαθώ να βρω την ιδανική γυμναστική για μένα. Ποδήλατο δεν θέλω να κάνω γιατί δεν θέλω να καταπονώ ιδιαίτερα τα γόνατα λόγω δουλειάς, την μέση δεν μπορώ να την αποφύγω.

 

Merci :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...