Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγορασα τον ιουνιο ενα ελληπτικο κεττλερ και απο χθες ξεκινησε να κανει τον θορυβο ιδιο με αυτον στο βιντεο

 

 

ξερει κανεις τι μπορει να φταει?

Και υποτιθεται οτι το πειρα επειδη ειναι εμπιστα ελληπτικα κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

ποτε δεν καταλαβα τα ατομα που λενε δεν μπορω να τρωω αλλο και δεν μπορουν να φτασουν τις θερμιδες!! εγω παλευω να μειωσω το φαγητο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ψάρια είναι καλή πηγή πρωτεΐνης !!! όντως έχουν μπόλικη!!! μμμμ ωραίο και νόστιμο φαίνεται μαγειρεμένο. έχεις ρίξει μπαχάρι;

 

Ριγανη πιπερι και τριμμενο σκορδο ριχνω, και τρωγεται αφρος. Απλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι τοσο απλο να εχω 45γρ πρωτεινης, απο κατι που τρωγεται σε 3 μπουκιες και δεν ειναι συμπληρωμα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι!

 

Με σκορδαλια βεβαια τρωγεται καλυτερα αλλα δν ειναι η φιτνες εκδοχη :P

 

 

Σημερα θα παω να κανω για πρωτη φορα σοβαρη yoga ... Εχω απορια να δω ποσο θα ποναω μετα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ροκ παρε ενα τετοιο

690l.jpg
η ενα τετοιο
main_29112.jpg
να βρεις την υγεια σου !
εσυ πινεις ολο το λαδι που βγαζουν τα φαγητα , και οκ με τα ψαρια ,  με τα μπιφτεκια ομως και τα κοτοπουλα τι γινεται ?
τι μπλεκεις με λαδοκολες? παρε ενα σαν και αυτα να πηγαινει το λαδακι  κατω στη σκαρα και να τρως θεοστεγνα !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ροκ παρε ενα τετοιο

690l.jpg
η ενα τετοιο
main_29112.jpg
να βρεις την υγεια σου !
εσυ πινεις ολο το λαδι που βγαζουν τα φαγητα , και οκ με τα ψαρια ,  με τα μπιφτεκια ομως και τα κοτοπουλα τι γινεται ?
τι μπλεκεις με λαδοκολες? παρε ενα σαν και αυτα να πηγαινει το λαδακι  κατω στη σκαρα και να τρως θεοστεγνα !

 

 

Βασικα το δευτερο ειναι αυτο ακριβως που εχω και εκει ειναι που το ψηνω. Απλως επειδη το ψαρι δεν θελει γυρισματα (μονο μια για να αρπαξει και απο την αλλη), το κανω σε ταψακι, για να μην κολλαει πανω στην σχαρα και εχω να την καθαριζω...

 

 

Ο βακαλάος είναι ο μπακαλιάρος έτσι?

 

Να σου πω και γω την ιδια απορια εχω. Νομιζω πρεπει να ειναι μια μικρη παραλλαγη του, στην ιδια οικογενεια ψαριου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω αυτο το προγραμα http://www.muscleandstrength.com/workouts/2-day-intense-workout.html

Εχετε καποια γνωμη ? Θελω ακριβως αυτο π λεει να χασω λιπος και παραληλλα να εχω και muscle mass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι!

 

Με σκορδαλια βεβαια τρωγεται καλυτερα αλλα δν ειναι η φιτνες εκδοχη :P

 

 

Σημερα θα παω να κανω για πρωτη φορα σοβαρη yoga ... Εχω απορια να δω ποσο θα ποναω μετα :P

 

Τις προηγουμενες φορες δλδ την εκανες στο χαβαλε?

 

Μετραει η yoga γενικοτερα? Σκεφτομαι να κανω και γω μια φορα την βδομαδα στο ομαδικο που εχει στο γυμναστηριο μου, παντως και βελτιωθει το range of motion μου και γινω πιο ευλυγιστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προηγουμενες φορες δλδ την εκανες στο χαβαλε?

 

Μετραει η yoga γενικοτερα? Σκεφτομαι να κανω και γω μια φορα την βδομαδα στο ομαδικο που εχει στο γυμναστηριο μου, παντως και βελτιωθει το range of motion μου και γινω πιο ευλυγιστος

 

Δεν ξέρω κατά πόσο καλά κάνουν στα "γενικά" γυμναστήρια γιογκα αλλά σαν είδος άσκησης κατα την γνώμη μου είναι πάρα πολύ ωφέλιμη .Πολύ καλό stretching , αποκτάς ευλυγισία +++++++ ενα σωρό καλά. Καλή είναι και μόνη της αλλά αν τη συνδυάζεις και με ένα άλλο είδος άσκησης όπως το σκέφτεσαι νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο  .

Αν θες για αρχή μπες σε κάποιο τμήμα hatha yoga που πάει πιο χαλαρά και αργότερα astanga.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει αλλες 2-3 φορες με φιλες μου την εποχη που δε γυμναζομουν κ ναι ουσιαστικα καναμε μονο χαβαλε.

 

Η γιογκα βοηθαει πολυ στην ευλυγισια, και φυσικα πνευματικα. Επισης προσφερει μυικη ενδυναμωση αναλογα με το ειδος της.

 

Εγω θα κανω με την Ξηροτυρη που ειναι τοπ, γενικα παιζει πολλη φολα οπως και στο pilates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...