Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Κλαμματα χαρας και περηφανειας? Για πες λοιπον!

 

Το θεμα ομως ειναι να ξεπερναμε τα ορια, αλλα εφοσον εχουμε και το οποιο οφελος. Αν ειναι να κανω γυμναστηριο, πολεμικη τεχνη, αεροβιο, και να αθλουμαι καθημερινα 4 ωρες, να χανω τον υπνο μου και να ξυπναω με πονους, να τρωω 5000 θερμιδες τη μερα και παρολαυτα να καψω ολο μου το κρεας και να γινω 65 κιλα, αυτο για μενα ειναι οτι χειροτερο. Αλλιως αν ισχυε το οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο, δε θα χαμπαριαζα. Τη χρυση τομη ψαχνω.

 

 

λοιπον περυσι τετοια εποχη εκανα

 

πρωι 1.30 ωρα βαρη (διαλλειματα 30" στα σετ 1' στις ασκησεις με ρολοι) 

τριτη  - πεμπτη - σαββατο καποειρα (2+2+3 ωρες)

δευτερα - τεταρτη-παρασκευη - κυριακη 14χλμ τρεξιμο

και μερικες φορες ετρεχα και τις μερες που ειχα καποειρα!

 

βαρη εκανα δευτερα με σαββατο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οι μπάμιες σπέρνουν , ειδικά μαζί με κοτόπουλο...

Ο αρακάς μπροστά τους ειναι μηδέν. (Γενικά σε οτι λαχανικό ανέφερες , για μένα ο αρακάς δεν πιάνει μια.)

 

Ο αρακάς είναι όσπριο, όχι λαχανικό.

------------------------------------

 

Ανεβάζω διαρκώς είτε επαναλήψεις είτε κιλά με αποτέλεσμα να τρώω πολύ ζόρι στην προπόνηση αλλά ταυτόχρονα τα κιλά που βάζω -γιατί διαρκώς παχαίνω- να γίνονται μυική μάζα κι όχι λίπος. Η κοιλιά αυξήθηκε αμέσως μόλις έβαλα τα πρώτα 2 κιλά -δε γυμναζόμουν τόσο έντονα τότε- αλλά έκτοτε έμεινε στάσιμη και αυξάνεται σταθερά το στήθος, μπούτι και γάμπα. 

 

Μια που πιάσαμε τη γάμπα, Μάους είχες γράψει ότι μπορούμε, όπως και τους κοιλιακούς να τη γυμνάζουμε κάθε μέρα, σωστά; Είμαι ικανοποιημένος από την πρόοδο -έχει αλλάξει κατηγορία κι από "γελοιωδώς αδύνατη" έχει πάει στο "απλώς αδύνατη"- αλλά ακόμα έχει πολύ δρόμο μπροστά της. Λέω να της αφιερώσω ένα 5λεπτο κάθε πρωι, μετά τους κοιλιακούς/ραχιαίους + τις μέρες που γυμνάζω πόδια κι είναι μέσα στο πρόγραμμα ούτως ή άλλως. Πειράζει που εκείνη τη μέρα θα γυμναστούν 2 φορές; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη οι γαμπες γενκα δεν εχουν τοσο θεμα στην γυμναστικη γιατι ειναι μυς που οσα χρονια ζεις σε κουβαλαει οποτε ειναι "μαθημενη"

εγω θα σου λεγα να κανεις καθε 2 μερες και να ανεβασεις κιλα!

αν θες κανε αυτο που εκανα εγω στις γαμπες

 

Αριστερο+Δεξι+και τα δυο μαζι

 

με αυτο καταφερνεις να μην αυξανεις πολυ τα κιλα αλλα να κανεις πολυ δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect κατι που ειχες πει παλιοτερα "ποτε διατασεις σε κρυωμενο μυ", εννοεις μονο οσον αφορα το τρεξιμο η γενικοτερα και στη γυμναστικη? Εγω γυμναστηριο πχ δεν κανω καθολου ζεσταμα σε διαδρομους και αεροβια, κατευθειαν διατασεις στο σημειο που θα δουλεψω, 1-2 γυρες warm up sets με λιγα κιλα, και μπαινω κανονικα στις ασκησεις στα κιλα που παιζω.

 

 

Παρεπιπτωντος, περσυ το σκισες, απορω πως δεν καηκες. Ποσες θερμιδες ετρωγες ημερισιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιάσαμε τη γάμπα, Μάους είχες γράψει ότι μπορούμε, όπως και τους κοιλιακούς να τη γυμνάζουμε κάθε μέρα, σωστά; Είμαι ικανοποιημένος από την πρόοδο -έχει αλλάξει κατηγορία κι από "γελοιωδώς αδύνατη" έχει πάει στο "απλώς αδύνατη"- αλλά ακόμα έχει πολύ δρόμο μπροστά της. Λέω να της αφιερώσω ένα 5λεπτο κάθε πρωι, μετά τους κοιλιακούς/ραχιαίους + τις μέρες που γυμνάζω πόδια κι είναι μέσα στο πρόγραμμα ούτως ή άλλως. Πειράζει που εκείνη τη μέρα θα γυμναστούν 2 φορές; 

 

κάντες κάθε πρωί και τις μέρες που έχεις πόδια μην κάνεις το πρωί. 

 

εγώ γάμπες κάνω κάθε μέρα και το συνηστώ αν έχεις θέμα γιατί παίρνουν πάρα πολύ δύσκολα αν έχεις λεπτά πόδια. Αν κάνεις κάθε μέρα θα πάρουν και δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Spect κατι που ειχες πει παλιοτερα "ποτε διατασεις σε κρυωμενο μυ", εννοεις μονο οσον αφορα το τρεξιμο η γενικοτερα και στη γυμναστικη? Εγω γυμναστηριο πχ δεν κανω καθολου ζεσταμα σε διαδρομους και αεροβια, κατευθειαν διατασεις στο σημειο που θα δουλεψω, 1-2 γυρες warm up sets με λιγα κιλα, και μπαινω κανονικα στις ασκησεις στα κιλα που παιζω.

 

 

Παρεπιπτωντος, περσυ το σκισες, απορω πως δεν καηκες. Ποσες θερμιδες ετρωγες ημερισιως?

 

σε ολα τα ειδη γυμναστικης ισχυει!! λες να καταλαβαινει ο μυς οτι τωρα πας για τρεξιμο ή οτι τωρα κανεις βαρη οποτε θα κανει διαχωρισμο?

 

εγω ειμαι υπερ του ενα 5λεπτο διαδρομο χαλαρο ισα ισα να αρχισει να κυκλοφορει το αιμα, 2-3 σετακια για ζεσταμα,λιγες διατασεις και μετα μπαινεις στα βαρη!

 

ποιος σου ειπε οτι δεν καηκα? τον ιουνιο ειχα βγει οφφ σε βαθμο που ξυπνουσα απο κραμπες στον υπνο μου!!!

δεν ξερω ποσες ετρωγα γιατι δεν μετρουσα!! αλλα γενικα μπορουσα ανετα να φαω 3500-4000 και να μην παρω γραμμαριο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιαννη δωστου καθε μερα δεν εχουν θεμα (χαιρομαι που θυμασαι αυτα που λεμε :))!

και 2 φορες μπορεις ,παλι δε θα εχεις θεμα , αλλα ακομη καλυτερα να ακουσεις τον αλεξ ,την μερα δηλαδη που εχεις ποδια μην τις κανεις !

μαργαριτα αυτο το κουλο να πονανε και να τους αρεσει γενικοτερα ισχυει σε πολλες γυναικες χααχαχαχαχχ B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σίγουρα όλα θα είναι οκ αλλά δεν θα γύμναζα 2 φορές στην ίδια μέρα τις γάμπες, ή οτιδήποτε άλλο για να αποφύγω κάνα πιάσίμο η καμιά τενοντίτιδα. Δεν είμαστε 20 :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δοκιμασα να φτιαξω πρωτη φορα κοτοπουλο με γλυκοπατατες στο τηγανι και βγηκε σπεσιαλ. Και δεν μου το χα..

 

Αλλα εβαλα αρκετο λαδακι να μην κολλαει. Εδω Ελλαδα που μπορουμε να βρουμε αυτο το σπρευ λαδιου που ψεκαζουν στα τηγανια για να μην κολλαει το φαι ρε γμτ και να μην γεμιζουν τη τροφη με λαδι?

 

K4ATeyul.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το οτι δεν θα εχει τη λαδιλα που βλεπεις δεν σημαινει οτι δεν εχει λαδι!! απλα ειναι σε αλλη μορφη (και πιθανοτατα και χειροτερη)

παρε αντικολλητικο χαρτι ψησιματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικολλητικο τηγανι καλυτερα !

επισης το κοτοπουλο στην σκαρα που ειπαμε ροκ

και της πατατουλες βραστες στην κατσαρολα με την φλουδα οπως ειναι ! τις βγαζεις σε 20 λεπτα και ειναι λουκουμι ! η φλουδα βγαινει με την μια ολη μαζι !  τι λαδιλες ειναι αυτες και νοστιμιες ?

δεν ειπαμε ψαχνουμε να κανουμε την διαφορα και την χρυση τομη ? :)

 

σπεκτ ακου προγραμμα προετοιμασιας για τον μαραθωνιο ο κολλητος !

απο δευτερα εως και σαββατο 6 φορες την βδομαδα , την μια μερα 30 χλμ  και την αλλη 15  σε χρονους κοντα στο αγωνα οχι χαλαρα ! συν βαρη το απογευμα καποιες μερες ! 

μου λεει ειμαι κομματια τα χω παιξει αλλα δε γινεται ουτε μια μερα να μη τρεξω πρεπει να βγει το προγραμμα της βδομαδας!

αυτα δε γινονται  ρε φιλε .. μηχανη κανονικα ειναι ο τυπος .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα τη ζώνη την παρακάτω. Βαριά, αίσθηση στιβαρότητας, γαμάτη, ο λεβιές γαμεί, σκληρή ακόμα (θέλει χρόνο να στρώσει). Αυτές είναι ζώνες. Και από στήριξη μιλάμε για τσιμεντοβάρελο. 50 ευρώ από strengthshop. Παρήγγειλα 9 βράδυ ήρθε στις 17 με UPS. Κανένα παράπονο

 

 

file_15_11.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικολλητικο τηγανι καλυτερα !

επισης το κοτοπουλο στην σκαρα που ειπαμε ροκ

και της πατατουλες βραστες στην κατσαρολα με την φλουδα οπως ειναι ! τις βγαζεις σε 20 λεπτα και ειναι λουκουμι ! η φλουδα βγαινει με την μια ολη μαζι !  τι λαδιλες ειναι αυτες και νοστιμιες ?

δεν ειπαμε ψαχνουμε να κανουμε την διαφορα και την χρυση τομη ? :)

 

Στην ψησταρια το κοτοπουλο βγηκε χαλια ρε συ Maus, το τρωγα και ενιωθα λες και ημουν τιμωρια. Λαστιχενιο και ανοστο και ας ειχε 4 μπαχαρια πανω. Και την πατατα την εβρασα ετσι οπως λες και για μιση ωρα κιολας, παραπανω απο οσο λες, και ηταν λες και δαγκωνα ξυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ @therock , το έβαλα και πιο πριν , αν θες τέλειο κοτόπουλο, μαλακό μέσα, ξεροψημένο έξω και με μηδέν λάδι κοίτα εδώ (στο SPOILER) -> http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/page-1356?do=findComment&comment=53455961

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...