Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν πήρα τη ζώνη την παρακάτω. Βαριά, αίσθηση στιβαρότητας, γαμάτη, ο λεβιές γαμεί, σκληρή ακόμα (θέλει χρόνο να στρώσει). Αυτές είναι ζώνες. Και από στήριξη μιλάμε για τσιμεντοβάρελο. 50 ευρώ από strengthshop. Παρήγγειλα 9 βράδυ ήρθε στις 17 με UPS. Κανένα παράπονο

 

 

file_15_11.jpg

E back! 

Ti 50 euro ? 120 δεν ειχε αυτη  επεσε τοσο πολυ η τιμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ναι γιαννη δωστου καθε μερα δεν εχουν θεμα (χαιρομαι που θυμασαι αυτα που λεμε :))!

και 2 φορες μπορεις ,παλι δε θα εχεις θεμα , αλλα ακομη καλυτερα να ακουσεις τον αλεξ ,την μερα δηλαδη που εχεις ποδια μην τις κανεις !

μαργαριτα αυτο το κουλο να πονανε και να τους αρεσει γενικοτερα ισχυει σε πολλες γυναικες χααχαχαχαχχ B)

 

Αν θυμάμαι λέει; Μάλιστα είχες γράψει για ...αρρωστάκια που γυμνάζουν γάμπα 2 φορές, πρωί-απόγευμα...

 

Αλλά όπως λέει και ο Άλεξ, δεν είμαστε πιτσιρίκια πλέον -αν κι εγώ είμαι σε απείρως πιο φιτ κατάσταση τώρα παρά 20 χρόνια πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες. Θελω να ξεκινησω γυμναστηριο και να χασω μερικα κιλα. Ετσι νομιζω οτι πρεπει. Εχω υψος 1,89 και βαρος περιπου 90 κιλα. Το θεμα ειναι οτι εχω παρει καποια καποτε που ειμουν 83. Μπορω να τα αξιοποιησω αυτα τα κιλα καπως η οχι? Εννοω να τα κανω ογκο αν γραφτω η να παω σε καμμια γραμμωση. Το θεμα ειναι οτι τα οικονομικα μου δεν μου το επιτρεπουν για ειδικη διατροφη παρα τα βασικα. (Σπιτικο φαγητο.) Οσπρια κρεας ψαρι και τα λοιπα. Και 1 φορα την εβδομαδα απο εξω. Θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι πιο οικονομικο και βεβαια τι ειναι πιο γρηγορο. Θεληση για ασκηση υπαρχει και ειχα παει παλαιοτερα γυμναστηριο. Εχω ατομα να με βοηθισουν για ασκησεις αλλα καλο ειναι και να προσεξω εμενα. Οποιος μπορει να με συμβουλεψει παρακαλω να μου πει αν ειναι ευκολο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ Δεν θελω να γινω ενα τερας αλλα να δω καποιες αλλαγες πανω μου. "Σιγα σιγα" και σταδιακα.!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήρα την Inzet ρε. Και δεν είναι δέρμα. Είναι συνθετικό υλικό αλλά δύναμη.

Δεν το συζηταω , με 50 ευρο παιρνεις την κλασικη ζωνη την δερματινη  .Κλασεις καλυτερη αυτη που  πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντακον αυτη την πηρες για τις προπονησεις ή για τα καθημερινα βαρη του εγγαμου βιου...

 

Πλακα σου κανω.. καλοφορετη και να σε βοηθησει να λυγισεις την μπαρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες. Θελω να ξεκινησω γυμναστηριο και να χασω μερικα κιλα. Ετσι νομιζω οτι πρεπει. Εχω υψος 1,89 και βαρος περιπου 90 κιλα. Το θεμα ειναι οτι εχω παρει καποια καποτε που ειμουν 83. Μπορω να τα αξιοποιησω αυτα τα κιλα καπως η οχι? Εννοω να τα κανω ογκο αν γραφτω η να παω σε καμμια γραμμωση. Το θεμα ειναι οτι τα οικονομικα μου δεν μου το επιτρεπουν για ειδικη διατροφη παρα τα βασικα. (Σπιτικο φαγητο.) Οσπρια κρεας ψαρι και τα λοιπα. Και 1 φορα την εβδομαδα απο εξω. Θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι πιο οικονομικο και βεβαια τι ειναι πιο γρηγορο. Θεληση για ασκηση υπαρχει και ειχα παει παλαιοτερα γυμναστηριο. Εχω ατομα να με βοηθισουν για ασκησεις αλλα καλο ειναι και να προσεξω εμενα. Οποιος μπορει να με συμβουλεψει παρακαλω να μου πει αν ειναι ευκολο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ Δεν θελω να γινω ενα τερας αλλα να δω καποιες αλλαγες πανω μου. "Σιγα σιγα" και σταδιακα.!

 

Δε χρειάζεσαι ειδική διατροφή. Αν θες να αδυνατίσεις, απλα μείωσε την ποσότητα φαγητού που τρως τώρα. Τρώγε κανονικά πρωί και μεσημέρι και ελαφρα το βράδυ. Αν πεινάς ενδιάμεσα, φάε φρούτα ή/και λαχανικά. Δεν είναι ακριβά, είναι κάργα θρεπτικά και κόβουν την πείνα.

 

Επειδή ανέφερες οικονομικές δυσκολίες, έχεις χρήματα για γυμναστήριο; Αν όχι, μπορείς να ξεκινήσεις με bodyweight ασκήσεις. Αν τις κάνεις σωστά θα δεις διαφορά, και μάλιστα γρήγορα. Δες την υπογραφή μου για σχετικό βιβλίο.

 

Μην πλακωθείς με αεροβική, είναι το τυπικό λάθος που κάνουν ολοι για να αδυνατίσουν. Φρόντισε να αυξήσεις τη μυική σου μάζα ενώ θα χάνεις αργά-αργά κιλά μέσω της βελτίωσης της διατροφής. Αν δεν κάνεις ασκήσεις αντίστασης και δώσεις βαρύτητα στην αεροβική, ναι μεν θα χάσεις λίπος αλλά θα χάσεις και μυς κι είναι κρίμα, δε χτίζονται εύκολα.

 

Καλή δύναμη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ @therock , το έβαλα και πιο πριν , αν θες τέλειο κοτόπουλο, μαλακό μέσα, ξεροψημένο έξω και με μηδέν λάδι κοίτα εδώ (στο SPOILER) -> http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/page-1356?do=findComment&comment=53455961

 

Το δοκιμασα αυτο απο τη μερα που το πες. Νοστιμο οντως, οχι βεβαια οσο το τηγανισμενο με λαδι, αλλα πολυ καλυτερο απο ψησταρια. Απλως αργει πολυ, και ηθελε να ειμαι συνεχως απο πανω του να ανακατευω και να γυρναω τα κομματακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν ειναι προσβασιμο σε ολους αλλα κοτοπουλο στηθος, αλατι/πιπερι/herbs (θυμαρια, ριγανες, εστραγκά κλπ, οτι γουσταρετε, λιγο νερο, λαδι, μουσταρδο καταστασεις γενικα κανεις οτι θες) σε σακουλα, vacuum και την πετάς σε βραστό νερο. Τρυφερό το κοτόπουλο μιας και μαγειρεύεται σε "κενο", δεν χανεις καμια ουσια κλπ.

 

εναλλακτικά πάρτε αυτες τις γαμάτες σακούλεςγια το φούρνο και μαγειρέψτε το εκει μέσα, σκέτο νερο, λιγο αλατι, ΠΑΝΤΑ μυρωδικα, πατηστε μέσα και τπτ πατατες, κολοκύθια καροτα κρεμυδια, win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να είσαι από πάνω. Είναι αρχή το ξέρω αλλά με την εμπειρία θα διαπιστώσεις ότι (οι χρόνοι φυσικά εξαρτώνται από τον εξοπλισμό σου) :

1. Η φάση του βρασμού διαρκεί όχι πάνω από 8' όπου αρκεί να γυρίσεις τα κομμάτια μια φορά μόνο ωστε να βράσουν και από τις 2 πλευρές.

2. Η φάση του ψησίματος δεν διαρκεί πάνω από 5-6' όπου και πάλι αρκεί να γυρίσεις τα κομμάτια μια φορά μόνο ωστε να ψηθούν και από τις 2 πλευρές.

3. Προσοχή στο σβήσιμο με το λεμόνι.

 

Συμβουλές :

1. Ένα μετριο στήθος πχ των 500γρμ βγάζει 10 κομμάτια.

2. Ένα κεραμικό τηγάνι (πήρα με 13€ από το LDL), προσφέρει τέλεια "αντικολλητικότητα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να φας το κρεας σου καλα και σωστά δεν το γυρνας απλα μια φορα, αλλα αρκετες φορές, καθε 30" ιδανικά :P (για τηγάνι πάντα).

 

Το βραστό φιλέτο πχ, εγώ, ΤΟ ΜΙΣΩ. περι ορέξεως..

 

 

Ασχετο, δουλευω 12 ωρα, με πολυ τρέξιμο και πολλη ανοργανωσά. Παιζει να εχω χασει κανα 2 κιλα ως τώρα, και σε συνδυασμο με το οτι δεν παω γυμναστηριο ξενερωνω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν ειναι προσβασιμο σε ολους αλλα κοτοπουλο στηθος, αλατι/πιπερι/herbs (θυμαρια, ριγανες, εστραγκά κλπ, οτι γουσταρετε, λιγο νερο, λαδι, μουσταρδο καταστασεις γενικα κανεις οτι θες) σε σακουλα, vacuum και την πετάς σε βραστό νερο. Τρυφερό το κοτόπουλο μιας και μαγειρεύεται σε "κενο", δεν χανεις καμια ουσια κλπ.

 

εναλλακτικά πάρτε αυτες τις γαμάτες σακούλεςγια το φούρνο και μαγειρέψτε το εκει μέσα, σκέτο νερο, λιγο αλατι, ΠΑΝΤΑ μυρωδικα, πατηστε μέσα και τπτ πατατες, κολοκύθια καροτα κρεμυδια, win

 

Για ελαμπορειτ ψηλε μου πανω σε αυτες τις σακουλες?? Τι παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σηριαλ ελαβε τελος... Μετα απο δοκιμη saucony mizuno & asics σε διαδρομο, νικητες τα nimbus 16.

 

Αντε και καλα μου χιλιομετρα :)

 

Επομενη αγορα τα saucony kinvara προβλεπω....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεσαι ειδική διατροφή. Αν θες να αδυνατίσεις, απλα μείωσε την ποσότητα φαγητού που τρως τώρα. Τρώγε κανονικά πρωί και μεσημέρι και ελαφρα το βράδυ. Αν πεινάς ενδιάμεσα, φάε φρούτα ή/και λαχανικά. Δεν είναι ακριβά, είναι κάργα θρεπτικά και κόβουν την πείνα.

 

Επειδή ανέφερες οικονομικές δυσκολίες, έχεις χρήματα για γυμναστήριο; Αν όχι, μπορείς να ξεκινήσεις με bodyweight ασκήσεις. Αν τις κάνεις σωστά θα δεις διαφορά, και μάλιστα γρήγορα. Δες την υπογραφή μου για σχετικό βιβλίο.

 

Μην πλακωθείς με αεροβική, είναι το τυπικό λάθος που κάνουν ολοι για να αδυνατίσουν. Φρόντισε να αυξήσεις τη μυική σου μάζα ενώ θα χάνεις αργά-αργά κιλά μέσω της βελτίωσης της διατροφής. Αν δεν κάνεις ασκήσεις αντίστασης και δώσεις βαρύτητα στην αεροβική, ναι μεν θα χάσεις λίπος αλλά θα χάσεις και μυς κι είναι κρίμα, δε χτίζονται εύκολα.

 

Καλή δύναμη!

 

Για γυμναστηριο εχω αλλα βλεπω φιλους και αλλους που τρωνε πολλα αυγα η διαφορες τροφες πανε απευυθειας στη πρωτεινη:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι καταλληλοτερο να τρώω μετά από γυμναστήριο?

Γιατί βλέπω και λένε διάφοροι για συμπλήρωμα πρωτεινης επειδή απορροφάται άμεσα! Τι μπορώ να τρώω μετά το γυμναστήριο αν δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...