Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας που πιασαμε τα τηγανια (φωτη και αλεξ δεν ξερω γιατι σας θυμηθηκα τωρα αλλα που στον πεο εχετε χαθει ??)

για πιο λογο στραβωνει ενα τηγανι? μηπως αν το βαλεις οταν ειναι ζεστο απευθειας στο νερο?

 

Mηπως αμα το κοπανήσεις σε κανα κεφάλι? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χμ το δοκίμασα το Spect_pie, εεχμ οκ τρώγεται. Ή μάλλον, με την πείνα που είχα μετά την προπόνηση (3χλμ@4'30"/χλμ + 5χ1'), το έφαγα το πιτάκι σε 1 λεπτό χωρίς να πολύ-καταλάβω τι έτρωγα, και είχα βάλει ολόκληρο αυγό αντί για ασπράδι μόνο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες ....

 

Αρχισανε για τα καλα τα κρυα...

 

Εφαγα πρωινο, πινω την φραπεδια να κυλησει στις φλεβες μου η αναλογη καφεινη και θα παω για προπονηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Αθλητες Στιβου, που κανουν εντονο τρεξιμο σε συντομες αποστασεις δεν ειναι αρκετα μυωδεις ή ειναι ιδεα μου? Σε αντιθεση με τους μαραθωνιοδρομεις που ειναι 44 κιλα με 1% λιπος. Γιατι χτιζουν ετσι?

 

Εχω και 2 φιλαρακια που απο πιτσιρικια καναν στιβο και τωρα μπορουν να χτισουν τρωγοντας ακομα κ πατατακια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανεις γυμναστική καθε μερα καις πολυ ρε. Εγω πηγα ζυγιστηκα χθές και απο τις 7 μέρες της εβδομάδας μονο τις 5 προσέχω και παλι μεσα σε 14 μέρες είμαι μειον μισό κιλό (δεν μ αρεσε αυτο). Και η κατασταση σωματος τα ιδια. Αμα σου πω τι εφαγα χθες γενικα τι τρωω τα σαββατοκυριακα παιζει να παιρνω 4000 θερμιδες την μέρα xD

 

Φυσικα αυτο δεν ειναι δικαιολογια να μην τρως σωστά γιατι παραμονεύουν και οι παθησεις. Χοληστερινες , ζάχαρα κτλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα κ απο μενα!

 

τρωω ενα τοστακι με φυστικοβουτυρο και μπανανα γιατι σε 2 ωρες εχω προπονηση. Χτες στον Αγ. Κοσμα νταξει τη παλεψα μια χαρα με το αντιανεμικακι. Μεγαλη ευκολια το οτι δεν εχει μανικια, προς το παρων τουλαχιστον.

 

Πολυς κοσμος στο προπονητικο και ειδα και σεκιουριτι χτες πρωτη φορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ροκ υπάρχουν δυο ειδών μυϊκές ίνες αντοχής και δύναμης. Οι πρώτες είναι πιο λεπτές καταναλώνουν λίγη ενέργεια και αντέχουν αρκετά ενώ οι δεύτερες είναι πιο χοντρές έχουν δύναμη αλλά καταναλώνουν όλη την ενέργεια αμέσως. Ο κάθε άνθρωπος συνήθως είναι περίπου στο 50-50 ανάλογα όμως με το τι κανείς αναπτύσσονται περισσότερο οι αντίστοιχες ίνες. . Για αυτό λοιπόν οι σπρίντερ είναι τουμπανοι και οι μαραθωνοδρόμοι λεπτοί (Επίσης στιβεις από τα πολλά χιλιόμετρα και για Αυτό είναι έτσι)

 

Στα του αγώνα. 22,5χλμ σε 2,47 2ος στην κατηγορία μου αλλά δεν ανέβηκα βάθρο Γιατί είχαν κάνει μαλάκια και είχαν βγάλει λάθος τριάδα στην αρχη.. πούτσα Ο αγώνας λεπτομερείς Όταν μπω από υπολογιστή

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε παντα τετοια! Καλη ξεκουραση τωρα!!!

 

εχει παραγγειλει κανεις απο το sportshoes.com? Απ ο,τι ειδ για παραγγελιες 30ε και ανω, δινει δωρεαν μεταφορικα εντος Ευρωπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαργαρίτα έχω πάρει δύο ζευγάρια από εκεί.. το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τα στέλνουν γρήγορα και σε αναγκάζουν να πας στους αγώνες :-P

 

Ευχαριστώ

 

Βάλε και τις κάλτσες στην παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του αγώνα. 22,5χλμ σε 2,47 2ος στην κατηγορία μου αλλά δεν ανέβηκα βάθρο Γιατί είχαν κάνει μαλάκια και είχαν βγάλει λάθος τριάδα στην αρχη.. πούτσα Ο αγώνας λεπτομερείς Όταν μπω από υπολογιστή

 

Μπραβο ρε αγορινα παντα τετοια! Τι κατηγορια εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Απο μικρος ειχα ονειρο να ασχοληθω με την γυμναστικη μιας και εχω τρελα με τον αθλητισμο γενικα με μεγαλυτερη αφοσιωση στο μπασκετ. Προπερσυ που εδωσα πανελληνιες για διαφορους λογους δεν καταφερα να περασω ΤΕΦΑΑ που ηθελα και το αφησα τελειως δυστυχως (να ξανα δωσω δηλαδη). Μετα απο δυο χρονια που πηγα στρατο και δουλευοντας πολλες ωρες σε περιστασιακες δουλειες (γκαρσονι, οικοδομικες και αγροτικες εργασιες) σκεφτηκα πως ειναι κριμα λογω καποιων εξετασεων που δεν πετυχα να αφησω αυτο το ονειρο που εχω τοσα χρονια. Και μιας και δεν υπαρχουν λεφτα να δωσω σε ιδιωτικες σχολες σκεφτηκα να αρχισω να παρακολουθω καποια σεμιναρια μαζι με μελετη βιβλιων που ηδη εχω αγορασει να ασχοληθω πιο εντατικα με την γυμναστικη. Ο λογος που γραφω αυτο το θεμα δεν ειναι να διαβασετε τον ''πονο'' μου αλλα να μου προτεινετε καποια βιβλια αν εχετε στα υποψην σας  για ασκησεις, προετοιμασιες, αναρρωση απο τραυματισμους κτλ . Επισης αμα ξερετε καποια σελιδα με σεμιναρια γυμναστικης θα χαρομουν ιδιαιτερα αμα την μοιραζοσασταν.

 

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκατά.... κάτι έφαγα χτες και με πείραξε, με αποτέλεσμα να μην κοιμηθώ καλά τη νύχτα. Αποτέλεσμα; Γενικότερη αδυναμία, την οποία δεν βελτίωσε το πρωινό, οπότε η ποδηλασία των 100χλμ αναβλήθηκε. Ξεκίνησα μεν, αλλά μετά τα πρώτα 10-11χλμ (με μόλις μία ανηφόρα μέχρι τότε), κατάλαβα ότι τα πόδια μου "δεν τραβούσαν". Γύρισα σπίτι με 24χλμ στα πόδια και πείσμα για την επόμενη φορά.

 

Αύριο ξεκινάω το πρόγραμμα του Γιάννη - με βλέπω να ξεσπάω στα pull/chin-ups! χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το ζέσταμα, είναι μεγάλο θέμα. Είναι μερικοί, όπως κι εγώ, που κάνουν ελάχιστο ως καθόλου ζέσταμα πριν τις ασκήσεις. Θα πέσει κράξιμο το ξέρω, αλλά διάολε δεν το μπορώ. Και διαβάζοντας στο δίκτυο είδα ότι είναι κι άλλοι. Αν εσύ θες ζέσταμα, σαφώς η κουρτίνα 3 δεν ενδείκνυται. :)

Αν δεν κανεις ζεσταμα να κανεις τουλαχιστον 3 σετ πολλων επαναληψεων με πολυ λιγο βαρος στην πρωτη ασκηση της ημερας (με πολυ μικρα διαλειματα). Αν η πρωτη ασκηση της ημερας εινα pull ups βγαλτη και βαλε κατι αλλο

 

------

Πουθενα δεν χαθηκα το διαβαζω το thread καθε μερα. Τωρα ειμαι στην Πατρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παιζει να εχω απο καθε αγωνα μια τετοια φωτο και παντα ιδια! να σταματαω το ρολοι

 

10659342_602741686502655_453309794156321

και εδω ενας φιλος μου που με κοιταει και δεν ξερει τι φαση παιζει με τη 2η θεση γιατι εγω ειχα τερματισει πριν και απο τους δυο

 

 

10312804_602746129835544_222834178854250

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...