Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Γιάννη, έκανα το πρόγραμμα. Δεν κατάφερα να διπλασιάσω τον αριθμό των pull ups που έκανα, αλλά: Όσα κάνω τα κάνω με καλύτερη φόρμα και πιο άνετα. Δηλαδή, πριν το πρόγραμμα έβγαζα μετά βίας 4 επαναλήψεις (και μπορεί να έκλεβα λίγο στην τελευταία), τώρα είναι και οι 4 σωστές και υπάρχουν φορές που βγάζω και 5η. Μου άρεσε το πρόγραμμα, θα το εφαρμόσω και σε άλλες ασκήσεις, ευχαριστώ για το link!

 

 

Να ευχαριστήσω το wizzy για το ρολόι, μόλις ήρθε! Τώρα μένει να μου πει πώς δουλεύει :)

 

 

Γιάννη, στο post που το διέθεσα για δώρο είχα και link για το manual του. Άσε να το βρω και θα σε παραπέμψω!

 

Γιάννη, το manual του παλμογράφου θα το βρεις εδώ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον scooby τον ξέρετε απο youtube; Τι γνώμη έχετε;

 

Εγω αυτόν ακολουθώ. Σου έχει ολοκληρωμένα προγράμματα (στο site του), απόλυτα κατανοητά video και ο τύπος το κάνει απο καύλα (όλα είναι free). Το πιο βασικό για εμένα είναι οτι τα πάντα μπορείς να τα κάνεις σπίτι, χωρίς ιδιαίτερο εξοπλισμό. Check him out...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι θελετε γυμναστικη χωρις βαρη δοκιμαστε και το freeletics.Σημερα εκανα 25 pullups σε 1λ14δ.

Περσυ τετοια εποχη που ειχα ξεκινησει εκανα 15 pull ups σε 1λ40δ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freeletics, scooby videos, και χιλιάδες άλλες επιλογές. Το ζήτημα είναι να βρει ο καθένας αυτό που του αρέσει ώστε να γουστάρει όταν γυμνάζεται. Προσωπικά έχω δοκιμάσει πάρα πολλά καθώς βαριέμαι γρήγορα και θέλω συνέχεια νέες προκλήσεις. Και μην ξεχνάμε ότι έχουμε καμια 600αριά μυς οπότε χρειάζεται ποικιλία ασκήσεων αν θέλουμε να τους δυναμώσουμε όλους! 

Πάντως το σκουοτ είναι ο βασιλιάς, δεν την αλλάζω με τίποτα και ας την αντιπαθούσα τα μάλλα για κανα χρόνο.

--------------------------

 

Δεν ξέρω μέχρι ποια ηλικία βελτιώνει κάποιος τις επιδόσεις του 4saken πάντως εγώ ξεκίνησα στα 40 και διαρκώς βελτιώνομαι :)

-----------------------------

 

Τσίπουρα με την παρέα το μεσημέρι, πολύ περίεργη φάση το απόγευμα που έκανα άνω κορμό. Ψιλοζαλιζόμουν αλλά σα βλαμένος και πεισματάρης που είμαι έβγαλα κανονικά το πρόγραμμα. Μάλιστα σε μία από τις τρεις βόλτες farmer's walk που κάνω στα καπάκια μετά από chin ups (ώστε να συνδυάζω δικέφαλους και πήχεις) τριπλασίασα τη διαδρομή που κάνω συνήθως και πολύ τη γούσταρα την άξαφνη άνοδο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παιδια. Για δωδεκατιανο μια χουφτα αμυγδαλα κανει πριν το μεσημεριανο? Η ειναι λιγο? Μιλαμε για γραμμωση παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, να εχεις παντα και μια πηγη λρωτεινης στα γευματα σου. Μπορεις να προσθεσεις λοιπον cottage

Γαλα με βρωμη ειπια :) και ελεγα να φαω σε λιγο κατι αμυγδαλα  για αυτο ρωτησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αμύγδαλα έχουν πρωτείνη και μάλιστα σε καλό ποσοστό, περίπου 20%. Αλλά πολλά λιπαρά. Καλά μεν, αλλά πολλά. Μια χούφτα αρκεί.

Ευχαριστω πολυ παιδια =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη θρεπτική αξία το ένα κι άλλη το άλλο Μαργαρίτα. Άμα κυνηγάς π.χ. τα καλά λιπαρά για να ανεβάσεις HDL και να ρίξεις LDL θες αμυγδαλα, όχι cottage. 

 

Εσύ εισαι και μπαμπογρια, επρεπε να τα ξερεις αυτα. Δεν ειναι σωστο να στα λεω εγω, το νιατο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://nutritiondata.self.com/facts/nut-and-seed-products/3085/2

14gr Λίπος και 6gr πρωτεϊνη. θα την χαρακτήριζα πηγή καλών λιπαρών ως πολυφάγος 
και το cottage 2% ως πηγή πρωτεϊνών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...