Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντε να δουμε σημερα,μετα απο 2 εβδομαδες αποχης να παμε γυμναστηριο.Αν και σημερα εβγαλα τα ραμματα απο το γονατο,δεν μαμιεται ,θα παω να κανω χερια-στηθος πλατη για μια εβδομαδα να παρω τα πανω μου

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κι άλλες φορές έχω κουραστεί κατά την διάρκεια της προπόνησης σε αρκετά μεγάλο βαθμό αλλά σήμερα σε μια φάση πήγα να κάνω εμετό και μετα βίας ανάσαινα. Ίσως φταίει οτι τα δίνω όλα.  

Κι οι εξετάσεις που κάνω βγαίνουν καλές, αυτό είναι το περίεργο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες απορια κρισεως. Πηρα την εν λογο πρωτεινη-φορμουλα ετσι μου την ειπανε SCI-MX LEANCORE.Την παιρνω απο την Πεμπη μεχρι σημερα. 2 σκουπ οταν κανω προπονηση 1 σκουπ οταν δεν κανω προπονηση. Ειμουν 84 κιλα και με βλεπω μετα την προπονηση 86,5. Αυτη εχει λεει μεσα πρωτεινη κρεατινη υδατανθρακες και ενα σωρο αλλα. Θα μου ανεβασει παλι κιλα? Σημερα διαπιστωσα οτι ειχα περισσοτερη αντοχη και δυναμη +5 κιλα σε ολες τις ασκησεις εκει που εβαζα ζορικα σημερα βγηκε πολυ πιο καλα. Αλλα δεν θελω να παχυνω παλι (με λιπος εννοω). Μηπως ξερει κανεις τι γινεται? Το προγραμμα μου ειναι για γραμμωση ενδυναμωση και καψιμο λιπους. Τι να κανω να την κοψω? Να μειωσω τη ποσοσητα? Γτ θα με αγχωσει και θα με τρελανει. Εχω δωσει μαχη τοσο καιρο για να τα χασω τα κιλα αυτα.

Υ.Γ Πρωινο κουακερ με μια κουπα γαλα + 1 σκουπ 12κατιανο μια χουφτα αμυγδαλα Μεσιμερι κοτοπουλο στηθος και μπουτι στεγνο με λαχανο μετα την προπονηση απογευμα 1 σκουπ με ενα μηλο και τωρα το βραδυ θα φαω μια χοιρινη μπριζολα παλι με λαχανο. Που στο καλο κανω μαλακια παλι γμτ ? :/ Διαφορες εχω δει στο σωμα μου στο 4μηνο πολυ καλες απλα μην τις χαλασω λογο της πρωτεινης :/  http://www.sci-mx.co.uk/muscle-building/all-in-one/omni-mx-leancore.html αυτην εδω εχω μονο που λεει εμενα 84gr απεξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που πήρες φίλε δεν είναι whey, αλλά mass gainer, δλδ πρωτεΐνη με πολύ υδατάνθρακα και κρεατίνη, είναι ουσιαστικά αντικατάσταση γεύματος

Ναι κανω ενα 20 λεπτο να παω σπιτι για αυτο την πηρα. Τωρα τι κανουμε??? Συνεχιζω κανονικα της μειωνω το σκουπ?Μενω οπως ειμαι με την διατροφη μ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο για γράμμωση δεν είναι η συγκεκριμένη... η αντοχή και η δύναμη οφείλεται στην κρεατίνη που αυτή περιέχει. 

είναι τραγικό το να πίνουν πρωτεϊνες αμέσως μετά την γυμναστική λες και θα χάσουν τα μυικά κέρδη. 
αν το πιεις μέσα σε 45' δεν θα αλλάξει κάτι από το να πιεις αμέσως την πρωτεϊνη 

αν θες διάβασε λίγο αυτό http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=40478


http://nutritionreviews.oxfordjournals.org/content/nutritionreviews/73/2/69.full.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην την ξαναπιεις -αστην στην ακρη - και πινε μια -δυο φορες τον μηνα , δεν χαλανε κρατανε πολυ καιρο !

οχι μονο γιατι δεν ενδείκνυται για να χασεις κιλα αλλα για χιλιους και δυο λογους μην την ξαναπαρεις ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο για γράμμωση δεν είναι η συγκεκριμένη... η αντοχή και η δύναμη οφείλεται στην κρεατίνη που αυτή περιέχει. 

 

είναι τραγικό το να πίνουν πρωτεϊνες αμέσως μετά την γυμναστική λες και θα χάσουν τα μυικά κέρδη. 

αν το πιεις μέσα σε 45' δεν θα αλλάξει κάτι από το να πιεις αμέσως την πρωτεϊνη 

 

αν θες διάβασε λίγο αυτό http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=40478

 

 

http://nutritionreviews.oxfordjournals.org/content/nutritionreviews/73/2/69.full.pdf

 

μην την ξαναπιεις -αστην στην ακρη - και πινε μια -δυο φορες τον μηνα , δεν χαλανε κρατανε πολυ καιρο !

οχι μονο γιατι δεν ενδείκνυται για να χασεις κιλα αλλα για χιλιους και δυο λογους μην την ξαναπαρεις ..

http://www.xtr.gr/el/omni-mx-leancore-2200gr-sci-mx.htmlΤην βρηκα παιδια :P. Για ριχτε μια ματια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε πάλι τα ίδια .... banghead 
ειδικό για σκληρά γυμναζόμενους αθλητές που θέλουν να αυξήσουν την μάζα τους, γραμμώνοντας παράλληλα το σώμα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε μια καλή φυσική τροφή δέστε και αυτό

https://www.google.de/search?q=chia&newwindow=1&biw=1920&bih=889&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=vezPVIyRA8SZygOW0IL4BA&ved=0CAgQ_AUoAw

Δεν ξέρω πως λέγεται στα Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άλλες φορές έχω κουραστεί κατά την διάρκεια της προπόνησης σε αρκετά μεγάλο βαθμό αλλά σήμερα σε μια φάση πήγα να κάνω εμετό και μετα βίας ανάσαινα. Ίσως φταίει οτι τα δίνω όλα.  

Κι οι εξετάσεις που κάνω βγαίνουν καλές, αυτό είναι το περίεργο..

Μυαλό και σώμα πάνε μαζί. Δεν είναι μόνο οι μυς που γυμνάζεις. Έχεις και ένα ΚΝΣ που μπορεί να σε γαμήσει αν δεν το δίνεις σημασία. Και που με την εμπειρία μαθαίνεις να το χειρίζεσαι.

 

Αλλά χαλάρωσε ρε τραβόλτα να πούμε, και εσύ και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα που πέφτουν με τα μούτρα. Αφού βλέπεις ότι δεν τραβάει, άφησε το, κάνε καμία άλλη ασχολία, ασχολείσαι με άλλους τομέις της ζωής σου. Από μερικά ποστ εδώ μέσα μερικοί αντιδράτε τόσο υπερβολικά αν δεν σας βγει μια προπόνηση η τραυματιστείτε που ούτε την μάνα σας να σας σκότωναν. Και φυσικά δεν μιλάω για τους έμπειρους. Αυτοί τόσα χρόνια στα κόλπα έχουν μάθει να διαχειρίζονται τον οργανισμό τους. 

 

Υποθέτω πως κάνεις αυτό που έκανα και εγώ παλιά, που το μόνο μου ενδιαφέρον στην μέρα ήταν πότε θα έρθει η επόμενη να κάνω ξανά προπόνηση. Ε μετά από ένα μήνα την σιχάθηκα την γυμναστική. Τώρα που έχω αρχίσει εντελώς χαλαρά και από την γκαύλα μου να την κάνω και αποτελέσματα βλέπω, και ξεκούραστος είμαι και και. 

 

Εκτός και αν είσαι γυμναστής ή βγάζεις φράγκα από αυτό το πράγμα, για μένα πρέπει να το κάνεις κατά 95% για γκαύλα και 5% να πιέζεις τον εαυτό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας 25 χρονος πόσα χιλιόμετρα max επιτρέπεται να τρέχει (είμαι λεπτός και δεν έχω υπάρξει ποτέ παχύσαρκος, οπότε θεωρητικά δεν έχω επιβαρύνει τις αρθρώσεις μου); Με την λογική να μην γαμήσει τα γόνατα του. Εγω τρέχω 3 Χ 9km με μέση ταχύτητα 9km/h. Να ανεβάσω/ρίξω ταχύτητα; να ανεβάσω ρίξω/χιλιόμετρα;

 

Επίσης τι γνώμη έχετε για custom αθλητικούς πάτους με συνταγή γιατρού (πελματογράφημα κτλ.); Αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε greek τι προβληματα εχεις και.δεν μας λες..

 

Αυτο γουσταρει ο ανθρωπος αύο τον πορωνει...

 

Αν του ετυχε αυτο δωστου καμια συμβουλη και ασε.τα.παρςτησετο και τις μαλακιες να.στο πω ωμα.

 

Φιλε αεκτζη...πανε την αλλη εβδομαδα και παιξε χαλαρα ολες τις.μερες με τις ασκησεις, θα ναι η εβδομδα deload, πρεπει να υπαρχει στο προγραμμα μας....

 

Καλημερα σε ολους και καλη δουλεια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ Πρωινο κουακερ με μια κουπα γαλα + 1 σκουπ 12κατιανο μια χουφτα αμυγδαλα Μεσιμερι κοτοπουλο στηθος και μπουτι στεγνο με λαχανο μετα την προπονηση απογευμα 1 σκουπ με ενα μηλο και τωρα το βραδυ θα φαω μια χοιρινη μπριζολα παλι με λαχανο. Που στο καλο κανω μαλακια παλι γμτ ? :/ Διαφορες εχω δει στο σωμα μου στο 4μηνο πολυ καλες απλα μην τις χαλασω λογο της πρωτεινης :/  http://www.sci-mx.co.uk/muscle-building/all-in-one/omni-mx-leancore.html αυτην εδω εχω μονο που λεει εμενα 84gr απεξω

 

Με τόσο κρέας, για ποιο λόγο να πάρεις οποιοδήποτε συμπλήρωμα; Μαζεύεις υπεραρκετή ποσότητα πρωτεινών από τη διατροφή, δε χρειάζεσαι άλλο, θα τα κάψεις τα νεφρά σου! Βάλε στην άκρη το συμπληρωμα και πάρε μόνο αν εκείνη τη μέρα δε μαζέψεις πρωτείνες από τη διατροφή.

 

Επίσης, μετράς θερμίδες; Αυτά που έγραψες δεν είναι διατροφή ανθρώπου που θέλει να μειώσει το σωματικό βάρος. Παίζουν ρόλο οι ποσότητες βέβαια οπότε, αν θες να κάνεις σοβαρή δουλειά, πάρε μια ζυγαριά κουζίνας και ζύγιζε ποσότητες να δεις τι γίνεται.

Κι άλλες φορές έχω κουραστεί κατά την διάρκεια της προπόνησης σε αρκετά μεγάλο βαθμό αλλά σήμερα σε μια φάση πήγα να κάνω εμετό και μετα βίας ανάσαινα. Ίσως φταίει οτι τα δίνω όλα.  

Κι οι εξετάσεις που κάνω βγαίνουν καλές, αυτό είναι το περίεργο..

 

Όπως είπε και ο monkey, με το γνωστό υφάκι..., είναι το ΚΝΣ που χρειάζεται να προσαρμοστεί. Την έχω περάσει τη φάση που λες όταν έκανα το 5χ5, το καλύτερο πρόγραμμα έβερ για ενδυνάμωση του ΚΝΣ αλλά με έφτασε στα όρια, κόντεψα να παρατήσω τη γυμναστική. Άλλαξα πρόγραμμα, έβαλα κυρίως ασκήσεις που γουστάρω και το πράμα έστρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...