Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Freeletics, scooby videos, και χιλιάδες άλλες επιλογές. Το ζήτημα είναι να βρει ο καθένας αυτό που του αρέσει ώστε να γουστάρει όταν γυμνάζεται. Προσωπικά έχω δοκιμάσει πάρα πολλά καθώς βαριέμαι γρήγορα και θέλω συνέχεια νέες προκλήσεις. Και μην ξεχνάμε ότι έχουμε καμια 600αριά μυς οπότε χρειάζεται ποικιλία ασκήσεων αν θέλουμε να τους δυναμώσουμε όλους! 

Πάντως το σκουοτ είναι ο βασιλιάς, δεν την αλλάζω με τίποτα και ας την αντιπαθούσα τα μάλλα για κανα χρόνο.

--------------------------

 

Επειδη και εγω βαριεμαι γρηγορα το κολπο ειναι αυτο που λες να βαζεις προκλησεις σε ολα τα επιπεδα ,στοχους δηλαδη και να προσπαθεις να τους πετυχεις .Αλλιως πεφτεις σε ρουτινα που  για μενα ειναι οτι χειροτερο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλή προπόνηση την Κυριακή...

 

117.16χλμ, σε 5 ώρες και 6 λεπτά, με ταχύτητα 23.8χλμ/ώρα. Βασικά, θα μπορούσα την μέση ταχύτητα να την κρατήσω ψηλότερα (κοντά στο 24.1 που ήταν στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής), αλλά προτίμησα να χαλαρώσω λίγο προς το τέλος της διαδρομής για να είναι πιο εύκολη η ανάκαμψη.

 

Την Κυριακή προγραμματίζουμε κάτι παρόμοιο, πάμε καλά, δυναμώνουν πνευμόνια/καρδιά/πόδια. Οι μεγάλες αποστάσεις πλησιάζουν πιο κοντά σιγά σιγά...! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προπόνηση την Κυριακή...

 

117.16χλμ, σε 5 ώρες και 6 λεπτά, με ταχύτητα 23.8χλμ/ώρα. Βασικά, θα μπορούσα την μέση ταχύτητα να την κρατήσω ψηλότερα (κοντά στο 24.1 που ήταν στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής), αλλά προτίμησα να χαλαρώσω λίγο προς το τέλος της διαδρομής για να είναι πιο εύκολη η ανάκαμψη.

 

Την Κυριακή προγραμματίζουμε κάτι παρόμοιο, πάμε καλά, δυναμώνουν πνευμόνια/καρδιά/πόδια. Οι μεγάλες αποστάσεις πλησιάζουν πιο κοντά σιγά σιγά...! :-)

Wizzy ποσα κιλα εισαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wizzy ποσα κιλα εισαι ?

Τελευταία μέτρηση:

76.7 κιλά βάρος, 63.1 κιλά μυϊκή μάζα και 14.2% λίπος (ύψος 1.72). Προσπαθώ να ρίξω το ποσοστό λίπους (με διατροφή) ακόμα λίγο, θα είμαι ευχαριστημένος με ένα ποσοστό μεταξύ 12.5% και 13%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία μέτρηση:

76.7 κιλά βάρος, 63.1 κιλά μυϊκή μάζα και 14.2% λίπος (ύψος 1.72). Προσπαθώ να ρίξω το ποσοστό λίπους (με διατροφή) ακόμα λίγο, θα είμαι ευχαριστημένος με ένα ποσοστό μεταξύ 12.5% και 13%.

Καλα εισαι, με τοσο ποδηλατο που ριχνεις γιατι κανεις μεγαλες αποστασεις δεν κοροιδευεις σαν αυτους που το εχουν για το περιπτερο  ελεγα μην ειχες φτασει τιποτα 50 κιλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πράμα μιλάμε... Εγω στο χωριό μου που είναι λιγότερο απο 130km κάνω με το αμάξι 1,30 ώρες (αν έχει κίνηση Κυριακή βράδυ μπορεί 2,30) και εσυ με το ποδήλατο 5;

 

Στην εθνική μπορείς να βγεις με ποδήλατο ή απαγορεύεται; Που κάνεις τόσο μεγάλη απόσταση, πας προς Σαρωνίδα μεριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εισαι, με τοσο ποδηλατο που ριχνεις γιατι κανεις μεγαλες αποστασεις δεν κοροιδευεις σαν αυτους που το εχουν για το περιπτερο  ελεγα μην ειχες φτασει τιποτα 50 κιλα .

 

Όχι ρε, τι 50 κιλά, θα "εξαφανιζόμουν". Έχω φίλο, πρώην αθλητή ποδηλασίας, ίδιο ύψος με μένα. Στα νιάτα του, ήταν 57 κιλά και στις συνηθισμένες προπονήσεις είχε μέση ταχύτητα 35-36χλμ/ώρα! Όταν αποφάσιζε να πιεστεί λίγο παραπάνω, χτύπαγε 40-41χλμ/ώρα!!! :shock:  Είχε μέσο όρο διαδρομών ανά εβδομάδα κοντά στα 500χλμ! Έχω δει φωτογραφία του, ούτε που θέλω να ξέρω τι ποσοστό λίπους είχε...!

 

Στα κιλά θέλω να πέσω μεταξύ 75 και 76 και να μείνω εκεί.

 

Πολυ πράμα μιλάμε... Εγω στο χωριό μου που είναι λιγότερο απο 130km κάνω με το αμάξι 1,30 ώρες (αν έχει κίνηση Κυριακή βράδυ μπορεί 2,30) και εσυ με το ποδήλατο 5;

 

Στην εθνική μπορείς να βγεις με ποδήλατο ή απαγορεύεται; Που κάνεις τόσο μεγάλη απόσταση, πας προς Σαρωνίδα μεριά;

 

Ζω στην Κύπρο! :-)  Στις εθνικές οδούς της Κύπρου απαγορεύεται η κυκλοφορία ποδηλάτων, φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και στις εθνικές οδούς της Ελλάδας. Πάντως, για να απαντήσω στην ερώτησή σου, οι περισσότερες διαδρομές γίνονται σε επαρχιακούς δρόμους ή/και στις παλιές εθνικές οδούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για το φυστικοβούτυρο;;Αγορασμένο από κατάστημα με βιολογικά προϊόντα (ανάλατο, με κράνα και λιναρόσπορο)

Τρώω κάθε πρωί μια κουταλιά του γλυκού στο τοστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φυστικοβουτυρο και ταχινι ειναι το ιδιο διατροφικα. Σε περιοδο bulking ειναι τουμπανο! Απλα θελει προσοχη γιατι εχει πολλα λιπαρα!

 

Τι ειδους ανρθωποι ειστε που μπορειτε και τρωτε μονο μια κουταλια φυστικοβουτυρο?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι σε bulk το πεθαίνω στο φυστικοβούτυρο. Το πρόβλημα είναι η τιμή του (calve) κατά τα άλλα είναι όλα τα λεφτά και σε macros και σε γεύση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...