Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Μάους 84 κιλά 180 ύψος. Βάρη ,σοβαρά, έκανα πέρσυσι έναν κύκλο, αρχές σεπτέμβρη με αρχές ιούνη και φέτος άρχισα από γενάρη, οπότε είμαι αρχάριος. Δεν έχω βλέψεις να γίνω σιξπακίστας σαν τον σόκρατες πχ, όπως είμαι δεν έχω πρόβλημα απλά θέλω παραπάνω δύναμη και λίγο πιο μαζεμένο σώμα. Πέρυσι το καλοκαίρι στα 75 κιλά ήμουνα κομπλέ, φέτος μας πήρε η κατρακύλα (κοροιδεύω εαυτόν ότι είμαι στο μπάλκ, λόλ).

Επίσης ένα συν που παρατήρησα είναι ότι το τζίμ βοηθάει στην καλύτερη στάση του σώματος, αλλά αυτό πρέπει να το δουλέψω. Πάω να δω κανα βιντεάκι σχετικό, σήμερα που ρεπάρω.

Για την φέτα δεν παίζει πρόβλημα -κατεμέ- καθώς τα λιπαρά που λαμβάνω είναι λίγα. Τρώω κανένα κιλό/μήνα.

Νερό, τώρα που έχει κρύο πίνω ~2-3λίτρα/μέρα, θέλω να το αυξήσω αλλά δεν το καταφέρνω, έλεγα να βάζω περισσότερο αλάτι στη μάσα, αλλά έχω πίεση 140/90 οπότε παίζει να με στείλει αδιάβαστο σε μερικά χρόνια.

Για μεσημεριανό θα φτιάξω την κουνουπιδόπιτσα που είχε ποστάρει ο νικόκ, αλλά μάλλον θα βάλω κανένα άλευρο μπας και γίνει καλύτερη η ζύμη μιας και όταν την είχα φτιάξει πρώτη φορά δεν είχε δέσει και χρειαζόταν πηρούνι.

Τσίρς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μια προσφατη φωτο μου.Εχω παρει 2 κιλακια,εχω ανεβει σε ποσοστο λιπους στανταρ[καπου στα 13]αλλα εχω ανεβει σε μαζα

πλεον αρσεις 160 κιλα x 2

στηθος            110 χ 2

squat               140 x 2

Overhead press 60x 5

22 χρονων  1,72  -78 κιλα .Ωρα για γραμμωση

 

 

Φοβερά τα χέρια(όπως πρέπει χωρίς περιττά φουσκώματα).Πρέπει να είσαι 10-12% όπως σου είπαν και τα παιδιά.Μην φουσκώσεις άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως εκτός και ο άλλος τρώει ποσότητες nicoc οπότε οκ.

Παρήγγειλα αυτές.Τις έχει δοκιμάσει κανείς?Από συστατικά φαίνονται δυνατές.

http://www.nutraholic.com/gr/2288-NOW-ADAM-Superior-Mens-Multiple-Vitamin-90-Gels-.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως εκτός και ο άλλος τρώει ποσότητες nicoc οπότε οκ.

Παρήγγειλα αυτές.Τις έχει δοκιμάσει κανείς?Από συστατικά φαίνονται δυνατές.

http://www.nutraholic.com/gr/2288-NOW-ADAM-Superior-Mens-Multiple-Vitamin-90-Gels-.html

εγώ τις έπαιρνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες?

Άλλαξα τις optimen για αυτές λόγω συστατικών και soft gel μιας και είχα θέμα με την κατάποση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κρεατινη στις τροφές είναι σε πολύ χαμηλή ποσότητα.

 

Σε μια ισορροπημένη διατροφή, η οποία περιλαμβάνει π.χ. 2 από τις 4 τροφές που αναφέρονται στο link, θεωρείς ότι περιέχεται μικρότερη ποσότητα από εκείνη που χρειάζεται ο μέσος ασκούμενος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω αυριο στο νοσοκομειο αλλα ο πονος αμα μετακινω το σωμα μου η τα χερια μου γινεται αφορητος και δεν με αφηνει να ανασανω. Μηπως πρεπει να αρχισω να φοβαμαι??? :/ Εχει παθει κανεις τιποτα παρομοιο? Η να προτεινετε καμια αλιφη? Μηπως και γλυτωσω κανα νοσοκομειο.....

 

Πήγες τελικά; Τι σου είπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλα διαβασα μερικα γιατι γραψατε και πολλα εγω ελειπα 2ημερο Χαλκιδα  .Υπερβολικες αποψεις οπως παντα σχετικα με την χρηση συμπληρωματων και τον ρολο τους ,βαρετο και να τα ξαναπω  ο καθενας οτι θελει κανει αλλα τα βαρη ειναι πρωτα απο ολα διατροφη .Που θελει και χρονο και χρημα  οταν   δεν εχεις κατι  απο τα 2 συμπληρωνεις απλα πραγματα ...

Δημητρα ωραια πλατη φαινεται καθαρα γυμνασμενη .

 

Φωτη για σενα



attachicon.gif:



Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτο μαλιστα ειναι σωστη μεριδα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μία γρήγορη ερώτηση. Έχει συνδιάσει κανείς τρέξιμο με γιλέκο με βάρη;

 

Υπάρχει διαφορά ή τζάμπα κόπος/χρήμα;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μία γρήγορη ερώτηση. Έχει συνδιάσει κανείς τρέξιμο με γιλέκο με βάρη;

 

Υπάρχει διαφορά ή τζάμπα κόπος/χρήμα;

 

Ευχαριστώ!

Αν δεν εισαι ορειβατης ,τρεχεις σε ανωμαλο  σε υψομετρο δεν βλεπω να εχει και πολυ νοημα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια ισορροπημένη διατροφή, η οποία περιλαμβάνει π.χ. 2 από τις 4 τροφές που αναφέρονται στο link, θεωρείς ότι περιέχεται μικρότερη ποσότητα από εκείνη που χρειάζεται ο μέσος ασκούμενος;

 

Oh yes. Για να πάρεις μέσω τροφής την ποσότητα κρεατίνης που παίρνεις με συμπλήρωμα, θες 1-2 κιλά μοσχαρίσιο κρέας τη μέρα... Έρευνες με μικρότερη ποσότητα κρεατίνης έδειξαν ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά, είτε παίρνεις είτε όχι.

 

Οπότε, αν βρεις λόγο να το κάνεις, κάντο σωστά. Αλλιώς μην το κάνεις καθόλου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh yes. Για να πάρεις μέσω τροφής την ποσότητα κρεατίνης που παίρνεις με συμπλήρωμα, θες 1-2 κιλά μοσχαρίσιο κρέας τη μέρα... Έρευνες με μικρότερη ποσότητα κρεατίνης έδειξαν ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά, είτε παίρνεις είτε όχι.

 

Οπότε, αν βρεις λόγο να το κάνεις, κάντο σωστά. Αλλιώς μην το κάνεις καθόλου :)

http://www.nutritionexpress.com/showarticle.aspx?articleid=61

Σωστά...Αν ακολουθήσουμε το άρθρο 100% τότε θέλεις 1,5 κιλό μοσχάρι την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...