Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κτήνος είσαι ρε φίλε. Από body fat πως τα πας γιατί τα χέρια σου φαίνονται πολύ καθαρά

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

thx

ιδέα δεν έχω απο bf , όταν έρθει η ώρα για καμια γράμμωση θα πάω μια και καλή για μέτρηση με dexa scan έτσι να μου φύγει η περιέργεια . Τα χέρια μου στην φωτογραφία φαίνονται μικρά λόγο γωνίας μάλλον και  ειναι θολά σε σχέση με την πραγματικότητα. Λεπτομέρεια δεν βγαίνει καλά επειδή ειμαι πολυ άσπρος και δεν ξέρω να ρυθμίζω την κάμερα i guess αλλα το καλοκαίρι που θα πάρω λιγο χρώμα θα φαίνεται καλύτερα ακόμα κ αν τις τραβάω με πατάτα.

Βέβαια επειδή στην φωτογραφία που ειναι ημερών αλλα και στην φωτογραφία του avatar που ειναι πριν κανα μήνα? τρώω σαβούρα (και μέχρι χθες έτρωγα) και καθημερινά ψωμιά και μαλακίες , φαίνομαι αρκετά θολός , ενώ μπορώ να είμαι dry με 15 λεπτά αερόβια κάθε 2 μέρες και 0 σαβούρα, αλλα προτιμώ να μην κουραστώ ψυχολογικά για να έχω όρεξη για γράμμωση αργότερα γιατι αυτή η εποχή ειναι πολύ σκατα , ελάχιστος ύπνος , άγχος και κακοκεφιές και δεν βοηθάει το όλο πακέτο, χρειάζομαι κάτι να μου φτιάχνει τη διάθεση και έχω εξαντλήσει τις περισσότερες επιλογές με τη σαβουρίτσα να ειναι η λιγότερο βλαβερή .

Απο σήμερα που είπα να κόψω σιγά σιγά τη σαβούρα και να μείνω μόνο στις καθαρές 4k cal θα δω τι θα πει γιατι με ένα πρόχειρο υπολογισμό χωρίς να το καταλάβω έτρωγα πολυ παραπάνω.  Αντε να φάω σαβούρες 1 φορά στις 7-8 μέρες τώρα , μετά στη γράμμωση θα τις κόψω τελείως μέχρι τον επόμενο χειμώνα .

Το μόνο που θέλω κ με νοιάζει τώρα ειναι να αρχίσω δουλειά με το 5μηνο και να ρολλάρει καλύτερα το πράγμα (να με κρατήσουν και μετά) γιατι ο κομπος έφτασε στο χτένι  -_- 

 

 

Νικος ωραιος ρε αλανι....

 

Εγω θα πηγαινα λιγο παραπανω και μετα θα εκοβα...

 

Παντως οι ωμοι τουμπανα...

ε καλά ειναι 15 κιλά πάνω απ το ύψος 

κόψιμο θα αρχίσω μετά τα 85 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

ποσα χιλιομετρα τρεχεις? σε τι εδαφος? το κανεις για να πας σε αγωνες ή για την καυλα σου? σε τι ρυθμο? αν δεν μου πεις τι ακιρβως θες να κανεις δεν μπορω να σου πω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τι κάνουμε? Ελπίζω ολα καλα. Θελω τα φωτα σας σε μια απορια που εχω. Υπάρχει πρωτεινη που να σε βοηθαει στο στέγνωμα λιπους? Η καποιο αλλο συμπληρωμα? Ειχα παρει την Scimax omni mx Leancore 84gr ...Για το λογο οτι δεν ηταν αρκετος ο χρονος για να φαω και να παω. γυμναστηριο την επερνα. Διαφορα ειδα λιγη στην δυναμη λογο κρεατινης αλλα δεν με εντυπωσιασε σε κατι. Απο διατροφη μια χαρα παμε .Απλα πειτε μου αν ξερετε κατι...Μην μου πει καποια ονοματα δεν λεω παλι για καθρεφτες γιατι δεν θα αντεξω σημερα δεν το εχει η μερα σημερα καθολου. Απλα την απορια αυτη θελω. Διοτι κιλα εχασα αλλα μια χαλαρωτητα υπαρχει(10 κιλα εχασα) Απο 95 85. 1,88 υψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποιες πρωτεινες που εχουν μεσα κ αντιστοιχα συστατικα αλλα σε μικρες ποσοτητες. Πιο καλο θα ταν δηλαδη ενα cla σκετο . Αλλα επειδη το ψαξα κ εγω, κ ειχα αγορασει καρνιτινη μαλιστα, αου λεω οτι ολα αυτα δε κανουν τιποτα (ολα αυτα = καρνιτινη, cla ,πρασινο τσαι κλπ) εκτος κ αν εισαι πχ στο 8% λιπος κ θες να πας στο 6...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους αθηνεζους μια επιβεβαιωση για την Κυριακη στις 6 ισχυει κανονικα ε?

Εγώ μέσα σπέκτ. Να δω αν μεζευτούμε λαός που θα κάτσουμε στο κέντρο Κυριακή απόγευμα βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπος θα μαστε 3-4 ντουκια ολο και καποια παρεα θα πλακωσουμε για να σηκωθει!

Χαχα εγώ ξέρω αν έρθουν οι γνωστοί θα είμαστε δύο group. Τα νταμάρια (maus-φώτης-Dakon-και κανάς άλλο ψηλός που ξεχνάω) και τα μικρά αδέρφια τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόση ώρα αφού φάτε κάνετε γυμναστική (και ειδικά αντιστάσεων);

 

No matter what time of day you choose to exercise, make sure to plan your workout two to three hours after your meal. Going overboard with too much food right before a workout will leave you feeling sluggish and can lead to stomach discomfort. The last thing you want is your workout habits to hinder your digestion process.

If it's been a few hours since your last meal, then most experts agree that you should eat a small snack one hour before your workout to properly fuel your body. A combination of carbs and a little protein, all under 200 calories, will do the trick

Και να θέλω δεν μπορώ να γυμναστώ αν δεν περάσει 3ωρο από την μάσα.Θα έχω εμετικές τάσεις.

Επίσης

http://well.blogs.nytimes.com/2015/02/25/should-athletes-eat-fat-or-carbs/?smid=fb-nytimes&smtyp=cur&bicmp=AD&bicmlukp=WT.mc_id&bicmst=1409232722000&bicmet=1419773522000&_r=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόση ώρα αφού φάτε κάνετε γυμναστική (και ειδικά αντιστάσεων);

Ανάλογα την προπόνηση για μένα. Όταν έκανα ας πούμε πριν 2 βδομάδες μία μέρα μέσα στην βδομάδα squat-bench press-deadlift μου έπαιρνε κοντά 90 λεπτά. Ε εκεί πήγαινα gym 1 ώρα αφού φάω γιατί διαφορετικά έμενα πολλές ώρες νηστικός. Για προπονήσεις από 1 ώρα και κάτω είμαι κοντά στο 2ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...