Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρτάται και το τι θα φας,πόσο δυνατά θα γυμναστείς κτλ..

Δε γίνεται να φας 1000 θερμίδες και σε μία ώρα να κάνεις πάγκο..

Αν είναι ένα σνακ ή κάτι μικρό μπορείς να γυμαστείς και αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σε πόση ώρα αφού φάτε κάνετε γυμναστική (και ειδικά αντιστάσεων);

Εγω καπου 45'-60' οχι παραπανω γτ μετα πιανει πεινα στο γυμναστηριο. Οταν με πιανει, εχω νευρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς παιδιά όταν κάνετε deadlift και squats νιώθετε στην μέση σας τίποτα ενόχλημα; Όχι πόνο, απλά να την νιώθεις διαφορετικά αφού έχεις πιάσει βάρος και έκανες ένα σετ. Και γενικά να υπάρχει γρήγορη κόπωση, όχι με την έννοια ότι δεν μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις γυμναστική απλά να νιώθεις λίγο κούραση. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε τι εννοώ, αν όμως ξέρετε τίποτα ή σας έχει τύχη κάτι πείτε μου. Το παθαίνω κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς παιδιά όταν κάνετε deadlift και squats νιώθετε στην μέση σας τίποτα ενόχλημα; Όχι πόνο, απλά να την νιώθεις διαφορετικά αφού έχεις πιάσει βάρος και έκανες ένα σετ. Και γενικά να υπάρχει γρήγορη κόπωση, όχι με την έννοια ότι δεν μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις γυμναστική απλά να νιώθεις λίγο κούραση. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε τι εννοώ, αν όμως ξέρετε τίποτα ή σας έχει τύχη κάτι πείτε μου. Το παθαίνω κάθε φορά.

καλη κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου .. το πας μια χαρα ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς παιδιά όταν κάνετε deadlift και squats νιώθετε στην μέση σας τίποτα ενόχλημα; Όχι πόνο, απλά να την νιώθεις διαφορετικά αφού έχεις πιάσει βάρος και έκανες ένα σετ. Και γενικά να υπάρχει γρήγορη κόπωση, όχι με την έννοια ότι δεν μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις γυμναστική απλά να νιώθεις λίγο κούραση. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε τι εννοώ, αν όμως ξέρετε τίποτα ή σας έχει τύχη κάτι πείτε μου. Το παθαίνω κάθε φορά.

βάλε κάποιον έμπειρο να δει την τεχνική σου και αν ειναι σωστή πήγαινε σε γιατρό για check

το τι νιώθουμε εμείς δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί εφόσον νιώθεις οτι κάτι δεν πάει καλά το ελέγχεις

δηλαδή αν σου πούμε οτι έτσι δυναμώνει, no pain no gain αούα και εισαι σε καλό δρόμο πας καρφί για αυτό που είπε ο mau ?..

σε θέματα υγείας ποτέ συμβουλές απ το internet, , ο γιατρός θα σου πει τι πάει κ τι δεν πάει καλά, απο εδώ μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. 

 

προσοχή σε dl και squat , όσο γαμάτες ειναι σε αποτέλεσμα τόσο μπορούν να σε γαμήσουν for life αν δεν τις κάνεις σωστά 

εγώ έχω πόδια που τραβάνε για 150kg squat αλλα δεν τα κάνω γιατι η μέση ξέρω πως δεν τα αντέχει αλλα και γιατι δεν έχω λόγο να το κάνω , το κέρδος μπροστά στο ρίσκο ειναι 1 προς 5 . Ξέρω πολύ καλά πως αν άρχιζα προπονήσεις δύναμης τα κιλά μου θα εκτοξευόντουσαν σε χρόνο 0 αλλα έχω την τύχη εδώ και χρόνια να γυμνάζομαι σε παλιό σιδεράδικο με αρκετούς ξεχαρβαλιασμένους της εποχής που σκάγανε 150 και 180 κιλά πάγκο και τώρα πονάνε και καταριούνται την ώρα και τη στιγμή που ακουμπάνε μπάρα. (παράδειγμα)

το ego πρέπει να να μένει εκτός προπόνησης , 

Μην το πάρεις προσωπικά , δεν σε ξέρω, μπορεί να μην ισχύουν για εσένα αλλα ηταν ευκαιρία να γραφτούν γιατι πολλοί τα αγνοούν μέχρι να αποκτήσουν πρόβλημα και να ψάχνουν λύσεις , αλλα η πρόληψη ειναι πάντα καλύτερη απο την θεραπεία . 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά.. και εγώ για δισκοκήλη κάτι φαντάζομαι. 

στο σπίτι μου κάνω γυμναστική και τα κιλά που έχω διαθέσιμα προς χρήση είναι μόνο 50. δηλαδή δεν σηκώνω κανένα μεγάλο φορτίο. αλλά θα μου πεις άμα είναι η τεχνική χάλια δε πα να είναι και 20 τα κιλά.

θα προσπαθήσω να φτιάξω την τεχνική.. άμα παραμένει άντε γεια μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat ειναι η καλύτερη άσκηση. Κάντην χωρίς μπάρα μέχρι να τελειοποιήσεις τεχνική, δεν αξίζει να την παρατήσεις.

 

Deadlift είναι λίγο περίεργη, εγώ ποτέ δεν κατάφερα να την καταλάβω από βίντεο και τελικά την παράτησα.

-----------------

 

Απόψε 4η μέρα του 10.000 swings, αυξάνω βάρος κατά 2,5 κιλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά η βρώμη όταν της ρίξεις βραστό νερό ανοίγει και δεν έχει καμία σχέση με το χαρτί που ειναι πριν απο αυτό . Επειδή βαρέθηκα τα κεικ δοκίμασα έτσι σήμερα 
2 σκουπ whey σοκολάτα , 80βρώμη , 40 φυστικοβούτηρο και γίνεται γαμάουα 
αλλα δε θέλει βραστό νερό στην whey γιατι την χαλάει , θέλει πρώτα να ρίξεις στην βρώμη να σπάσει , μετά λίγο κρύο να την παγώσεις να ειναι ζεστή αλλα όχι βραστή και μετά ρίχνεις την whey , το φυστικοβούτηρο δεν έχει θέμα

ειναι τόσο ωραίο που άνετα έτρωγα άλλα δυο μπολ  B)
-----------------
άσχετο αλλα επειδή ειχα κάνει like στη σελίδα του Mike o'Hearn μου πέταξε αυτό τώρα



10924791_634649403303484_690138676408465



#TBT Been #Beastmode since 14 years old. Ripped at a hard 176 pounds. Beat 20 competitors who were all 19 years old! To win teenage Mr. Washington and yes at 14 I was already doing martial arts and powerlifting. My lifts were: squat 340 Bench press 275 and a DeadLift of 380lbs


LoLWUT

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ψάχνω Γιάννη 10.000 swings με kettlebell;

 

Ναι ντοκ. Και σε σκεφτόμουν χθες γιατί μου την έδωσε που με πιάνει μια τρελή φαγούρα όταν ζορίζομαι και ζεσταίνομαι πολύ (με αυτό το πρόγραμμα έρχομαι σε τέτοια κατάσταση σε λίγα λεπτά) και γκουγκλάροντας το είδα ότι μάλλον πάσχω από αυτό αλλά χωρίς τα σπυράκια και τα συναφή, μόνο τα συμπτώματα της φαγούρας και του τσιμπήματος από καρφίτσες σε έντονη προπόνηση. Από συζητήσεις είδα ότι ουσιαστικά θεραπεία δεν υπάρχει. Ξέρεις κάτι παραπάνω;

 

Τα 2,5 κιλά επιπλέον έδωσαν στην προπόνηση το boost που ήθελα. Μαζί με τα chin ups έφτασαν στα όρια τους τους δικέφαλους, τα τρικέφλα και τους ώμους μου. Σε κάποια φάση νόμιζα ότι απλά θα έπρεπε να τα παρατήσω αλλά είμαι πολύ χαζός για να τα παρατήσω. Άλλωστε η αντοχή είναι περισσότερο πνευματικό θέμα, παρά σωματικό :) Ξεκούραση σήμερα και αύριο και από Κυριακή πάμε για week 2/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο κανε το εξης,

 

Βαλε στο μπλο βρωμη και νερο, μετα για ενα με εναμιση λεπτο θα το δεις αυτο στο μικροκυμματων.

 

Μετα την βγαζεις και προσθετης οτι θες,.εγω για να την κρυωσω, βαζω λιγο γαλα, μετα βαζω την πρωτεινη αλλα ενα σκουπ, ταχινι και λιγους ξηρπυς καρπους.

 

Γιαννη με τι βαρος παιζεις σκεφτομαι να παρω δυο, αλλα ελαγα μην δεν μπορω να τα δουλεψω. Τα δεκακιλα ειναι καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εχω κ εγω το ιδιο! Δε μου χει πει ονομα η δερματολογος απλα μου χε δωσει κατι χαπακια για οταν με πιανει. Αλλα μεχρι να δρασουν χαιρετισματα & δεν υπαρχει κατι να παρεις προληπτικα

 

Το μονο που ανακουφιζει ειναι κρυο νερο αλλα αν δεν εισαι σπιτι δυσκολο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε Μαργαρίτα γυμνάζομαι στο κρύο μόνο με το παντελονάκι και έχω παράθυρα πόρτες ανοιχτά να μπει κρύος αέρας γιατί από τη φαγούρα μου ρχεται να πάρω τη τσουγκράνα και να μην αφήσω δέρμα για δέρμα. Ελπίζω να μην το έχεις τόσο έντονα κι εσύ!

 

Λίβε, με 8κιλο ξεκίνησα, τώρα κόλλησα από κάτω ένα δίσκο 2,5 κιλών, οπότε είμαι στα 10,5 και είναι καλά. Με φτάνει στα όρια μου, όπως πρέπει σε μια καλή προπόνηση. Ελπίζω να βάλω αλλα 2,5 κιλά στο τέλος της 4ης βδομάδας.

 

Να ξέρεις ότι τα κιλά είναι λίγα αν κάνεις 10-15 swings, ούτε που θα κουραστείς. Αλλά στο πρόγραμμα αυτό που κάνεις 500 swings + 30 chin ups σε 28 λεπτά είναι υπεραρκετά, τουλάχιστον για τα δικά μου χέρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...