Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξανά pr front squat 110 χ 5.Τρένο λεμεεεε...Χωρίς σποτ χωρίς τπτ αλλά ήμουν σε κροσφιτάδικο και είχα στο μυαλό μου ότι μπορώ να πετάξω κιλά κάτω όποτε είχα ψυχολογία..Πάμε για περισσότερα τώρα..

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μπόμπα το νέο τζίμ (έχει και κολυμβητήριο) αλλά σήμερα ανακάλυψα ότι έχει κέτλμπελς. Λένε τίποτα αυτά τα μαραφέτια; Καμιά άσκηση με αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα μαραφετια ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις αν μαθεις να τα δουλευεις !

σε πιο gym τα εχουν ? μου κανει εντυπωση .. ο λογος που δεν τα παρεχουν πολλα γυμναστηρια ειναι συγκεκριμενος και  ελπιζω να τον καταλαβαινουν ολοι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτα τα μαραφετια ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις αν μαθεις να τα δουλευεις !

σε πιο gym τα εχουν ? μου κανει εντυπωση .. ο λογος που δεν τα παρεχουν πολλα γυμναστηρια ειναι συγκεκριμενος και  ελπιζω να τον καταλαβαινουν ολοι ..

μαους στο δικο μου εκτος του οτι εχουν κετλ μπελς βλεπω απο πιτσιρικια μεχρι 50αρες να κανουν καθισματα προβολες, φαρμερ πεαρπατημα τκλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οταν θα  φυγει απο κανενος το χερι και θα σπασει κανα ποδι η κανα κεφαλι εδω ειμαστε να τα λεμε σπεκτ !

ανευθυνοι και αντιεπαγγελματιες αν τα δινουν σε ολους και ειδικα χωρις επιβλεψη ...

ειναι της μοδός βλεπεις //

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι νταξει! ασχολουνται! οταν λεω οτι κανουν καθισματα και προβολες μπορει να κανουν μονο με μπαρα , δεν κανουν δηλαδη υπεροβολες. Ειναι προσεχτικοι και μου κανει εντυπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελουν προσοχη τα κέτλμπελς μπορουν ευκολα να σου φυγουν απ το χερι αν τα γυρνας γυρω γυρω οπως να/ναι και οτι να΄ναι !

εμεις τα δινουμε σε συγκεκριμενους αν τα ζητησουν, ασε που αν τα χεις χυμα μπαινουν ευκολα σε σακο και αντε γεια μετα ! σημερα κλεβουν μεχρι και τα κωλοχαρτα απο τις τουαλετες τα κέτλμπελς θα αφησουν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι δε θα έδινα να ήμουν Αμερική 
κουβέντιαζα με κάποιον σήμερα που είχε ζήσει εκεί για χρόνια και μου έλεγε πως αυτά που σιγά σιγά γίνονται τώρα τα είχαν δεδομένα πριν 20 χρόνια+++ εκεί απο θέμα άσκησης-εξοπλισμού-νοοτροπίας κλπ
ελλείψεις παντού , κυρίως σε προπονητές .  Ειπα πριν λίγο καιρό (με όμορφο τρόπο) σε ενα πιτσιρίκι αδύνατο,  κανα 15 χρονών να μην φορτώνει κιλά που δεν μπορεί να βγάλει ουτε 2 κανονικές επαναλήψεις (του είχε πει o και καλά γυμνάζομαι δεκαετίες και ξερω "προπονητής" του) γιατι θα πάθει καμία ζημιά στη μέση του . Εκείνη τη στιγμή του φάνηκε legit , όταν πήγε κ το είπε στον άλλο γύρευε τι του ειπε και απο τότε μ έκοψε την καλημέρα

λολ 

1334098-facepalm_qjgenth.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νταξει οχι ακομη δεν τα εχουν κλεψει απο εκει ! Για γυμναστηριο γενικα ειναι αρκετα προσγειωμενοι ολοι και μου κανει εντυπωση. Θυμαμαι σε συζητηση γιατι δεν εχουν πανω απο 30 κιλα σε αλτηρες (και ναι υπαρχουν ασκησεις πουτα χρεαιζομαι :P )ηταν οτι δεν θελουν για να μην μαζεψουν τους πορτιεριδες στο γυμναστηριο. Παντως μεχρι τωρα οσους εχω δει ειναι σε λογικα πλαισια η χρηση των οργανων κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει εδω ειμαστε αιωνες πισω - σημερα ακουγα ''γυμναστη'' να προσπαθει για 10 λεπτα να εξηγησει σε πελατη τι ειναι η μυική υπερτροφία και να μην τα καταφερνει να μην ξερει πραγματικα τι λεει !! κατι για ινες κατι φουσκωματα του μυ - ο θεος και η ψυχη του αν καταλαβαινε ο ιδιος τι ελεγε !! ειπα να γυρισω και να του εξηγησω εγω με 2 λεξεις αλλα  λεω αστο δεν αξιζει γαματο .. και αυτος ο ανθρωπος πληρωνεται λοιπον εδω στο ελαντα ! και οχι μονο πληρωνεται αλλα καποιοι επιστευονται και τα παιδια τους στην αφεντια του .. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάουμάους εξωτερικό μένω. Δεν τα έχουν χύμα. Έχει μια αποθήκη φάση που έχει της παναγιάς τα μάτια μέσα, λάστιχα, ρόλλερ φόουμς, γιόγκα ματς, στέππερς, μπάρες κάτι περίεργες νομίζω για ντέντλιφτς είναι, και κάπου εκεί έχει καμιά δεκαριά μπέλς. Θα εκτιμούσα αν μου έδειχνες κάποιο βιντεάκι με δοκιμασμένη άσκηση. Άσε που έχει κάτι μηχανήματα που δεν τα εχω ξαναματαδεί ποτέ, ούτε ξέρω πως κάνεις. Έχει 2 γυμναστές οι οποίοι όσες φορές έχω πάει κάνουν πέρσοναλ οπότε δεν σου δείχνουν, εδω για σπότ στραβώνουν τι να λέμε. Θα δω μπάς και με βοηθήσει κανένας να μάθω άρσεις θανάτου, κλίν ν τζέρκς τίποτα τέτοια κόλπα που είναι πιο βιεφέμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επανελθει εκει που ημουν & λιγο παραπανω. Θα βγει ενα νεο full body προγραμμα κ αν καταφερω να του αυξησω κιλα σε κανα μηνα, θα παιξει για πρωτη φορα σπλιτ... Για να δουμε δεν ενθουσιαζομαι με τοσα που εχουν συμβει.

 

Τα κετλμπελς οντως μετρανε πολυ!! Σημερα εκανα σκουωτ με δαυτο και swings :)

Φυσικα θελουν μεγαλη προσοχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...