Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπινα για ένα διάστημα παλιότερα κάτι παρόμοιο, δεν θυμάμαι τα συστατικά σε αριθμούς αλλά ήταν τέτοια φάση, συμπλήρωμα διατροφής για ασθενείς που δε μπορούν να φάνε, υπερτούμπανο

12€ το ένα, 3 την ημέρα κερασμένα από το ΙΚΑ

ναι γενικα ειναι ακριβα και μπορει να χρησιμοποιηθουν καποια σαν συμπληρωματα ενω καποια αλλα σαν αντικατασταση γευματος.το Nepro οπως γραφει πχ ειναι και για διαιτητικη αγωγη ασθενων με νεφρικη ανεπαρκεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κανά συμπλήρωμα καλό που να έχει όλα τα βασικά υπάρχει; Μιλάω για βιταμίνη c , σίδηρο μαγνήσιο κτλ. Ξέρει κάνενας κανά καλό ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πολυβιταμινες αρκετα χρησιμοποιουμενες ειναι η optimen & η adam. Δεν εχω παρει καποια απο τις δυο, αλλα φαινεται να χουν τα παντα.

Επισης καλα λογια εχω διαβασει για την anavite αλλα περιεχει και αλανινη.

 

 

Ποσο ωραια νιωθεις οταν ακους καλα λογια;! Χτες με ειδε ενας φιλος μου που ειχε να με δει πολλους μηνες και απο μονος του μου πε ποσο εχω αλλαξει, οτι εχει αλλαξει το σωμα μου, ο τροπος που περπαταω, το οτι παω καμαρωτη (δε σκυβω πια ρεεεε)

Και με ειδε μετα απο καιρο και μια προπονητρια (την ειχα στο running club) και μου λεγε ποσο εχω αλλαξει, οτι εχω γινει κορμαρα.

Νταξει δεν ειμαι εκει που θελω ακομα, αλλα σιγουρα εχω μεγαλη αλλαγη!

 

Στα ιατρικα...τα γονατα μου ειναι απο προχτες καλυτερα αλλα ακομα οχι καλα. Στο περπατημα διαμαρτυρονται. Τα χαπια τελειωσαν, συνεχιζω τον παγο και θα τον συνεχισω για καιρο προσπαθωντας παραλληλα να τα επιβαρυνω οσο το δυνατον λιγοτερο. Προπονηση ποδιων δεν εχω κανει , ξεκινησα οπως ειπα πισινα. Θα κανω 3 φορες τη βδομαδα πισινα και 2 βαρη σε full body προπονηση. Ε τις δυσκολες γυναικειες μερες βεβαια θα κανω μονο βαρη, 4 φορες τη βδομαδα.

 

Οσον αφορα τον αγκωνα μου...μες τη βδομαδα εκανα το προγραμμα μου με λιγοτερα κιλα απο πριν , σαν εισαγωγικο. Εκανα πλατη στηθος ωμους κοιλιακους ραχιαιους. Ολα ηταν καλα εκτος... Στις πιεσεις ωμων μ ενοχλει ο ωμος μου, στο ιδιο χερι που ναι ο πονεμενος αγκωνας. Θα τη βγαλουμε αυτη την ασκηση, και θα βαλουμε με λαστιχο για εσω εξω στροφη. Κι επισης θα βαλουμε pull down στη πανω τροχαλια για πλατη.

 

Σημερα θα παω να κανω το προγραμμα λοιπον, θα επιχειρησω να παιξω στα κιλα που ημουν πριν, και αυριο εχω πισινα.

(Στη πισινα θα δουλεψω και χερια και ποδια)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτη φορά που μ πάει τόσο καλά δίαιτα , να σας πω τελικά καλύτερα να ξεκινάς νωρίς κ να το πας αργά αργά παρά τελευταία στιγμή κ όλα μέσα , είμαι στα 78kg atm - 1,70-71 ύψος 

βέβαια νιώθω λίγο flatαρισμένος αλλα overall νιώθω και μου λένε πως ειμαι καλύτερα now γιατι λόγο αδυναμίας δέρματος το καλύτερο για εμένα ειναι να μην έχω ούτε λίπος ούτε νερά ώστε να είναι ποιο μαζεμένο κ tight
ίσως παίξει νωρίτερα απ το μήνα το πρώτο refeed κ να είναι ποιο μαζεμένο , στις 3 εβδομάδες ξέρω γω :P

το πρωί που ξύπνησα
post-212651-0-78472300-1429787649_thumb.jpg

after hands workout ( rip μπλούζα κ φόρμα ξεχείλωσαν στο bulk , never again lol)

post-212651-0-48513700-1429787546_thumb.jpg

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το αστειο που προσπαθεις να κανεις διατροφη εν'οψει καλοκαιριου και την μια εχεις να πας σε γιορτη την αλλη σε βαφτιση την παραλλη σε γενεθλια καποια στιγμη πρεπει να σταματησει. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το αστειο που προσπαθεις να κανεις διατροφη εν'οψει καλοκαιριου και την μια εχεις να πας σε γιορτη την αλλη σε βαφτιση την παραλλη σε γενεθλια καποια στιγμη πρεπει να σταματησει. 

μα και να μη πας σε βάφτιση/γενέθλια θα σου φέρει ο άλλος στο gym να σε κεράσει επειδή γιορτάζει 

καλά που είμασταν 3 φίλοι που δεν σπάμε diet και το πήραμε στο χαβαλέ , κανένας δεν έφαγε χααχχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξεκινησει τρεξιματακι στιβο ενοψη καλοκαιριου, να επιταχυνω τη διαδικασια κοψιματος. Σε τι ρυθμους ομως πρεπει να κινουμαι? Διαβαζω για 65-75%MaxHR το οποιο στη περιπτωση μου ειναι 125-140bpm. Για τις επιδοσεις μου αυτο ειναι κατι σα χαλαρο jogging. Με το που σπρινταρω παντως σε 10-15 δευτερολεπτο εχω φτασει για πλακα 180+ το οποιο ειναι σχεδον στο ταβανι του MaxHR μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι θες. Όσο πιο γρήγορα πας τόσο πιο πολλές θερμίδες καις μα και τόσο πιο γρήγορα κουράζεσαι. Γιατί δεν κάνεις ΗΙΙΤ;

Πες μου οτι εχεις παλι αδεια να τρελαθω ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι θες. Όσο πιο γρήγορα πας τόσο πιο πολλές θερμίδες καις μα και τόσο πιο γρήγορα κουράζεσαι. Γιατί δεν κάνεις ΗΙΙΤ;

 

Sprint-Περπατημα-επανελαβε? Καπως ετσι το κανα, αλλα με με ποσο χρονο στο τρεξιμο-περπατημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sprint-Περπατημα-επανελαβε? Καπως ετσι το κανα, αλλα με με ποσο χρονο στο τρεξιμο-περπατημα?

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά υποθέτω μέχρι να ανέβεις full παλμούς(40-60 sec) και αντίστοιχο περπάτημα μέχρι να ξαναπέσεις στα φυσιολογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sprint-Περπατημα-επανελαβε? Καπως ετσι το κανα, αλλα με με ποσο χρονο στο τρεξιμο-περπατημα?

Υπάρχουν πολλά πρωτόκολλα. Ένα συνηθισμένο είναι 10-15 sec. all out sprint και 45-50 sec διάλειμμα για 10-20 λεπτά. Φυσικά αυτό αν δεν έχεις το conditioning έτοιμο δεν πας να το κάνεις έτσι απότομα. Μπορείς να αρχίσεις με 4-5 all out spring των 10 sec και rest 1 λεπτό. Αργότερα κάνεις και το ανάλογο progression.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πιουμε 1-2 αναψυκτηκακια μωρε δεν πειραζει σε τπτ.
Αλλα τον καφε παντα χωρις ζαχαρη γτ ειναι κακη...fucking logic κοριτσιων στο πανεπιστημιο που συζηταμε

post-336594-0-15924600-1429870564_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...