Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Νίκο, ωραία πόδια. Έχεις δικιο που δε θες να φουσκώσουν, για πλάκα μπορείς να τα κάνεις διπλά. Άμα το χεις στα γονίδια ρε φίλε... Εμένα καλαμάκια είναι αν και πια έχουν αρχίσει να ψιλοσχηματίζονται...

 

Thanks :P Για να είμαι ειλικρινής με τσάντιζε που ηταν μεγάλα γιατι δεν ειναι οτι προσπάθησα να τα μεγαλώσω, τώρα όμως που βλέπω οτι γραμμώνουν μ αρέσουν. Ε όλοι δυσκολευόμαστε με κάποιο σημείο , εμένα τώρα που φεύγουν τα νερά βλέπω καλύτερα το σχήμα μου και εκτιμώ το low bf καλύτερα και αυτό κυνηγάω. Αν πετύχει αυτό που θα κάνω , δηλαδή να μένω all year low bf (μέχρι 12% σε bulk) με clean bulk αργό κ σταθερό τότε δεν θέλω τίποτα άλλο.  B)  

 

ποσους μηνες σου πηρε για να δεις τα πρωτα αποτελεσματα στους δικεφαλους? και τι ασκησεις κανεις ? ποσα sets,reps

το 2011 έχασα τα κιλά μου με αερόβια κυρίως , το 2012 άρχισα βάρη σοβαρά αλλα με δίαιτες για να ρίξω το λίπος που είχε ξεμείνει απ τα 132, τέλος του 2012 ότι είχα γίνει "καλός" για τα τότε δεδομένα μπήκα φαντάρος (no diet plan no workout fuck it) , μετά απο 9-10 μήνες συνολικά άρχισα πάλι βάρη , μετά απο καιρό σταμάτησα για χειρουργείο στους κοιλιακούς μετά απο 2 μήνες άρχισα αποθεραπεία , μετά απο 4-5 μήνες μπορούσα να γυμνάζομαι κανονικά full force και τώρα ουσιαστικά σε 2-3 μήνες θα κλείσω χρόνο σερί χωρίς off οπότε do the math και κατάλαβε πάνω κάτω. Τώρα αυτό που με ρωτάς δεν μπορώ να στο απαντήσω , το "αποτελέσματα" ειναι υποκειμενικό για τον καθένα και να σου πω ούτε που θυμάμαι ;)
αποτέλεσμα θα καταλάβεις σε μερικούς μήνες αν ξέρεις τι κάνεις αρκεί να έχεις λογικές προσδοκίες.

όταν άρχισα να τους γυμνάζω δεν μπορούσα ούτε κάμψεις με 8kg κ τώρα αν κάνω με μπάρα είμαι στα 40-50 και με αλτήρες 20ριδες γιατι δουλεύω range χωρίς ταλαντεύσεις και κλεφτές .Αργές αρνητικές πάντα, δεν έχει νόημα να "κουνάμε" τα βάρη.
ασκήσεις κάνω πολλές διαφορετικές , συγκεκριμένα κάθε προπόνηση μου έχει και διαφορετικές ασκήσεις , γνωρίζω δεκάδες για τον κάθε μυ(άσχετο αν δεν θυμάμαι τις ονομασίες όλων τους) και εναλλάσσω βάση όρεξης . τέσσερις για τρικέφαλα τρεις για δικέφαλα
Reps σε οτιδήποτε γυμνάζω είμαι στις 8-10-12++++ εκτός squat, πάγκο-στήθος και σπάνια πιέσεις ώμων 
εξαρτάτε πως νιώθω, για εμένα δεν υπάρχει θα κάνω χ reps , αν δεν δουλέψει ο μυς να τον νιώσω δεν έχει τελειώσει το set 

μην ψάχνεις πάντως μυστικές συνταγές γιατι δεν υπάρχουν , αν σου δείξω πως ηταν τα χέρια μου όταν έχασα τα κιλά πριν τα βάρη θα δεις δυο καλαμάκια του φραπέ.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πιείτε νερακι και απεξαρτηθείτε απο το μεγαλυτερο νακρωτικο βρε την ζαχαρη ! Ουστ :)

Υπερβολικος , ενα  καλο γλυκο  απο ποιοτικα υλικα η' απο πολυ καλο  ζαχαροπλαστειο  ειναι ηδονη για τον ουρανισκο .

Απλα οπως ολα  θελει μετρο .

Σε βαζω  και σενα στους ανωμαλους μαζι με οσους δεν τρωνε χοιρινο  muhahahaha.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο εξαιρετικος μπραβο!

 

Σημερα εκανα τη δευτερη μου προπονηση στη πισινα. Περισσοτερο απο τη προηγουμενη φορα και σαφως με καλυτερη τεχνικη.

Τα γονατα δε μ ενοχλησαν και παλι καθολου, ουτε το χερι μου. Ημουν 3 τεταρτα μεσα, κομματια μετα απο λιγο! Ενω ημουν στ αποδυτηρια για να κανω μπανιο και ενιωθα οτι δεν ειχα δυναμη να πλυθω :D

Τελικα προβλεπω να μ αρεσει και να μη τη βαριεμαι, ηδη σημερα πηγα με πολλη ορεξη

 

Αυριο οφ και Κυριακη βαρη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα θεμα με την διατροφη. Βασικα συμβουλες θελω. Εχασα καποια κιλα και ειμαι σε ικανοποιητικο βαθμο. 1,88υψος 83 κιλα. Πλεον γυμναζω καθε ομαδα του σωματος μονη της εκτος απο χερια που τα εχω ολα μαζι. Ειναι μονες επαναληψεις 12-10-8-8 η 12-10-8. Το θεμα ειναι τωρα τι φαγητα να τρωω? Οσα εχουν πρωτεινη? (φακες τονο κοτοπουλο μοσχαρισια η χοιρινη και τα λοιπα?) Η κανει και πατατες με ζυμαρικα? Και φαγητο να ορισω και πριν και μετα την προπονηση? Η να το συμπληρωνω με ενα φρουτο μετα την προπονηση? Και περιπου ποσα γευματα μπορω να κανω η ακομα καλυτερα αν πρεπει να ορισω ενα οριο π.χ 3-4-5? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικος , ενα  καλο γλυκο  απο ποιοτικα υλικα η' απο πολυ καλο  ζαχαροπλαστειο  ειναι ηδονη για τον ουρανισκο .

Απλα οπως ολα  θελει μετρο .

Σε βαζω  και σενα στους ανωμαλους μαζι με οσους δεν τρωνε χοιρινο  muhahahaha.

πιείτε νεράκι είπε ρε Φώτη , άλλο να την τρώμε 

αχχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει το χω γυρισει στην υγιεινη διατροφη ( οκ κατα 85% ειμαι σωστη! :P ) αλλα σ ενα cheat meal τη θελω και τη κοκα κολα μου, ταιριαζει ωραια η ατιμη. Και τ αλλα αναψυκτικα σα γευση μου αρεσουν, αλλα η κοκα (κολα :P ) ειναι τοπ.

 

Οσο για τη ζαχαρη....αυτο που μου χει λειψει σε γλυκο ειναι κρεπα ή βαφλα, με νουτελα , λευκη πραλινα, παγωτο, μπισκοτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει το χω γυρισει στην υγιεινη διατροφη ( οκ κατα 85% ειμαι σωστη! :P ) αλλα σ ενα cheat meal τη θελω και τη κοκα κολα μου, ταιριαζει ωραια η ατιμη. Και τ αλλα αναψυκτικα σα γευση μου αρεσουν, αλλα η κοκα (κολα :P ) ειναι τοπ.

 

Οσο για τη ζαχαρη....αυτο που μου χει λειψει σε γλυκο ειναι κρεπα ή βαφλα, με νουτελα , λευκη πραλινα, παγωτο, μπισκοτο...

Σταματα ρε σατανα ...

Λοιπον ολο το θεμα στο φαγητο ειναι coca light με πολλα  παγακια .Δεν νοειτε  κρεατοκασταση χωρις αυτο ειναι σαν γκομενα χωρις  τακουνια μηδεν δηλαδη xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E  για την ζαχαρη γινεται το θεμα  ολο ...

ναι αλλα καταλαβαίνω ότι με συμφέρει :P αχαχχαχα...

νταξ μια στο τόσο δε λέει τίποτα, όλα θέλουν μέτρο  B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα θεμα με την διατροφη. Βασικα συμβουλες θελω. Εχασα καποια κιλα και ειμαι σε ικανοποιητικο βαθμο. 1,88υψος 83 κιλα. Πλεον γυμναζω καθε ομαδα του σωματος μονη της εκτος απο χερια που τα εχω ολα μαζι. Ειναι μονες επαναληψεις 12-10-8-8 η 12-10-8. Το θεμα ειναι τωρα τι φαγητα να τρωω? Οσα εχουν πρωτεινη? (φακες τονο κοτοπουλο μοσχαρισια η χοιρινη και τα λοιπα?) Η κανει και πατατες με ζυμαρικα? Και φαγητο να ορισω και πριν και μετα την προπονηση? Η να το συμπληρωνω με ενα φρουτο μετα την προπονηση? Και περιπου ποσα γευματα μπορω να κανω η ακομα καλυτερα αν πρεπει να ορισω ενα οριο π.χ 3-4-5?  :)

Αρχικά κάνε όσα γεύματα σε βολεύουν βάση την καθημερινότητάς σου. Από φαγητά απ' όλα τρώγε...όχι μόνο πρωτεΐνούχα. Προφανώς και να έχεις φαγητό πριν και μετά την προπόνηση...και ένα φρούτο δεν είναι φαγητό...100 ψωροθερμίδες είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αρχικά κάνε όσα γεύματα σε βολεύουν βάση την καθημερινότητάς σου. Από φαγητά απ' όλα τρώγε...όχι μόνο πρωτεΐνούχα. Προφανώς και να έχεις φαγητό πριν και μετά την προπόνηση...και ένα φρούτο δεν είναι φαγητό...100 ψωροθερμίδες είναι. 

 

Oποτε λιγο απο ολα με σταθερο εβδομαδιαιο προγραμμα! Ευχαριστω πλ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενα κουβα συντηρητικά.

5 έχει.

Σαν υποκατάστατο κόκα κόλας κάνει την δουλειά του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...