Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

νικο γαμας...ασε τον πιθηκο να τρωει μπανανες...

 

Δεν μπορουμε σε ολα να παιρνουμε το ιδιο... νταξ..εφοσον κες οτι τα ποδια σου ειναι το δυνατο σου σημειο λογικο ειναι αυτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks live , αν κ όπως έχω ξαναπεί θα προτιμούσα να παίρνω εύκολα επάνω 
άδικη ζωή , αλλα ελπίζω πως με τα χρόνια θα φτιάξει κ το επάνω μέρος του σώματος και θα χαίρομαι που έχω πόδια χωρίς να κινδυνεύω με τραυματισμούς στη μέση (γιατι αν ήμουν απελπισμένος για πόδια θα έπαιζα heavy squat και όχι max 110-120kg και σε bulk)
για 10-11 μήνες που γυμνάζομαι σερί θα έπρεπε για άλλους να είμαι ευχαριστημένος βέβαια αλλα για εμένα δεν πάει έτσι , ποιο πολύ ξενερωμένος νιώθω, απλά ελπίζω να μην συμβεί κάτι κ με πάει πίσω γιατι αυτά τα μπρος πίσω ειναι ψυχοφθόρα για κάποιον που τα δίνει όλα (όσα έχει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μαν δεν ασχολούμαι με τόση λεπτομέρεια , το έβαλα καθαρά μπας κ φαίνεται λάθος στην φωτογραφία για να καταλάβουν :P

όσο για το mood μου ναι ίσως καλυτερέψει με αερόβια αλλα για να φτιάξει δύσκολο γιατι είναι έτσι για άσχετο λόγο απο τη γυμναστική κ το σώμα γενικότερα , αυτή η ασχολία ειναι απλά μια διέξοδος μέσα απο ένα hobby που μ αρέσει , όχι το κύριο μέλημα μου μπροστά σε άλλα ..
fuck it

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο εχεις ξενερωσει?

γιατι έκανα τη μαλακία να το παραγαμήσω στο bulk κ να μην βάλω stop κ μετά έπρεπε να κόψω απο ψηλότερα, αντί να έχω κρατηθεί σε χαμηλά σχετικά bf , η περίπτωση μου ειναι διαφορετική , επειδή πριν λίγα χρόνια ήμουν 130κάτι κιλά το δέρμα μου δεν ειναι και στα καλύτερα του , γίνεται ωραίο όταν είμαι χαμηλά σε bf γιατι δεν έχει λίπος και νερά να το τραβάνε άρα μαζεύει ευκολότερα , αλλα σε bulk χέσε μεσα, ιδικά στο στήθος απο κάτω σε bulk βάζω λίπος και νερό ενώ όταν γραμμώνω φαίνεται κ ειναι μικρότερο αλλα φεύγει τουλάχιστον εκείνη η μαλακία. 

 

Το μόνο που μπορώ να κάνω ειναι να μένω χαμηλά σε bf και να κάνω clean bulk αργά κ σταθερά , τουλάχιστον το έμαθα αυτό   

 

αλλα γενικά τρώω γερά bloat αν δεν προσέξω και δεν έχω πάει κ σε κανένα ενδοκρινολόγο να με τσεκάρει μήπως κάτι πάει στραβά , δύο φορές είχα κλείσει ραντεβού κ τα δύο ακυρώθηκαν (σειρά αναμονής 2 μήνες xD)

 

edit : α βασικά άλλο ρώτησες , αλλα σου απάντησα στο θέμα της γυμναστικής , ο άλλος λόγος ειναι αρκετά περίπλοκος , μου πέσανε αρκετές στραβές μαζεμένες και δεν έχω όρεξη για τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο που ησουν 130 κιλα και εχεις ερθει σε αυτη την κατασταση θα επρεπε να εισαι χαρουμενος για την προσπαθεια σου μην ξενερωνεις χωρις λογο.Ολα τα αλλα ερχονται με τον χρονο μικρος εισαι μην τρελενεσαι.Οποιος και ναι ο λογος οι λογοι που εχεις ξενερωσει αυτα θα τα εχεις στην ζωη σου παντα, τα βαρη θα σου προσφερουν μια φυγη απο ολα αυτα αν τα διατηρησεις στην ζωη σου.Επισης αοταν εισαι στεναχωρημενος ανχωμενος βγαζεις κορτιζολη η οποια δυσκολευει την προσπαθεια σου να χασεις λιπος και νερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαους δεν ξερω τι λες αλλα ο αγωνας ηταν μουφα!

 

 

Εξαρτάται τι περιμενες να δεις σπεκτ , εγω αυτο που περιενα αυτο ειδα , ημουν σιγουρος οτι καπως ετσι θα κυλισει ο αγωνας !

 

Νικολα μια χαρα ειναι τα ποδια σου  τουμπανο !

την γαμπα την αδικει πολυ η φωτο απο πισω , οντως φαινεται μικρη γι αυτο κ στο χει πει ο σπεκτ τοσες  φορες , ομως με βαση τα νουμερα  ειναι ΟΚ , και τουμπανο και σημετρικες με τα ποδια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι που τις βλέπω live όχι, νομίζω πως ειναι η φωτογραφία  

41-42cm ειναι απάτητες και 40 πατημένες όπως εδώ που δεν μπορούσα να βρω τρόπο να τραβήξω φωτογραφία κ έσφιξα την μεζούρα αλλα είναι κομμένες.

 

 

  

attachicon.gifC360_2015-05-02-22-14-57-421.jpg

 

και τα πόδια μου μικρά φαίνονται στις φωτογραφίες αλλα περίμετρος τετρακεφάλου(νομίζω μέτρησα σωστά) ειναι 61cm 

 

attachicon.gifC360_2015-05-02-22-15-16-126.jpg

 

δεν φαινόταν καλά κ τράβηξα αλλη μια απο κοντά . 

Δεν έχω καλό φωτισμό αλλα φαίνεται 

 

attachicon.gifdasx.jpg

 

 

τι να πω , προσωπικά θεωρώ τα πόδια μου ανόμοια με το σώμα μου, θα προτιμούσα να έχω περισσότερη μάζα επάνω.  

Οταν κοψεις παραπανω θα φαινονται καλυτερα τα ποδια σου ,ειδικα σε φωτο].Οποτε go for it ,πεσε χαμηλα σε λιπος και ολα θα γινουν.

Απλα και εγω πιστευω οτι αργησες να κοψεις.Μπορφεις να δοκιμασεις παντως και  fasting που δουλευει φοβερα[σε εμενα τουλαχιστον]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κοψεις παραπανω θα φαινονται καλυτερα τα ποδια σου ,ειδικα σε φωτο].Οποτε go for it ,πεσε χαμηλα σε λιπος και ολα θα γινουν.

Απλα και εγω πιστευω οτι αργησες να κοψεις.Μπορφεις να δοκιμασεις παντως και  fasting που δουλευει φοβερα[σε εμενα τουλαχιστον]

αυτό έχω σκοπό να κάνω και για τα δύο , το fasting είναι οτι πρέπει για εμένα απότι κατάλαβα και μαλακία που δεν το έκανα και νωρίτερα δηλαδή . Όσο για το bf ξεχνάω bulk και πάω για low bf , αργά κ σταθερά να δω πως θα είμαι κ μετά αν θέλω το πάω καθαρό κ αργό bulk για καθαρά gains :P

 

αν μπορεί κάποιος να δώσει ενα fasting guide που να είναι legit να στρωθώ στο διάβασμα :P

σε καμια εβδομάδα θα το αρχίσω οπότε έχω μέρες να κάνω σωστό plan 

 

 

 Επισης αοταν εισαι στεναχωρημενος ανχωμενος βγαζεις κορτιζολη η οποια δυσκολευει την προσπαθεια σου να χασεις λιπος και νερα.

 

 

σ'ευχαριστώ για το support και sorry για τις προάλλες που σ μίλησα λες κ ήμουν κανας μαλάκας ε

 

αυτό που λες δεν το ήξερα ... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο αυτο εμποδιζει και την μυικη αναπτυξη την κανιβαλιζει για την ακριβεια αποσπα τις πρωτες υλες τις πρωτεινης απο τους μυς.Δεν υπαρχει θεμα για το αλλο ιντερνετ ειναι μαλακιες γινονται.Κατι που βοηθαει πολυ με την κορτιζολη ειναι τα γνωστα ψαρολαδα(κοινως τα ω3-ω6 που περιεχουν) και η βιταμινη c.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...