Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γαματο Soundtrack απο τα ροκυ  - στιχοι , μουσικη τα παντα ολα  - ειναι αυτο

 

Δεν υπάρχει εύκολη διέξοδος παιδες ..
Για κάποια πράγματα,πρεπει  να παλέψεις ...

 

 

εχω περασει απο πολλα σταδια , και φουσκωτος πολυ ημουν και τα παντα ! η 20ετης εμπειρια μου λοιπον μου λεει το εξης , το καλυτερο και το πιο υγιες  σωμα ειναι αυτο που με τα ρουχα δειχνεις ''κανονικος'' αλλα οταν φευγει το πουκαμισο φευγουν και τα σαλακια μαζι  χαχχαχαα

ουτε τσιλιμπιθρας με 7% λιπος σαν αρρωστος  ουτε φουσκας και αηδιες !

Επεξ/σία από Mau-Maus
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φοβερο το βιντεο ... 
το soundtrack το χω στο playlist.
Αλλα το βιντεο της προπονησης με τον παραληριρισμο ειναι για μενα μια ανατριχιλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα επιτέλους και βιντεάκι στα squat μετά από πολύ καιρό.

Ορίστε το 3ο σετ στα 120.

 

https://youtu.be/cVMK6Yjnszk

 

Κάνω copy paste τις παρατηρήσεις μου από το forum που log-άρω τις προπονήσεις μου γιατί βαριέμαι πάλι να γράφω.

 

1: Το walk out φαίνεται καλό και ούτε παίρνει πολύ χρόνο ούτε το κάνω βιαστικά.

2: Core bracing καλό κι αυτό. Όταν έχω να κάνω λιγότερες reps είναι λίγο πιό extensive. Επίσης αν παρατήρησε κανείς όταν παίρνω την ανάσα για να κάνω την διαφραγματική, κάνω και μία καθυστερημένη εκδοχή του valsava maneuver.

3: Η ταχύτητα του decent μου φαίνεται καλή και παίρνω καλό stretch-reflex. Μόνο η 6η rep βγήκε πιό αργά.

4: Το βάθος φαίνεται on point και είναι εκεί που θέλω και χρειάζεται. 

5: Μετά την αλλαγή σε thumbless grip οι καρποί-αγκώνες είναι στην ίδια ευθεία και έχουν εξαφανιστεί οι ενοχλήσεις.

6: Δεν είναι καλή η γωνία λήψης αλλά σε σχέση με παλαιότερα το bar path έχει βελτιωθεί πάρα, πάρα πολύ. Ειδικά όταν βγαίνω από το hole. Εννοείται θέλει και πάλι βελτίωση αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο η 5η rep ήταν περίεργη και φαίνεται να έχασα το groove μου.

7: Όποιος αναρωτιέται για τις θηριώδεις γάμπες μου με PM μόνο λέω το μυστικό. icon_smile_big.gif

8: Τουλάχιστον στο gym παίζει μουσική που σου κάνει psych up και δεν είναι σαν κάτι άλλα φλώρικα γυμναστήρια laughs.gif.

 

Υ.Γ. η μαλακία το youtube έκανε downgrade τα 1080p που είναι το orignal video.

Μπράβο ρε μαν..Τι παπουτσάρες ρε φίλε έχουμε.Με καύλωσες τώρα και θα γραφτώ πάλι γυμναστήριο,πολύ κουράδιασμα έπεσε αχαχαχ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ανοίξω καινούριο θέμα το βάζω εδώ.

Έχει κανείς παραγγείλει συμπληρώματα από το prozis?

Είναι ασφαλές; Μέσα σε πόσο καιρό έρχονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ανοίξω καινούριο θέμα το βάζω εδώ.

Έχει κανείς παραγγείλει συμπληρώματα από το prozis?

Είναι ασφαλές; Μέσα σε πόσο καιρό έρχονται;

Ασφαλες ειναι go ahead

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ alex επειδή μάλλον θα αρχίσω απο αύριο fasting (μπορώ να πάω μεσημέρι για προπό όλα κομπλε)  μετά την προπόνηση πρέπει να φας καπάκια κάτι ? εγώ δεν το έκανα , έτρωγα πάντα κανα 1 ώρα μετά φαγητο αλλα μ κόλλησε η απορία μπας κ διαφέρει λόγο fasting 16ωρου. whey δεν θέλω γιατι την σιχάθηκα , είχα φτάσει στα χ (lol) scoop κ δε θέλω να τις βλέπω  
 υποθέτω πως δεν έχει θέμα κ οτι μπορώ να τρώω όταν γυρίζω σπίτι (5 το απόγευμα μέχρι 10 ξέρω γω) αλλα είπα να ρωτήσω

meme_lol_png_by_agustifran-d51ry22.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακη αν εγω εκανα μπροστινα σκουοτ τα κιλα που εκανες εσυ δεν θα εφευγα με την καμια απο το γυμναστηριο...

Ακη αν εγω εκανα μπροστινα σκουοτ τα κιλα που εκανες εσυ δεν θα εφευγα με την καμια απο το γυμναστηριο...

Ο Άκης κάνει πολύ αυστηρο πρόγραμμα.

-πάει γυμναστήριο στα 93 κιλά.

-κάνει 4 μήνες βάρη και ανεβάζει το squat του 10 κιλά ενώ ο ίδιος φτάνει 86

-τα παρατάει όλα γίνεται +2 κιλά από το προηγούμενο ρεκόρ (95) περνάνε 5-6 μήνες μέχρι να μην τον χωράει κανένα ρούχο

-repeat για ανέβασμα squat και ριξιμο κιλών

ρε συ alex επειδή μάλλον θα αρχίσω απο αύριο fasting (μπορώ να πάω μεσημέρι για προπό όλα κομπλε) μετά την προπόνηση πρέπει να φας καπάκια κάτι ? εγώ δεν το έκανα , έτρωγα πάντα κανα 1 ώρα μετά φαγητο αλλα μ κόλλησε η απορία μπας κ διαφέρει λόγο fasting 16ωρου. whey δεν θέλω γιατι την σιχάθηκα , είχα φτάσει στα χ (lol) scoop κ δε θέλω να τις βλέπω

υποθέτω πως δεν έχει θέμα κ οτι μπορώ να τρώω όταν γυρίζω σπίτι (5 το απόγευμα μέχρι 10 ξέρω γω) αλλα είπα να ρωτήσωmeme_lol_png_by_agustifran-d51ry22.png

 

Είναι μια χαρά να τρως μια ώρα μετά την προπόνηση. Το μόνο που έχει σημασία είναι όπως είπαμε να τηρείς το 8/16 και να τρως το 75% των θερμίδων της ημερας μετά την προπόνηση.

 

Να ενημερώνεις πως σου φαίνεται και τι αποτελέσματα βλέπεις. Το cut γίνεται βολικό και πανεύκολο με if για πολύ κόσμο. . Ελπίζω να σε βολέψει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραίος , thanks ;)
θα ενημερώσω σε κανα μήνα πως πάει  

Επεξ/σία από nicoc89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακη αν εγω εκανα μπροστινα σκουοτ τα κιλα που εκανες εσυ δεν θα εφευγα με την καμια απο το γυμναστηριο...

Τώρα που εχω να πάω ένα 3μηνο να δω τι σκατά θα κάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το σταματάς ρε ?

Γιατί είμαι κουράδα αχαχαχ..Δεν ξέρω ρε γαμώτο με πιάνει κάθε φορά μετά απο 6-7 μήνες που το πάω σερι.Η μαλακία είναι οτι έχω χάσει 7-8 κιλά και έχω ανέβει σε κιλά στα βαρη..Αντε μετά ξανά πάλι απο την αρχή.Τώρα κάθομαι 3 μήνες κοντα και έβαλα 9 κιλα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...