Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προσπαθήσω να την βγάλω με μία μπανανίτσα πριν απο την προπονα..θα δείξει.Αν δω ζαλάδες κλπ θα δω τι θα κάνω.

ναι κοίτα να μας λυποθυμήσεις και να δούμε πως θα σε σηκώσουν 94κιλα άνθρωπο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κοίτα...γενικά πρώτο λόγο έχουν οι ετικέτες για τα macros αλλά είναι too much αυτό. Συνήθως 8-12 έχει ο σολωμός ο ωμός στα 100γρ.

 

Παιρνω ουρα που ειναι καθαρό φιλέτο, θα δω αν το σώμα εχει λιγοτερα. Παντως ναι και μου κανει υπερβολικο τοσο μεγαλο ποσοστό λίπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν κάνει το IF σε γυναίκες, παίζουν ορμονικά προβλήματα. 

 

 

 

Θα κάνει την version χωρίς προπόνηση :D

 

Ωπ...οκ. Δεν το ήξερα, αν και πήγα να γράψω κάτι για τον θυρεοειδή της που είναι άστατος.

 

Χαχα άντε πήγαινε ρε μλκ Άκη κάνε κανά squat.

 

Θα προσπαθήσω να την βγάλω με μία μπανανίτσα πριν απο την προπονα..θα δείξει.Αν δω ζαλάδες κλπ θα δω τι θα κάνω.

Εγώ πιστεύω την δουλειά θα στην κάνει το θερμιδικό έλειμμα. Καλύτερα έστω ένα μικρό γεύμα πριν γιατί πολλά από τα adaptations που γίνονται από την προπόνηση είναι performance driven. Ε τι Performance νηστικός ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ...οκ. Δεν το ήξερα, αν και πήγα να γράψω κάτι για τον θυρεοειδή της που είναι άστατος.

 

Χαχα άντε πήγαινε ρε μλκ Άκη κάνε κανά squat.

 

Εγώ πιστεύω την δουλειά θα στην κάνει το θερμιδικό έλειμμα. Καλύτερα έστω ένα μικρό γεύμα πριν γιατί πολλά από τα adaptations που γίνονται από την προπόνηση είναι performance driven. Ε τι Performance νηστικός ?

αχαχαχ ναι ναι θα πάω..Αφήσα λίγο χρόνο στο μπρο μπας και με φτάσει ποτε στα κιλά αλλά αρχίδια..!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρώει πριν την προπόνηση 25% των θερμίδων ο μικρός. Δεν είναι για fasted καταστάσεις... 1ο μικρό γεύμα 3 ώρες πριν την προπό και μπανανούλα μισή ώρα πρίν. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ αν δείτε πως ξεκίνησε το thread πριν κανά 2χρονο που αρχίσαμε να γράφουμε, μέχρι και σήμερα έχουμε ρημάξει πλέον όλη την bro-ολογία. Τι IF, τι IIFYM (flexible dieting), τι strength oriented προπόνηση, τι debunking έχει φάει το meal frequency κτλπ κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1800 σελιδες ειναι αυτες μπος πω θα τις γεμιζαμε!?

Ε είχαμε και 2-3 καλά ξεμαλιάσματα...δώσαν μπόλικα posts  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απο αύριο θα πίνω 1 λίτρο φυσικό χυμό πορτοκάλι μετά την προπόνηση , δεν παλεύεται αλλιώς κ ειναι κ κάτι που θα μπορώ εύκολα να το αγοράζω εκείνη τη στιγμή κ όχι να το κουβαλάω παρέα στη δουλειά απο το πρωί και να χαλάσει.   
μέχρι τώρα επέστρεφα σπίτι και έτρωγα αλλα αρχίζω κ ρετάρω άσχημα , οπότε καιρός να βάλω κάτι καπάκια μετά την προπόνηση 
όσο για την if μια χαρά μου πάει αλλα είμαι σε ισοθερμιδική ή ελαφρός υποθερμιδική ακόμα και χωρίς αερόβια οπότε οι αλλαγές που βλέπω ειναι αρκετά καλές στο σύνολο. Απλά αυτή η πείνα που με έχει πιάσει αυτές τις μέρες δεν υπάρχει , ήμουν σαν άρρωστος τις τελευταίες 2 μέρες και γενικά δεν την πάλευα,  ε απο εκείνη τη στιγμή η πείνα μου βαράει κόφτες ,πχ σήμερα έρχομαι σπίτι τρώω 800γρ πατάτα ψημένη + 250ψημένη κότα + σαλάτα μαρούλι-αγγούρι-κολοκύθι και μετά απο μια ώρα πεινάω xD!!!!!
θα μου πείτε βάλε fats , yeah i know απλά τα κρατάω για αργότερα προς το βράδυ , ουσιαστικά έχω μετά την προπόνηση τους carbs εκτός μπανάνας που ειναι pre.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

balls........ , no money atm για συμπληρώματα , σε κανα μήνα θα πάρω multi + καμια whey να με βολέψει , κατα τα άλλα την παλεύω με φρούτα και λαχανικά γενικότερα που κάνω υπερκατανάλωση και κάνω υπομονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλα φιλικη συμβουλη μην φτανεις στα ορια της αντοχης σου χωρις βιταμινες κτλ γιατι στο τελος αντι για καλο ζημια θα κανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνεις πολυβιταμινες με δοσολογιες για ββ?γιατι με τις διαιτες που κανετε θα βρεθειτε κατω καμια μερα

 

το IF φίλε δεν είναι δίαιτα. Έχει να κάνει με το πότε τρως το φαγητό σου. Είτε κάνεις 6 γεύματα είτε 3 είτε IF οι το θερμιδικό πλάνο και τα macros δεν αλλάζουν. Ούτε η ποσότητα βιταμινών κτλ που τρώει κάποιος.

 

Τώρα αν η συμβουλή έχει να κάνει με τις θερμίδες που τρώει ο Nick δεν αντιλέγω. Δεν χρειάζονται τόσο μεγάλες πείνες για να ρίξει λίπος κάποιος.. 15 - 20% θερμιδικό έλλειμμα είναι αρκετό. 

 

Μήπως δεν είσαι ισοθερμιδικά όπως νομίζεις νικ? Σε ένα άλλο ποστ είχες πει ότι έχασες 3 κιλά από τότε που άρχισες που btw είναι πάρα πολλά κιλά για διάστημα μόλις 2-3 εβδομάδων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...