Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Μπάρα με σταθερά πενήντα κιλά, πόσο βγαίνει αν την αγοράσεις; Γιατί αυτη που έφτιαξα με σωλήνα/κουβάδες με τσιμέντο μου βγήκε 5 ευρώ ;)

Δεν μετραει το δικο σου κοστολογιο εχεις σιδερα πεθερο αν δεν κανω λαθος .Και εκει τυχερος ησουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

@Μητσος: Άρχισε ασκήσεις με αντίσταση. Σφιχτό σώμα σημαίνει ύπαρξη μυών οπότε χρειάζεται να κάνεις ασκήσεις που θα προκαλέσουν την αύξηση του μυικού σου συστήματος.

 

 

Μια χαρά μου ακούγεται. Υπάρχει κάποιο βιντεάκι να πάρω ένα παράδειγμα; :-)

 

Για τα υπόλοιπα θα σου απαντήσουν οι γνώστες του thread. Για το ποδήλατο, μπορώ να σου πω ότι υπάρχουν πολύ πιο αποτελεσματικοί τρόποι για να γυμναστείς. Εάν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου γράψω 5 πράγματα.

Φυσικά και ενδιαφέρομαι! Αν δεν σου είναι κόπος γράψε μπας και ξυπνήσουμε και εμείς οι άσχετοι...  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μετραει το δικο σου κοστολογιο εχεις σιδερα πεθερο αν δεν κανω λαθος .Και εκει τυχερος ησουν!

 

Αυτό πάει στον kettlebell αλτήρα που μου έφτιαξε. Αλλά την μπάρα την έκανα μόνος μου!   :)

 

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω φώτο από το υπαίθριο γυμναστήριο που έχω για τώρα που καλοκαίριασε.

 

@Μήτσος: Τι βιντεάκι εννοείς; Γυμναστική με αντιστάσεις σημαίνει:

 

α) Βάρη (το καλύτερο)  

β) Λάστιχα

γ) Ασκήσεις με το βάρος του σώματος. Αν σε ενδιαφέρει αυτός ο τρόπος, δες τον τύπο στην υπογραφή μου, είναι ο άρχοντας σε αυτόν τον τομέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και ενδιαφέρομαι! Αν δεν σου είναι κόπος γράψε μπας και ξυπνήσουμε και εμείς οι άσχετοι...  :unsure:

 

ΟΚ, θα κάνεις λίγη υπομονή και θα επανέλθω αργότερα (ή, κατά πάσα πιθανότητα, αύριο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπάρα με σταθερά πενήντα κιλά, πόσο βγαίνει αν την αγοράσεις; Γιατί αυτη που έφτιαξα με σωλήνα/κουβάδες με τσιμέντο μου βγήκε 5 ευρώ ;)

 

Ασε που είναι και τέρμα hardcore. Οχι σαν εμάς που μετά τα lifts αλείφουμε τα χέρια με ενυδατικές κρέμες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν είμαι και τόσο του hardcore, έχω βάλει αυτό το μαύρο που καλύπτουν τους σωλήνες ύδρευσης για να μην τους τρώει ο ήλιος κι έτσι το πιάσιμο είναι άνετο.

 

Πάντως τι προάλλες που έβρεξε το μεσημέρι, το βράδυ έκανα κανονικά σκουότ αν και αυτό το μαύρο είχε κρατήσει νερό κι έτρεχε στην πλάτη μου λες και είχα μια ανοιχτή βρύση στο σβέρκο. Άγρια πράματα λέμε :P 


11063791_807073782733374_137906912784674k

 

Μέχρι πέρισυ δε θα μπορούσα να το κάνω, τώρα πια σηκώνω το βάρος μου. I've come a long long way :)


Αφιερωμένο στον Άλεξ και σε όσους άλλους κάνουν IF:831806_heymatina_b.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 βδομαδες ξεκινησα να παιρνω σολωμό απο τα lidl. Βλέπω όμως στα stats στα 100γρ. 18πρωτεινη και 23 λιπος. Δεν ειναι αρκετό το λίπος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παρέσυρε και μένα το κύμα και ξεκίνησα IF. Καταρχάς το αρχίζω από περιέργεια και 2ον επειδή βολεύει το πρόγραμμά μου.

 

Είμαι στην 3η μέρα σήμερα. Καταρχάς επιτέλους, σήμερα που πέρασαν οι πρώτες 2 μέρες δεν πεινάω μέχρι να κλείσει το 16ωρο. Μεγάλο + για μένα μιάς και όταν τρώω πρωινό μετά από κανά 3ωρο στάνταρ αρχίζει και παραπονιέται το στομάχι και δεν είναι το καλύτερο στην δουλειά. Η προπόνηση δεν είχε καμία διαφορά σε σχέση με τα κανονικά meal plans, βέβαια είμαι γενικά συνηθισμένος να πηγαίνω με 1 γεύμα οπότε παίζει κι αυτό.

 

Ένα τεράστιο + είναι ότι πραγματικά μπορώ και χωράω στα macros μου ότι γουστάρω. 3η μέρα και σήμερα θα φάω ένα παγωτό πύραυλο, επίσης μετά την προπόνηση που έχω κοντά 200γρ. carbs έβαλα και μία μπολάρα καρπούζι ! Οι σαλάτες με δυσκολεύουν λίγο, μιάς και έχουν αρκετό όγκο αλλά πιστεύω θα το συνηθίσω. 

 

 

Εδω και 2 βδομαδες ξεκινησα να παιρνω σολωμό απο τα lidl. Βλέπω όμως στα stats στα 100γρ. 18πρωτεινη και 23 λιπος. Δεν ειναι αρκετό το λίπος; 

 

Δεν παίζουν σε σκέτο σολωμό χωρίς μαλακιούλες μέσα τέτοια macros. Πήγαινε στο nutritiondata.com και γράψε salmon στο search, βρες ποιόν σολωμό τρως και χρησιμοποίησε αυτά τα macros. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παρέσυρε και μένα το κύμα και ξεκίνησα IF. Καταρχάς το αρχίζω από περιέργεια και 2ον επειδή βολεύει το πρόγραμμά μου.

 

Είμαι στην 3η μέρα σήμερα. Καταρχάς επιτέλους, σήμερα που πέρασαν οι πρώτες 2 μέρες δεν πεινάω μέχρι να κλείσει το 16ωρο. Μεγάλο + για μένα μιάς και όταν τρώω πρωινό μετά από κανά 3ωρο στάνταρ αρχίζει και παραπονιέται το στομάχι και δεν είναι το καλύτερο στην δουλειά. Η προπόνηση δεν είχε καμία διαφορά σε σχέση με τα κανονικά meal plans, βέβαια είμαι γενικά συνηθισμένος να πηγαίνω με 1 γεύμα οπότε παίζει κι αυτό.

 

Ένα τεράστιο + είναι ότι πραγματικά μπορώ και χωράω στα macros μου ότι γουστάρω. 3η μέρα και σήμερα θα φάω ένα παγωτό πύραυλο, επίσης μετά την προπόνηση που έχω κοντά 200γρ. carbs έβαλα και μία μπολάρα καρπούζι ! Οι σαλάτες με δυσκολεύουν λίγο, μιάς και έχουν αρκετό όγκο αλλά πιστεύω θα το συνηθίσω. 

 

 
 

Δεν παίζουν σε σκέτο σολωμό χωρίς μαλακιούλες μέσα τέτοια macros. Πήγαινε στο nutritiondata.com και γράψε salmon στο search, βρες ποιόν σολωμό τρως και χρησιμοποίησε αυτά τα macros. 

Ξεκίνησα και εγώ σήμερα..Έφτασα 94 κιλά εντάξει φτάνει.Κατα της 2 έφαγα ενα τοστάκι και τώρα που θα πάω σπίτι θα φάω μία πισίνα σαλάτα  :devil:  :devil: !!Βέβαια δεν ξέρω όταν ξεκινήσω γυμ σε λίγες μέρες αν θα έχω αρκετή ενέργεια..Θα δείξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλοι κάνουν IF και άλλοι κάνουν mini cutting.......αδικίες που 'χει η ζωή 

Και τα δύο μπορείς ! Εξάλλου το IF έχει πάρει όλο αυτό το hype από τα αποτελέσματά του σε υποθερμιδικούς. 

Ξεκίνησα και εγώ σήμερα..Έφτασα 94 κιλά εντάξει φτάνει.Κατα της 2 έφαγα ενα τοστάκι και τώρα που θα πάω σπίτι θα φάω μία πισίνα σαλάτα  :devil:  :devil: !!Βέβαια δεν ξέρω όταν ξεκινήσω γυμ σε λίγες μέρες αν θα έχω αρκετή ενέργεια..Θα δείξει.

Θα κάνεις την version με νηστική προπόνηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζουν σε σκέτο σολωμό χωρίς μαλακιούλες μέσα τέτοια macros. Πήγαινε στο nutritiondata.com και γράψε salmon στο search, βρες ποιόν σολωμό τρως και χρησιμοποίησε αυτά τα macros. 

 

Λες ε; Επειδη τα γραφει εξω στη συσκευασια. Παντως σε σχεση με σολωμο από ψαραδικο μου φαινεται να βγαζει πολυ περισσότερο λιπος στο ψήσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ε; Επειδη τα γραφει εξω στη συσκευασια. Παντως σε σχεση με σολωμο από ψαραδικο μου φαινεται να βγαζει πολυ περισσότερο λιπος στο ψήσιμο. 

Κοίτα...γενικά πρώτο λόγο έχουν οι ετικέτες για τα macros αλλά είναι too much αυτό. Συνήθως 8-12 έχει ο σολωμός ο ωμός στα 100γρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο μπορείς ! Εξάλλου το IF έχει πάρει όλο αυτό το hype από τα αποτελέσματά του σε υποθερμιδικούς. 

Θα κάνεις την version με νηστική προπόνηση ?

 

δεν κάνει το IF σε γυναίκες, παίζουν ορμονικά προβλήματα. 

 

 

Και τα δύο μπορείς ! Εξάλλου το IF έχει πάρει όλο αυτό το hype από τα αποτελέσματά του σε υποθερμιδικούς. 

Θα κάνεις την version με νηστική προπόνηση ?

 

Θα κάνει την version χωρίς προπόνηση :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα κάνεις την version με νηστική προπόνηση ?

Θα προσπαθήσω να την βγάλω με μία μπανανίτσα πριν απο την προπονα..θα δείξει.Αν δω ζαλάδες κλπ θα δω τι θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...