Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτηκα να κανω αυτοσχεδια kettlebell..

 

Δυο λυσεις παω σε μηχανουργειο δινω σχεδιο και μαλλον θα γινει. Οπου θα βαζω 1.5 2.5 κιλα

 

Η δευτερη παιρνω βαζακια ή γλαστρες σωληνα οπου θα τον λυγισω και βαζω τσιμεντο μεσα αλλα το βαρος θα ναι στο περιπου δεν θα χω δυο ιδια , θα χουν αποκλιση

 

Να σου στείλω φώτο αυτό που έκανα εγώ; Έχει θέσεις για δίσκους ώστε να μπορείς να αυξήσεις το βάρος όσο θες.

Γιαννη οταν κατσει και ανεβω πανω θα ερθω να σε βρω να κανουμε μαζι ΤΙΒΑΤΑ  ,το εχω στο προγραμμα να ξερεις.

 

Όποτε θες Φώτη! Κι άσε τα πιτόγυρα, θα πέσει τραπέζι, ένα κιλό βαρύτερος θα φύγεις ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Όποτε θες Φώτη! Κι άσε τα πιτόγυρα, θα πέσει τραπέζι, ένα κιλό βαρύτερος θα φύγεις ;)

Για trabala δεν ψήνομαι , για τραπέζι ομως αν κανονίσετε ειμαι μεσα , ριχτε σύνθημά :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου στείλω φώτο αυτό που έκανα εγώ; Έχει θέσεις για δίσκους ώστε να μπορείς να αυξήσεις το βάρος όσο θες.

 

 

Όποτε θες Φώτη! Κι άσε τα πιτόγυρα, θα πέσει τραπέζι, ένα κιλό βαρύτερος θα φύγεις ;)

Στειλε μου οποτε μπορεις.....

 

Ετσι λεω να το κανω σε μηχανουργειο

post-223961-0-01199300-1432068071_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε μου οποτε μπορεις.....

 

Ετσι λεω να το κανω σε μηχανουργειο

Mε τοσα λεφτα που χαλατε στις  ιδιοκατατασκευες /πατεντες πιο φτηνα θα σας ερχοταν να τα  αγοραζατε :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά... Έχω χάσει 35~ κιλά πλέον (από 118 είμαι στα 85 και κάτι ).Θέλω να σφίξω λίγο το σώμα μου με κάποια βάρη και μια ίσια μπάρα που έχω και αυτό τον πάγκο http://www.comparestoreprices.co.uk/images/vi/vitesse-sit-up-bench-with-dumbells-body-sculpture-bsb-510.jpgδιότι υπάρχει λογική χαλάρωση δέρματος .

 

Προσέχω όσο μπορώ την διατροφή μου και προσπαθώ να τρώω σε λογικά πλαίσια (νιφάδες βρώμης με γάλα και μια μπανανα το πρωί, τοστ ολικής με γαλοπούλα και τυρί χαμηλών λιπαρών για 10τιανό, 1 σαλάτα μαρούλι και ότι έχει η κουζίνα εκτός από τηγανιτά και πολλά λαδερά για μεσημεριανό αλλιώς ζυμαρικά ολικής ή ρύζι καστανό με τόνο, ένα φρούτο το απόγευμα ή 4 φρυγανιές μικρές ολικής με cottage χαμηλών λιπαρών και για βράδυ σαλάτα μαρούλι με 3 σουβλάκια κοτόπουλου ή 2 αυγά βρασμένα αλλιώς γάλα με δημητριακά ολικής). Επαναλαμβάνω λογικές ποσότητες και όχι υπερβολές. Πιστεύετε ότι πρέπει να γίνουν αλλαγές στη διατροφή;

 

Τώρα, μπορώ να κάνω κάτι για να αρχίσω να σφίξω λίγο το σώμα μου και να χάνω ταυτόχρονα λοίπος με τα βάρη;

 

Να αναφέρω ότι κάνω 5 μέρες/εβδομάδα ποδήλατο (~1-2 ώρες με ανηφόρες και σκληρή ταχύτητα 3 μπροστά - 7 πίσω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε μου οποτε μπορεις.....

 

Ετσι λεω να το κανω σε μηχανουργειο

 

Αυτό έκανα αλλά το κάτω σίδερο είναι κάθετο στη βάση ώστε τα βάρη να μπαίνουν δεξιά-αριστερά, όχι από κάτω.

@Μητσος: Άρχισε ασκήσεις με αντίσταση. Σφιχτό σώμα σημαίνει ύπαρξη μυών οπότε χρειάζεται να κάνεις ασκήσεις που θα προκαλέσουν την αύξηση του μυικού σου συστήματος.

έφαγα για πρώτη φορά στη ζωή μου, καταλαβαίνετε τι πείνα τραβάμε, βραστά παντζάρια !!! καλέ, αυτά ωραία ήταν !  :-D

 

Συμβουλή: Τύλιξε τα σε αλουμινόχαρτο αφού πρώτα τα έχεις χαράξει. Ψήστα για 1 ώρα και φάτα όπως είναι, χωρίς λάδι. Θα πάθεις πλάκα λέμε!

Mε τοσα λεφτα που χαλατε στις  ιδιοκατατασκευες /πατεντες πιο φτηνα θα σας ερχοταν να τα  αγοραζατε :P

 

Μπάρα με σταθερά πενήντα κιλά, πόσο βγαίνει αν την αγοράσεις; Γιατί αυτη που έφτιαξα με σωλήνα/κουβάδες με τσιμέντο μου βγήκε 5 ευρώ ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω ότι κάνω 5 μέρες/εβδομάδα ποδήλατο (~1-2 ώρες με ανηφόρες και σκληρή ταχύτητα 3 μπροστά - 7 πίσω).

Για τα υπόλοιπα θα σου απαντήσουν οι γνώστες του thread. Για το ποδήλατο, μπορώ να σου πω ότι υπάρχουν πολύ πιο αποτελεσματικοί τρόποι για να γυμναστείς. Εάν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου γράψω 5 πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...