Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν εχει νοημα να το κανεις ετσι και αλλιως. Και δεν ξερω και για ποιο λογο κανουν αυτη τη κυκλικη κινηση!

Επειδή κάποιος, κάποτε που ήταν 120 κιλά με γραμμωμένους κοιλιακούς είπε σε κάποιον ότι δουλεύει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο

http://www.aworkoutroutine.com/rolling-shoulders-during-shrugs/

 

γενικα δεν λενε πολλα αλλα οτι ειναι πολυ πολυ πιθανο να πιεσεις καποιο νευρο και να τσακισεις την κλειδα?! ή κατι τελος παντων εκει μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο

http://www.aworkoutroutine.com/rolling-shoulders-during-shrugs/

 

γενικα δεν λενε πολλα αλλα οτι ειναι πολυ πολυ πιθανο να πιεσεις καποιο νευρο και να τσακισεις την κλειδα?! ή κατι τελος παντων εκει μεσα

Καλά τα λέει το site. 

 

Και για όσους βαριούνται να διαβάζουν: 

 

The second you start rolling your shoulders forwards or backwards, you leave the vertical plane (where the resistance is) and end up in the horizontal plane (where there is absolutely no resistance at all) therefore accomplishing absolutely nothing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μησε το Gym ! Για πολυ Underground φαση μιλαμε !

 

attachicon.gif1χχδψχ.jpg

 Εγώ οκ μια απο τα ίδια σε πολύ ψιλομετριες καταστάσεις στα 88κ  !

 Φρέσκια -της ώρας,σπαρταράει .  σας χαιρετώ μωράκια  την κάνω για διακοπές το λιγότερο 20 μέρες και βλέπουμε !  τα λεμε 

 

Ετσι κανε μας κομπλεξικους !

ψοφα ρε 20 μερες διακοπες εχω να κανω απο το δημοτικο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ετσι κανε μας κομπλεξικους !

ψοφα ρε 20 μερες διακοπες εχω να κανω απο το δημοτικο ...

τις θες τις παναγιες σουκαι συ τωρα ε?! :P

 

Εντωμεταξυ εχει τοσο πλακα! 

 

Ο Φωτης ζηλευει το Γιαννη για τις 3μηνες διακοπες. Ο Γιαννης ζηλευει το Φωτη για τα ταξιδια (εγω τον καταριεμαι για αυτα). Ο Φωτης ζηλευει τον μαους για την κατασταση σου και για τις 20 μερες διακοπες. Ο Μαους επισης ζηλευει το Φωτη για τα ταξιδια. κτλ

 

Εμενε με ζηλευετε ολοι γιατι γαμαω και δερνω xD

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψοφα ρε 20 μερες διακοπες εχω να κανω απο το δημοτικο ...

Χαχαχαχα τι μλκς είσαι :)

Όλο τον χειμώνα ούτε μέχρι το Λουτράκι δεν κατάφερα να πάω ένα διήμερο ρε φίλε, έλιωσα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα σήμερα ώμους - τρικέφαλα και τα έσπασε άσχημα , αυριο έχει πόδια σκέτα , μετά στήθος- δικέφαλα - πλάτη σκέτη και πάει λέγοντας. 

ένα πράγμα μόνο δεν μ κάθεται καλά , πρέπει να ρυθμίσω την if μου με τα νέα δεδομένα τώρα που θα δουλεύω 4-10 το βράδυ. Οπότε λέω να πηγαίνω για προπόνηση ακριβώς πριν τη δουλειά (2 το μεσημέρι για να έχω χρόνο για προπόνηση + μετά να φάω με την ησυχία μου.) , στο τέλος της προπόνησης φαγητό ΚΑΛΟ (που δεν ξέρω ακόμα τι θα είναι γιατι αν πάρω ταπερ μαζί καλοκαιριάτικο μέχρι να γυρίσω σπίτι στις 10:30 το βράδυ θα έχει μυρίσει.
μετά δουλειά στις 4 μέχρι τις 10.

Ξέρω , θα πείτε και γιατί δεν πάς σπίτι σου να φας xD. Το πρόβλημα ειναι πως θα πρέπει να κατέβω στη δουλειά επιστρέφοντας γιατι αν πάω σπίτι μου και ξαναφύγω θα αυξήσω τα έξοδα μετακίνησης κατα 70-80 euro το μήνα και θα χάσω 2 ώρες επιπλέον στο δρόμο. 

οπότε λέω να κάνω προπόνηση κατα τις 2-2:30 empty stomach με κανένα διπλό εσπρέσο ή preworkout (που βγαίνει ίδια τιμη με τους καφέδες) έτσι ώστε να τρώω στις 3:30 κάτι δυνατό , να έχω μαζί μου κάτι που δεν χαλάει σαν snack και τα υπόλοιπα να τα τρώω μέχρι τις 11:30 το βράδυ ώστε να τρώω και με την ησυχία μου μια φορά τη μέρα. (το καλοκαίρι κοιμάμαι αργά οπότε έτσι κ αλλιώς βολεύει αυτό) 

έχω μπροστά μου μια εβδομάδα να το σχεδιάσω , any ideas?  


Γ@μησε το Gym ! Για πολυ Underground φαση μιλαμε !

 

attachicon.gif1χχδψχ.jpg

 Εγώ οκ μια απο τα ίδια σε πολύ ψιλομετριες καταστάσεις στα 88κ  !

 Φρέσκια -της ώρας,σπαρταράει .  σας χαιρετώ μωράκια  την κάνω για διακοπές το λιγότερο 20 μέρες και βλέπουμε !  τα λεμε 

 

σαν φωτογραφία απο περιοδικό ειναι!   ωραίος !

 

Ετσι κανε μας κομπλεξικους !

ψοφα ρε 20 μερες διακοπες εχω να κανω απο το δημοτικο ...

 

 

τις θες τις παναγιες σουκαι συ τωρα ε?! :P

 

Εντωμεταξυ εχει τοσο πλακα! 

 

Ο Φωτης ζηλευει το Γιαννη για τις 3μηνες διακοπες. Ο Γιαννης ζηλευει το Φωτη για τα ταξιδια (εγω τον καταριεμαι για αυτα). Ο Φωτης ζηλευει τον μαους για την κατασταση σου και για τις 20 μερες διακοπες. Ο Μαους επισης ζηλευει το Φωτη για τα ταξιδια. κτλ

 

Εμενε με ζηλευετε ολοι γιατι γαμαω και δερνω xD

what if i told u guys , οτι δεν έχω πάει διακοπές-διακοπές ποτέ στη ζωή μου ? λέμε χωρίς πατερομανάδες θείους θείες γιαγιάδες γάτες σκύλους  

thumb-angry_mouth.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λίβε, να σου ζήσουν τα 8κιλα, θα γουστάρεις προπονήσεις με τα kettlebell!

 

Ειναι στα Μουδανια και λογο δουλειας δεν μπορω να παω να τα παρω, δεκα λεπτα υποθεση.... παλι εκανα με τα πεντακιλα....

 

Ελπιζω αυριο να τα χω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε λέω να κάνω προπόνηση κατα τις 2-2:30 empty stomach 

Βάλε φαγητό. Το ξέρω ότι θα σου πάει τις ώρες λίιιγο πίσω αλλά δεν πειράζει. Βάλε whey και κάτι γρήγορο για υδ/ακα (ή φρούτο ή σκόνη) μισή ωρίτσα πριν ξεκινήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=Dj4e9sVFAik

 

Μαους κατι μου λεει οτι θα σου αρεσει αυτο.Καποτε το εβλεπα καθε μερα που ξυπναγα ειχα παθει εμονη :ph34r:

 

https://www.youtube.com/watch?v=V9kLiUBzy-w

 

Παρε και αυτο σορρυ για το οφτοπικ αλλα τα ξεθαψα.Σε προετοιμαζει για μαχη κανονικα :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε φαγητό. Το ξέρω ότι θα σου πάει τις ώρες λίιιγο πίσω αλλά δεν πειράζει. Βάλε whey και κάτι γρήγορο για υδ/ακα (ή φρούτο ή σκόνη) μισή ωρίτσα πριν ξεκινήσεις. 

μα δεν γίνεται αυτό , αν πάω τις ώρες πίσω θα πρέπει να φάω ότι ειναι να φάω στη δουλειά ,πράγμα χλωμό  :blink: οπότε θα πρέπει να μετακινήσω 1,5 ώρα αργότερα δηλαδή να φάω στις 3:30 για να μπορώ να φάω 10:30 που θα είμαι σπίτι μου σαν άνθρωπος , δεν γίνεται να τη βγάλω με whey και φρούτα για τους επόμενους 5 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...