Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πέθανε προχθές μια γνωστή στον ύπνο της -48χρ- και στην νεκροψία που της κάνανε (γίνεται πάντα και υποχρεωτικά σε αιφνίδιους θανάτους) δεν βρέθηκε τίποτα παθολογικό , ουτε καρδιά , ουτε ανεύρυσμα ούτε τίποτα ηταν υγιέστατη και  άκουσα  (λεπτομέρειες θα ξέρω το βράδυ η αύριο ) οτι η αιτία θανάτου ήταν αλλεργικό σοκ στον υπνο της , πήγε αδιάβαστη η γυναίκα δηλαδη απο μια αλεργια που την ταλαιπωρούσε  ! απίστευτο !!

μου κοπήκαν τα ποδια μιας και εγώ έχω αυτην την κωλοαλεργια της άνοιξης και παντα τετοια εποχη με γ@μ@ει !

παίδες όποιος ταλαιπωρείται να εχει πάντα τα αντισταμινικά χαπάκια διπλα του, συνήθως ζιρτεκ δίνουν , σωζουν ζωες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέθανε προχθές μια γνωστή στον ύπνο της -48χρ- και στην νεκροψία που της κάνανε (γίνεται πάντα και υποχρεωτικά σε αιφνίδιους θανάτους) δεν βρέθηκε τίποτα παθολογικό , ουτε καρδιά , ουτε ανεύρυσμα ούτε τίποτα ηταν υγιέστατη και  άκουσα  (λεπτομέρειες θα ξέρω το βράδυ η αύριο ) οτι η αιτία θανάτου ήταν αλλεργικό σοκ στον υπνο της , πήγε αδιάβαστη η γυναίκα δηλαδη απο μια αλεργια που την ταλαιπωρούσε  ! απίστευτο !!

μου κοπήκαν τα ποδια μιας και εγώ έχω αυτην την κωλοαλεργια της άνοιξης και παντα τετοια εποχη με γ@μ@ει !

παίδες όποιος ταλαιπωρείται να εχει πάντα τα αντισταμινικά χαπάκια διπλα του, συνήθως ζιρτεκ δίνουν , σωζουν ζωες

έχω χρόνιο αλλεργικό βρογχικό άσθμα since birth κ έχω νοσηλευτεί για χρόνια κάθε λίγο και λιγάκι σε νοσοκομεία μέχρι την ηλικία των 10? αν θυμάμαι κλ. Έχω αλλεργία σε γύρη , σκόνη etc αλλα φάρμακα δεν παίρνω εδώ κ χρόνια 

στο στρατό με είχε πιάσει μια-δυο φορές μόνο αλλα γενικά την άνοιξη έχω θέμα. Λες να το ψάξω να έχω κανα φάρμακο ? διάβαζα οτι συνήθως όσοι έχουμε το συγκεκριμένο εμφανίζουμε συμπτώματα μετά την παιδική ηλικία ξανά μεταξύ 25 και 35 

χμμμ με έβαλες σε σκέψεις τώρα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ρε φίλε νεα γυναίκα δραστήρια δικηγόρος , την κάναν φύλλο και φτερό , λεει δεν ειχε τίποτα , ουτε καρδιές , το παραμικρό δεν της βρήκανε , μονο το αλλεργικό απο αυτό πρεπει να πήγε θα ξερω λεπτομέρειες αυριο , κρίμα  η γυναίκα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα με τιποτα δνε ειναι να παιζεις αλλα οι αλλεργιες ειδικα ειναι πολυ υπουλες, μπορουν να σε στειλουν στα επειγοντα για πλακα.

 

Φωτη αστα ρε...βγηκα και αλλεργικη :P 65 η επισκεψη στη γιατρο, 170 το τεστ που θα βγει την αλλη βδομαδα + ποσα για φαρμακα που θα τα παρω αυριο και δε ξερω και τι θα μου δωσει απο βδομαδα με τ αποτελεσματα. Μου πε οτι γι αυτο ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι να μου περασει η ασθματικη βροχιτιδα τοτε το φλεβαρη που τρεχα στο νοσοκομειο.

 

Οι ενεσεις κατω απο 300€ δε παιζουν οποτε θα περιμενω να τις κανω αρχες Ιουλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα με τιποτα δνε ειναι να παιζεις αλλα οι αλλεργιες ειδικα ειναι πολυ υπουλες, μπορουν να σε στειλουν στα επειγοντα για πλακα.

 

Φωτη αστα ρε...βγηκα και αλλεργικη :P 65 η επισκεψη στη γιατρο, 170 το τεστ που θα βγει την αλλη βδομαδα + ποσα για φαρμακα που θα τα παρω αυριο και δε ξερω και τι θα μου δωσει απο βδομαδα με τ αποτελεσματα. Μου πε οτι γι αυτο ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι να μου περασει η ασθματικη βροχιτιδα τοτε το φλεβαρη που τρεχα στο νοσοκομειο.

 

Οι ενεσεις κατω απο 300€ δε παιζουν οποτε θα περιμενω να τις κανω αρχες Ιουλιου.

Ελεος ρε ποοο καλυτερα να τα  ετρωγες αλλου, αλλα τι να κανεις εινα βασικο θεμα η υγεια δεν μπορεις να το κανεις  dodge .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ρε φίλε νεα γυναίκα δραστήρια δικηγόρος , την κάναν φύλλο και φτερό , λεει δεν ειχε τίποτα , ουτε καρδιές , το παραμικρό δεν της βρήκανε , μονο το αλλεργικό απο αυτό πρεπει να πήγε θα ξερω λεπτομέρειες αυριο , κρίμα  η γυναίκα ..

rip

 

εγώ την εποχή που ημουν χοντρός κ κάπνιζα κιόλας θυμάμαι έχανα ανάσες στον ύπνο μου, λες και σταμάταγα να αναπνέω για 1-2 sec και δεν ηταν μια και δύο φορές που είχα πεταχτεί μέσα στη νύχτα και καθόμουν καθιστός μέχρι να αρχίσω να αναπνέω κανονικά  :ph34r: , καλά είχα κ ταχυκαρδίες etc

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε η παραγγελεια, αυριο θα χω τα 8+8 μαντεμενια..

 

Ολα μαζι 42 ευρω, καλη τιμη μια φορα τα παιρνεις και μενουν...

 

Το σαββατο αν πανε ολα καλα το σαββατο θα κανω με τα οχτακιλα το προγραμμα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι αλλεργιες εχουν οι περισσοτεροι... Αν σκεφτει κανεις δηλαδη, ολοι παιζει να χουμε ενα γνωστο που ν αναφερει οτι τον ενοχλει η γυρη ή τα λουλουδια, να τον πιανει φτερνισμα κλπ.

Το θεμα ειναι ποσο σ επηρεαζει ενας παραγοντας που λειτουργει ως αλλεργιογονος. ενας αλλεργικος μπορει να παθει απο φτερνισμα μεχρι δυσπνοια

Και γενικα πολλα πραγματα δε φανταζομαστε καν οτι μπορει να ναι αλλεργικα σημαδια.... Πχ εμενα η γιατρος μου ειπε για αναπνευστικα προβληματα που αργουν να περασουν, για ωτιτιδες, για προβληματα με το στομαχι και αρκετα ακομα για τα οποια δε θα σκεφτομουν οτι η αλλεργια μπορει να ευθυνεται.

 

Και βεβαια υπαρχουν κ παραγοντες που λειτουργουν συνδυαστικα, αν για παραδειγμα εγω ειμαι αλλεργικη στο γκαζον και το ψαρι και φαω το μεςημερι λιγο ψαρι μπορει να μην εχω θεμα. Αν ομως μετα το φαγητο παω να κουρεψω και το γκαζον, οι δεικτες της αλλεργιας μου να ανεβουν.

 

 

Αλλεργικη στο διαβασμα παντως ειμαι σιγουρα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εχω παθει αλλεργια ποτε απο κατι, ουτε γυρη, ουτε σκονη ουτε απο καποιο φαγητο/ποτο.

ΛΟΓΙΚΑ σε κατι θα εχω και γω αλλα ακομα δεν το εχω ανακαλυψει.Σκεφτομουν να παω να κανω τεστ για να ξερω τι μου γινεται αλλα τι να πω στο γιατρο αφου δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παντως δεν εχω παθει αλλεργια ποτε απο κατι, ουτε γυρη, ουτε σκονη ουτε απο καποιο φαγητο/ποτο.

ΛΟΓΙΚΑ σε κατι θα εχω και γω αλλα ακομα δεν το εχω ανακαλυψει.Σκεφτομουν να παω να κανω τεστ για να ξερω τι μου γινεται αλλα τι να πω στο γιατρο αφου δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου?

αυτο εινα το θεμα με τις αλλεργιες οτι δν μπορες να κανεις κατι μεχρι να γινει κατι που θα στην εμφανισει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα για τη γυναικα Μαους. RIP.

 

Καλά, κάποια αλλεργία παίζει να έχουμε όλοι πάντως. 

Και εγω δεν εχω η' τουλαχιστον δεν μου εχει δημιουργηθει απο κατι ακομα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν εχω η' τουλαχιστον δεν μου εχει δημιουργηθει απο κατι ακομα !

Αλλεργια στις γυναικες θα ταν το χειροτερο σου

:-P

 

Ουτε κ γω εχω εμφανισει κατι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν εχω η' τουλαχιστον δεν μου εχει δημιουργηθει απο κατι ακομα !

 

Εσύ έχεις σε μένα που δε λίγες μέρες αρχίζω καλοκαιρινές διακοπές  :-D

 

Λίβε, να σου ζήσουν τα 8κιλα, θα γουστάρεις προπονήσεις με τα kettlebell!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...