Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άλλο ένα ρεκόρ σήμερα, στην κατηγορία των 120+ κιλών με squat 425 κιλά. 

 

 

Ντάξει η ταχύτητα από άλλο κόσμο. Φαίνεται ότι πιό πολύ δυσκολεύεται να τα κρατήσει στην πλάτη του παρά να τα κάνει squat.

 

Και το χθεσινό ρεκόρ στην κατηγορία των 93 κιλών.

 

 

Και εδώ ο Canditoς

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω οταν βλεπω τετοιες κωλαρες που δεν ειναι και συμμετρικες με το υπολοιπο σωμα το βρισκω πιθανο να χει πεσει νυστερι, ειδικα οταν μιλαμε για fitness models που ειναι και η δουλεια τους.

Η πρωτη ειναι συμμετρικη, της δευτερης ο κωλος πλησιαζει στης Κιμ Καρντασιαν :P

Αμα παιζει συνεχεια κωλο [καθε μερα],λογικο ειναι να παρει και να φαινεται παραπανω.Και σοτυς αντρες αμα δεν παιζεις καθολου ποδια και καθε μερα πλατη,εεε δεν θελει πολυ να γινει ... :-D :-D

Οπως ειπε ειναι και γενετικα,μερικες παιρνουν πολυ εκει,και οταν εχει πολυ μικρη μεση και ειναι τοσο χαμηλα σε λιπος φαινεται τρομακτικα μεγαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κανένα full body workout; Λέω να κάνω για καλοκαίρι 3 φορές την εβδομάδα.

Τις 3 βασικές ασκήσεις να κάνεις για full body πάντα στα max κιλά που παίζεις και θα είσαι κομπλέ. Bench press/squat/deadlift. Αλλες ασκήσεις δεν χρειάζεσε για full body.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις 3 βασικές ασκήσεις να κάνεις για full body πάντα στα max κιλά που παίζεις και θα είσαι κομπλέ. Bench press/squat/deadlift. Αλλες ασκήσεις δεν χρειάζεσε για full body.

Ναι πολύ κομπλέ. Ρε συ king μάθε 2-3 πράγματα για τον άλλον και μετά πες του τι προτείνεις. Από 1x frequency που μπορεί να κάνει το να πάει να κάνει 3x και all out είναι και επικίνδυνο ! Κι εγώ που κάνω τώρα 3x τα lifts μου, το 90% των σετ είναι με submaximal weight, δηλαδή δεν διανοούμαι failure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πολύ κομπλέ. Ρε συ king μάθε 2-3 πράγματα για τον άλλον και μετά πες του τι προτείνεις. Από 1x frequency που μπορεί να κάνει το να πάει να κάνει 3x και all out είναι και επικίνδυνο ! Κι εγώ που κάνω τώρα 3x τα lifts μου, το 90% των σετ είναι με submaximal weight, δηλαδή δεν διανοούμαι failure.

Αν είναι αρχάριο το παλικάρι ας παίξει στο 70-80% δεν χρειάζετε να πηγαίνει για failure. Το παραπάνω είναι που κάνω εγώ και βλέπω πρόοδο στα κιλά που κάνω. Ας κρατήσει ότι αυτές είναι οι 3 βασικές ασκήσεις για full body και για το θέμα των επαναληψεων/κιλών ας μας πει που είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αρχάριο το παλικάρι ας παίξει στο 70-80% δεν χρειάζετε να πηγαίνει για failure. Το παραπάνω είναι που κάνω εγώ και βλέπω πρόοδο στα κιλά που κάνω. Ας κρατήσει ότι αυτές είναι οι 3 βασικές ασκήσεις για full body και για το θέμα των επαναληψεων/κιλών ας μας πει που είναι.

Το 70-80% από τα max κιλά που είπες στην αρχή απέχει. Και γι αυτό σε λέω να μάθουμε πρώτα 1-2 πράγματα. 

 

Το ότι βλέπεις πρόοδο εσύ δεν σημαίνει ότι ιδανικό για τον άλλον. Κι εγώ βλέπω πρόοδο στα κιλά που κάνω με τα προγράμματα που έκανα...δεν θα πάω να του τα προτείνω έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ ήρθε φίλος του αδερφού μου κρι μου έκανε λίπο μέτρηση με τα μανταλάκια που πιάνεις και τραβάς και με ζυγαριά επαγγελματική. Με μανταλάκια 7.5 με έδειξε και ζυγαριά 6.9. Λολ. Του λέω μας κοροϊδεύει έτσι ;<br />

κατα ποσό ειναι σωστά αυτά για να μετρήσεις δεν το ξέρω αλλα με είχα για 9 οχι για 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ ήρθε φίλος του αδερφού μου κρι μου έκανε λίπο μέτρηση με τα μανταλάκια που πιάνεις και τραβάς και με ζυγαριά επαγγελματική. Με μανταλάκια 7.5 με έδειξε και ζυγαριά 6.9. Λολ. Του λέω μας κοροϊδεύει έτσι ;<br />

κατα ποσό ειναι σωστά αυτά για να μετρήσεις δεν το ξέρω αλλα με είχα για 9 οχι για 7.

Μπορεί ρε. Κοίτα ακριβή σαν DEXA και bodpod δεν είναι αλλά κλάιν...τι σκας ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι σημερα παραλια, ακουω απο πισω κατι πιτσιρικαδες να λεει ο ενας στους αλλους, πω πριν ερθω στην θαλασσα εκανα ενα εικοσαλεπτο καθε μυικη ομαδα, ξερετε ασκησεις απο το youtube εβλεπα, γυρναω αποτομα να το δω, η κοπελα μου τι επαθες, βλεπω ενα πιτσιρικα λαπα(αυτο για μενα δεν λεει κατι)αλλα να καθετςι σαν φουσκας... καθομαι γελαω...

 

Μπος αυτοι που καθονται πισω δεξια αριστερα αν του φυγουν τα 400+ πως θα τα κρατησουν... ο ντρουλης δεν θα προλαβει ποδι να κουνησει.

 

Σημερα περασε μια κοπελια απο μπροστα μου ουτε το γυαλι καθρεπτης δεν μπορεσε να με κρυψει να μην δω την κ@λαρα της... αφρατη και στο θεο ξυπολητη...ακομα κι η κοπελια μου ειπς κοιτα την τι κωλο εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πες και στόχους...εμπειρία κτλπ

 

Λοιπόν, από εμπειρία έχω 5 και μισό χρόνια γυμναστήριο, εχω λυγίσει 2 μπάρες και έχω γεμίσει 3 πισίνες ιδρώτα. :P

Το πρόγραμμα που κάνω τώρα είναι split 4 ημερών, 3-4 ασκησείς από 3x8 έκαστος( το τελευταιο σετ πάντα σε failure).

Τώρα από στόχους έχω βάλει στο μάτι ένα άλογο Σουηδέζα, αλλά είμαι σχεδον σιγουρος ότι δεν εννοείς αυτό, γι αυτό βοήθησε με λίγο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σημερα περασε μια κοπελια απο μπροστα μου ουτε το γυαλι καθρεπτης δεν μπορεσε να με κρυψει να μην δω την κ@λαρα της... αφρατη και στο θεο ξυπολητη...ακομα κι η κοπελια μου ειπς κοιτα την τι κωλο εχει...

 τι σου χω τι σου χω 

 

 

2v1ni1g.gif

 

 

χαχαχαχ άντε να κοιμηθούμε τώρα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...