Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωραίος Άλεξ!

 

Δε σκέφτεσαι να βάλεις κοιλιακούς στο πρόγραμμα, να μην μοιάζει εντελώς αγύμναστη η κοιλιά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα;

κανω κοιλιακους και με πολλα κιλα στο στηθος. Φαινονται ετσι γιατι η μεση μου ειναι αρκετα πιο λεπτη απο το κανονικο και πρεπει να πεσει πολυ ακομα το λιπος να φανουνε και βσκ ποτε δεν θα φανουνε πολυ για τον ιδιο λογο. Και να μην εκανα παλι θα ηταν αδυνατο να ειναι αγυμναστοι με πεντε φορες ανα εβδομαδα γυμ γιατι συμμετεχουν σχεδον σε ολες τις ασκησεις

Άλεξ μια χαρά είσαι και το στήθος έχει κόψει και οι ωμοι είναι σούπερ γενικότερα δείχνεις πολύ καλός! Στο τομέα της διατροφής υπάρχουν πάντα περιθώρια βελτίωσης, κοίτα εγώ κάτι περίεργα που κάνετε εδώ 16 (!!!!) ώρες νηστικός, 2500 θερμίδες σε δύο γεύματα, φουλ υδατάνθρακα πριν τον ύπνο κτλ δεν τα ξέρω και δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αν θέλεις να βγάλουμε μια γαμάτη διατροφή από αυτές που ξέρω εγώ τίγκα πρωτεΐνη σε 4/5 γεύματα, τότε από Σεπτέμβριο στείλε μου πμ και είμαι μέσα φίλε.. Πολύ καλός πάντως, ωραίος!

Θενκς. Στον ογκο δεν κανω φαστινγκ και ολα πανε καλα, οπως ειπα καπου χανομαι στο κοψιμο νομιζω χανω παραπανω μυικη μαζα απο οτι θα επρεπε.

 

Φετος παντως θελω να δοκιμασω καινουρια πραγματα οποτε θα τα πουμε με πμ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Maus : Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Στην διάθεση σου ότι θες μόνο και μόνο για το name σου :)

------

αλεξ θα κάνεις την καλύτερη δουλειά , θα δεις  τα καλύτερα αποτελέσματα που είχες ποτέ  trust me

-------

γιαννη σε ξεχασα φιλε , εννοειται σουπερ σετ , γιγα σετ κτλ , τα αλλα ειναι για τα νεουδια :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ,οχι για το μονοζυγο ρωτουσα αλλα δεν ηξερα οτι τελικα δεν πιανει καθόλου στηθος ό,τι άσκηση κ να κάνεις εκεί.

Στο δίζυγο να φανταστώ παίζουν ασκησεις για αυτη τη περιοχή;

 

@Maus : Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Καθόλου...ένα κατητίς το πιάνει το στήθος το μονόζυγο. Μία από τις λειτουργίες του είναι να εκτείνει τον κεκαμένο (σε κάμψη) βραχίωνα οπότε δεν είναι ότι είναι και νεκρό. Πάντως για βασική άσκηση ξέχνα το. 

 

Ε στο δίζυγο όσο πιό πολύ γέρνεις μπροστά έχεις και περισσότερο activation του στήθους ενώ όσο πιό upright των τρικεφάλων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

------

αλεξ θα κάνεις την καλύτερη δουλειά , θα δεις τα καλύτερα αποτελέσματα που είχες ποτέ trust me

-------

 

ναι κυριλε, ψησου να δωσεις και 6 ημερο προγραμμα να παρω full πακετο, αρκει να εχει δυο φορες την ευδομαδα squat.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αρκει να εχει δυο φορες την ευδομαδα squat.

Finally

 

63ab50eda654bb20c17d5622114a9b3c.jpg

 

In other news. Σήμερα είδα δύο παλικάρια φίλους, να κάνουν το 5x5. Πως να ξεχωρίσεις αν τουλάχιστον δεν είναι στόκοι ? Κάνουν με σκέτη μπάρα για να βρουν την τεχνική τους. Με ρώτησαν και για τα weightlifting παπουτσάκια μου. Τους χάρηκα. 

 

Προχτές εντωμεταξύ που έκανα AMRAP (As Many Reps As Possible) με μονές στις άρσεις με 162,5 (7 έβγαλα, είχα κι άλλες αλλά σταμάτησα εκεί απλά για να κάνω tie την προηγούμενη εβδομάδα), έρχεται ένα παλικάρι, και λέει σε ένα θηρίο φίλο του που ήταν δίπλα του "ρε μαλάκα ξεκωλιάστηκες με τις άρσεις", του λέει "το παιδί τις έκανε" και δείχνει εμένα το do you even lift ξέρω γω. Η φάτσα του priceless.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κυριλε, ψησου να δωσεις και 6 ημερο προγραμμα να παρω full πακετο, αρκει να εχει δυο φορες την ευδομαδα squat.

Τεταρτη - σαββατο ! κυριακη ρεπο  ..

θα λιώσεις θα σε αναλάβω εξ αποστάσεως ! εχεις πείσμα , προπόνηση ξέρω κάνεις σκληρά , θα φτιάξουμε την διατροφή και του χρόνου δεν θα το πιστεύεις με την διάφορα που θα δεις φτανει να κανεις αυτα που θα σου πω !

 

----

 

άσχετο  , δίπλα απο το σπιτι μου εδω , εχει ενα σπέσιαλ ξενοδοχείο το οποίο εχει φέρει ενα γκρουπ ρωσιδακια απο 18 μεχρι 20-22 το πολύ τα οποια ειναι αθλήτριες , μοντελάκια ολα ! παρόλο που θα μπορούσα να ειμαι μπαμπάς τους κάθε φορά που γυρνάω σπίτι απο την θάλασσα γυμνός μα τα λάδια κτλ όλο σχόλια είναι χαζογελούν πειράζουν και τέτοια

αχχχ πιο βράδυ θα ρίξω γατζο να μπω από το μπαλκόνι να τα γ%^&^$#ω όλα δεν ξέρω χαχχαααχχα !

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαησπέρα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 1.80 και 96 κιλα! Εχω ξεκινησει τρεξιμο εδω κ περιπου δυο εβδομαδες και η αριστερη γαμπα γινεται πετρα,με ποναει!!Εχω τα Saucony ride 7 τα οποια τωρα τα δοκιμασα πρωτη φορα!Το θεμα ειναι κ περυσι οταν ειχα ξεκινησει τρεξιμο, ημουνα 97 κιλα δεν ειχα τετοια θεματα! Τοτε ειχα Asics!

Τι πιστευετε μπορει να φταιει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και επιστρέψαμε στα σοβαρά του θέματος(τέρμα τα βυγζιά και τα κουτσομπολογκομενικά) ας ρωτήσω και εγώ.

Έχω full body workout 2.5-3 ώρες(πρωί πόδια-απόγευμα πάνω μέρος). Το κάνω 3 φορές την βδομάδα.Να το πάω 5 την βδομάδα ή θα με ξεπατώσει?Το να το σπάσω και να κάνω 1 ώρα την μέρα δεν παίζει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και επιστρέψαμε στα σοβαρά του θέματος(τέρμα τα βυγζιά και τα κουτσομπολογκομενικά) ας ρωτήσω και εγώ.

Έχω full body workout 2.5-3 ώρες(πρωί πόδια-απόγευμα πάνω μέρος). Το κάνω 3 φορές την βδομάδα.Να το πάω 5 την βδομάδα ή θα με ξεπατώσει?Το να το σπάσω και να κάνω 1 ώρα την μέρα δεν παίζει. :)

Γιατί το κάνεις έτσι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και επιστρέψαμε στα σοβαρά του θέματος(τέρμα τα βυγζιά και τα κουτσομπολογκομενικά) ας ρωτήσω και εγώ.

Έχω full body workout 2.5-3 ώρες(πρωί πόδια-απόγευμα πάνω μέρος). Το κάνω 3 φορές την βδομάδα.Να το πάω 5 την βδομάδα ή θα με ξεπατώσει?Το να το σπάσω και να κάνω 1 ώρα την μέρα δεν παίζει. :)

Γιατι δεν πας 5-6 φορες την εβδομαδα 1 προπονηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το κάνεις έτσι ? 

Νιώθω ότι με βοηθά ο συγκεκριμένος τρόπος στο να βγάλω πιο εύκολα το πρόγραμμα.Αν και πάντα υπάρχει χώρος για βελτιώσεις.

 

Γιατι δεν πας 5-6 φορες την εβδομαδα 1 προπονηση?

Μπερδεύτηκα :) Εννοείς γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ήδη το 5ήμερο?ή γιατί δεν έχω σπάσει την 3ώρη σε 5 μέρες αντί για 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω ότι με βοηθά ο συγκεκριμένος τρόπος στο να βγάλω πιο εύκολα το πρόγραμμα.Αν και πάντα υπάρχει χώρος για βελτιώσεις.

 

Μπερδεύτηκα :) Εννοείς γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ήδη το 5ήμερο?ή γιατί δεν έχω σπάσει την 3ώρη σε 5 μέρες αντί για 3?

Πολύ αλλόκοτο μου κάνει. Σκέψου αυτό που κάνεις το κάνουν αθλητές που δεν υπάρχει άλλος τρόπος να χωρέσουν αλλιώς το volume τους. Επίσης 2,5-3 ώρες σύνολο και οι δύο προπονήσεις είναι μεγάλο overkill. Εκτός κι αν κάθεσαι και αράζεις στο gym τότε οκ, αλλά αν κάνεις λογικά διαλείμματα τότε chances are υπερβάλεις στο volume χωρίς λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θα το κρατήσω στις 3 :)

Στις ασκήσεις και στα σετ έχω διαλείμματα 25-45 sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...