Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

έβαλα το μεσημέρι μια αλοιφή που είναι για πιασίματα κ έτσι κ μου πάγωσε η πλάτη , λες και είχα βάλει πάγο 
ε με τέτοια δροσιά με πήρε ο ύπνος , ξυπνάω τώρα το απόγευμα κ ήμουν 10 φορές χειρότερα , δεν μπορούσα να κρατηθώ όρθιος 
κ αύριο στη δουλειά έχω να μεταφέρω καμια 20ριά pc να τα συνδέσω (σκύψε σήκω κάτω απ τα γραφεία) και κάτι άλλες δουλειές που θα μου πάρουν 3ωρο τουλάχιστον non stop 
LoL

θα ξαναβάλω τώρα το βράδυ πριν κοιμηθώ κ βλέπουμε 

αυτό το foam roller βοηθάει στην περίπτωση μου ή βοηθάει για να μην πάθεις κάτι τέτοιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx guyz , θα πάω να πάρω αύριο αλοιφή, τώρα για το foam roller ίσως πάρω αύριο ίσως κ σε λίγες μέρες ,να πάρω κάποια συγκεκριμένο ή όλα κάνουν ? (απο θέμα ποιότητας?)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια ,κανετε προπονηση με τετοια ζεστη?Εγω 3 μερεες δεν εχω παει ,δεν παιζει να βγαλω προπονα με 40 βαθμους.

 

εχουν περασει 5 ημερες απο τοτε που εκανα deadlifts. Επισης χωρις ac Και πριν τις 23:00 δεν παιζει προπονηση αυτην την εποχη period.

 

in other news

 

πετυχα σημερα τυπο που ειχε μαζεψει 10 dumbbells μπροστα του. Σε καποια φαση ερχεται ενας και του λεει

"να σου παρω τα 15κιλα?"

και του απανταει 

"οχι ρε φιλε κανω αναποδη πυραμίδα και τα θελω"

 

τουλαχιστον 5 ατομα χασκογελασαμε...

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx guyz , θα πάω να πάρω αύριο αλοιφή, τώρα για το foam roller ίσως πάρω αύριο ίσως κ σε λίγες μέρες ,να πάρω κάποια συγκεκριμένο ή όλα κάνουν ? (απο θέμα ποιότητας?)

 

 

όλα το ίδιο είναι αρκεί να πάρεις συγκεκριμένα foam roller. Είναι κυλινδρικά ελαφριά (φτιαγμένα από κάποιο είδος πλαστικό / αφρολέξ - εξ ου και το "foam") και τελείως άκαμπτα. Σαν πέτρα. 

 

https://www.skroutz.gr/c/1338/balance_gym.html?from=most-popular&keyphrase=foam+roller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν περασει 5 ημερες απο τοτε που εκανα deadlifts. Επισης χωρις ac Και πριν τις 23:00 δεν παιζει προπονηση αυτην την εποχη period.

 

in other news

 

πετυχα σημερα τυπο που ειχε μαζεψει 10 dumbbells μπροστα του. Σε καποια φαση ερχεται ενας και του λεει

"να σου παρω τα 15κιλα?"

και του απανταει 

"οχι ρε φιλε κανω αναποδη πυραμίδα και τα θελω"

 

τουλαχιστον 5 ατομα χασκογελασαμε...

=]

αν το είχε κάνει στο δικό μου gym και έλεγε όχι παίζει μάζευε μπουνίδια 

 

όλα το ίδιο είναι αρκεί να πάρεις συγκεκριμένα foam roller. Είναι κυλινδρικά ελαφριά (φτιαγμένα από κάποιο είδος πλαστικό / αφρολέξ - εξ ου και το "foam") και τελείως άκαμπτα. Σαν πέτρα. 

 

https://www.skroutz.gr/c/1338/balance_gym.html?from=most-popular&keyphrase=foam+roller

thanks! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ενω σε μας που ναι κυριες ολοι παιζουν με τα λιγα και μεις δεν εχουμε θεμα.

 

Η πλακα ειναι χτες μου λεει ενας μικρος που έρχεται αυτα (τα 34 και πανω ) εχουν πιασει αραχνες. Του λεω γιατι?

Αφου δεν κανει κανεις. Του λεω ποιος στο πε? γιατι ποιος κανει μου απανταει και του λεω Εγω :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα οι μεγαλύτεροι αλτήρες είναι 45 full μέταλλο με καρφί (βίδα) 
πόσες φορές τους ανέβαζα στον ώμο για να κάνω τρικέφαλα και μου έκαναν μελανιά κ στο τέλος κ πληγή xD , γιατι πρωί άντε να βρεις spotter να στο δώσει , δεν είναι κ ότι καλύτερο
αλλα για κωπηλατική πλάτης μετράνε και καμια φορά πιέσεις στήθους επικλινή 
στα δικά σας τι έχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επανέλθουμε στο μασαζάκι γιατί οι αλτήρες που σηκώνεται με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα.(20kg here)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπόνηση βγάζετε καθημερινές μετά από μπάνιο; Πήγα σήμερα για μπάνιο (αργά, 7:30-8:00) και μετά δεν έβγαινε η προπόνηση με τπτ, ένα σετ κωπηλατική πλάτης έκανα και κλάταρα  :mad:  (κατά τις 11 αυτό)

 

@ρεβολβα εγώ παίζω με 15-17.5 (πλην squat/rows/shrugs που θέλω 25+ αλλά βαριέμαι να τρέχω να παίρνω δίσκους :P) οπότε there you go! Αν και το μασαζάκι 10€ καλό ακούγεται, σε ποια περιοχή είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα πάμε όλοι για μασαζάκι.Κερνάει φυσικά ο Φώτης.

Αυτό με τους δίσκους είναι θέμα μιας και αν αυξήσω τα κιλά θα πρέπει να αλλάξω συνολικά αλτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...