Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν μπορώ να κάνω quote. Αεκ, καταρχάς όπως σε είπαν τα παιδιά ξεκινά από χαμηλότερα κιλά. Από 60 προτείνω εγώ γιατί με 20άρες πλάκες είναι το legit ύψος για deadlift. Οτιδήποτε πιο χαμηλά ή πιο ψηλά σε ύψος είναι άλλη άσκηση. Επιπλέον, την ζώνη τσάμπα την έβαλες από την μία επειδή είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα ήταν του γυμναστηρίου δηλαδή καμιά μούφα με velcro ή τέλος πάντων καμιά της κακιάς ώρας. Επίσης λογικά δεν θα ξέρεις να την χρησιμοποιησες σωστά. Θέλει καλό core bracing για να εκμεταλλευτεις στο έπακρο την ζώνη. Είχα ανεβάσει ένα βίντεο πριν 2 βδομαδες νομίζω...αν το βρεις ειναι χρήσιμο.

 

Τέλος, το σημαντικότερο, τράβα βίντεο, κάθε σετ, να βλέπεις όταν αλλάζεις για οχι πως αλλάζει και η τεχνική. +αν δεν ντρέπεσαι ανεβάζεις κι εδώ για συμβουλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω quote. Αεκ, καταρχάς όπως σε είπαν τα παιδιά ξεκινά από χαμηλότερα κιλά. Από 60 προτείνω εγώ γιατί με 20άρες πλάκες είναι το legit ύψος για deadlift. Οτιδήποτε πιο χαμηλά ή πιο ψηλά σε ύψος είναι άλλη άσκηση. Επιπλέον, την ζώνη τσάμπα την έβαλες από την μία επειδή είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα ήταν του γυμναστηρίου δηλαδή καμιά μούφα με velcro ή τέλος πάντων καμιά της κακιάς ώρας. Επίσης λογικά δεν θα ξέρεις να την χρησιμοποιησες σωστά. Θέλει καλό core bracing για να εκμεταλλευτεις στο έπακρο την ζώνη. Είχα ανεβάσει ένα βίντεο πριν 2 βδομαδες νομίζω...αν το βρεις ειναι χρήσιμο. Τέλος, το σημαντικότερο, τράβα βίντεο, κάθε σετ, να βλέπεις όταν αλλάζεις για οχι πως αλλάζει και η τεχνική. +αν δεν ντρέπεσαι ανεβάζεις κι εδώ για συμβουλές

 

Αυτο. Ορισμενα γυμναστηρια εχουν και λεπτες 10αρες στο υψος της 20αρας, αν εχεις δοκιμασε ετσι.

 

Η αν εχει πιο ελαφρια μπαρα βαλε 2 - 20αρες πλακες για να μειωσεις λιγο το βαρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι το ιδανικο υψος τα 20αρικα , οταν κάποιος κανει άρσεις ομως !

όταν δεν ξερει να κάνει του βάζουμε την μπάρα στα χεράκια του και του δείχνουμε άπειρες φορες την κίνηση του διορθώνοντας κάθε φορά την μέση του τα ποδια του κτλ κτλ

αν τυην κάνει χάλια με 60 κιλα καθε φορά θα σακατευτεί ειναι υπερ αρκετά τα κιλα για να κάνουν  ζημια αν την κάνεις  λάθος προσεχτε βρε  θηρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου αλλά δύσκολο να μην μπορεί να κάνει με 60. Και 1-2 reps χρειαζονται...όχι παραπάνω. Σε αυτό το στάδιο το κάνει μόνο για τεχνική...δεν σκεφτόμαστε πότε θα ανεβάσουμε κτλπ.

 

 

Σύμφωνοι πάντως...αν δεν τα έχει τα 60, τότε με λιγότερα, απλά θα πρέπει να κάνει κάτι για το ύψος της μπάρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχααχ την πρώτη φορά που έκανα deadlift πρέπει να είχα κανα χρόνο σε γυμναστήρια , έβαλα μέχρι 120 κ με έπιασε η μέση μου , τι έμπλαστρα είχα βάλει @@

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                    Εχει γ@μηθει τελείως ρε φιλε ,  θέλουμε ενα αντηλιακό την βδομάδα ,  με τέτοια πλατη τελειώνει αμέσως 

 

                                        χαχααχαχααχ  :-D  :-)  :ph34r:  B)

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος ναι το δεύτερο  - αν κ μπορεί και να με τραβάει και κανας  άλλος  χωρίς  να το ξέρω ,  μου χει τύχη  :-D

Δημητρα αν εχω πατήσει καμιά 40αρα?  ναι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος ναι το δεύτερο  - αν κ μπορεί και να με τραβάει και κανας  άλλος  χωρίς  να το ξέρω ,  μου χει τύχη  :-D

Δημητρα αν εχω πατήσει καμιά 40αρα?  ναι ..

δικαιολογείται η καμπούρα σου :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος ναι το δεύτερο  - αν κ μπορεί και να με τραβάει και κανας  άλλος  χωρίς  να το ξέρω ,  μου χει τύχη  :-D

Δημητρα αν εχω πατήσει καμιά 40αρα?  ναι ..

 

Σκατόγερε, τι δουλειά έχεις εδώ με μας τα τεκνά :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...