Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολυμπαν ειπαν. Θα εισαι καλα ειπαν.

 

Απολογισμος χτυπησα τη κεφαλα μου στο "αναποδο" στη πισινα. Ξεχασα οτι καποια στιγμη τελειωνει :P

 

500μ σημερα, καλυτερα απο τη προηγουμενη φορα κ μεση γονατα καλα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να σαι καλά ρε Μαους, motivation στα ύψη. Τέτοια να ακούω.

 

Να υποθέσω ότι συμφωνείς με το Φώτη ότι δεν τρώω αρκετά; Πριν λίγα ποστ ανέβασα την καθημερινή διατροφή, δεν ξέρω αν την είδες.

 

Καλά εγώ γενικότερα συμφωνώ με Φώτη χαχα

Ναι καλά στα λέει. Όχι ότι δεν είναι καλή η διατροφή σου, Σούπερ είναι, απλά είναι λίγη και παρά είναι στεγνή, είναι σαν να θέλει να στεγνώσει κάποιος για να κατέβει σε αγώνες!

Κοίτα 'εντελώς επιγραμματικά' εσύ και το παλικάρι πχ που θέλετε να βάλετε καλά κιλά 'Οκ να τρώτε κ το κοτόπουλο και τα ασπραδια δεν το συζητάμε αυτό' όμως να βάλετε στην διατροφή σας πρωτεΐνη από πηγές που έχουν περισσότερα λιπαρά! Φάτε μοσχαρίσιο κιμά, τούμπανο σε πρωτεΐνη τρως και νιώθεις να πρήζονται οι μύες, έχει περισσότερο λίπος. Ε και? Φάτε μαύρο ρύζι μαύρα μακαρόνια σύνθετους υδατάνθρακες, όσπρια, πιείτε φρέσκο γάλα που είναι πλήρης τροφή και σε τουμπανιαζει, φάτε μην το λυπάστε.. Μην μετράτε γραμμάρια, να έχετε το μυαλό στην προπόνηση και ότι στους αριθμούς! Εκτόμορφος κτλ δεν ισχύουν σαν δικαιολογία. Ο βαθμός δυσκολίας αλλάζει μόνο και αυτό μέχρι να πάρεις μπροστά..

~~~~~~

Φίλε εσύ που λες ότι έχεις σώμα ίδια κιλά με ύψος και ήσουν σαν αχλάδι. Εννοείται πως δεν αναφέρομαι σε ανθρώπους που κάθονται όλη μέρα στην καρέκλα του υπολογιστή ή στον καναπέ! Αναφέρομαι σε ανθρώπους που έχουν μια φυσιολογική δραστηριότητα, περπατάνε δουλεύουν κτλ χωρίς να πηγαίνουν υποχρεωτικά γυμναστήριο! Οι γυναίκες είναι πλην 10 κιλά ο άντρας πρέπει να είναι τα ίδια με το ύψος του,άντε λίγα πιο κάτω.. Αν ήταν στον άντρα πλην 10 το φυσιολογικό τότε θα έπρεπε στην γυναίκα να είναι πλην 20 μιας και έχουμε αυξημένη μυικότητα από την φύση μας οι άντρες σε σχέση με τις γυναίκες!

Αυτά ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολυμπαν ειπαν. Θα εισαι καλα ειπαν.

 

Απολογισμος χτυπησα τη κεφαλα μου στο "αναποδο" στη πισινα. Ξεχασα οτι καποια στιγμη τελειωνει :P

 

500μ σημερα, καλυτερα απο τη προηγουμενη φορα κ μεση γονατα κα

αχ00χ0α0χ0α0χα ρε Μαργαριτονι  ολα τα εχεις παθει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά ρε Μαους, motivation στα ύψη. Τέτοια να ακούω.

 

Να υποθέσω ότι συμφωνείς με το Φώτη ότι δεν τρώω αρκετά; Πριν λίγα ποστ ανέβασα την καθημερινή διατροφή, δεν ξέρω αν την είδες.

 

Να κάνω και μια ερώτηση. Αξίζει να μπω σε διαδικασία cut να φύγει λίγο η κοιλιά ή συνεχίζω σε όγκο ακάθεκτος και θα κάνω cut μια και μια στο τέλος;

 

Σε εμένα το μίκο bulk μικρό cut δεν δουλεβε καλά αλλά παίζει να ετρωγα πολύ λίγη προτεεινη στο cut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολυμπαν ειπαν. Θα εισαι καλα ειπαν.

 

Απολογισμος χτυπησα τη κεφαλα μου στο "αναποδο" στη πισινα. Ξεχασα οτι καποια στιγμη τελειωνει :P

 

500μ σημερα, καλυτερα απο τη προηγουμενη φορα κ μεση γονατα καλα.

Με το μαλακο, καθε φορα θα κολυμπας και παραπανω θα το δεις.

Μαθαινει γρηγορα το σωμα

Συγκεντρωσου στις αναπνοες σου και ρολαρε.

Οταν φτασεις στα 2000, την επομενη φορα ξεκινα καλο ζεσταμα, και μετα αρχισε τα HIIT..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To lvl 1 κάνω γιατί είμαι λαπάς.

 

Ε, τότε κάνε το level 2! Αφενός, δεν τελειώνεις σε 10 λεπτά τη γυμναστική, αφετέρου θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Στο κάτω κάτω, δεν είναι ανάγκη να βγάλεις κατευθείαν τα 5 sets. Ξεκίνα μια ημέρα να κάνεις τα 3 sets του level 1 και μόλις τελειώσεις πίεσε τον εαυτό σου να κάνεις ακόμα ένα. Μέρα με τη μέρα, θα φτάσεις να κάνεις τα 5 sets άνετα. Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι με το 'εκτομορφικός'

βρε βγαλτε απο το μυαλο σας πράγματα που δν ισχύουν , εχω  γυμνάσει πριν καμιά 10ρια χρόνια εναν πιτσιρικα τότε 18χρ.  οχι  εκτομορφικό αλλα τον ορισμό του σκελετού , μιλαμε οτι ξεκίνησε 20 κιλα κατω απο το βάρος του σαν Αιθιοπας ηταν ,  και κατέληξε να με ξεπεράσει σωματικά ,  να  γινει ορισμός του τουμπανιασμενου , να κατεβεί κ να εχει συμμετοχή σε αγώνες ! 

 

 

Βρήκα τον πιτσιρικά που ειχε γυμνάσει ο Mau-Maus (πριν τουμπανιασει)!  :-D

now_thats_what_i_call_a_fail_640_16.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο θέμα!

 

Έψαχνα εδώ και καιρό ασκήσεις για bodyweight excersising (είμαι από αυτούς που βρίσκουν το γυμναστήριο βαρετό :P). Είχα βγάλει κάποιες ασκήσεις από το μυαλό μου και ότι έκανα με μονόζυγο. Κάπου στα μέσα του καλοκαιριού βρήκα αυτά. Ρίξ'τε τους μία ματιά. Όλα όσα λέει είναι σωστά (κρίνοντας από τις εμπειρίες μου με bodyweight). Το καλό και κατά τη γνώμη μου το πιο σημαντικό κομμάτι του κάθε βίντεο είναι τα λεγόμενα commandments όπου δίνει συμβουλές για τη σωστή στάση του σώματος για την εκπόνιση των ασκήσεων. Πολύ σημαντικά για να μην τραυματιστούν καρποί, αρθρώσεις, τένοντες κλπ.

 

Στη συνέχεια αφού αποκτήσει κανείς κάποια δύναμη με το μονόζυγο, τότε μπορεί να αρχίσει να δοκιμάζει κι άλλα πραγματάκια. Καλά κανάλια στο youtube για ιδέες είναι αυτά: [1,2].

 

Αυτές οι προτάσεις από εμέ για το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To lvl 1 κάνω γιατί είμαι λαπάς.

Ο αυτοσαρκασμός που εμπεριέχει κομμάτια αλήθειας είναι ψυχική υγεία.

Καλή δύναμη και υπομονή να πετύχεις τους στόχους σου,ξεκίνησες καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Νοέμβριο προβλέπεται να "δώσω πόνο" πάνω στο ποδήλατο.

 

Για αρχή, αποφάσισα να συμμετάσχω ξανά στο Tour of Limassol (08/11/2015). Ξέρω, τον περασμένο Νοέμβριο που συμμετείχα για πρώτη φορά, είχα πει ότι δεν είχα σκοπό να το κάνω ξανά, αλλά από ότι φαίνεται, δεν μπορώ να αντισταθώ στην πρόκληση! :-D

 

Στη συνέχεια, στις 21/11/2015, θα διοργανωθεί μια φιλανθρωπική ποδηλασία για την ενίσχυση ενός ιδρύματος για πρόωρα νεογέννητα. Η διαδρομή θα ξεκινήσει από τη Λεμεσό και θα καταλήξει στο νοσοκομείο Παίδων της Λευκωσίας - απόσταση λίγο μεγαλύτερη από 80χλμ.

 

Γενικά, θεωρώ ότι είμαι σε καλύτερη κατάσταση (από πλευράς εμπειρίας και φυσικής κατάστασης) από ότι την ίδια περίοδο του προηγούμενου έτους, οπότε προσβλέπω στο να διατηρήσω αυτήν την κατάσταση για να ανταποκριθώ στις ποδηλασίες που έρχονται!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...