Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προηγούμενη εβδομαδα 


 Σκουοτ μαξαρα 90 κιλα μονη προηγηθηκαν πριν σετακια με κιλα απο 50*8ρεπς οσο ανεβαινα κατέβαινα σε επαναληψεις.


 Υποσχεθηκα οτι σημερα θα κανω παραπανω


 Οντως τα 90 επι δυο φορες και μετα 95 μονη.προηγήθηκαν σετ με πενταρες επαναληψεις ειδα οτι τραβαει η μηναχη και το δοκιμασα.


 Αναμεσα στα σετ πηγαινα περα δοθε χτυπουσα μεταξυ τους τις παλαμες μου, περιμενα και μετα φορτωνα την μπαρα στον ωμο και κατεβαινα.


 Αυτα ειναι.

 

Για ποιον λογο μονες και διπλες επαναληψεις;;
Εαν εχεις σκοπο την μυικη αναπτυξη δεν την βοηθας με αυτο και επισης οι μυς σου ειναι μαθημενοι να παιζουν τα κιλα "εχουν"..Στην περιπτωση του καθενος οταν τα κανει τουλαχιστον 6 επαναληψεις.Οταν φορτωνεις κιλα για 1 επαναληψη φορτωνει κιλα σε εναν μυ που ΔΕΝ τα εχει συνηθησει και ΔΕΝ εχει τραφει τοσο ωστε να τα σηκωνει...Ετσι λοιπον διαφορες ωραιες θλασουλες, τενοντιτηδες κτλ αυξανονται κατα πολυυυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μάλλον κάνει κάποιο πρόγραμμα δύναμης, η κάτι σε powerbuilding. 

 

Εγώ μαζί σου είμαι πάντως. Αν κάποιος είναι αθλητής οι μονές οφελούν, κυρίως σε αθλήματα δύναμης φυσικά. Αν θέλει να διαγωνιστεί σε powerlifting πάλι καλώς.  

 

αν όμως δεν παίζει άθλημα στην μέση δεν βλέπω τον λόγο.  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κανω παντα . Ουτε σε ολο το προγραμμα.

 

Την πεμπτη εχω παλι σκουοτ που εκει παιζω τεσσερα σετ πανω απο οχτω επαναληψεις.

 

Εκανα καποτε προγραμμα δυναμης.

 

Τωρα δινω διαφορα ερεθισματα... δες το σαν βαριες ελαφριες μερες.

 

δεν στοχευω μονο σε μυικη αναπτυξη αλλα και σε δυναμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω. Λόγω διατροφής δε μπορώ να πάρω ότι πρέπει από ότι καταλαβαίνω και σίγουρα δε μπορώ ακόμα να μπω στη λογική μέτρησης ακριβής ποσότητας θερμίδων, πρωτεϊνών κλπ κλπ. Οπότε λες θα ήταν καλό να έπαιρνα ένα συμπλήρωμα ε;

 

Επειδή δεν έχω ιδέα(παλι), ποιο θα πρότεινες;

οχι να μην παρεις συμπλήρωμα  πρωτεΐνης , να μην παρεις κανενα συμπλήρωμα βασικά !

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πηγαίνεις στο γυμναστήριο να κανεις τις ασκήσεις που σου λενε , να προσπαθεις να τρως καλα κ οχι συνεχεια  απο εξω  και το κυριότερο που πτρεπει να κανεις φιλε , αλλα δεν νομιζω να το εχεις ειναι υπομονή !

----

φωτη ωραίος φίλε

Αναμεσα στα σετ πηγαινα περα δοθε χτυπουσα μεταξυ τους τις παλαμες μου, περιμενα και μετα φορτωνα την μπαρα στον ωμο και κατεβαινα.

 

πόσες επαναλήψεις ?  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκουοτ μαξαρα 90 κιλα μονη προηγηθηκαν πριν σετακια με κιλα απο 50*8ρεπς οσο ανεβαινα κατέβαινα σε επαναληψεις.

 

Βάζε τόνο γιατί διάβασα "90 κιλά μόνη" και έπαθα ένα σοκ. χαχα

Μαζί σου πάντως στο πρόγραμμα , και μονές και 20άρες ,τα πάντα όλα ανάλογα τι θες.Πχ σε full body(2-5 reps ανάλογα τις βδομάδες) είδα τη μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη που είχα ποτέ.Μονή πάντως σωστά δεν ξέρω αν θα κάνω ποτέ μου,δεν εμπιστεύομαι κανέναν για σπότερ εκεί πέρα :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Liverpool89 είπε:

Σκουοτ μαξαρα 90 κιλα μονη προηγηθηκαν πριν σετακια με κιλα απο 50*8ρεπς οσο ανεβαινα κατέβαινα σε επαναληψεις.

 
Βάζε τόνο γιατί διάβασα "90 κιλά μόνη" και έπαθα ένα σοκ. χαχα
Μαζί σου πάντως στο πρόγραμμα , και μονές και 20άρες ,τα πάντα όλα ανάλογα τι θες.Πχ σε full body(2-5 reps ανάλογα τις βδομάδες) είδα τη μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη που είχα ποτέ.Μονή πάντως σωστά δεν ξέρω αν θα κάνω ποτέ μου,δεν εμπιστεύομαι κανέναν για σπότερ εκεί πέρα .

 

Παιξε στο σμιθ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η μαλακία με το Οκτωβριανό καλοκαίρι πότε θα σταματήσει; Δε φτάνει που ιδρώνω λες κι είναι Ιούλιος, έχω και τα άπειρα κουνούπια που λόγω της έλλειψης πουλιών να τα φάνε πολλαπλασιάζονται αβέρτα και γίνεται το σώσε εκεί που γυμνάζομαι.

 

Σήμερα που έκανα σκουότ, πάνω στην τελευταία επανάληψη, μές τα χίλια ζόρια, έρχεται ενα γαμημένο -πρέπει να πήρε φόρα από το προηγούμενο χωριό- και με καρφώνει ίσια στη μέση. Πώς και δεν πέταξα την μπάρα, με τα ζόρια κρατήθηκα.

 

Σιχτίρ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος Ιουνιου...Ειπα φετος μετα απο ενα σαβουριασμα χωρις γυμ 4 μηνες τον χειμωνα να καθαρισω οσο μπορεσω ...11 κιλα μειων λοιπον ( ντρεπομαι να πω ποοσοο λιγα εγω κατεβει :P ) . Απο μεσα σεπτεμβρη φυσικα ξεκινησε και παλι το bulk mode οσο μπορω.. Να πω οτι ειμαι εκτομορφος στο φουλ. Η φωτο ειναι με 550-600 γραμμαρια ρυζι ή πατατα ημερησιως (μετρημενα βρασμενα)

 

 post-342188-0-07386200-1444675419_thumb.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ρε παιδια για τους καλους στα χερια οταν κανουμε προπονηση.παλι ανοιξαν στο ιδιο σημειο,αιμα πολυ,και τωρα δεν ξερω και εγω ποτε θα γινει κομπλε.Θα παω αυριο να κανω ποδια γιατι δεν παιζει να ακουμπησω κατι με αυτα τα χερια ,πονανε γαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ρε παιδια για τους καλους στα χερια οταν κανουμε προπονηση.παλι ανοιξαν στο ιδιο σημειο,αιμα πολυ,και τωρα δεν ξερω και εγω ποτε θα γινει κομπλε.Θα παω αυριο να κανω ποδια γιατι δεν παιζει να ακουμπησω κατι με αυτα τα χερια ,πονανε γαματα.

Θα σου πω τι κάνω εγώ. Απλά κόβω το δέρμα ? Κάλο ? δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, πριν γίνει ολόκληρο βουνό και κοπεί από την μπάρα. Ελπίζω να κατάλαβες τι λεω. Δεν το κόβω εντελώς όμως να φύγει όλη η επιφάνεια και αίμα και τέτοια, ουσιαστικά τον προ-κάλο κόβω. Αυτό το κάνω συνήθως 1 φορά τη  βδομάδα μετά από προπόνηση με άρσεις μου πάει να εμφανιστεί ο κάλος. Από τότε που το κάνω ούτε ένας κομένος κάλος μέσα στην προπόνηση. 

 

Εσύ όμως δεν θες πρόληψη, θες φροντίδα αρχικά. Δες αυτό το βιντεάκι:

 

 

Φαίνεται αγαθούλης ο τύπος αλλά έχει elite total στο powerlifting ο πούστης. Έχει ωραία, συνεχή lifting βίντεο αυτός με διάφορα ωραία rants μέσα σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ρε παιδια για τους καλους στα χερια οταν κανουμε προπονηση.παλι ανοιξαν στο ιδιο σημειο,αιμα πολυ,και τωρα δεν ξερω και εγω ποτε θα γινει κομπλε.Θα παω αυριο να κανω ποδια γιατι δεν παιζει να ακουμπησω κατι με αυτα τα χερια ,πονανε γαματα.

Γαντακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...