Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκπαιδευση κατα των Σομαλών κανει ..

 

Εκτος αν θελει να κανει οικογενεια τα βρει σκουρα και πει θα παρω τα βουνα γυναικα...

 

Και θα το δει να κανει αναρρίχηση..(αν το γραφω σωστα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ολα αυτά τα διπλώματα (canyoing, καταδύσεις, σκοποβολή κτλ) τα κάνεις τίποτα? δουλεύεις σαν μισθοφώρος? :D

Mου αρεσουν πολυ ρε συ για αυτο ασχολουμαι , δεν θα τα κανω κατι δεν με ενδιαφερει  επαγγελματικα .

Απλα με οτι  καταπιανομαι  θελω να το κανω σωστα ,να εχω τις βασεις  που χρειαζονται και συνηθως το maxarw .Ειδικα σε  αθληματα-δραστηριοτητες που  εχουν αυξημενη επικινδυνοτητα ειναι βασικο να γνωριζεις τι κανεις  ωστε να εισαι σε θεση να αντιδρασεις καταλληλα   σε μια πολυ δυσκολη κατασταση .

Επισης  παραλληλα ειναι  και το κινητρο μου για να εχω μια πολυ καλη φυσικη κατασταση  ωστε να μπορω να  τα κανω .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θελω και εγω τωρα,ζουλεψα. :-)

 

Εγώ τόσο καιρό δεν έπαιρνα γιατί δεν μου χρειαζόταν αλλά τώρα είχα και λόγο οπότε Ούτε το σκέφτηκα :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω από Μάιο και μετά δεν θα μπορώ να έχω πρόσβαση σε αίθουσα γυμναστηρίου. Θα πάρω λάστιχα αντίστασης για ασκήσεις in situ και μετά θα ασχοληθώ με αθλοπαιδίες του στυλ trekking (όλυμπο πλευρά), canyoning και τέτοια (με ψήνουν και για windsurf αλλά κλάνω μέντες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω. Λόγω διατροφής δε μπορώ να πάρω ότι πρέπει από ότι καταλαβαίνω και σίγουρα δε μπορώ ακόμα να μπω στη λογική μέτρησης ακριβής ποσότητας θερμίδων, πρωτεϊνών κλπ κλπ. Οπότε λες θα ήταν καλό να έπαιρνα ένα συμπλήρωμα ε;

 

Επειδή δεν έχω ιδέα(παλι), ποιο θα πρότεινες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου αρεσουν πολυ ρε συ για αυτο ασχολουμαι , δεν θα τα κανω κατι δεν με ενδιαφερει  επαγγελματικα .

Απλα με οτι  καταπιανομαι  θελω να το κανω σωστα ,να εχω τις βασεις  που χρειαζονται και συνηθως το maxarw .Ειδικα σε  αθληματα-δραστηριοτητες που  εχουν αυξημενη επικινδυνοτητα ειναι βασικο να γνωριζεις τι κανεις  ωστε να εισαι σε θεση να αντιδρασεις καταλληλα   σε μια πολυ δυσκολη κατασταση .

Επισης  παραλληλα ειναι  και το κινητρο μου για να εχω μια πολυ καλη φυσικη κατασταση  ωστε να μπορω να  τα κανω .

 

μπραβο, μπραβο!

 

 

Και γω από Μάιο και μετά δεν θα μπορώ να έχω πρόσβαση σε αίθουσα γυμναστηρίου. Θα πάρω λάστιχα αντίστασης για ασκήσεις in situ και μετά θα ασχοληθώ με αθλοπαιδίες του στυλ trekking (όλυμπο πλευρά), canyoning και τέτοια (με ψήνουν και για windsurf αλλά κλάνω μέντες)

 

 

Γιατί μετακομίζεις σε κανένα χωριό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω από Μάιο και μετά δεν θα μπορώ να έχω πρόσβαση σε αίθουσα γυμναστηρίου. Θα πάρω λάστιχα αντίστασης για ασκήσεις in situ και μετά θα ασχοληθώ με αθλοπαιδίες του στυλ trekking (όλυμπο πλευρά), canyoning και τέτοια (με ψήνουν και για windsurf αλλά κλάνω μέντες)

Αν κλανεις μεντες με το windsurf  που ειναι παιδικο πως θα τα κανεις τα αλλα? ":P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί μετακομίζεις σε κανένα χωριό?

yeap 

Αν κλανεις μεντες με το windsurf  που ειναι παιδικο πως θα τα κανεις τα αλλα? ":P

και στα φαράγγια κλάνω μέντες αλλά γουστάρω την όλη φάση

προτιμώ να κάνω κανό στη λίμνη, παρά surf 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παίδες, τέλος οι ποδηλασίες "αλοιφές". :-)

 

Σάββατο 17/10, θα πάρω τον Όμιλο διαδρομή 80+χλμ, αυξημένης τεχνικής δυσκολίας. Αφενός είναι το θέμα της απόστασης, αφετέρου είναι οι συνθήκες της διαδρομής: Η διαδρομή, η οποία θα περάσει μέσα από ένα δάσος, αρχικά ανηφορίζει κι από ένα σημείο και μετά κατηφορίζει για αρκετή απόσταση και με αρκετή κλίση. Η διαδρομή μέσα από το δάσος είναι μοναδικής ομορφιάς, αλλά, ιδιαίτερα το κομμάτι της διαδρομής που είναι κατηφορικό, είναι επικίνδυνο. Χαρακτηρίζεται από αρκετές απότομες στροφές με ελλειπή ορατότητα του αντίθετου ρεύματος, σε κάποιες στροφές δεν υπάρχει προστατευτικό κιγκλίδωμα, στο οδόστρωμα είναι συχνή η παρουσία μικρών πετρών (χαλίκια) τα οποία προβληματίζουν την σταθερότητα των ποδηλάτων μας, ενώ υπάρχουν σημεία που το οδόστρωμα είναι ολισθηρό λόγω ύπαρξης νερών (από παρακείμενο παραπόταμο).

 

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, μόλις βγούμε από το δάσος, μας περιμένουν 6χλμ ανηφορικής διαδρομής με μέσο όρο κλίσης 8-9% - δεν θυμάμαι το υψόμετρο στο οποίο θα ανεβούμε, αλλά θα το σημειώσω. Μικρή διακοπή για καφέ/αναπλήρωση δυνάμεων και επιστροφή από διαφορετική διαδρομή. Η επιστροφή θα μας οδηγήσει περιφερειακά της Λευκωσίας, περνώντας έξω από διάφορα χωριά, ενώ η διαδρομή είναι πολυποίκιλη όσον αφορά κλίσεις (ανηφορικές/κατηφορικές).

 

Ελπίζω κι εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε κάποιο ατύχημα, όπως την προηγούμενη φορά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω. Λόγω διατροφής δε μπορώ να πάρω ότι πρέπει από ότι καταλαβαίνω και σίγουρα δε μπορώ ακόμα να μπω στη λογική μέτρησης ακριβής ποσότητας θερμίδων, πρωτεϊνών κλπ κλπ. Οπότε λες θα ήταν καλό να έπαιρνα ένα συμπλήρωμα ε;

Επειδή δεν έχω ιδέα(παλι), ποιο θα πρότεινες;

Δεν ειναι δύσκολο να μετρήσεις πρωτεΐνη. Υπολόγισε χοντρικά ότι 100γρ κρέας έχουν περίπου 30γρ πρωτεΐνης. Για τα υπόλοιπα (πχ κασέρι, τυρί, κτλ) δες πάνω στην συσκευασία. Πάρε μια μικρή ζυγαριά και ζύγιζε τις τροφές κι αυτό ήταν.

 

Φρόντισε να παίρνεις τουλάχιστον 2 φορές το βάρος σου σε πρωτεΐνη, δηλαδή εσύ θες κάπου 150γρ την ημέρα, κάθε μέρα. Επίσης, σπάγε αυτό το νούμερο σε 4 δόσεις, 4 γεύματα δηλαδή των 40γρ πρωτεΐνης (πχ σαλάτα με 150γρ κοτόπουλο). Αν δε σου βγαίνουν τα γεύματα πάρε συμπλήρωμα πρωτεΐνης (για μάρκες να σου πουν οι άλλοι που ειναι πιο έμπειροι).

 

Άμα πας κουτουράδα υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην παίρνεις επαρκή ποσότητα κι έτσι να μη δεις το σώμα σου να αλλάζει και να απογοητευτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγούμενη εβδομαδα

 

Σκουοτ μαξαρα 90 κιλα μονη προηγηθηκαν πριν σετακια με κιλα απο 50*8ρεπς οσο ανεβαινα κατέβαινα σε επαναληψεις.

 

Υποσχεθηκα οτι σημερα θα κανω παραπανω

 

Οντως τα 90 επι δυο φορες και μετα 95 μονη.προηγήθηκαν σετ με πενταρες επαναληψεις ειδα οτι τραβαει η μηναχη και το δοκιμασα.

 

Αναμεσα στα σετ πηγαινα περα δοθε χτυπουσα μεταξυ τους τις παλαμες μου, περιμενα και μετα φορτωνα την μπαρα στον ωμο και κατεβαινα.

 

Αυτα ειναι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...