Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τις γλυκοπατατες πως τις κανετε ; ( ειδα πιο πανω αναφερθηκε)Ειδα στ κεντρο σ ενα μαναβικο αλλα δν πηρα . Ποια η διαφορα διατροφικα μ την κανονικη πατατα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις γλυκοπατατες πως τις κανετε ; ( ειδα πιο πανω αναφερθηκε)Ειδα στ κεντρο σ ενα μαναβικο αλλα δν πηρα . Ποια η διαφορα διατροφικα μ την κανονικη πατατα ;

Συνθετος υδατανθρακας vs απλος.Οπως πχ ασπρο ρυζι vs καστανο/μαυρο.Η γευση της γλυκοπατατας ειναι λιγο χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις γλυκοπατατες πως τις κανετε ; ( ειδα πιο πανω αναφερθηκε)Ειδα στ κεντρο σ ενα μαναβικο αλλα δν πηρα . Ποια η διαφορα διατροφικα μ την κανονικη πατατα ;

Στον φούρνο με το χαρτί από κάτω που δεν μου έρχεται με τίποτα το όνομα. 

 

Googl-άρε sweet potato vs potato και άνοιξε το βελάκι για τα πλήρη στοιχεία ή αν σε καίει πολύ μπες εδώ που είναι πιό αναλυτικά http://nutritiondata.self.com/

 

Εγώ σου προτείνω να φας όποια σου αρέσει παραπάνω. Κάτι άσπρες γλυκοπατάτες σπέρνουν...δεν υπάρχει η γεύση τους. Οι κόκκινες δεν τρώγονται όμως (για μένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνθετος υδατανθρακας vs απλος.Οπως πχ ασπρο ρυζι vs καστανο/μαυρο.Η γευση της γλυκοπατατας ειναι λιγο χαλια.

 

Kαι οι πατατες και οι γλυκοπατατες ειναι πηγες συνθετων υδατανθρακων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

 

5057.jpg

 

 

Ξέρει κάποιος πώς ονομάζεται αυτή η άσκηση; Έχω τρόπο να την κάνω στο σπίτι (χωρίς την υποστήριξη στα πόδια που δείχνει η φωτογραφία) και θέλω να ξέρω ποιου μύες "πιάνει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Narrow grip pullups λεγεται και πιανει κυριως δικεφαλο και lats.Εγω αν κανω και πολυ squeeze στο μηχανημα με πιανει και λιγο μεσα στην πλατη.

 

EDIT: Σορρυ λαθος, νομιζα κρατουσε κρικους στη φωτογραφια.Αυτο που δειχνεις νομιζω ειναι το close grip pullups και πιανει το ιδιο (biceps/lats)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνησα με φοβερό πιάσιμο στους ώμους και τους τραπεζοειδής από το χτεσινό ΗΙΙΤ junping jacks με βαράκια. Στα καπάκια 1 χλμ με το μοσχαράκι μου στους ώμους, ήρθε κι έδεσε το γλυκό. Κανονική προπόνηση έπειτα, ήθελα να πάω σε μια γωνίτσα να κλάψω αλλά είπα να ετοιμάσω γεμιστά να φάει η φαμίλια κι είναι μπελαλίδικο φαγητό. Οριακά πρόλαβα να το τελειώσω κι ο κύκλος έκλεισε με άλλο 1 χλμ με τη μικρή στους ώμους. Ωραία πράγματα.

 

Παρεπιπτόντως, ενώ στην αρχή (πριν 6-8 βδομάδες που το ξεκίνησα) δεν άντεχα ούτε τη μισή διαδρομή με τη μικρή μου, τώρα τη βγάζω πολύ άνετα και λέω να κρεμάσω σακίδιο στην πλάτη με 1 5κιλο τσουβαλάκι άμμο το οποίο θα αυξάνεται κάθε μερικές βδομάδες. Την έχω δει Φώτης :)

 

@votriti: Κάθε 1 μήνα ρίχνε ένα φακελάκι καθαριστικό τζακιού μέσα στη φωτιά. Δεν κοστίζει παρά ελάχιστα και μπορεί να σε σώσει. Έτσι άρπαξε μιας υπαλλήλου το τζάκι φωτιά, κι αυτοί έψηναν για χρόνια, και τους διέλυσε το σπίτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Narrow grip pullups λεγεται και πιανει κυριως δικεφαλο και lats.Εγω αν κανω και πολυ squeeze στο μηχανημα με πιανει και λιγο μεσα στην πλατη.

 

EDIT: Σορρυ λαθος, νομιζα κρατουσε κρικους στη φωτογραφια.Αυτο που δειχνεις νομιζω ειναι το close grip pullups και πιανει το ιδιο (biceps/lats)

 

Και τρικέφαλο δεν μπορείς να κάνεις με τις κάτω λαβές;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Narrow grip pullups λεγεται και πιανει κυριως δικεφαλο και lats.Εγω αν κανω και πολυ squeeze στο μηχανημα με πιανει και λιγο μεσα στην πλατη.

 

EDIT: Σορρυ λαθος, νομιζα κρατουσε κρικους στη φωτογραφια.Αυτο που δειχνεις νομιζω ειναι το close grip pullups και πιανει το ιδιο (biceps/lats)

 

Thanks man. Σκέφτομαι να βάλω αυτή την άσκηση στο "πρόγραμμα" και να αφήσω - προς το παρόν - τα pull ups.

 

@michael92: Με τις κάτω λαβές κάνεις βυθίσεις στήθους (=πιάνει πιο πολύ στήθος, παρά τρικέφαλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδημονώ να έρθει η μέρα που θα κάνω drop set σε deep squat .... 
τώρα ετοιμάζω γεύμα, πλιγούρι-ψαρονέφρι για προπονητικό άνω σώματος ... ευλόγησον 

Μάου, αδερφέ Μας λείπεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man. Σκέφτομαι να βάλω αυτή την άσκηση στο "πρόγραμμα" και να αφήσω - προς το παρόν - τα pull ups.

 

@michael92: Με τις κάτω λαβές κάνεις βυθίσεις στήθους (=πιάνει πιο πολύ στήθος, παρά τρικέφαλους).

 

Αναλόγως τη γωνία (αναφέρομαι στις κάτω λαβές). Αν θυμάμαι καλά, εντελώς κάθετο το σώμα πιάνει κυρίως τρικέφαλο κι όσο το λυγίζεις μπαίνει το στήθος στο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...