Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ναι ολοι ξερουν να διαβαζουν τις τιμες των εξετασεων τους,αμα δεν με ενοιαζαι σιγα να μην ρωτουσα εδω...

μια μας λες cpk και πρωτεινή / κρεατίνη, μετά ότι σου είπε για νεφρά..

αμφιβάλλω τι σου είπε και τι κατάλαβες. 

οκ, αν δεν λογίζεις τη γνώμη μας, ναι δεν είμαστε ιατροί, τότε απευθύνσου σε κάποιον ειδικό.

 

αρκετά το κουράσαμε το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω ζητημα ειναι να πηγαινω gym μετα τις 9 το βραδυ 2 φορες τον χρονο ,χτες ηταν μια απο αυτες .Πραγματικα ειναι η πιο ακυρη ωρα για γυμναστικη δικαιολογειται μονο εαν δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη ωρα για gym η ' εαν αυτος που παει τα ξυνει ολη μερα και κατα τις 9 speedarei .

Γινοταν χαμος απο κοσμο οι πιο πολλοι ασχετοι με το αντικειμενο μια αηδια σκετη .

Εγω γουσταρω απειρα το βραδυ. Εκει γυρω στις 9:30 ειναι η ωρα που αδειαζει, μενουμε καποιοι γνωστοι κ ειναι σουπερ. Γυρναω και κοιμαμαι σα πουλακι.

Αλλιως παω το μεσημερι 2-3, γυρναω τρωω και χαλαρωνω. Ή τρωω εκει , συνηθως μετα τη πισινα.

 

Εν τω μεταξυ δε θυμομουν καλα κ η συνδρομη μου ληγει σε 10-11 μερες, οποτε εχω ακομα. Κ οταν ληξει θα ανανεωσω αμεσα γιατι μου πε η υπευθυνη πως αν κανω επεμβαση θα μου το παγωσει για ενα μηνα, οποτε κομπλε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γουσταρω απειρα το βραδυ. Εκει γυρω στις 9:30 ειναι η ωρα που αδειαζει, μενουμε καποιοι γνωστοι κ ειναι σουπερ. Γυρναω και κοιμαμαι σα πουλακι.

Αλλιως παω το μεσημερι 2-3, γυρναω τρωω και χαλαρωνω. Ή τρωω εκει , συνηθως μετα τη πισινα.

 

Εν τω μεταξυ δε θυμομουν καλα κ η συνδρομη μου ληγει σε 10-11 μερες, οποτε εχω ακομα. Κ οταν ληξει θα ανανεωσω αμεσα γιατι μου πε η υπευθυνη πως αν κανω επεμβαση θα μου το παγωσει για ενα μηνα, οποτε κομπλε

εγώ αλλάζω γυμναστηριακό σπίτι για Ιούλιο/Αύγουστο 

από Σεπτέμβρη θα φανεί αν  θα μπορώ να πληρώσω το γυμ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γουσταρω απειρα το βραδυ. Εκει γυρω στις 9:30 ειναι η ωρα που αδειαζει, μενουμε καποιοι γνωστοι κ ειναι σουπερ. Γυρναω και κοιμαμαι σα πουλακι.

Αλλιως παω το μεσημερι 2-3, γυρναω τρωω και χαλαρωνω. Ή τρωω εκει , συνηθως μετα τη πισινα.

 

Εν τω μεταξυ δε θυμομουν καλα κ η συνδρομη μου ληγει σε 10-11 μερες, οποτε εχω ακομα. Κ οταν ληξει θα ανανεωσω αμεσα γιατι μου πε η υπευθυνη πως αν κανω επεμβαση θα μου το παγωσει για ενα μηνα, οποτε κομπλε

Εσυ Μαργαριτονι μου εισαι στην κατηγορια απειρος ελευθερος χρονος την οποια και καλυψα  σαν περιπτωση οταν ελεγα για τις ωρες που παμε  .

Και εγω στην θεση σου 1 η ωρα την νυχτα  θα πηγαινα, after  θα το εκανα  ειδικα στο δικο σου  το gym .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα ολα καλα θα πανε ρε, θα δεις μια χαρα θα πας σε τζιμ παλι

 

Εχεις σικιο Φωτη, το ειδα μετα. Αν και πια εχω αρχισει διαβασμα και μαθηματικα για να τα δωσω τον Ιουνιο, ακομα κι ετσι ομως αν εχει μαθημα ας πουμε τ απογευμα, προτιμω να γυρισω σπιτι να χαλαρωσω λιγο και να παω παλι βραδακι.

 

Ειναι στον ανθρωπο ομως γιατι ξερω και αρκετους που εργαζονται κ ερχονται κ αυτοι βραδυ. Στο προηγουμενο τζιμ που ειχα γραφτει ερχοταν μαζι μας κι ενα παιδι που χει μαγαζι και το κλεινε 9:30-10 παρα και τον εβλεπα που ερχοταν καπακι τζιμ, προπονηση και μετα υπνο 12+. Αυτους τους θαυμαζω για το κουραγιο τους

 

Τα χα και μ εναν τετοιο, επισης μ επιχειρηση δικη του, ηταν ολη μερα εκει, ισως με κανα δυωρο διαλειμμα το μεσημερι για φαι. Κι αυτος δε πηγαινε τζιμ αλλα εβγαινε για τρεξιμο, ειχε προπονητηριο για το ποδηλατο σπιτι, εκανε ιστιοπλοϊα και διαφορα τετοια.. Και πολλες μερες κοιμοταν ισα ενα 5ωρο, μπορει μεχρι 1 να μασταν μαζι και μετα 6 να ξυπναγε. Και για σεξ ορεξη φουλ

 

Κατι τετοια ατομα τα θαυμαζω!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που λένε δεν έχω χρόνο κτλ είναι αυτοί που βλέπουν την γυμναστική σαν αγγαρεία και το γυμναστήριο σαν καταναγκαστικά έργα που πρέπει να πάνε να τα υποστούν γιατί έτσι τους προστάζει η μόδα κυρίως τα καλοκαίρια και γιατί έτσι νομίζουν θα ανέβουν στην υπόληψη καμιάς καμμένης όταν θα ακούσει 'πάω γυμναστήριο'!
Αντιθέτως αυτοί που την αγαπάνε την γυμναστική θα βρούνε τρόπο να γυμναστούν ο κόσμος να χαλάσει ακόμη και αν δουλεύουν δυο δουλειές, θα κόψουν από τον ύπνο, θα κόψουν από ξεκούραση, την γυμναστική τους όμως έστω μισή ωρίτσα θα την κάνουν, γιατί γι αυτούς η γυμναστική είναι διασκέδαση, ειναι ζωή..

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μ αυτο που λες. Επίτρεψε μου να εστιάσω στο θεμα της κόπωσης. Κακα τα ψεμματα , αν καποιος κουράζεται λογω δουλειας, ειναι ακομα δυσκολότερο να ανταποκρινεται ΚΑΙ στη γυμναστικη του.

Πρεπει να χεις καλη κραση για να το καταφέρνεις, δε φτανει μονο η θέληση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μ αυτο που λες. Επίτρεψε μου να εστιάσω στο θεμα της κόπωσης. Κακα τα ψεμματα , αν καποιος κουράζεται λογω δουλειας, ειναι ακομα δυσκολότερο να ανταποκρινεται ΚΑΙ στη γυμναστικη του.

Πρεπει να χεις καλη κραση για να το καταφέρνεις, δε φτανει μονο η θέληση.

είναι θέμα οργανισμού , γνωρίζω τύπο 50φεύγα χρονών που θα σας τον δείξω σε φωτογραφία σε κανα μήνα που θα είναι στο τέλος της γράμμωσης να πάθετε, μια ζωή βαριές δουλειές , οικοδομές , φορτωτικές κλπ και καπάκια προπόνηση. 35? χρόνια δεν έχει χάσει προπόνηση .

Και ακούω 25χρονους να βογκάνε γιατι δουλεύανε λέει χθες (security) :-D

 

και όλως τυχαίως είναι ο μόνος στο γυμναστήριο μου χωρίς κόμπλεξ , που χαίρεται πραγματικά με την πρόοδο των άλλων και που προσπαθεί κάθε φορά να μας βοηθήσει διορθώνοντας ότι λάθος κάνουμε. Αυτά είναι άτομα που αγαπάνε τη γυμναστική , που χωρίς αυτή δεν ζουν , το αντίθετο δηλαδή απο αυτούς που πάνε για μόδα όπως είπε και ο maus

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη μερα που πηγα gym meta tis 20:30  γιατι αυριο δεν θα μπορεσω να παω .Αυτα δεν γινονται ουτε στις ταινιες .

Ειπα που δεν μου αρεσει καθολου ε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα οργανισμού , γνωρίζω τύπο 50φεύγα χρονών που θα σας τον δείξω σε φωτογραφία σε κανα μήνα που θα είναι στο τέλος της γράμμωσης να πάθετε, μια ζωή βαριές δουλειές , οικοδομές , φορτωτικές κλπ και καπάκια προπόνηση. 35? χρόνια δεν έχει χάσει προπόνηση .

Και ακούω 25χρονους να βογκάνε γιατι δουλεύανε λέει χθες (security) :-D

 

και όλως τυχαίως είναι ο μόνος στο γυμναστήριο μου χωρίς κόμπλεξ , που χαίρεται πραγματικά με την πρόοδο των άλλων και που προσπαθεί κάθε φορά να μας βοηθήσει διορθώνοντας ότι λάθος κάνουμε. Αυτά είναι άτομα που αγαπάνε τη γυμναστική , που χωρίς αυτή δεν ζουν , το αντίθετο δηλαδή απο αυτούς που πάνε για μόδα όπως είπε και ο maus

 

 

 

το bodybuilding δεν ειναι γυμναστικη μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη μερα που πηγα gym meta tis 20:30  γιατι αυριο δεν θα μπορεσω να παω .Αυτα δεν γινονται ουτε στις ταινιες .

Ειπα που δεν μου αρεσει καθολου ε ?

θυμάμαι που είχα πάει για λίγους μήνες σε ένα εδώ κοντά κ όποτε πήγα 8-9 το βράδυ Σαββάτο ήταν γεμάτο πιτσιρικάδες non lifters που κάνανε 500 επαναλύψεις με κιλά που κάνουν οι γυναίκες ζέσταμα για να πρηστούν να βγουν το βράδυ πρησμένοι

σουρεαλ καταστάσεις , δεν άντεξα κ πολύ εκεί

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοί που λένε δεν έχω χρόνο κτλ είναι αυτοί που βλέπουν την γυμναστική σαν αγγαρεία και το γυμναστήριο σαν καταναγκαστικά έργα που πρέπει να πάνε να τα υποστούν γιατί έτσι τους προστάζει η μόδα κυρίως τα καλοκαίρια και γιατί έτσι νομίζουν θα ανέβουν στην υπόληψη καμιάς καμμένης όταν θα ακούσει 'πάω γυμναστήριο'!

Αντιθέτως αυτοί που την αγαπάνε την γυμναστική θα βρούνε τρόπο να γυμναστούν ο κόσμος να χαλάσει ακόμη και αν δουλεύουν δυο δουλειές, θα κόψουν από τον ύπνο, θα κόψουν από ξεκούραση, την γυμναστική τους όμως έστω μισή ωρίτσα θα την κάνουν, γιατί γι αυτούς η γυμναστική είναι διασκέδαση, ειναι ζωή..

Καλά τα λες μάστορα,η γυμναστική είναι όπως το είπες ζωή αν και έχω ξεκινήσει σχετικά πρόσφατα έχω καεί αρκετά,άμα δεν πάω παραπάνω από τρεις μέρες δεν νιώθω καλά αλλά του χρόνου δίνω πανελλήνιες,και καλά λες ότι όσοι θέλουν βρίσκουν χρόνο αλλά δεν μπορώ να το ρισκάρω,δεν θέλω να χάσω δεύτερη χρονιά άμα δεν περάσω εκεί που θέλω και ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος,στην τελική σκέφτομαι και τους δικούς που θα δώσουν μια μικρή περιουσία για τα ιδιαίτερα,θέλω να καταλήξω πώς για ένα μεγάλο διάστημα θα μείνω εκτός

Δημητρα στο κρατούσα για έκπληξη ότι θα σταματήσω

Επεξ/σία από kostas.mouts4
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκα μ καλά τα λες,η γυμναστική είναι όπως το είπες ζωή αν και έχω ξεκινήσει σχετικά πρόσφατα έχω καεί αρκετά,άμα δεν πάω παραπάνω από τρεις μέρες δεν νιώθω καλά αλλά του χρόνου δίνω πανελλήνιες,και καλά λες ότι όσοι θέλουν βρίσκουν χρόνο αλλά δεν μπορώ να το ρισκάρω,δεν θέλω να χάσω δεύτερη χρονιά άμα δεν περάσω εκεί που θέλω και ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος,στην τελική σκέφτομαι και τους δικούς που θα δώσουν μια μικρή περιουσία για τα ιδιαίτερα,θέλω να καταλήξω πώς για ένα μεγάλο διάστημα θα μείνω εκτός

Δημητρα στο κρατούσα για έκπληξη ότι θα σταματήσω

προέχουν οι σπουδές και τα διαβάσματά σου. μικρός είσαι έχεις άπλετο χρόνο να μπαίνεις σε γυμναστηριακές αίθουσες. 

αν μπορείς να πηγαίνεις μια,δύο φορές για να εκτονώνεσαι από τα διαβάσματα και τη πίεση, να το κάνεις. 

δεν πρέπει να σου γίνει κόλλημα ή εμμονή γιατί μετά θα έχει αρνητική επίδραση σε σένα και στην καθημερινότητά σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, κάνε ενα ρολόι απο push ups, squats, κτλ. Bodyweight ασκησεις που γίνονται στο σπίτι χωρίς εξοπλισμό κι ειναι αρκετές για να σε κρατάνε σε φόρμα και σε επαφή με τη μυική εκγύμναση. 3-4 φορές τη βδομάδα, μισή ώρα μαξ, ίσα ίσα να εκτονώνεις την πίεση απο το διάβασμα. Μόνο καλό θα σου κάνουν.

 

Καλη επιτυχία στις εξετάσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...