Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ κάνω όρθιος bicep curl και πιέσεις/εκτάσεις ώμων με τη λογική ότι χρησιμοποιείς και σταθεροποιητές και πιάνει και μέση. Μπορεί όντως να χεις θέμα από αυτό; όχι ότι έχω παράπονο ~1.80 είμαι αλλά και κάνας πόντος ακόμη δε θα με χάλαγε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έχω την εντύπωση πως αυτό που κάνεις δεν είναι καλό. Αν σηκώνεις αρκετό βάρος καταπονείς τη μέση. Καλύτερα αν κάνεις όρθιος να έχεις ελαφρώς λυγισμένα τα γόνατα ώστε να μοιράζεται καλύτερα η ένταση.

Περίμενε να πουν την γνώμη τους και οι πιο έμπειροι με τα βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, μπορείτε να μου βρείτε τις έρευνες που αποδεικνύουν επιστημονικά ότι τα βάρη εμποδίζουν την ανάπτυξη; Εγω ότι έχω βρει μέχρι τώρα λένε ότι αυτό ειναι μύθος επειδή ειναι πιο βολικό για τους κοντούς το συγκεκριμένο άθλημα κι έτσι μόνο τέτοιους βρίσκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε Γιάννο δεν αποδυκνειεται επιστημονικά αυτό γιατί δεν ισχύει. Απλά όταν δεν γίνεται σωστά η εκγύμναση στην ΑΡΣΗ βαρών μπορεί να επέλθει λόρδωση η κίφωση με συνέπεια να μην είναι λαμπάδα ο κορμός και να μην φαίνονται κάποιοι πόντοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ετσι  νομιζω ,  πως δεν προκυπτει απο πουθενα( ιατρικη ,φυσιολογια  και αντιστοιχη βιβλιογραφια ) πως η ενασχοληση με βαρη   εμποδιζει την αναπτυξη σε υψος .

 Οι αρσιβαριστες ειναι  συνηθως κοντοι λογω της τεχνικης  που βγαινει πιο ευκολα  στα μικρα σωματα αφου διανυουν μικροτερες αποστασεις με την μπαρα .

Φυσικα υπαρχουν και αρσιβαριστες ντερεκια .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ κάνω όρθιος bicep curl και πιέσεις/εκτάσεις ώμων με τη λογική ότι χρησιμοποιείς και σταθεροποιητές και πιάνει και μέση. Μπορεί όντως να χεις θέμα από αυτό; όχι ότι έχω παράπονο ~1.80 είμαι αλλά και κάνας πόντος ακόμη δε θα με χάλαγε :P

 

Τα ακριβά αρώματα χωράνε σε μικρά μπουκάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω ερευνα πρόχειρη ουτε θα κατσω να ψαξω, σ αυτα αλλος ειναι μαστερ :P

 

Μεταφέρω αποψη διακεκριμένων Ελλήνων επιστημόνων οπως μου την εχουν πει σε ερωτησεις μου εδω και χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι οι επιστήμονες συχνά αναπαράγουν άκριτα αστικούς μύθους ´η προκαταλήψεις. Η αναγωγή σε αυθεντία ειναι απο τα πιο ευρέως διαδεδομένα fallacies. (γενικά μιλάω Μαργαρίτα, μην το πάρεις προσωπικά).

 

Το ζήτημα ειναι ότι ο Κώστας εχει σοβαρό άγχος κατα ποσο η ενασχόληση με τα βάρη μπορεί να τον εμποδίσει να ψηλώσει κι αλλο. Το καλύτερο που έχεις να κανεις Κώστα ειναι να πας σε γιατρό και να συζητήσετε το ζήτημα της ανάπτυξης αφού σε προβληματίζει.

 

Μποσει, λείπεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης και τα ουρα σε μικρα μπαινουν.

και τα κόπρανα σε μεγάλα (αποχέτευση)   χαχααχ :devil:

 ρε αφήστε τα αυτά ρε , τι φάση με το ύψος? :-D  :-D  το κάθε τι έχει τα θετικά κ τα αρνητικά του , σημασία έχει να γουστάρουμε αυτό που έχουμε 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μια φορά είχα μόνο χοντρό θέμα μέχρι τώρα σε προπόνηση λόγω διατροφής όταν έκανα το λάθος να πιω φραπέ χωρίς να έχω φάει, πιστόλιασα 4-5 σετ never again

 

 

 

19092608.jpg

 

 

χαχ και να θελα δε νομίζω πως συνδέονται αυτά τα 2 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...