Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι εμείς οι κοντοί σπέρνουμε από όλες τις απόψεις.

ο μόνος λόγος που θα ήθελα να είμαι ψηλός θα ήταν να είμαι 2+ μέτρα να φτάσω 150kg , εκεί ναι 

κοντός + τεράστιος όγκος = mehhhh , φαινόμαστε σαν κεφτέδες αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κι οι επιστήμονες συχνά αναπαράγουν άκριτα αστικούς μύθους ´η προκαταλήψεις. Η αναγωγή σε αυθεντία ειναι απο τα πιο ευρέως διαδεδομένα fallacies. (γενικά μιλάω Μαργαρίτα, μην το πάρεις προσωπικά).

Το ζήτημα ειναι ότι ο Κώστας εχει σοβαρό άγχος κατα ποσο η ενασχόληση με τα βάρη μπορεί να τον εμποδίσει να ψηλώσει κι αλλο. Το καλύτερο που έχεις να κανεις Κώστα ειναι να πας σε γιατρό και να συζητήσετε το ζήτημα της ανάπτυξης αφού σε προβληματίζει.

Μποσει, λείπεις. :)

Γιανναρε δε διαφωνω στο γενικο νοημα αυτου που γραφεις, απλα προσωπικα οταν αναφερομαι στο τι μου εχει πει γιατρος δε μιλαω για τον χ τυχαιο που μπορει να πε τη μαλακια του, αλλα για ανθρωπους που ΕΓΩ εμπιστευομαι με κλειστα ματια και αυτα που λενε δεν εχουν περιιθωριο αμφισβητησης για μενα.

 

Κατα τ αλλα σε δυο μερες ληγει η συνδρομη μου. Περιμενω να μιλησω με την υπευθυνη για το τι θα κανω γιατι εχω ελεγχο την ερχομενη βδομαδα που θα δειξει αν θα κανω χειρουργειο. Ε αν κανω χειρουργειο θα ναι μαλακια να χω ανανεωσει τη συνδρομη πριν και να χασω ενα μηνα.

Αν μου πει οτι αυτον τον μηνα θα μπορω να τον παγωσω αν χρειαστει, θα ανανεωσω αμεσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σας φαινεται ετουτο το μουρουνελαιο?

http://www.centralpharmacy.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=9144

 

μπορει καποιος να βρει ποσο dha/epa περιεχει?

 

εψαχνα πολυ ωρα και δε βρηκα καπου να λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γίνει έρευνες μην επιμένετε λεμεεεεεεεεε χχαααχαχαχα

Τίποτα απο οτι γράφουμε δεν το λέμε στην τύχη η γιατί ετσι μας κατέβηκε στο κεφαλι!

Πως λεμε στους μπόμπιρες να κρεμιούνται απο το μονόζυγο γιατί ''ψηλώνει'' ?

ε κάπως έτσι τους λέμε και να μην κάνουν βάρη όρθιοι ..

Την ίδια λογική έχουν και τα δυο και ισχύουν ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν νομίζεις οτι δεν ισχύει πρόσεξε το εχει λογική,  αν κοπάνας 10 μαλακίες την ημέρα μπορεί να μην τυφλωθείς θα χαζέψεις ομως! ολα με μέτρο παίχτη ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν νομίζεις οτι δεν ισχύει πρόσεξε το εχει λογική,  αν κοπάνας 10 μαλακίες την ημέρα μπορεί να μην τυφλωθείς θα χαζέψεις ομως! ολα με μέτρο παίχτη ..

και άμα δεν κοπανάς, δημιουργείται θέμα και δεν είναι bro-science 

 

πειναω τοσο πολυ που ζαλιζομαι ...

δεν με αγγίζει τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι γαμάτος να λες για να σου φεύγει η ζαλάδα...

μήπως τον παρά έριξες, λέω εγώ, τώρα τον υδατάνθρακα...πάντα σε αναλογίες με τις δραστηριότητες που κάνεις 

 

για τα κοριτσάκια τις παρέας μας 

https://www.facebook.com/BodyBuildingTipsnTricks/videos/1217711048269890/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν με αγγίζει τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι γαμάτος να λες για να σου φεύγει η ζαλάδα...

μήπως τον παρά έριξες, λέω εγώ, τώρα τον υδατάνθρακα...πάντα σε αναλογίες με τις δραστηριότητες που κάνεις 

 

 

Τον παρα εριξα ρε Δημητρα αλλα δεν ηταν  ο υδατανθρακας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρα εριξα ρε Δημητρα αλλα δεν ηταν  ο υδατανθρακας...

πες μας και άλλα, δώσε μια περιγραφική κατάθεση ψυχής για το κοινό σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ματωμένη μύτη,ευτυχώς δεν έσπασε. Ένα ippon όλο δικό μου, η μέση μου κλαίει και τα norgesic γιορτάζουν.

Κοινώς ξυλοφορτώθηκα αλλά το ευχαριστήθηκα. Απωθημένο το είχα τόσο καιρό .

Δεν ξέρω πότε θα ξαναγυμναστώ αλλά δεν με νοιάζει...

P.s Supermen είναι οι πιτσιρικάδες σήμερα με όλες αυτές τις επιστημονικές διατροφές και τα τέτοια. Εργονομικά κέντρα κ.λ.π

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σας φαινεται ετουτο το μουρουνελαιο?

http://www.centralpharmacy.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=9144

 

μπορει καποιος να βρει ποσο dha/epa περιεχει?

 

εψαχνα πολυ ωρα και δε βρηκα καπου να λεει

 

 

πειτε ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα για δεύτερη φορά το πρόγραμμα. Για την ώρα δεν ποναω. Έβαλα και παραπάνω βάρος στα βαρακια.

 

15κιλα στο μεγάλο και 7.5κιλα στους μικρούς.

 

Σε ποια κιλά πρέπει να παιζω; Είμαι 80κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα για δεύτερη φορά το πρόγραμμα. Για την ώρα δεν ποναω. Έβαλα και παραπάνω βάρος στα βαρακια.

 

15κιλα στο μεγάλο και 7.5κιλα στους μικρούς.

 

Σε ποια κιλά πρέπει να παιζω; Είμαι 80κιλα.

εκτός αν κάνεις body weight ασκήσεις που εκεί θα πρέπει να παίζεις με τα κιλά σου αναγκαστικά για αρχή κ όσες βγουν (όπως με το μονόζυγο) τότε αυτό δεν υπάρχει, . Εγώ μπορεί να χρειάζομαι 130kg πάγκο για να φτάσω στα όρια μου κ κάποιος άλλος 80 , αυτό δε σημαίνει οτι θα γυμναστώ παραπάνω απο αυτόν γιατι τα 80 για εμένα μπορεί να ήταν πρώτο set μετά το ζέσταμα και να μη με ζορίζουν καθόλου.(μπορείς φυσικά να δουλεύεις μεσαία για εσένα kg και να σε ζορίσουν όσο τα max με αρνητικές και pause reps).

 

έπειτα είναι θέμα κατασκευής η δύναμη , ναι όλοι μπορούν να σηκώσουν κάποια στιγμή πολλά κιλά με eat sleep train repeat όμως δεν θα φτάσουν όλοι την elite (αυτοί που έχουν γενετική προδιάθεση), κάτι που δε νομίζω πως μας αφορά εδω μέσα  :-D

 

Φιλική συμβουλή πάντως να σου γλυτώσει χρόνο κ να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα , ποτέ μην δίνεις προτεραιότητα στα κιλά , μπορεί να παρασυρθείς και να εκτελείς πολύ γρήγορα , με λάθος τεχνική , δοκίμασε τα kg που σου βγήκαν εύκολα να τα κάνεις με 1/2 ή ακόμα και 1/4 ταχύτητα εκτέλεσης και πες μου πως νιώθεις.

Μερικές ασκήσεις δεν χρειάζονται "κιλά" για να δουλέψουν . Φυσικά και θα χρειαστεί να ανεβάζεις κιλά όσο ανεβαίνεις σε δύναμη απλά να μην είναι η προτεραιότητα. 

Προσωπικά άρχισα να βλέπω αποτέλεσμα πραγματικό όταν σταμάτησα το ego lifting 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ζητημα ειναι να πηγαινω gym μετα τις 9 το βραδυ 2 φορες τον χρονο  ,χτες ηταν μια απο αυτες .Πραγματικα ειναι η πιο ακυρη ωρα για γυμναστικη δικαιολογειται μονο  εαν δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη ωρα για gym η ' εαν αυτος που παει  τα ξυνει ολη μερα και κατα τις 9 speedarei  .

Γινοταν χαμος απο κοσμο οι πιο πολλοι ασχετοι  με το αντικειμενο  μια  αηδια σκετη .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...