Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό συμβαίνει επειδή έχεις συνηθίσει να χορταίνεις με υψηλές σε υδατανθρακα τροφές. Εκεί που ήσουν ήμουνα, ξέρω το αίσθημα.

 

 

Τι να σου πω, μακάρι. Δεν εχει ουτε μισο χρονο που ξεκίνησα την πολυ προσεκτική διατροφή. Πριν απο αυτό, απλά είχα κόψει τα κακά, που με την διατροφη που εκανα ηταν ισχυροτατο σοκ. Ελπιζω να συνηθισω και τωρα οπως συνήθισα και τότε. Αλλα η αλήθεια είναι οτι δεν εχω την αντοχη μερικών. Πχ, την προηγούμενη Πέμπτη με έπιασε να φαω κάτι κακό, αλλα δεν ήθελα και κρατήθηκα. Ε, δεν σταμάτησε ποτε το συναίσθημα. Σηκώθηκα Παρασκευη, τα ίδια. Κρατήθηκα πάλι, μεταφέρθηκε σε Σάββατο. Κυριακή, Δευτέρα, χθες δεν την πάλεψα, εφαγα μια μαλακία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τι να σου πω, μακάρι. Δεν εχει ουτε μισο χρονο που ξεκίνησα την πολυ προσεκτική διατροφή. Πριν απο αυτό, απλά είχα κόψει τα κακά, που με την διατροφη που εκανα ηταν ισχυροτατο σοκ. Ελπιζω να συνηθισω και τωρα οπως συνήθισα και τότε. Αλλα η αλήθεια είναι οτι δεν εχω την αντοχη μερικών. Πχ, την προηγούμενη Πέμπτη με έπιασε να φαω κάτι κακό, αλλα δεν ήθελα και κρατήθηκα. Ε, δεν σταμάτησε ποτε το συναίσθημα. Σηκώθηκα Παρασκευη, τα ίδια. Κρατήθηκα πάλι, μεταφέρθηκε σε Σάββατο. Κυριακή, Δευτέρα, χθες δεν την πάλεψα, εφαγα μια μαλακία.

Πάντα θα συνηθίζεις, το σώμα μας είναι προγραμματισμένο σε αυτό. το μυαλό σου πρέπει να πειθαρχήσεις ... 

απλά στις ακρότητες να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις τις ορμονικές μεταπτώσεις ... είσαι και άντρας, οπότε δεν θα έχεις πολλές.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαπιρ ρίξε φώτο ρε

έριξα στο profile μου δεν φαίνεται ? μπορεί να βάλω σε κανα 2μηνο 

 

edit : άντε έβγαλα μια αν κ είχα φάει μια σαλατούμπα σε ταπερ πριν λίγο κ είναι πρησμένη η κοιλιά μου, κανονικά είναι ποιο καθαρή αν και δεν έχει καθαρίσει , θα πάρει καιρό 

σε κανα 2μηνο θα τελειώσω το cut , όπως είχα πει το πάω πολύ αργά γιατι δεν έχω σκοπό να ξανακάνω όγκο , ότι μάζα έχω αυτή θα δουλέψω 

 

 

 

Επεξ/σία από Vapir
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά στις ακρότητες να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις τις ορμονικές μεταπτώσεις ... είσαι και άντρας, οπότε δεν θα έχεις πολλές.

 

 

Καλά. Με την κοπέλα μου πλέον ειμαστε ζευγαρι ετεροφυλόφιλων που και οι δύο έχουν περίοδο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ολόκληρα αυγά τι παίζει ακριβώς, θέλω να πω στην διάρκεια της εβδομάδας μέχρι πόσα μπορεί να καταναλώσει κάποιος άφοβα ; Αυτό βέβαια σε συναρτήση με το γεγονός ότι κάποιος κάνει check up και έχει επίγνωση των επιπέδων τη χοληστερίνης στο αίμα κλπ. Έχω διαβάσει κάποια πράγματα στο νετ, αλλά είμαι σε αδιέξοδο και κρατώ μικρό καλάθι όσον αφορά την ημερήσια και γενικότερα την εβδομαδιαία πρόσληψη κρόκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Με την κοπέλα μου πλέον ειμαστε ζευγαρι ετεροφυλόφιλων που και οι δύο έχουν περίοδο.

Και η κοπέλα σου δεν ασχολείται με το fit ή θυμάμαι λάθος;

τουλ. ο ένας boostαρει τον άλλον....

όχι σαν και μένα που εγώ έτρωγα το τάπερ και ο δίπλα την pizza γίγας (εσκεμμένα για κοροιδία, ειδικά όταν έμαθε ότι είμαι junky με ζύγισμα, μέτρημα κτλ)... 

θα γίνω homo, περισσότερη κατανόηση θα υπάρχει :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ολόκληρα αυγά τι παίζει ακριβώς, θέλω να πω στην διάρκεια της εβδομάδας μέχρι πόσα μπορεί να καταναλώσει κάποιος άφοβα ; Αυτό βέβαια σε συναρτήση με το γεγονός ότι κάποιος κάνει check up και έχει επίγνωση των επιπέδων τη χοληστερίνης στο αίμα κλπ. Έχω διαβάσει κάποια πράγματα στο νετ, αλλά είμαι σε αδιέξοδο και κρατώ μικρό καλάθι όσον αφορά την ημερήσια και γενικότερα την εβδομαδιαία πρόσληψη κρόκων.

φόβος είναι ο ίδιος σου ο εαυτός... πάντα κινείσαι στο μέτρο του δυνατού...αλλά και πάλι κανείς δεν μπορεί να σου πει φάει Χ ποσό "άφοβα"...ούτε δείκτες κληρονιμικής προδιάθεσης σε αυξημένα επίπεδα χοληστερόλης ξέρουμε ούτε τπτ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πάντα ολόκληρα τρωω τα αυγά,γύρο στα 20 την εβδομαδα ,την τελευταία φορα που εκανα εξετάσεις ειχα χοληστερίνη μηδέν (κυριολεκτικά μηδέν) .

Αλλα μιλάμε για αυγα Α ποιότητα γιατι η μανα μου έχει κοτέτσι ,για του εμπορίου δεν ξερω.

Άσχετο αλλα για την πρωτεΐνη πολλαπλών πηγών τι γνώμη εχετε ,αξιζει? η το καλύτερο ειναι μια απλη whey και τέλος?  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως εμπειρικά (οχι ότι ειμαι έμπειρος, εννοω απο το τι βλεπω σε μενα), ποτε δεν μπορω να νιωσω σκασμένος απο πρωτεινικη διατροφή. Μονο όταν μπει ο υδατανθρακας θα νιωσω οτι κάτι έγινε..

 

 

εχω ενα στην δουλεια που ειναι ακριβως ετσι και παιρνει μεγαλα ταπερ με σαλατες + καποιου ειδους πρωτεινη. it works for him

 

Υ.γ. κανει μονο κυκλικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μόνο iso whey

protein-300x291.png

 

Δεν συμφωνω που πινετε πρωτεινες ειναι του σατανα και εμενα ενας γνωστος μου στο γυμναστηριο μου ειπε πως κανουν μεγαλο κακο .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω που πινετε πρωτεινες ειναι του σατανα και εμενα ενας γνωστος μου στο γυμναστηριο μου ειπε πως κανουν μεγαλο κακο .

του σατανά το δέχομαι, με το εμετικά θα είχα θέμα ... 

εγώ πίνω πρωτεϊνη για να μου φυτρώσουν @@ και να γίνω σαν τον Vapir, τον Mau και τον Fotis 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστος μου αντικατεστησε την πρωτεινη με προσευχη και ειχε τα ιδια και καλυτερα αποτελεσματα.


Και η κοπέλα σου δεν ασχολείται με το fit ή θυμάμαι λάθος;

 

Ναι, τουλαχιστον και οι δυο ειμαστε στην ιδια φαση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...