Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θες να σου πω ακριβως(περιφερεια)μηπως με βοηθησεις περισσοτερο?

αγόρασε ένα δερματοπτυχόμετρο και δες με τη βοήθεια προγραμμάτων το bf σου (ψάξε google) 

αφού είσαι νέος, καθάρισε από τις σαβούρες τη διατροφή σου, δώσε ένταση στο γυμναστήριο με ασκήσεις αντίστασης κτλ. 

είσαι μικρό παιδί, αν είσαι όντως και δεν είσαι κάνα τρολλάκι, δεν χρειάζεσαι κανένα συμπλήρωμα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν είναι εύκολο με δερματοπτυχόμετρο --> χώρια που κοστίζει. Πιο απλός τροπος:

 

Μετράς τη μέση σου στο ύψος του αφαλού. Θες να είναι στο 45% του ύψους σου (για σένα 162*0,45=73 εκατοστά περίπου) για να είσαι γύρω στο 15% bf, ένα ανεκτό νούμερο για να αρχίσουν να φαίνονται οι άνω κοιλιακοί. 

Αναφορικά με τα κιλά, ακολουθείς έναν άλλο μπούσουλα. Ύψος - 95 (για γυμνασμένους) έως -105 (για αδύνατους). Δηλαδή για σένα, τα κιλά σου πρέπει να κυμαίνονται από 67-57. Εσύ είσαι στα 73.

 

Χωρίς να σε έχω δει, βγάζω το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι θες να χάσεις αρκετό λίπος και να βάλεις κάμποσους μυς. Δεν είναι δύσκολο αλλά θέλει χρόνο. Δηλαδή, βάλε στόχο ότι του χρόνου το καλοκαίρι θα έχεις καλυτερο σώμα από τώρα και του παραχρόνου πολύ καλύτερο, κ.ο.κ.

 

Αν βελτιώσεις τη διατροφή σου (μακριά από σαβούρα) και δουλέψεις σοβαρά στο γυμναστήριο, μια χαρά θα πετύχεις τους στόχους σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθανε οι whey απο myprotein , ωραία η μπανάνα σοκολάτα , κομπλέ

Εμένα χτες φτάσανε και παρατηρησα οτι έχει καλύτερη γεύση η σοκολάτα απ'ότι παλαιότερα, και η βανίλια είναι ακόμα καλύτερη. Λίγο τη συσκευασία να εφτιαχαν καλύτερα, δεν κλείνει εύκολα...Βέβαια για καθημερινή χρήση θα βάλω μέσα στα τελειωμένα κουτιά από την ΟΝ. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα χτες φτάσανε και παρατηρησα οτι έχει καλύτερη γεύση η σοκολάτα απ'ότι παλαιότερα, και η βανίλια είναι ακόμα καλύτερη. Λίγο τη συσκευασία να εφτιαχαν καλύτερα, δεν κλείνει εύκολα...Βέβαια για καθημερινή χρήση θα βάλω μέσα στα τελειωμένα κουτιά από την ΟΝ. :P

δοκίμασε να τινάξεις τη σκόνη απ τα μπλε πλαστικά  

κ εμένα δεν έκλεινε καθόλου αλλα τα τίναξα κ σφράγισε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γτ ολοι τρωνε τοταλ?πια η διαφορα με τα υπολοιπα γιαουρτια? και πια η διαφορα στα μακαρονια ολικης με τα κανονικα 

 

αμα παω 3 φορες γυμναστηριο να κανω φουλ μποντι τυπου powerlifting η να συνεχισω το σπλιτ?

 

 

γιαουρτι να περνεις προβειο,πληρες,ειναι οτι πιο υγιεινό υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο?

ποσο ωραία? απο τις καλύτερες π έχω δοκιμάσει 

πόσο απο τιμή ?155 euro οι 2 χ 5kg σακούλες -30% έκπτωση + μεταφορικά = 110κάτι = 10kg . Μου στείλανε και 1kg φυστικοβούτηρο 

πόσο κάνανε να έρθουν? 8 μέρες 

 

σε κάλυψα νομίζω  :-D 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα πήρα 2 σκουπ πρωτεΐνη αντί για ένα αλλά δεν είδα διαφορά στις επιδόσεις τα ίδια σήκωσα τι να φταίει?? Να πάρω 3~4 σκουπ αύριο λέτε?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ωραία? απο τις καλύτερες π έχω δοκιμάσει 

πόσο απο τιμή ?155 euro οι 2 χ 5kg σακούλες -30% έκπτωση + μεταφορικά = 110κάτι = 10kg . Μου στείλανε και 1kg φυστικοβούτηρο 

πόσο κάνανε να έρθουν? 8 μέρες 

 

σε κάλυψα νομίζω  :-D 

 

 

Ναι για την τιμη ρωταγα ,αριστη ειναι δεν ξερω απο ποιοτητα τι λεει αν πινετε κτλπ.

Παίδες σήμερα πήρα 2 σκουπ πρωτεΐνη αντί για ένα αλλά δεν είδα διαφορά στις επιδόσεις τα ίδια σήκωσα τι να φταίει?? Να πάρω 3~4 σκουπ αύριο λέτε?

Θα επρεπε να δεις  διαφορα στις επιδοσεις σου  ,τουλαχιστον 50% πτωση της αποδοσης ,μου κανει μεγαλη εντυπωση για να μην πω τεραστια και φανω υπερβολικος που δεν ειδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα πήρα 2 σκουπ πρωτεΐνη αντί για ένα αλλά δεν είδα διαφορά στις επιδόσεις τα ίδια σήκωσα τι να φταίει?? Να πάρω 3~4 σκουπ αύριο λέτε?

μπιμπερο σε βυζακι γυναικειο κ θα εισαι παουερ!!!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα πήρα 2 σκουπ πρωτεΐνη αντί για ένα αλλά δεν είδα διαφορά στις επιδόσεις τα ίδια σήκωσα τι να φταίει?? Να πάρω 3~4 σκουπ αύριο λέτε?

 

αν πάρεις 4 να ξέρεις μπορεί να σου βγει whey rage 

δεν παίζουν μ αυτά.. better safe than sorry :ph34r:  

 

Ναι για την τιμη ρωταγα ,αριστη ειναι δεν ξερω απο ποιοτητα τι λεει αν πινετε κτλπ.

Θα επρεπε να δεις  διαφορα στις επιδοσεις σου  ,τουλαχιστον 50% πτωση της αποδοσης ,μου κανει μεγαλη εντυπωση για να μην πω τεραστια και φανω υπερβολικος που δεν ειδες.

σχετικά με τη γεύση .. έδωσα απο ένα σκουπ που χτύπησα να δοκιμάσει η αδερφή μου που δεν έχει καμία σχέση με whey και γουστάρει γλυκά κ έτσι(την βρώμη κ αυτή πριονίδι την λέει) και μου λέει ρε αυτό είναι σαν παγωτό , ρε αυτό είναι σαν παγωτό , πω ρε , ε χέσε μας της λέω , μη μου ζητήσεις άλλο , δεν είναι για χόρταση  :-D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθανε οι whey απο myprotein , ωραία η μπανάνα σοκολάτα , κομπλέ 

 

Στο είπα.

Την επόμενη φορά μόλις μου τελειώσει η chocolate smooth θα τσιμπήσω μάλλον τσικουλάτα μπανάνα.

 

Έχω και έναν γυμναστηριάκια που θέλει να μου πλασάρει bcaa αντί για whey.

Θα χεστούμε

Παίδες σήμερα πήρα 2 σκουπ πρωτεΐνη αντί για ένα αλλά δεν είδα διαφορά στις επιδόσεις τα ίδια σήκωσα τι να φταίει?? Να πάρω 3~4 σκουπ αύριο λέτε?

Εγώ την παίρνω για να ρίχνω δυνατότερες ραβδές

 

 

 

Μετά την αποτρίχωση πλάτης,το βάψιμο νυχιών και την ενάλια αρχαιολογία έχω και εγώ να θέσω ένα ΦΙΤΝΕΣ ζήτημα που με ταλανίζει εδώ και λεπτά.

Να βάψω ξανθά τα μαλάκια μου ή να χώσω αντάυγειες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φυστικοβουτυρο σου άρεσε; Είναι το κλασσικό αμερικάνικο που μοιάζει πολύ με το χειροποιητο. Της κοπέλας μου δεν της άρεσε σκέτο αλλά σε ψωμί είναι πάρα πολυ νόστιμο. Βέβαια εγω ξετρελάθηκα γιατί το χειροποιητο έίναι το αγαπημένο μ :) Το έκανα αυτό που λες με το τίναγμα, αλλα και πάλι θελει πόνο για να κλεισει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φυστικοβουτυρο σου άρεσε; Είναι το κλασσικό αμερικάνικο που μοιάζει πολύ με το χειροποιητο. Της κοπέλας μου δεν της άρεσε σκέτο αλλά σε ψωμί είναι πάρα πολυ νόστιμο. Βέβαια εγω ξετρελάθηκα γιατί το χειροποιητο έίναι το αγαπημένο μ :) Το έκανα αυτό που λες με το τίναγμα, αλλα και πάλι θελει πόνο για να κλεισει... :P

λίγο που δοκίμασα απ το καπάκι καλό μου φάνηκε , να σου πω την αλήθεια ήταν ρευστό λόγο ζέστης οπότε το έβαλα ψυγείο 

εγώ θα βρω κανα βάζο μεγάλο να χωράει την μισή και θα σφραγίσω την άλλη μισή με ταινία , δεν λέει να παίρνει αέρα και αυτό λογικά θα τα παίξει άνοιξε κλείσε 

 

 

Έχω και έναν γυμναστηριάκια που θέλει να μου πλασάρει bcaa αντί για whey.

 

τι θέλει να σου πουλήσει και πόσο ? μη μου πεις "Αμερικάνικα, δυνατά" που δεν έχουν label 

lmao τι θυμήθηκα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...