Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω απο αυριο αλλαζω το προγραμμα μου...

 

Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη 5*5

 

Να δουμε που θα μας βγαλει..

 

Και γω αυτες τις μερες δεν την παλευα, δουλεια και μετα προπονηση,..5ημερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σ/Κ πως μπορεις....

 

Ειδικα την κυριακη δεν μπορω να κανω τιποτα...

Ούτε εγω μπορω να πάω την Κυριακή στο gym. Ειναι κλειστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα Κυριακή κλειστό, δευτέρα, τρίτη, πέμπτη και σάββατο θα διαμορφωθεί το πρόγραμμα καθ' ότι άλλαξα γυμναστήριο.
τρίτη θα χει το σπινινγκ και δευτέρα, πέμπτη και σάββατο τα βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ειπες αυγα, πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο μπρικι, ολο μου σπανε τελευταια τα αυγα που βαζω να βρασουν (ισως φταινε τα συγκεκριμενα που τα πηρα πρωτη φορα απο το lidl, χμμμμμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ειπες αυγα, πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο μπρικι, ολο μου σπανε τελευταια τα αυγα που βαζω να βρασουν (ισως φταινε τα συγκεκριμενα που τα πηρα πρωτη φορα απο το lidl, χμμμμμ)

Ακου πως θα τα βραζεις, ωστε να ξεφλουδιζονται καλα και οχι να παιρνεις μαζι σου ολο το ασπραδι.,

 

Θα αφηνεις το νερο να βραζει και μετα θα τα ριχνεις μεσα.. Με ενα κουταλι, οταν βρασουν καλα, θελουν κανενα 8λεπτο, θα τα πηγαινεις στο νεροχυτη και θα αλλαζεις ριχνεις κρυο νερο ωστε να σφιξουν...

 

Αρα δεν φταινε τα αυγα... Η υπερενταση που νιωθω και δεν μπορω να την αποβαλλω ή φταινε και οι γυρω μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οχι. Δεν εχω θεμα πως να τα καθαριζω. Το θεμα ειναι οτι σπανε κατα την διαρκεια του βρασμου, ανοιγουν και γινεται ενας μικρος αχταρμας μετα αφου αφριζει και ξεχιλιζει εξω το νερο με το ασπραδι που εχει βγει (φοβαμαι και τον κινδυνο φωτιας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ότι έχει διαφορά στο ξεφλούδισμα αλλά τα αυγά πάντα σε κρύο νερό. Περισσότερο μετράει το αν το αυγό είναι φρέσκο ή όχι για το ξεφλούδισμα. Με το που αρχίσει να κοχλάζει στα 4~ μαλακά. Στα 8~σφιχτά. (εχω βράσει κατομμύρια αυγά στη ζωή μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μια μικρη τρυπα στο αυγο και φυσας σαν να θες να το φουσκωσεις. Ξεφλουδιζεται σε ενα sec μετα.

 

Σημερα 30χλμ ποδηλατο και μετα ποδηλατοδρομια και μετα 10χλμ περπατημα. Και ολα αυτα με λιγο φαγητο. Αυριο να με δω στις αρσεις θανατου που θα ειμαι ηδη πεθαμενος τι θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μια μικρη τρυπα στο αυγο και φυσας σαν να θες να το φουσκωσεις. Ξεφλουδιζεται σε ενα sec μετα.

 

Σημερα 30χλμ ποδηλατο και μετα ποδηλατοδρομια και μετα 10χλμ περπατημα. Και ολα αυτα με λιγο φαγητο. Αυριο να με δω στις αρσεις θανατου που θα ειμαι ηδη πεθαμενος τι θα κανω.

 

Αυτό θα πει cardio  :shock:

 

10χλμ περπάτημα έχω κάνει και εγώ, αλλά 30χλμ ποδήλατο; lol ούτε καν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει cardio  :shock:

 

10χλμ περπάτημα έχω κάνει και εγώ, αλλά 30χλμ ποδήλατο; lol ούτε καν :P

 

Δεν είναι πολύ. Αλήθεια τώρα, υπάρχουν ερασιτέχνες που κάνουν 50-80 καθημερινά και 120 σε μέρες προπόνησης. Με καλό ποδήλατο τα χλμ πάνε νεράκι. 

Αν μιλάμε για βουνό βέβαια τότε αλλάζει. Μια φορά έκανα 30 βουνό (με απότομες ανηφόρες και κατηφόρες) και απλά πέθανα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...